Seksmisja Machulskiego a Putin i Owsiak

Na portalu szkolanawigatorow.pl gdzie niedawno jeszcze zamieszczałem swoje teksty poświęciłem ostatnio trochę czasu filmowi Seksmisja gdyż jest znakomitym i treściwym opisem tego co miało miejsce w Polsce i na świecie przez ostatnie 30 lat. Nie wiem czy J. Machulski miał natchnienie czy po prostu wiedział to i owo ale ostatecznie stworzył bardzo ciekawe, prorocze dzieło. Niestety ta warstwa filmu jest raczej niedostrzegana a daje odpowiedź na wiele pytań. Ot przykładowo dlaczego na S24 pewnym ludziom jakby odechciało się pisać. O czym powstał właśnie wpis na naszychblogach. Mi też ostatnio nie chce się pisać więc pomyślałem że napiszę coś fajnego ;)

A zatem. Mamy lata 80te. Myślę że jest tutaj sporo ludzi, którzy je pamiętają. Szczególny czas. Stan Wojenny. Solidarność. Kartki na żywności i nie tylko. Często pada deszcz i wieje. Ogólna szarobura sceneria. W TV coś pitolą ale kto by tam wierzył tym pajacom. W kinach puszczają Kronikę Filmową. Człowiek tego wszystkiego by nie wytrzymał ale szczęśliwie jest muzyka (warto porównać z tym co mamy dzisiaj), filmy polskie, jest sporo alkoholu i masa różnych imprez. Jest z jednej strony świat  fikcji Dziennika TV ale z drugiej rzeczywistość w fikcji filmu i muzyki oraz często oszołomionego alkoholem luda.
Tak właśnie umiejscowiony jest start Seksmisji J. Machulskiego. Ciemne lotnisko i Stuhr który wolał zostawić cały ten świat oraz żonę i córkę by spróbować skoku do przyszłości. Dwaj śmiałkowie zostają zahibernowani nie mając pojęcia co ich czeka. Gdyby jednak mogli do końca wysłuchać panią relacjonującą w tv ten wielki eksperyment może nabrali by pewnych podejrzeń. Na końcu bowiem pani prowadząca stwierdza: Nie zapominajcie o innym równie ważnym wydarzeniu. Trwa Kongres Ligi Kobiet. Liga wspiera, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi!
W filmie jest to rok 1991. Ten sam rok w którym J. Owsiak startuje z programem Róbta co Chceta. Dokonał się już przewrót Okrągłego Stołu. Do przeszłości odchodzi Punk Rock. Zły System przecież upadł. Czas na nową lepszą przyszłość. Wolność. Róbta co Chceta tylko nie zawracajta se głowy polityką. Zapalta trawkę. Seks jest dla ludzi! Wskakujta na deskorolkę. Róbta kasę. TV prawdę ci powie. Wydobył nas z ciemności człowiek obnoszący się obrazkiem Maryji. Dbaj o kwiatuszki. Varius Manx i Wilki. To jest muzyka! Czujesz w sobie miękkiego kolorowego pedałka? Uwolnij go! A świat stanie się lepszy.
Był zły bo było w nim za dużo szowinistycznej męskiej brutalności. Nietolerancji. Niepotrzebnego szukania problemów. Agresji. Drążenia niepotrzebnych, dawno wyjaśnionych kwestii. Wszystko stanie się lepsze gdy postawimy uwolnimy kobiecą gospodarność. Zapobiegliwość. Jej skupienie na ognisku domowym. Jej trzeźwy rozsądek. Skromność. Co tu kombinować skoro rzeczy są proste? Tak jak mówią w TV. Dajmy dzieciom luzu, stres niszczy ich psychikę. Mają płakać bo nie rozumieją co to rachunek różniczkowy? Albo permutacja? Bez sensu. Usunąć, odprężyć, dać do pokolorowania obrazki.

