Królestwo za informację!

Tytułowe zawołanie to oczywiście parafraza okrzyku króla Ryszarda III – Królestwo za konia! (A horse! A horse! My kongdom for a horse!), jak to przedstawił William Shakespeare.
Wołam tak wściekły, a nie zrozpaczony i zdesperowany, bo szlag mnie trafia, że polskie media nie są w stanie szybko i wiarygodnie dostarczyć ważnych informacji.
 

Za polską granicą toczy się niesłychanie brutalna i zagrażająca nam wojna. Bezwzględny bandzior Putin, przywódca ciemnego ludu Rosji, napadł na Ukrainę. Rżnie i morduje cywilnych obywateli – kobiety, dzieci, starców, niszczy szpitale, szkoły, domy, bo klasyczna wojna, gdzie wojsko walczy z wojskiem, armia z armią, mu nie wychodzi, bo jest za głupi i za słaby.
Chciałbym na bieżąco wiedzieć co się dzieje. Znać konkretne fakty, a nie bez przerwy oglądać anonimowe obrazy śmierci i destrukcji. Informacja jest dla mego rozumu, a nie dla emocji. To nie kino, czy teatr. To prawdziwe życie.

Nie mam zamiaru omawiać tu wszystkich źródeł informacji, która dociera do nas różnymi kanałami. Badania pokazują, że najpotężniejszym źródłem jest telewizja.
TV ma wiele zadań do spełnienia. Lecz zostawmy to na boku. Chcę tutaj zająć się tylko kanałami informacyjnymi polskich stacji telewizyjnych.
A już konkretnie, jako konserwatywny patriota będę pluł na TVP Info i TV1 Wiadomości. Jak mówią chuligani, olewam TVN24, bo jak reszta z nas, wiem jakie to ścierwo antypolskie, oraz informacje POLSATU, bo jakoś nie mam zaufania do tego właściciela tej stacji, gościa o wielu nazwiskach.
Dodam, że najwięcej moich ulubionych dziennikarzy mają Karnowscy w swojej stacji TV – wPolityce.pl, oraz Sakiewicz w TV Republika.

Ale do rzeczy. Pora się popastwić, wylać żżżółć, bym spokojnie strawił śniadanie.
Odzyskaliśmy narodową, polską TVP, co było wielką sprawą, jak w 2015 PiS zdobył władzę. To był niewątpliwy sukces, lecz trudne zadanie. Przecież był tam potężny zespół, który odżywiał przez wiele lat mózgi lemingów. Tuskowych neoliberałów i gawiedź spod znaku piwka, grilla i Tańca z Gwiazdami. Taka Klasyka dla Niewolnika. Panem et circensesCleba i igrzysk.

Prawo i Sprawiedliwość miało mizerne pojęcie o prowadzeniu mediów. Niestety, chyba tego pojęcia nie ma do dzisiaj. Tak, jak inną piętą achillesową PiSu jest ocena i dobór ludzi. I oto my, telewidzowie cierpimy, bo z nieznanych mi dokładnie powodów, TVP oddano w ręce Jacka Kurskiego (prezes zarządu TVP od 7 stycznia 2016 z pewnymi zawirowaniami).
Ten z zawodu magister od handlu zagranicznego, lubiący się prezentować jak harcerz z gitarą przy ognisku, chyba zyskał sobie sympatie Prezesa JK, autentycznie ważnym filmem dokumentalnym Nocna zmiana. Dobry człowiek, nasz Prezes z Żoliborza jest wspaniałomyślny, lecz w kwestii mediów jest kompletnym fujarą. Bo Kurski też nie jest fachowcem zdolnym udźwignąć narodową telewizję.
No dobrze, niech sobie bawi i edukuje Polaków, racząc ich nieustannymi koncertami (z reguły ku czci) i przypominaniem, że każdy dzień w roku, to dzień czegoś tam – a to psów bez ogonu, dzień miłości do pszczół, albo kaszubskich górali. Ma do tego TVP1, TVP2 i dziesięć innych kanałów, których z braku czasu nie zaglądam.

