Rzepliński nakręcił sprawę TK. Kto kręci Rzeplińskim?

    Na ogół wszyscy patrzą na sędziego Rzeplińskiego jak na ogarnietego megalomanią śmiesznego staruszka, który usiłuje przekształcić się w polityka.  Dopiero wczoraj [23.05.2016], gdy Stanisław Janecki ujawnił w portalu Wpolityce.pl {TUTAJ} dokumenty, świadczące o tym, iż  sędziowie TK  - Rzepliński i Biernat instruowali Komisję Europejską, jak rozgrywać konflikt wokół TK przeciw polskiemu rządowi - okazało się, że:

 "Andrzej Rzepliński nieustannie podkreśla, że jest tylko apolitycznym sędzią w pełni apolitycznego Trybunału Konstytucyjnego. Niedawno zaklinał się, że tak właśnie jest rozmawiając z TVN 24 podczas swego pobytu w USA. Tyle że ten w pełni apolityczny sędzia i prezes, wzorem polityków PO, Nowoczesnej i KOD, podpowiada urzędnikom Komisji Europejskiej, jak walczyć z demokratycznie wybranym polskim rządem. Sędzia Andrzej Rzepliński, jego zastępca Stanisław Biernat oraz sędzia TK w stanie spoczynku Mirosław Wyrzykowski stali się wręcz koordynatorami działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce.".

 Mecenas Andrzejewski mówi wręcz o "puczu sędziów" {TUTAJ}.  Bloger Partisan gardening w Salonie24 pisze {TUTAJ}:

 "Jeszcze wczoraj, po rozmowie Rzeplińskiego z Żakowskim wydawało się, że podobnie jak w Szkle Kontaktowym, mamy do czynienia z gadaniną dwóch dziadków co czarno widzą cały świat, gdzie lepiej to już było a będzie coraz gorzej.
 Dzisiaj jednak świat się otworzył na nowe rewelacje i upadł cały mit niezależności i suwerenności decyzji podejmowanych przez polski Trybunał Konstytucyjny. Bieżąca współpraca z Komisją Europejską za plecami polskich władz, w sposób skryty, poza demokratyczny, poza parlamentarny. Współpraca ze strukturą zewnętrzną i nie demokratyczną musi budzić poważne obawy o stan wiarygodności naszego TK. Kogo on właściwie i tak naprawdę reprezentuje? Czy Rzepliński z Timmermansem reżyserują konflikt w Polsce?".

 Wszyscy zachowują się obecnie tak, jak gdyby dopiero teraz zobaczyli prawdziwe oblicze Rzeplińskiego.  A przecież to on [razem z sędziami Biernatem i Tuleyą] w czerwcu 2015 doprowadził do bezprawnego wyboru pięciu sędziów TK i uchwalenia ustawy dającej TK prawo obalenia urzedującego prezydenta.  To on "nakręcił" konflikt wokól TK, mający w założeniu sparaliżować ewentualny rząd PiS.  W 2014 roku , po wyborach samorzadowych zachowywał się tak samo.  W najnowszym numerze "Do Rzeczy" [nr 21/2016]  Kamila Baranowska przytacza w tekście "Lewica polubiła PiS" [fragment {TUTAJ] słowa Leszka Millera;

  "Pamietam, jak sie zachowywał szef TK po wyborach samorządowych [w listopadzie 2014].  Zdjął togę sędziego i założyl garnitur polityka.  Pamietam, co mówił o protestach wyborczych, jak ganił tych, którzy mieli watpliwości, czy procedury zostały wypełnione.  Zachowywał sie, jak klasyczny, rasowy polityk Platformy.".

 Sięgnijmy głębiej w przeszłość.  W grudniu 2015 w "Warszawskiej Gazecie ukazał się artykuł Mirosława Kokoszkiewicza "CZY PREZES TK, PROF. RZEPLIŃSKI UKRYWA MORDERCÓW KS. POPIEŁUSZKI? MAMY TWARDE FAKTY!" {TUTAJ}.  Autor przytacza w nim interpelację posła Zygmunta Wrzodaka z roku 2005.  Wrzodak mówi:

 "I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?

Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.

Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.
  Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo. (Oklaski)".

 O czym świadczą informacje podane przez Wrzodaka?  Ano o tym, że w roku 1990 [i potem] Andrzej Rzepliński był lojalnym funkcjonariuszem Ubekistanu.  Po przegranych przez PiS wyborach w 2007 roku - został on oddelegowany do Trybunału Konstytucyjnego i do dzisiaj pełni tam nakazaną mu rolę.  Obraz nieco sfiksowanego nadętego dziadunia jest mylący.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-05-2016 [22:24] - xena2012 | Link:

Rzepliński to nie tylko lojalny funkcjonariussz Ubekistanu,ale osoba wpływowa.Mając w garści taką wiedzę może trzaść wszystkimi.Kadencja kończy się więc przygotowuje sobie grunt pod działalnośc polityczną.Wielu jest dzisiaj takich,,apolitycznych''-ksiadz Sowa na przykład jeździ po Polsce promując PO,szkalując rząd i za nic mając rozdział państwa od Kościoła.

Obrazek użytkownika gorylisko

24-05-2016 [23:23] - gorylisko | Link:

to co mnie dziwi, to fakt, ze ktos rzeplińskiego traktuje jak zafiksowanego staruszka...dla mnie to jest kawał cięzkiego sku...yna ubeckiego który pełni wyznaczona mu rolę... wyznaczona przez wsi które jak wiadomo nie istnieje...

Obrazek użytkownika Art

25-05-2016 [01:38] - Art | Link:

Co stoi na przeszkodzie aby dzisiaj przywrócić prokuratora Witkowskiego do sprawy morderstwa +ks Popiełuszki?Kto jest tak silny,że blokuje tę sprawę?Kościół?Kto oglądał wystąpienie o.Bartoszewskiego na spotkaniu z p.Jeglińskim ten wie,że głównie kościół,oczywiście nie cały,nie chce wyjaśnienia tej sprawy.A jak mówią niektórzy sprawa Bolka przy morederstwie księdza to mała pestka.A przy okazji mielibyśmy Rzeplińskiego na widelcu.

Obrazek użytkownika mmisiek

25-05-2016 [02:06] - mmisiek | Link:

"Kto jest tak silny,że blokuje tę sprawę?"
*
Ja bym to pytanie nieco rozszerzył - kto jest tak silny, że gwarantuje całkowitą bezkarność takim Rzeplińskim i całej reszcie targowicy.
I czy ten drugi, zakulisowy, ośrodek władzy znajduje się w Polsce czy poza Polską.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2016 [23:00] - HenrykHenry | Link:

Sprawa Ks.Popieluszki jest tak "czarna" ze "najwieksi" nawet myslec o niej sie boja.
Gdybym tu napisal jakie osoby w tej sprawie maja swoj posredni udzial ... nikt by wiary w to nie dal. Istnieja jednak pewne zapiski w formie osobistych notatek ktore wola jego wlasciciela mialy byc spalone ... a nie zostaly. Wola zmarlego rzecz swieta ... a jednak ... polise na zycie trzeba miec nawet jak sie jest Kardynalem.
Istnieja tez inne dowody ... czy ktos siegnie do nich ?!.
Smierc Ks.Popieluszki nie jest , jakby to powiedziec , samotna. Zginelo jeszcze pare innych osob z otoczenia Ksiedza a takze osoby swieckie do ktorych Ksiadz zwracal sie o rade czy pomoc. Wszyscy ci co zostali "obdzieleni" ta wiedza ktora posiadal Ks. Popieluszko zostali zamordowani.

Obrazek użytkownika ruisdael

25-05-2016 [06:42] - ruisdael | Link:

Końcem roku kończy mu się kadencja i immunitet- jak sądzę. Czy nie ma możliwości go "ujajić"?