Hibernacja miała trwać 3 lata ale nasi bohaterowie budzą się później. Kilkadziesiąt lat minęło. Dwójka śmiałków wreszcie się budzi i jednym skokiem przenosi do świata przyszłości. Świata w którym nie ma już mężczyzn. Gdzie historia została napisana na nowo i nikt jej nie kwestionuje. Wałęsa bohaterem! Gdzie ludzie żyją pod ziemią w objęciach UE ale wszyscy wiedzą że tak być musi. Innej drogi nie ma jak zgodnie twierdzą dwie główne siły polityczne. Genetix pod przywództwem D. Tuska rozpościera przed ludem świetlane wizje postępu. Człowiek musi się zmienić! I to szybko. Nauka jest kluczem do przyszłości. Wstrzyknij sobie modyfikujący ciebie preparat genetyczny, tą drogą będziesz lepiej przygotowany na nadchodzące jutro. I nie ma co się szczypać. Trzeba zostawić za sobą tą całą ponurą przeszłość. Kastracja i do przodu! Ekologia, sztuczne jedzenie, silna zespolona, myśląca jednako społeczność pod wiedzącą czego jej trzeba władzą jest właściwym porządkiem świata.
Druga siła polityczna Archeo, reprezentowana przez J. Kaczyńskiego przejawia jakieś podejrzane ideologicznie tęsknoty i ryje w ziemi choć przecież nic to nie wnosi. Dodatkowo jest jakimś masochizmem skrzyżowanym ze schizofrenią. Przecież historia jest już napisana. Po wygrzebywać z ziemi te wszystkie artefakty? Zostaną znalezione i co? Czy Archeo odkręci historię? Czy zmieniony zostanie ustrój i wizja? Przecież każdy wie że Kobieta i jej ułożony świat jest przyszłością. Że to jest dobre. Ta kwestia jest poza dyskusją, zarząd Archeo wie to nawet lepiej. Wystarczy wystawić peryskop by zobaczyć do czego doprowadził świat mężczyzn. Ich upór by postawić na swoim.

A przecież rzeczy są takie proste! Rząd jest dobry. Dobry jest rząd Morawieckiego ułożonego grzecznego okularnika. Dobry jest rząd. B. Johnsona z jego chłopięcą grzywką. Luzacki lubiący muzykę kolo. Dobry jest rząd J. Bidena sympatycznego starszego siwego pana. Dobry jest rząd E. Macrona mającego żonę opiekującą się nim jak matka. Duża różnica wieku jest tylko na plus. Wszędzie ludzie wierzą w swoje rządy i to jest dobre.
Trzeba wierzyć bo jest na świecie zło! Zły jest Putin! Każdy to wie. Każda matka zna tą opowieść.

Dawno dawno temu za 7 rzekami i 7 lasami żył sobie zły Putin! Był to człowiek pełen zazdrości. Nie wystarczały mu setki milionów dolarów, które codziennie wpływały na jego konto! Uznał że skoro on ma mało to inni będą tak mieć też! Dlatego wysłał swoich żołnierzy na rozbój i niszczenie. Nie obchodziły złego Putina bogactwa. Nie zależało mu na zwycięstwie. Chciał tylko niszczyć. Niszczyć dla niszczenia. Tak by inni też cierpieli jak on. By zobaczyli co to znaczy nic nie mieć! Tak było moje dziecko. Cały świat struchlał z przerażenia. Nie było wiadomo co robić. Dobrzy władcy naradzali się. Wszyscy bardzo się przejęli. Bogaci czy biedni, znani i nieznani, pokazywani w TV i niepokazywani wzruszyli się niedolą ofiar Putina oferując im wszystko co najlepsze. Tak było! Putin myślał że ludzie się przestraszą ale zamiast tego oni zobaczyli ile jest w nich dobra. Kiedy ludzie zobaczyli jak stare komuchy przygarniają tych biednych ludzi zrozumieli jak bardzo się mylili. Bo widzisz dziecko. Ludzie, zwykli ludzie nie chcieli wcześniej przyjmować tych biednych ofiar wojen i zła. Uważali bowiem że to będzie kosztowne i sobie nie dadzą rady. Dlatego nie lubili partii Genetix, która chciała przyjmować tych biedaków. Wydawało im się że kłamią i oszukują. Teraz jednak dostrzegli że Genetix miało rację. Z drugiej strony jednak praca Archeo nie była bez sensu gdyż znając stary świat, świat mężczyzn i ich zła, od dawna ostrzegało przed złym Putinem i miało plan co należy robić a co źle robi Genetix. Archeo rozumiało nie tylko że Putin jest zły ale też dlaczego jest zły! Otóż moje dziecko chodziło o to stare męskie bogactwo i walkę o nie! To prawda że Genetix odrzucało walkę ale niestety wciąż pragnęli bogactwa. Te ich wszystkie eksperymenty tak naprawdę na tym polegały. By bez wysiłku było więcej i więcej! A to było złe. Zły był Putin i to co robił ale zawsze zło zamienia się w dobro. Zrozumiały Genetix i Archeo że trzeba połączyć wysiłki. Nie trzeba walczyć ale usunąć przyczynę walki! Jeśli każdy będzie mieć tak samo i tyle samo to stanie się dobrze. Opowiadałam też ci o tym pamiętasz? Dawno już temu Marksina i Lenina o tym mówiły ale świat mężczyzn zagłuszył wołanie tych kobiet. Ludzie zapomnieli choć Archeo pamiętało mimo że Genetix wypaczyło i ośmieszyło. Jednak Archeo ciągle wierzyło i starało się zabierać jednym by dać innym. Putin sprawił że wszyscy zrozumieli. Technologia jest dobra ale trzeba zahamować jej rozpasanie, efekty uboczne. To bowiem jest cechą starego świata mężczyzn, który wydał Putina.
Genetix i Archeo połączywszy siły doprowadziły do usunięcia nadmiernego bogactwa. I tak też pokonały Putina. Ten zobaczywszy że na świecie zaczęło się dziać gorzej jeszcze niż w jego kraju bardzo się tym przejął. Sam dostrzegł ile zła zrobił. I zaczął pomagać światu. A także by pokazać że nie kłamie zmienił swoje nazwisko na Putinia. Wraz ze wszystkimi konsekwencjami oczywiście! I tak się ta opowieść kończy a pedały ups, przepraszam, ludzie żyli długo i szczęśliwie pod rządami mądrych władców z Archeo i Genetix.