Lecz TVP Info nie mogę odpuścić. I dodam jeszcze do tego główne Wiadomości, które są równolegle na TVP1 i TVP Info (ze wzgledu na panią Danusię).
Nie mogę odpuścić, bo dziecięce wieczory spędzałem z rodzicami, gdzie ojciec mozolnie starał się ustawić, kręcąc gałkami jak najlepszy głos Radia Wolna Europa, bo to dla nas była jedyne wiarygodne źródło informacji. I od wtedy mam obsesję zdobywania autentycznie prawdziwej i profesjonalnej informacji.
Po politycznym przewrocie i naszym zwycięstwie w 2015 cieszyłem się, że oto wreszcie będę wiedział co w kraju i zagranicą się dzieje. Szybko i precyzyjnie.
Niestety, tak się nie stało, bo jak przypuszczam, większość fachowców i specjalistów z obszau kanałów telewizyjnych, pracowało (i nadal pracuje) we wrażych, antypolskich stacjach. Zapewne głównie z przyczyn finansowych, choć ci na topie robią to ze względów ideologicznych, często jako potomkowie komunistycznych aparatczyków i agentów PRL.
Tak też więc TVP musiało poszukiwać pracowników nowych, nieżadko nawet amatorów. A to niestety obniża jakość, którą potem trudno wznieść do góry.

Prezes Jacek Kurski, nowicjusz w zarządzaniu koncernem medialnym TVP ma swoją wizję. Niestety jest to wizja siermiężna, a nawet zaściankowa. Pod jego zarządem narodowa telewizja jest bardziej propagandowa, niż obiektywna. Także w sektorze kulturotwórczym i edukacyjnym bardziej schlebia niskim gustom, zamiast budować wyższą kulturę społeczeństwa.
Trzeba Kurskiemu oddać, że bardzo mocno i solidnie rozbudował infrastrukturę i wyposażył w nowoczesną technikę. Lecz cóż z tego – bez odpowiednich ludzi to działać dobrze nie będzie. Zmorą programów informacyjnych jest kiepska praca reżyserki i zespołu, nieprecyzyjnie ilustrujące wypowiedzi komentatora, czy prowadzony wywiad. Reporterzy terenowi, puszą się i długie, trywialne tyrady są stratą czasu. Zmorą także jest częste przerywanie programu alarmowym, czerwonym obrazem z napisem PILNE !, by po chwili pokazać kolejnego ministra, otwierającego parukilometrowy odcinek drogi. W dorosłej TV to byłby news na 30 sekund. A tu minister gada i gada, potem gada wojewoda, po nim burmistrz, biskup poświęca nowy objekt i mija 20 minut. To tylko jeden z przykładów grania na nosie wściekłym telewidzom. Dodam, że główną gwiazdą przerwanych programów alarmem PILNE ! jest pan prezydent Duda, który wręcza medale, z pułkowników robi generałów, poprawia wstążkę rocznicowego wieńca, przemawia, przemawia, przemawia...
Musimy tego słuchać w całości?

Programy się wyczerpują i nudzą. Lecz pewnie u Kurskiego mają stałe miejsce w ramówce do końca świata. Jak w roku 2016, czy 2017 jeden z najlepszych dziennikarzy telewizyjnych, Adrian Klarenbach, gromadził przy stole czterech posłów zarówno władzy, jak i opozycji, co jeszcze wtedy było ciekawostką i można było uznać za atrakcyjne. Lecz dosyć szybko poznaliśmy, że mamy do czynienia z potężną głupotą, brakiem kultury, prymitywizmem i emocjami; a najczęściej słyszanym zwrotem, było śmieszne – ja panu nie przerywałem. Program po tych dwóch latach się wypalił, a prowadzący redaktor Klarenbach zaczął pokazywać objawy nerwicy. Cóż z tego – ten schemat trwa do dzisiaj. I żeby było śmieszniej – jest to stały element ramówki każdego dnia!
Mogę podać przykłady jeszcze wielu takich absurdalnych pozycji programowych TVP Info, ale po co? Wszyscy widzimy co jest.
Co ciekawe, najlepiej się prezentują schematy, które powstały jeszcze chyba za PRLu: to Panorama i Teleexpress (niepotrzebnie przedłużony o część Extra).

Cóż więc daje nam TVP Info? Nie to, co BBC i CNN kiedyś, bo dzisiaj to też propaganda i manipulacja. Daje nam właśnie propagandę, emocje i ... nudę.
I to w sposób, jak by kierowała się wyłącznie do absolwentów szkoły podstawowej.

