"Kompromitacja". Konfederacja krytykuje pomysł prezesa PiS

Politycy Konfederacji zorganizowali dzisiaj konferencję prasowej na której skrytykowali propozycję prezesa PiS wysłania misji pokojowej NATO na Ukrainę. 
W konferencji udział wzięli: Robert Winnicki, Jakub Kulesza oraz Grzegorz Braun na której odnieśli do głośnej propozycji Jarosława Kaczyńskiego wysłania misji pokojowej NATO na Ukrainę; według nich to próba wciągnięcia Polski do wojny z Rosją. Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki zwrócił uwagę na to, że krytycznie do tego pomysłu odniósł się sam zainteresowany tą sprawą prezydent Ukrainy, Włodymyr Zełeński i że propozycja Kaczyńskiego nie była konsultowana z sojusznikami Polski. Według Winnickiego to kompromitacja prezesa PiS: "Wołodymr Zełeński skrytykował pomysł Jarosława Kaczyńskiego tzw. misji pokojowej  Powiedział dokładnie: "Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa". A potem dodał, że na terytorium Ukrainy to oni podejmują decyzje i nie chcą żeby ktoś wprowadzał tam jakieś wojska, jakieś siły. Do pomysłu, który zgłosił Jarosław Kaczyński krytycznie odniosły się: USA oraz NATO. To co zrobił prezes PiS Jarosław Kaczyński tym ruchem to jest kompromitacja"- grzmiał Winnicki. Polityk Konfederacji stwierdził, że Kaczyński w ten sposób ośmieszył całe państwo polskie: "To jest ośmieszenie państwa polskiego- i to ośmieszenie w szczególnej sytuacji: w sytuacji, w której skompromitowała się polityka wschodnia Niemiec; w sytuacji w której Polska ma szansę, aby w sposób odpowiedzialny wpływać na politykę międzynarodową, jednocześnie zachowując zdrowy rozsądek i dbając o polskie bezpieczeństwo.W tej sytuacji Jarosław Kaczyński wykonuje ruchy, które nie są uzgodnione z naszym sojusznikami; które ośmiesza będący u szczytu popularności prezydent Ukrainy- i to jest niestety straszne"- powiedział Winnicki.
Z kolei zdaniem Grzegorza Brauna Polska prowadzi dzisiaj politykę nieodpowiedzialną i bezskuteczną która może doprowadzić polski naród do tragedii. Polityk Konfederacji uważa, że Polską dzisiaj rządzą ludzie, którzy są niebezpieczni :" Obyśmy się nie stali stroną wojującą w  tej wojnie, chociaż stojący dzisiaj na narodu czele konsekwentnie starają się tak stawiać sprawę, jakbyśmy byli w tej wojnie stroną. Przypomnę, że w swoim wystąpieniu prezydent Duda powiedział, że w tej wojnie nie jesteśmy neutralni. Potem powtórzył te słowa w swojej mowie wojennej tutaj w Sejmie. Paradoksem jest to, że ten zapał nie znajduje wzajemności po stronie ukraińskiej- to jest po prostu miłość bez wzajemności. Polska do stóp się ściele; Polska z sercem na dłoni Polska nieba przychyla- a z Kijowa głos trzeźwy skądinąd- tego powinniśmy oczekiwać od wszystkich państwowców czy: ukraińskich, amerykańskich, rosyjskich czy polskich.- żeby stali na gruncie swojego interesu, a tym interesem jest przecież zachowanie suwerenności na własnym terytorium- a o to upomina się prezydent Zełeński, który notabene zadeklarował przecież jest w stanie siadać do stołu rokowań z Moskalami.z tematem: status neutralny Ukrainy. Ewidentnym tutaj jest, ze Warszawa wychodzi przed szereg(....) Także wyprawa kijowska Jarosława Kaczyńskiego okazuje się aktem czczym, bezpłodnym, politycznie- propagandowym li tylko. Po cóż spotykali się premier razem z superpremierem z panam Zełeńskim w Kijowe jeśli nie uzgodnili kwestii stosunku Kijowa do propozycji z którą później wystąpił Jarosław Kaczyński. U steru w Polsce są ludzie zwyczajnie niebezpieczni. Kierowanie przez nich nawą państwową sprowadza na naród polski i naszą państwowość ryzyko, którego my konfederaci razem z naszymi rodakami nie chcielibyśmy ponosić. Czas wyciągnąć z tej lekcji wnioski o ile nie jest jeszcze za późno: ale okazało by się okrutnym paradoksem, że Ukraina wychodzi jako państwo neutralne, a Polska ponosi koszta związane z przyjęciem na siebie strony wojującej"- powiedział.   
 Z kolei Jakub Kulesza nazwał PiS partią wojny.

Jeżeli podobają się Państwu moje artykuły i zechcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć moją działalność to byłbym wdzięczny :
MBANK: 20 1140 2004 0000 3702 7232 1340

Z góry dziękuje
Radosław Kowalski . 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-03-2022 [17:52] - u2 | Link:

W pewnej greckiej gazecie w internecie przeczytałem kilka lat temu po wyborach do Sejmu, że Kuńfederacja to de facto Partia Rosji. Teraz oglądam TV Republika, gdzie program prowadzi redaktor Stankowski, rozmawiał z panem Dominikiem Kolorzem z "S". Okazuje się, że na samą politykę Zielonych w Europie Rosja wydała co najmniej 84 milionów euro. Założę się, że na tzw. partie konserwatywne na Zachodzie Rosja wydała dużo wiecej :-)

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2022 [18:07] - sake3 | Link:

A KOnfederacja ma jakiś lepszy pomysł? Przecież tam aż się roi od intelektualistów w muszkach i bez oraz wszelakiej maści ekspertów.

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2022 [21:25] - Jabe | Link:

Pomysł na co?

Obrazek użytkownika Es

28-03-2022 [18:38] - Es | Link:

A to na pewno nie autor się kompromituje?

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2022 [19:31] - Jabe | Link:

Od całego świata, nawet Ukraińców zalatuje ruskimi onucami.

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-03-2022 [21:18] - Pani Anna | Link:

Nawet sam Zelenski wyśmiał ten pomysł Kaczyńskiego w wywiadzie dla mediow rosyjskich (sic!!!). Taka to nowa przyjaźń Polsko - ukraińska i wdzięczność za przyjęcie uchodźców.  Już mi się  nudzi to ciągłe "a nie mówiłam ", ale co mam powiedzieć. Pokojowa militarna misja NATO. Śmieją się z nas i nasi "sojusznicy " i nawet ci, którym pomogliśmy. 

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2022 [22:29] - Jabe | Link:

Prezes żyje we własnym świecie.

Obrazek użytkownika HenrykH.

29-03-2022 [16:10] - HenrykH. | Link:

Kłamiecie oboje .

Obrazek użytkownika angela

29-03-2022 [14:26] - angela | Link:

Konfederacja nie od dzisiaj krytykuje wszystko co moze zaszkodzic Rosji.
Nie od dziś podgrzewają konflikt pomiędzy Ukrainą i Polską. 
W tej chwili  wrog u bram Polski, a w Konfederacji coraz to wiecej uruchamiają swoich sympatyków Putina, wymyslaja bzdury , zeby ośmieszyć rząd, tym samym osłabić panstwo.
A reszta durnych komentatorow,  z uporem maniaka kala swoje gniazdo w ktorym siedzi, lub z niego wyszlo, chociaz nie mają nic do powiedzenia.
Wasze zarzuty sa durne i śmieszne, a mogą sprowadzić się  tylko do tego, szkodzić rzadowi,  szkodzic Polsce.