A ty dziecko, przepisz to 10 razy. Zły był Putin! Każda wojna jego dziełem. Dobrzy byli władcy Bidenia i Morawiecka. Żadna wojna ich dziełem! Nie musisz pisać ładnie! Owsiaka wskazała drogę: Piszta jak Chceta. Tylko pamiętajcie. Bohaterem była Zełenska co stawiła dzielny opór strasznym żołdakom Putina. Nasza racja jest wielka a Kopernik była kobietą! Pisze już tak wielu. Tutaj. Szkołę takiego pisania prowadzi G. Maciejewski. Innych można wyśmiać. Lub jak Maciejewski nie dopuścić do pisania. Tak przyznajemy że nie pochwalamy tego ale też nie chcemy by dzieci w szkole płakały a dyrektor to też kobieta! Pozwalamy więc i na to. Jednak najważniejsze to pisać i pisać. 10 razy 100 razy. Do skutku. Oporni zawsze będą ale i oni zrozumieją. I w końcu pisać przestaną!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

01-04-2022 [13:30] - u2 | Link:

Przecież każdy wie że Kobieta i jej świat jest przyszłością.

Nie przejdzie w czasach indoktrynacji ideologią Giender :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [13:39] - Pani Anna | Link:

No proszę,  jaki świetny tekst. Jednak warto tu zaglądać,  bo co jakiś czas, niecodzienne, a nawet coraz rzadziej coś się jednak zdarzy. Swoją drogą ileż to razy przez ostatnie 2 lata odwoływałam się do "Seksmisji" pisząc,  że  ludzie nie dostrzegą już prawdy, choćby żywy bocian usiadł im na głowie...

Obrazek użytkownika bezmetki

01-04-2022 [14:44] - bezmetki | Link:

Znowu ją licho przyniosło...

Obrazek użytkownika smieciu

01-04-2022 [15:03] - smieciu | Link:

@Pani Anna
Ja jakieś pół roku temu się naciąłem na Seksmisję. Zmęczony usiadłem przed TV, akurat się zaczynała. Początku filmu jakoś nie pamiętałem i dlatego zobaczywszy go znów, kiedy pojawił się rok 1991 nagle wszystko znalazło swoje miejsce. Przepisywanie historii, totalna inwigilacja, Archeo i Genetix itp.
Przypomniałem sobie też Kingsajz i myślę że i tu Machulski miał swoje do powiedzenia. Dla mnie teraz jasne jest że to opowieść o polskim podziemiu. Ta cała Czwartorzędowa Szuflandia. Które było sterowane przez jakiegoś pułkownika, który przydziałem fajnych rzeczy sprawiał że byłeś kimś. Albo nikim. Niektórym się wydawało że mogą tak działać sami ale gdy wstrzymano produkcję Polo Cocty prawda wyszła na jaw... To były czwartorzędowe pionki.
To film mówiący o kontroli. Paradoksem jest że PiSowcy zawsze wierzyli że służby, WSI wszystkim kierują. Które jednak tak nagle jakoś zniknęły wraz ze zwycięstwem PiS w 2015r. Pytanie brzmi czy faktycznie można być wielkim bez dostaw Polo Cocty? Czy może jednak wciąż mamy do czynienia z Czwartorzędową Szuflandią?