Historycznie najbardziej oglądanym programem informacyjnym były Wiadomości o 19:30. Program tak ważny, że właśnie po nich prezydenci, nawet Jaruzelski, wygłaszali orędzia do narodu (łatwe pytanie – kto jest rekordzistą tych uroczystych przemówień?)

Jak wiemy, teraz Wiadomościami rządzi redaktor Danuta Holecka. Ta miła, uprzednio prezenterka z wykształceniem ekonomistki po SGH, zostając szefową najważniejszego newsroomu, niestety osiągnęła pierwszy poziom niekompetencji zgodnie z zasadą Petera.
Jej wizja wiadomości, to teatr dramatyczny, pełen emocji, wieści i ploteczek, śmiechu i łez. To nie żaden głupi, suchy przekaz wiarygodnie udokumentowanych doniesień – faktów, zdarzeń i opinii. Pani Holecka uważa, że ludzie nie tego oczekują. No cóż...

Parę dni trafił mnie szlag i długo nie mogłem dojść do siebie.
Toczy się wojna. Tuż obok nas. Bestia – Putin, taki Hitler Bis, słaby i tchórzliwy wobec siły oporu, z wściekłości morduje dzieci, kobiety i staruszków. Pociskiem rozwalił szpital położniczy, innym rozwalił szpital psychiatryczny. Jaki w tym sens? Tak zachowuje się złapana w sieć murena, albo inny morski potwór, gdy pojmuje, że przegrał.

... Całą rodziną czekamy na Wiadomości, spragnieni zwycięstw Ukrainy. Zaczyna się...
Start. Mała dziewczynka, odkryta przez TVP, bo nakręcona komórką, jak w bunkrze śpiewa popularną, dziecięcą piosenkę z popularnej kreskówki, została przemycona do Polski i tu w studio telewizyjnym, z profesjonalnym fortepianowym akompaniamentem, dziecięcym głosikiem śpiewa dla nas swoją piosenkę.
Moja córka płacze głośno, żonie też łzy już ciekną. A my chłopy zaciskamy szczęki.
Po chwili jestem potwornie wściekły. Oto Holecka ustawia nas emocjonalnie do wysłuchania wiadomości. Czy oni nie zdają sobie sprawy, czy nie wiedzą, że ponad połowa Polaków żyje w stresie, widząc tuż za granicą Armagedon i są niepewni jutra?
Dlaczego więc w programie o największej oglądalności podkręcać nastroje, doprowadzać do łez, powiększać stres, zamiast uspokajać i nastroje łagodzić.
Czy w kryzysie lepsza jest histeria, czy zimna krew?

Gdy mam ochotę wzruszeniem doprowadzić się do łez, idę do opery na Czarodziejski flet Mozarta, by osiągnąć swoje emocjonalne apogeum słychając perfekcyjnego wykonania arii Królowej Nocy [*]. Albo do kina na hollywoodzki wyciskacz łez. I ważne – sam za to płacę.
Lecz nie chcę gdy Wiadomości – źródło informacji, dziś dla niespokojnych Polaków bawi się w teatr dramatyczny, fundując nam tragedię.
To świadczy o kompletnym nie profesjonalizmie i niezrozumieniu misji telewizji – najważniejszego centrum informacji.
Dają bez przerwy obraz pocisku uderzającego w górne piętra mieszkalnego bloku. Żadnego dopisku: gdzie to jest, kiedy to się stało. Ofiary? I tak dalej. Robić z tragedii tło do trywialnej konwersacji? Ktoś tam kompletnie nie czuje siły i standardów mediów wizualnych.
Brak jest w TVP Info potrzebnych informacji. Za to mamy dużo grania na emocjach.

Jaki stąd wniosek? Jeżeli w Polsce nie ma specjalistów od zarządzania telewizją, bo już ich pochłonęły wielkie komercyjne koncerny, to sprowadźcie takich choćby z Indii, albo Arabii Saudyjskiej. I wy gaduły – przestańcie udawać, że jesteście, w prawidłowym znaczeniu tego słowa, dziennikarzami. No nie jesteście. Czy pogodynka jest pełnym dziennikarzem? A już ulubienica najważniejszego prezesa musi kierować najważniejszym dziennikiem? A dzielny harcerz da sobie radę z bardzo ważnym koncernem medialnym? Wolne żarty.