Obrazek użytkownika jdj

25-05-2016 [08:04] - jdj | Link:

niestety, dziad jest bezkarny przed ludźmi. Dopiero robaki ...

Obrazek użytkownika ruisdael

25-05-2016 [08:32] - ruisdael | Link:

Zawsze można podrzucić narkotyki czy dziecięcą pornografię...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2016 [22:48] - HenrykHenry | Link:

Pan widze z PO albo WSI ... bo to tam takie metody.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2016 [22:47] - HenrykHenry | Link:

Immunitet bedzie go chronil i po zakonczeniu kadencji.

Obrazek użytkownika Denker

25-05-2016 [07:55] - Denker | Link:

A ja pytam co takiego ma Ubekistan na Rzeplińskiego, że ten zgadza się odgrywać kompromitującą rolę szalonego dziada? Bo nie wierzę, żeby arogancko prowincjusz o przerośniętych ambicjach robił z siebie durnia to tak po prostu bez jakiegoś bodźca wspierającego. jakoś trudno mi uwierzyć, że to taki ideowy towarzysz.

Obrazek użytkownika xwro

25-05-2016 [08:30] - xwro | Link:

"A przecież to on [razem z sędziami Biernatem i Tuleyą] w czerwcu 2015 doprowadził do bezprawnego wyboru pięciu sędziów TK i uchwalenia ustawy dającej TK prawo obalenia urzedującego prezydenta."
a jakieś konkrety?
To on uchwalił poprawkę rzuconą w ostatniej chwili przez PO o wyborze dwóch kolejnych sędziów?
Jaka ustawa obalająca prezydenta? Przecież to wszystko było już wyjaśniane i nic takiego w tej ustawie nie ma czego nie było wcześniej...

Obrazek użytkownika Jozue

25-05-2016 [13:00] - Jozue | Link:

Kto nim kręci to należałoby sprawdzić w zbiorze zastrzeżonym IPN.

Obrazek użytkownika IwonaPiechowicz

25-05-2016 [16:21] - IwonaPiechowicz | Link:

Wcześniej nikt tak się nie przyglądał TK jak teraz, a widać jak na dłoni realizajcę jakiś interesów, polityki. Powinno się odwołać Rzeplińskiego, bo na pewno nie działa na pożytek państwa, tylko przeciw niemu

Obrazek użytkownika elig

25-05-2016 [21:19] - elig | Link:

Oto jak Rzepliński odpierał zarzuty Wrzodaka:

"Na zwołanej sejmowej komisji sprawiedliwości profesor wyjaśnił, że we wrześniu 1990 r. do Komitetu Helsińskiego zgłosił się syn Pietruszki, że ojciec chce opowiedzieć o zleceniodawcach zabójstwa ks. Jerzego, ale ponieważ obawia się o życie, chce to zrobić wobec osób zajmujących się ochroną praw człowieka. Rzepliński razem z nieżyjącym już Markiem Nowickim pojechał do więzienia w Barczewie, gdzie siedział Pietruszka. Okazało się, że zanim cokolwiek powie, żąda załatwienia mu warunkowego zwolnienia.

Rzepliński o wszystkim opowiedział ówczesnemu odpowiednikowi szefa prokuratury krajowej. Ten wyznaczył "najlepszego w dziejach prokuratury specjalistę od tropienia zabójców" Józefa Gurgula. - Na następne spotkanie pojechaliśmy razem i byliśmy tylko biernymi obserwatorami rozmowy, w której prok. Gurgul odniósł zwycięstwo. Pietruszka zgodził się zeznawać bez gwarancji, że dostanie zwolnienie - mówił Rzepliński. Powstał z tego zeznania protokół podpisany przez prokuratora, Pietruszkę, Nowickiego i Rzeplińskiego.

- Na pytanie, co zrobiłem z uzyskaną wiedzą, mówię: zadbałem o to, żeby sprawą zajął się prokurator - wyjaśniał posłom Rzepliński."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,280...