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [15:18] - Pani Anna | Link:

@smieciu
Pilnują,  żeby nam się w du...ch nie poprzewracalo. 
W obydwu filmach, poza podziemiem w "Seksmisji" czy zakurzoną szufladą był jednak inny, calkiem realny i wolny świat w którym można było normalnie żyć i oddychać. Teraz już i to się zmieniło. 
Czym dzisiaj stała się Ameryka, dawniej symbol kraju wolnych ludzi? Na dwa lata odebrano nam prawo do oddychania świeżym powietrzem, ot tak, bo tak. Co będzie dalej? Bo że będzie,  to pewne,  jak również i to, że co najmniej 80 - 90% populacji nawet się nie zorientuje, co im się odbiera.

Obrazek użytkownika bezmetki

01-04-2022 [14:39] - bezmetki | Link:

Autor - klasa! Buffo, pastisz ,dystans i wyrafinowana szydera z łezką. bo młodość jedyna -czasom na pohybel - życie kurde nobilitowała. To se ne vrati a velice  líto. "Daremne żale" itp.

Dziś wprawdzie 1Kwietnia ale wiadomość bez lipy i trochę jakby w klimacie przywołanym przez Autora:

Gerard Depardieu, który w 2013 roku obrażony na francuski system podatkowy zrzekł się ojczystego obywatelstwa ,przyjął zaoferowane mu przez Putina obywatelstwo rosyjskie i wsiadł w przysłany mu szczodrą ręką samolot i poleciał do Nowosybirska gdzie czekało na niego równie szczodrze ofiarowane 5-cio pokojowe mieszkanie , podobnie jak w Grożnym.
https://s00.yaplakal.com/pics/...
Podstarzały, trunkowy i owiany skandalami, zgrywny aktor, okazał się również niewdzięcznikiem.
Wierzgnął i ukąsił karmiącą go rękę kremlowskiego dobroczyńcy, oświadczając w wywiadzie udzielonym AFP, że „Rosjanie nie są odpowiedzialni za szalone, niedopuszczalne ekscesy swoich przywódców, takich jak Władimir Putin”. Wcześniej aktor powiedział, że cały dochód z koncertów w Paryżu przekaże ofiarom wojny na Ukrainie. W reakcji na afront Duma Państwowa wezwała do pozbawienia Depardieu obywatelstwa rosyjskiego.
Poseł Chamzajew wezwał do pozbawienia Depardieu rosyjskiego obywatelstwa z powodu oświadczeń w sprawie Ukrainy.
MOSKWA, 1 kwietnia - RIA Novosti. Poseł do Dumy Państwowej Sułtan Chamzajew uważa, że ​​francuski aktor Gerard Depardieu powinien zostać pozbawiony obywatelstwa za wypowiedzi na temat Ukrainy, a jego nieruchomości w Federacji Rosyjskiej powinny zostać przekazane sierotom.
Wcześniej media informowały, że Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, powiedział, że Rosjanie nie odpowiadają za działania przywódcy kraju Władimira Putina.
„Uważam za ważne i konieczne, aby mówić o konieczności unieważnienia paszportu Gerarda Depardieu za jego ataki i próby wypowiadania się w imieniu narodu rosyjskiego, który nie delegował go do składania tych oświadczeń” – powiedział poseł, RIA Novosti. .
Ponadto parlamentarzysta zaproponował o odebranie majątku aktora i przekazanie go potrzebującym.
„Otrzymał dwa mieszkania – w Sarańsku (Nowosybirsk) i Groznym. Te mieszkania powinny zostać skonfiskowane i przekazane na potrzeby sierot. To byłaby najsłuszniejsza decyzja w tej sprawie” – uważa Chamzajew.
“Depardieu nie do końca rozumie, co dzieje się na Ukrainie, bo nie jest pochłonięty problematyką polityczną,” powiedział w piątek rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow, wyrażając gotowość „w razie potrzeby “powiedzieć mu to wszystko i wyjaśnić, aby lepiej zrozumiał.”