Poza tym jak dobrze wszyscy wiemy, najpoważniejszym problemem Zjednoczonej Prawicy jest fatalna komunikacja z narodem. Dlatego tak ciężko jest przeskoczyć pułap 40% poparcia, gdy normalnie powinno byc teraz powyżej 60%. A to dlatego, bo władza nie umie prosto, zwięźle i atrakcyjnie tłumaczyć swoich działań.
Te wszystkie tarcze są nieczytelne. Polacy nie wiedzą czy zyskają, czy stracą.
Rzecznicy prasowi są marni. A zapraszani eksperci bełkoczą fachowym językiem, niezrozumianym przez prostego człowieka.

Byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie wspomnaił, że na TVP Info codziennie oglądam jeden program polityczny. To nadawany po siódmej rano #idziemy, redaktora Michała Rachonia. Jako że Rachoń jest Gdynianinem i to znaną tutaj barwną postacią, kiedyś mu prorokowałem, gdy jeszcze nie miał pracy w TVP, że zostanie pierwszym krajowym anchormanem [**] czołowej stacji telewizyjnej. Wtedy tylko śmiał się z tego. Nie obraził się, bo dotychczas za jedynego prawdziwego anchora w RP był uznawany Tomasz Lis. Dzisiaj widzimy, co z niego wyrosło.No i proszę.

Bardzo leży mi na sercu, by w całym kraju, pomiedzy różnymi grupami społecznymi, pomiędzy różnymi pokoleniami i wszelkimi drobniejszymi różnicami, ludzie nauczyli się rozmawiać i dogadywać. By rosła kultura i za nia idący spokój.
Ten nieustanny konflikt, oczywiście tworzony przez wewnętrznych i zewnętrznych podżegaczy, którzy panicznie się obawiają tego, co się stanie, jak cała Polska zacznie mówić jednym głosem.

Więc Panie i Panowie z TVP, nie róbcie z narodu niekumatej gawiedzi. Postarajcie tak działać, by o Polakach mówiono – co za mądry i kulturalny człowiek. A resztę wartości mamy na wysokim poziomie.

A może Jacka Kurskiego zastąpi Jędrzej Kodym Kodymowski? Tysiąc razy lepiej gra na gitarze i jest o niebo mądrzejszy. I to mój kumpel. Rachonia też.

[*] https://youtu.be/kPMWJx91sxY?t=1596

[**] https://pl.wikipedia.org/wiki/Anchorman
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2022 [17:28] - Czesław2 | Link:

100/100. Tylko, że wtedy nikt nie oglądałby reklam ( poziom dla ludzi z IQ=30 ) przed i po.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [18:42] - jazgdyni | Link:

Te reklamy...
Na YT mogę je wyłączyć po 5s.

To przekleństwo epoki.

Obrazek użytkownika u2

23-03-2022 [17:28] - u2 | Link:

Badania pokazują, że najpotężniejszym źródłem jest telewizja.

Jeszcze z czasów PRL pamiętam, że cyfrowa komutacja pakietów to przyszłość telekomunikacji. W czasach 3RP po erze konsol do gier, nastąpiła era komputera i ... internetu, w którym króluje komutacja pakietów.  Telefony komórkowe to następna generacja komunikacji międzyludzkiej.

Telewizja, czyli jednostronny przekaz do wielu użytkowników nadal jest mocna, ale już nie wszechmocna jak w czasach PRL.

PS. Właśnie oglądam 1 odcinek "Black list" na Netflix, drugi sezon. Polecam. Tajną bazę FBI przejmuje mega-przestępca. Chce się zemścić na głównym bohaterze, który, nota bene, grał w świetnym filmie "Sex, lies and videotapes". Również polecam :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [18:40] - jazgdyni | Link:

@u2

Komutacja pakietów... fajna nazwa, której nie znałem. Na świecie pojęcie komutacji chyba zniknęło w latach 60-tych. A pakiety rzeczywiście są transportowane seriami tak, by możliwa była korekcja błędów (słynne  modulo).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [19:49] - jazgdyni | Link:

I tak to czas płynie.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2022 [17:53] - sake3 | Link:

