"Wtedy na nich splunę". Michalkiewicz ostrzega Konfederacje

Stanisław Michalkiewicz ostrzega Konfederację, że jeżeli zagłosuje razem z PiS za odbieraniem majątków rosyjskim obywatelom przebywającym w Polsce on przestanie popierać tą partię. 

Stanisław Michalkiewicz jest uważany za wielki autorytet na polskiej prawicy. Od lat jest związany z Januszem Korwin-Mikke, który prywatnie jest jego przyjacielem i z którym zakładał Unię Polityki Realnej oraz współpracował w organie medialnym tej partii "Najwyższym Czasie". Nie może więc dziwić, że Michalkiewicz sympatyzuje z Konfederacją- czego dawał wielokrotnie wyraz. Teraz jednak wypowiedział nieoczekiwane słowa, bowiem zagroził, że przestanie popierać partię Korwin-Mikkego. Stanie się to wtedy jeżeli Konfederacja przegłosuje razem z PiS ustawę umożliwiającą odbieranie prywatnych majątków Rosjanom przebywającym w Polsce: "Gdyby Konfederacja zgodziła się na konfiskatę prywatnego mienia Rosjan w Polsce, to bym plunął na nich. Nie chciałbym mieć wówczas z tą partią nic wspólnego. Już bym nigdy ich nie potraktował 'serio’ "- stwierdził.

Według prawicowego publicysty rosyjscy obywatele nie mogą cierpieć z powodu polityki władz ich państwa  :"Mam nadzieję, że tak nie będzie. Rozumiem, że można nacjonalizować, czy konfiskować majątek państwa rosyjskiego. Podkreślam – państwa (a nie osób prywatnych)"- podkreślił i dodał, że jeśli, by do tego doszło, to był by to zwykły rabunek : "To, że tak daleko odchodzimy od prawa rzymskiego, że dopuszczamy się w majestacie prawa zwykłego rabunku… ja się z tym nie mogę pogodzić".
Michalkiewicz powiedział, że się nie boi oskarżeń o to, że jest ruskim agentem: "A jak mnie zamkną, to najwyżej nie będę już mówił"- powiedział. W przeszłości kiedy USA naciskały Polskę na zapłacenie roszczeń żydowskich Michalkiewicz proponował zaproszenie wojsk rosyjskich na terytorium Polski i  krytykował Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie prowadzi przyjaznej polityki wobec Rosji takiej jak choćby Victor Orban. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-03-2022 [14:15] - Ula Ujejska | Link:

Car uruchamia dodatkowe odwody - nawet tu na NB wróciło paru uśpionych carskich ciuli.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2022 [14:39] - Czesław2 | Link:

@autor Po raz kolejny powtarza Pan, że Michalkiewicz jest autorytetem na prawicy. Po raz kolejny odpowiadam, że to było dawno. Lada moment Pana wpisy potraktuje jako nieprzypadkowe.

Obrazek użytkownika u2

23-03-2022 [14:52] - u2 | Link:

Michalkiewicz powiedział, że się nie boi oskarżeń o to, że jest ruskim agentem

No robił w tym Itar-Tass jako korespondent, a tam robią tylko zaufani i co ważniejsze, sprawdzeni towarzysze :-)

Obrazek użytkownika Ptr

23-03-2022 [15:04] - Ptr | Link:

Prawo własności nie jest święte, bo wielu Polaków zostało tej własności począwszy od 1.09.39 pozbawionych. I to głównie za sprawą Rosji i Niemców. A co zostało wypracowane po 89 również zostało rozgrabione przy udziale wpływów politycznych. Reparacje ? Żadnych. 
Kto odda teraz znacjonalizowane majątki ? 
Zbyt dużo strat , aby teraz się certolić i udawać ,że jest już cacy. Pewne przekonania co do sprawiedliwości mogą umrzeć z człowiekiem , ale nie można ich zresetować. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-03-2022 [15:47] - Jabe | Link:

Okazało się, że Stanisław Michalkiewicz jest przeciwnikiem totalitaryzmu. Co w tym dziwnego?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2022 [17:20] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
rabuj zagrabione. Skąd my to znamy?

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2022 [17:38] - sake3 | Link:

Pan Michalkiewicz tak zatroskany o cierpienia Rosjan którym odbiera się nieruchomości powinien ofiarować im swoje zamiast bywać się pluciem...Połączyłby szlachetność z miłosierdziem. Za tyle lat gwiazdorzenia w mediach biedny chyba nie jest  ..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2022 [20:53] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
jak zaczną tobie odbierać, jeśli masz jakies, to zaczniesz z innego klucza śpiewać. Cofamy się do czasów barbarzyństwa i chyba o to w tej farsie chodzi.Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2022 [21:35] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur........Spokojnie czekam. Cp mi mają odebrać? Pusię i Lili? Niech sobie odbierają ,jak zobaczą ile z nich jest sierści którą teraz zrzucają to sami przybiegną cwałem,poproszą o ponowne przyjęcie i jeszcze parę złotych do łapy dadzą.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2022 [22:08] - rolnik z mazur | Link:

@ sake,
rozumiem
Filozofia Kalego. Pzdr