 

Obrazek użytkownika smieciu

01-04-2022 [14:46] - smieciu | Link:

Dzięki.
Prawda jest taka że trudno coś napisać gdyż rzeczywistość zamienia się w jakąś farsę znaną z filmów i książek. Poglądy na temat tego co się dzieje tak bardzo się rozjeżdżają że brakuje punktów zaczepienia i porozumienia. Nie pomagają w tym coraz dziwaczniejsze wydarzenia. Naturalna wydaje się kreacja dwóch rzeczywistości. Jedni będą brać to serio inni, przytłoczeni groteską i absurdem, będą zmuszeni do szukania wydawałoby absurdalnych tłumaczeń. A te ciężko jest wytłumaczyć ;) Bo przecież śmierć jest prawdziwa, żołnierze Putina zabijają. Domy są burzone itp. To się dzieje. Na farsę nie wygląda. Ale jednak i tak coś zgrzyta jest dziwacznego itp.
Tak czy owak jednak powinno chyba stawać się coraz bardziej jasne że proste wyjaśnienia znane z bajek mogą okazać się niewystarczające. Nawet zły Putin może okazać się nie taki zły. Zwłaszcza w stosunku do innych bohaterów obecnej historii. A to dlatego że nasza rzeczywistość jest pewnie bardziej zakręcona niż się wydaje.

Obrazek użytkownika paparazzi

01-04-2022 [21:24] - paparazzi | Link:

@ Bezmetki, Depardieu złamał prawo Rosji i gorzej jest zdrajca. Za to kara jest Jego Ekscelencja putin będzie go ścigać aż go dopadnie w kiblu i zabije. O!

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-04-2022 [16:02] - Ijontichy | Link:

Seksmisja...jest hermetycznym filmem,zrozumialym tylko dla Polaków...urodzonych w latach 60---70.
Gdy w Ostrawie czeskiej po zabiegu okulistycznym powiedziałem: ciemnośc widzę,widzę ciemność,to tylko Polka, pani chirurg się zaśmiała.
Córka wyszła za Irlandczyka...puściła mu film z DVD wersja angielska,miał bardzo głupią minę...nie wiedział o co chodzi..."nasi tu byli!" bo skąd miał wiedziec?

Puszczałem ten film specjalnie innym Francuzom,Włochom,Niemcom..."a ty se cycki przyklejasz"...trochę sie zaśmiali...

Kingsajz...jedynie K.Figura była do oglądania...:-)))

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [16:25] - Pani Anna | Link:

No i całe szczęście,  że jest coś,  co tylko my rozumiemy!!! Ja tam nie czuję kompleksow z tego powodu,  a już zwłaszcza wobec Niemców,  których trzeba i to dosłownie walnąć młotkiem w zakuty łeb,  żeby zrozumieli zwykły dowcip o babie co do lekarza, a co dopiero aluzje lub przenośnię. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-04-2022 [19:26] - Ijontichy | Link:

Eeee!
W Paryżu nad Sekwaną siedzi super laska i trzyma wędkę w wodzie,bulwarami  idą Francuz i Niemiec,Francuz zagaja;
-Co robi tak sliczna dziewczyna na brzegu rzeki z wędką?
-Łowię sobie męża.
=To dlaczego siedzi Pani na przynęcie?
Ha,hi pośmiali się i Francuz z Niemcem poszli dalej...po godzinie Niemiec pyta:
-Ty! A skąd wiedziałeś,że ona tam miała robaki?
Pozdrawiam :-))
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [19:45] - Pani Anna | Link:

Ijontichy
Polak, Niemiec i Rusek siedzą w piekle.
Przychodzi do nich diabeł i mówi, że mają szansę wydostania się stamtąd, ale muszą wykonać trzy zadania:
1 - przejść przez most pod ostrzałem,
2 - podać rękę niedźwiedziowi,
3 - przelecieć Indiankę.
Jako pierwszy ruszył Niemiec, ale zanim zdążył dojść do połowy mostu, poległ od kul.
Drugi ruszył Rosjanin, ale podobnie jak Niemiec nie dotarł do końca mostu.
Wreszcie przyszła kolej na Polaka.
Ten ruszył, przebiegł most, wchodzi do klatki z niedźwiedziem. Nagle unoszą się tumany kurzu, słychać odgłosy bijatyki, ryk niedźwiedzia i...
Nagle zapada martwa cisza, wychodzi Polak i pyta diabła:
- Stary powiedz mi jeszcze, gdzie jest ta Indianka, której mam podać rękę?

Obrazek użytkownika marsie

01-04-2022 [16:08] - marsie | Link:

Kilka razy wykorzystywałem Seksmisję w Biuletynie (Idziemy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja, czy UE rządzi, UE radzi, UE nigdy cię nie zdradzi!), ale jakoś nigdy Archeo (Beata Tyszkiewicz!), nie skojarzyło mi się z PiS (Jarosław Kaczyński!)! Film świetny, ale dzisiaj przyjemność z jego oglądania odbierają mi paskudne występy jej "aktorów głównych" (patrz Maks!) – no cóż, takie czasy!
Pozdrówka!