Zamiast się wściekać i wylewać żółć lepiej chyba sporządzić list (choćby otwarty) do TVP z podpisami tych którzy obecne relacje z wojny  do TVP też uważają za mało wyczerpujące czy nużące jednostajnością. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [18:34] - jazgdyni | Link:

Sake3, dobra kobieto,
spytaj się Uli ile listów obywatelskich trzeba wysmażyć, by jakiś palant na stanowisku chciał się tym zainteresować. Te wypierdki z ministerstw reagują dopiero na koktajle Mołotowa

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-03-2022 [18:02] - Zbyszek_S | Link:

To nie kwestia braku umiejętności zarządzania mediami.
Odwrotnie. To efekt posiadania tych umiejętności.
Po prostu. To co widzimy, jest zamierzoną formą.

Obrazek użytkownika U1

23-03-2022 [18:19] - U1 | Link:

Zawsze znajdzie się ktoś  kto wie lepiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [18:30] - jazgdyni | Link:

No nie wiem. Może dlatego panie Zbyszku, że znam sporo ludzi z tej branży. Dobrze znam, jutro u mnie będziemy ucztować. Format projekcji TV oparty jest na schemacie, czego to ma dotyczyć w docelowym targecie. W tym przypadku TV Kurskiego prezentuje tylko swoją nieudolność.
A że wielu głupio zaproszonych i pozyteczni idioci lub cienka agentura, to narodowa specyfika.

Obrazek użytkownika u2

23-03-2022 [18:40] - u2 | Link:

Format projekcji TV oparty jest na schemacie, czego to ma dotyczyć w docelowym targecie.

Zrozumiałbym wściekłość na TV w czasach PRL, kiedy królował monopol na przekaz merdialny. Ale w czasach systemów rozproszonych i laisse-a-faire  ?  Jeśli jestem starej daty to przełączam kanał na inny, jesli nowej daty to wchodzę na portale społecznościowe lub serwisy tematyczne. Do wyboru, do koloru. Czasy PRL minęły, choć niektórzy nadal za nimi tęsknią :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [19:56] - jazgdyni | Link:

@u2

Ja nie mówię o sobie. Mówię o szerszej społeczności. Lecz abstrahując od tego, niby na jaki kanał powinienem się przełączyć? TV Trwam nie jest medium o szerokim zasięgu. Jest cos jeszcze z dobrą informacją? Szukam na YT i tam tez jest spore opóźnienie.
kai kanał

Obrazek użytkownika u2

23-03-2022 [20:15] - u2 | Link:

TV Trwam nie jest medium o szerokim zasięgu.

Tutaj bym zapolemizował. Ludzie wywalczyli miejsce TV Trwam na multipleksie. A było to w czasach "róbta co chceta" byle było jak my chcemy, czyli w roku 2014. Jest również w kablówkach i na satelicie. Osobiście przeglądam kanały prorządowe, antyrządowe i rozrywkowe, ale sobie skaczę z kanału na kanał, polskie i zagraniczne. No i nie poszukuję wiadomości wojennych, bo jak jest wojna to pewne informacje powinny być tajne, no i trzeba uważać na wojnę informacyjną, czyli tzw. dezinformację.

 

Obrazek użytkownika U1

23-03-2022 [18:12] - U1 | Link:

Chęć dotarcia do "najszerszych warstw społecznych".Ma Pan rację -niedocenianie wpływu mediów było od "zawsze" .Ktoś musi się znaleźć .Mamy tylko 2 lata.

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-03-2022 [19:32] - Ijontichy | Link:

I znowu amator i dyletant bierze się za medioznawstwo...trochę coś liznął,troche przeczytał,trochę pogadali z kuplami przy kielichu...ale w jednym  ma rację: KURSKI NIE POWINIEN NIGDY DOWODZIC TELEWIZJĄ!!!
On realizuje twierdzenie Lisa [to też nie jest jego] Ludzie są głupi niz sie wydaję,są głupsi.
W socjologii badawczej już dawno stwierdzono,że im większy zbiór osób,tym większy debilizm...

A mowa ciała Kurskiego,ten uśmiech ...to wyrok śmierci dla niego...[nie traktować tego dosłownie!]

Jak obalono "jedyną prawdę" lejącą się z Wolnej Europy? Radiowy Kabaret Wolny Decybel...dał taki tekst:
 TU RADIO WOLNY DECYBEL! PODAJEMY PRAWDZIWE WYNIK TOTO-LOTKA! 3,7,17,25,33 49,A NIE JAK PODALO RADIO REŻIMOWE 1,2,3 `15 30 I 49.
 Później toto-lotka dobili dowcipem z żydem i profesorem matematyki...i....skończylem grac w lotto. :-)))
PS.Karnowscy chcieli kupić TV2,ale im sie nie udało,załozyli więc swoją Telewizję chyba "wPolsce"? I swoją sondażownię...barachło!
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2022 [20:05] - jazgdyni | Link:

Aleś ty mądry. jak słoik z zupą pomidorową.
Nie masz pojęcia o mediach. Może na poziomie cygańskich cymbalistów. Lecz ja swoje wiem, nawet jesli jesteś marnym dziennikarzyną, który skończył jako bloger. Cienias taki, że aż przykro.
Rozumiem, że wiedza kogoś głupka razi. A już agencika za trzy kopiejki razi bardzo. Zapomnij o tych włoskich klimatach i otrząśnij się. Będziesz głupiał, to skończysz jak nasz ś.p. kolega.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2022 [20:59] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Masz tu na NB całą masę dobrze poinformowanych " korespondentów wojennych" jak ujejska z krainy u, ubot2, ten z Lądku i wielu innych. Nie ma co narzekać na brak wiadomości. Informacja to zgodnie z definicją - wiedza  użyteczna. Pzdr 

Obrazek użytkownika Es

24-03-2022 [01:12] - Es | Link:

Cóś w powietrzu wisi. W NB-betonie rysy jakieś się pojawiają. To drugi z kolei wpis @jzgd, który świadczy, że bloger zaczyna mieć jakieś przebłyski. Nie bardzo, co prawda jarzy jeszcze skąd dysonans skrzeczącej rzeczywistości mu się bierze, ale jakiś postęp już jest. Może to jakaś siódma szpryca  powodem zakłóceń odbioru? Jest w każdym razie szansa, że w niedalekiej przyszłości załapie iż Kurski nie jest po to,żeby dźwigać jakieś ciężary. Albo i innych parę spraw, co to każdy wie od razu ale on czeka na piętnasty ruch od momentu wskazanego przez Prezesa prezesów.Albo ...o zgrozo.. tak się weźmie zradykalizuje, że sam koktaile na tych ministrów zacznie montować i wiernych druchów z nb do pomocy wzywać. Chociaż.. narazie, jak widać, niektórzy apelują aby nie błądził.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-03-2022 [01:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja się dziwię, że jazgot się dziwi. Przecież jazgot bez względu na poziom propagandy w TVP i tak zagłosuje za PiS.
Co innego przeciętny* beneficjent dóbr rozdzielanych przez PiS. Ten musi być umacniany w przekonaniu iż zmiana władzy spowodować może spadek jego komfortu.
Odbiorca przekazu z mediów zwanymi narodowymi nie może mieć dylematów, skoro Kurski po analizach uznał że fiołki są wspaniałe to każdy kto zamiast fiołków woli  begonie ma mieć przerąbane.
W związku z tym w głównym przekaziorze nie może mieć miejsca na analizy  i jakikolwiek kompromis lub tolerancję w starym tego słowa znaczeniu.
Masz wątpliwości to zostaniesz zakrzyczany i ciesz się że po wyjściu z studia nie trafisz do obozu.
Kończąc.... TVP pod kierownictwem Kurskiego jest sprawną maszyną zapewniającą PiS głosy wyborców i do tego służy, na pewno nie jest rolą TVP zaspakajanie ambicyjek faciów którym się wydaje, że sa lepsi od otaczającej ich mierzwy.

* jazgota rzeczywiście nie uważam za przeciętnego wyborcę PiS. 
Darzę szacunkiem tych którzy zdecydowali się na głosowanie na Kaczora ze względu czysto finansowych.
Cała reszta  głosujących, ze względu ideologicznych równie dobrze mogła by zagłosować za Hitlerem lub Putinem.

Obrazek użytkownika sake3

24-03-2022 [08:44] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu........A może by tak podać jakąś garść konkretów odnośnie więzienia w obozach po wyjściu ze studia? Kogo,kiedy zatrzymano i w jakim obozie osadzono. Wprawdzie komputer niczym papier jest cierpliwy ale czytelnikom Pańskiego komentarza należy się chyba bardziej rzetelne wyjaśnienie? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-03-2022 [11:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za wyjaśnienie niech posłuży szubienica autorstwa Marka Kuny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [05:38] - jazgdyni | Link:

Pan Witek też na media wkurzony (czyta mnie?)

https://youtu.be/9bilmNZ8CPg

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [07:47] - jazgdyni | Link:

A to ciekawe. Dwóch zatwardziałych hejterów, co to widzą tylko czarną dupę, napisało rozsądne komentarze. No, no, no.
Lecz jak po tym widać, nie dociera do nich z moich tekstów, że nie jestem pisowcem. Jestem po prostu twardo stąpającym pragmatykiem. Bo jeżeli dzisiaj nie PIS, to kto? Bardzo jestem ciekaw, czym tę opcję można by zastąpić. Oczywiście pod warunkiem, że ci od PISu lepsi, będą jeszcze bardziej za suwerennością i wzrostem dobrobytu Polaków. I w żadnym wypadku nie pozwolą na przyklejenie się do jakiegoś "sojusznika".

Obrazek użytkownika Ijontichy

24-03-2022 [08:16] - Ijontichy | Link:

jzg wczoraj 20.05
'Nie jestem pisowcem"--koniec cytatu
Owszem...przede wszystkim jesteś chamem,który zamiast argumentów,sięga po wiadro z obornikiem.
Kończymy wszelkie kontakty...tu na NB ....ten portal jest wyjątkowy...promuje prymitywizm i chamstwo...wystarczy sięgnąć do tomaszka,tezeuszka itp.
Czuj się oficerem...na Titanicu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [11:40] - jazgdyni | Link:

Kolego, wolę być chamem, niż złośliwym głupkiem.

Powtórzę za Kaczyńskim - Spieprzaj dziadu!

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [20:12] - jazgdyni | Link:

Co? Mam ryzykować?

Ostrzeżenie o przekierowaniu
 Poprzednia strona próbuje Cię przekierować do adresu https://depositphotos.com/2388....

 Jeśli nie chcesz przechodzić na tę stronę, możesz powrócić na poprzednią stronę.

Zwykłe sikanie też może być pułapką trolli.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-03-2022 [09:01] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
No i żebyś jeszcze "krula" chwalił i zrzucił się na jego koronę oraz poparł rozbiór Ukrainy, to byłbyś dla "kurwidołka" bohaterem i wieszczem 😁😁😁

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [20:13] - jazgdyni | Link:

Nieco mnie Ulu zaplątałaś...

Lubisz TVP Info?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-03-2022 [01:04] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
 W TVP Info lubię Rachonia i jego poranny program #jedziemy 😁 Na oglądanie TV w ciągu dnia nie mam czasu,
Pamiętasz naszą dyskusję na Niepoprawnych o przyszłości TVP zanim PiS cokolwiek wygrał? Prognozowaliśmy wtedy na szefa TVP Kurskiego i Sakiewicza. oraz podział TVP na rządowy kanał i tzw. media narodowe na pozostałych. Tylko Kurski nam się sprawdził, a reszta została po staremu. Szkoda że PiS nie posłuchał naszych rad i nie odpartyjnił TVP.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2022 [07:48] - jazgdyni | Link:

Witaj Ulu!

Zauważyłaś, że coraz częściej nas cytują?

I jeszcze jedno z ostatniej chwili, jeśli jesteś w Warszawie - słyszałaś coś, że PO zamierza odstrzelić Tuska i zamienić go na Trzaskowskiego?

Obrazek użytkownika sake3

24-03-2022 [10:17] - sake3 | Link:

@jazgdyni.......Czyżby Pan skwapliwą informacją że nie jest pisowcem zabiegał mimo wszystko o względy tych co tak PiS-u nienawidzą? A miałam Pana za bardziej odważnego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [11:42] - jazgdyni | Link:

Od lat to powtarzam - dzisiaj PIS nie ma żadnej alternatywy. Więc go popieram. Mimo licznych wad, które widzę.

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [14:17] - Jabe | Link:

Za komuny PZPR nie miał żadnej alternatywy; też nie był bez wad.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [18:12] - jazgdyni | Link:

Tona komuny nie zrównoważy kilograma prawicy.

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [21:08] - Jabe | Link:

Obie zjednoczone partie są lewicowe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2022 [07:52] - jazgdyni | Link:

Przepraszam sake, ale takie rozumowanie jest zwyczajnie głupie. Ja też nienawidzę tych, co nienawidzą PISu. To zwyczajni durnie, lub szubrawcy, a najczęściej jedno i drugie. Moja bezpartyjność, z jednoczesnym popieraniem PISu, to poszukiwanie nowoczesnej partii patriotycznej. Nawet może to być przeobrażony PIS.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [09:16] - Jabe | Link:

Ja też nienawidzę tych, co nienawidzą PISu. To zwyczajni durnie, lub szubrawcy, a najczęściej jedno i drugie. – To taka fanatyczna bezpartyjność.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-03-2022 [11:09] - Imć Waszeć | Link:

Szum informacyjny, jego wytwarzanie też jest sposobem prowadzenia dzisiejszych wojen. Analityk w żadnym wypadku nie powinien przywiązywać się do poglądów w żadnej sytuacji, nie powinien mieć sztywnych poglądów a priori. Nie wolno szukać potwierdzeń dla założonej z góry tezy. Najlepiej wystartować z pozycji dyletanta i zbierając ziarnko do ziarnka tworzyć swoje wnioski. Ad rem:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [11:52] - jazgdyni | Link:

@IW

Najlepiej wystartować z pozycji dyletanta i zbierając ziarnko do ziarnka tworzyć swoje wnioski. Dokładnie tak robię. 10 lat temu, na wzór brytyjskiego Society of Dilettanti założyłem Klub Dyletantów i w szczycie było nas 40 tysięcy.
Dzięki za You Tube w telewizorze, gdzie można dotrzeć do autentycznych wiadomości.

A ten sam link już umieściłem powyżej. Tym razem pan Witek mówi bardzo mądrze. Proponuję też na tym samym kanale (Duży w maluchu) rozmowę z Zychowiczem. Coraz więcej trzeźwo myślących. No i to najważniejsze hasło - POLSKA MUSI WYGRAĆ TĘ WOJNĘ!

Obrazek użytkownika smieciu

24-03-2022 [12:10] - smieciu | Link:

Panie jazgdyni, Pan się ma wzruszać, płakać, przeklinać czy bać się a nie rozumieć. Oczekiwanie że chodzi o informację jest naiwne a jeśli się ktoś jeszcze uważa że ta ma być prawdziwa to już zdecydowanie powinien nad sobą pomyśleć :)
Dał Pan fajny opis topornie kreowanej propagandy ale wyciąga Pan błędne wnioski. Przecież ta działa! Rząd PiS jest praktycznie najstabilniejszym tworem w historii III RP. Nie podlega właściwie krytyce. Owszem coś tam plotą w TVN (chyba, bo nie oglądam) ale oni mają swoich odbiorców. To są dwa osobne światy, nie chodzi o to by podbić drugą stronę ale by betonować swoją, by obie strony miały swoje ośrodki medialno decyzyjne w które pokładają wiarę. Dzięki temu tak łatwo dekretować to samo.
Niech się Pan zastanowi. Po co PiS ma toczyć walkę o elektorat TVN skoro tak tylko musiałaby wyciągać jakieś grzeszki a tamci kontrgrzeszki. Tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co jest celem? Jest nim ogłoszenie pandemii Covida? Świetnie - przecież działa. TVP nadało przekaz, TVN też, odbiorcy odebrali. Mamy być w UE? Wszyscy nadają to samo. Mamy walczyć? Też nadają. Zły Putin? Nadają. Po co Panu informacje co Putin naprawdę robi i czego chce? Widz ma tylko odpowiednio zareagować. Stąd ta dziewczynka, dziury w bloku czy teatrze.
Ok, mogą istnieć podejrzane osobniki, które szukają informacji. Ale te powinny rozumieć że szuka się jej inaczej :P

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2022 [18:16] - jazgdyni | Link:

@śmieciu

PIS aby wygrać i się umocnić musi stworzyć, lub zdobyć intelektualną elitę. Uczciwą i przyzwoitą. Inaczej się nie da. Nie w tych czasach.