Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy?

Napisała o tym już Elig (Jak trwoga, to do Boga, czyli Franciszku - ratuj!!!) i "Giz 3miasto" przytaczający artykuł z lewicowego "Le Monde" (Trzej prezydenci UE pielgrzymują do Kanossy, znaczy Watykanu):

Wydarzenie symboliczne: podzielona Europa, chora, zdesperowana, ma nadzieję na znalezienie moralnego wsparcia w papieżu Franciszku. Prezydenci trzech głównych instytucji UE, Jean-Claude Juncker w imieniu Komisji, Donald Tusk przewodniczący Rady Europejskiej i Martin Schulz, w imieniu Parlamentu Europejskiego, dzisiaj w piątek 6 maja wybierają się do Rzymu aby wręczyć papieżowi prix Charlemagne - nagrodę Karola Wielkiego*. Nagroda ta została utworzona w 1948 roku w Niemczech, aby wyróżnić ludzi, "którzy pracowali dla zjednoczenia Europy." Wszyscy trzej delikwenci Schulz, Juncker i Tusk już ją wcześniej otrzymali. Zwyczajowo nagroda jest wręczana Akwizgranie - Aachen - Aix-la-Chapelle, ale papież zażyczył sobie, aby wręczono ją w Watykanie. Uroczystość odbędzie się w południe w Sala Regia w Watykanie, po wystąpieniu trzecheuropejskich prezydentów, głos zabierze papież.

Wśród spodziewanych gości są: niemiecka kanclerz Andżela Merkel, premier Włoch Matteo Renzi, król Hiszpanii Felipe,Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi. Francja będzie reprezentowana przez Ministra Edukacji Najat Vallaud-Belkacem [marokańska muzułmanka]. Martin Schulz, główny pomysłodawca przyznania nagrody papieżowi ma się wypowiedzieć na temat "wartości europejskich", pan Juncker na temat "Europy", a Tusk, były polski premier, na temat "chrześcijaństwa".(sic!)

I to właśnie dziś się stało. Rodzi się pytanie, jak to w ogóle możliwe? Elig próbuje odpowiedzieć:

"Z jednej strony papież Franciszek ma wyraźną słabość do muzułmanów [albo się ich boi]. Mył im nogi w Wielki Czwartek, z Lesbos zabrał wyłącznie rodziny muzułmańskie i nigdy nie potępił otwarcie licznych zbrodni dokonywanych przez islamistów. Z drugiej jednak strony jego [cytowana przez KAI] homilia zawiera głównie ogólniki o "humanistycznej Europie". Papież Franciszek jest dobrym człowiekiem, ale robi wrażenie słabego i kompletnie zagubionego przywódcy Kościoła. Z tym jest największy problem."

W dzisiejszych serwisach pojawiła się jeszcze informacja, że Papież z zasady nie przyjmuje żadnych wyróżnień i nagród, ale w tym wypadku zrobił wyjątek. Ten fakt wzmacnia wymowę wydarzenia. Bez wątpienia mamy do czynienia z silnym wsparciem unijnej wierchuszki i Merkel oraz ich polityki migracyjnej - ślepej uliczki w jaką Europę zapędzają akurat w chwili, gdy tracą grunt pod nogami.

Ten wyjątkowy gest Papież czyni w kierunku wojujących ateistów takich jak Juncker i Schulz - zapiekłych antyklerykałów i niedawnych przyjaciół Putina takich jak Tusk i Merkel. Ich przyjaźń przeciął dopiero końcowy Majdan, gdy polała się krew ponad stu manifestantów i nie dało się tego wykręcić, że niby sami pozabijali się, jak w przypadku Smoleńska. Ten wyjątkowy gest Papież czyni w kierunku ludzi wprowadzających w życie bolszewicki plan dla Europy nieżyjącego już trockisty włoskiego, Plan Spinellego, wyśpiewany kiedyś przez Lennona,

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too

Czy Papież jest, jak chce Elig, zagubiony tak dalece, by przyłączyć się do frontu walki z Kościołem i wartościami, na straży których Kościół stoi? A może chodzi o oswajanie wrogów, zbyt silnych by walczyć z nimi? Nie byłby to pierwszy błąd tego typu. Kłania się "Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy" Józefa Mackiewicza. Trudno bowiem przyjąć, że mamy do czynienia ze świadomym wpisaniem się w Plan Spinellego, którego jawnymi rzecznikami są goście Papieża.

Do kogo adresowany jest ten gest? To proste - do tych, dla których Papież jest autorytetem. Trudno sobie wyobrazić, by miał jakiekolwiek znaczenie w całkowicie zlaicyzowanych krajach Europy Zachodniej, w których Biskup Rzymu już dawno zredukowany został do roli ulubionego obiektu "śmiesznych" kartek pocztowych w kioskach z pamiątkami dla turystów. Wychodzi, że ten spektakl urządzono głównie dla nas, dla Polaków, a najbardziej, dla wierzącej części ZaKODowanych, podżeganych coraz mocniej do rozhuśtania Polski - największego przeciwnika quasi bolszewickiego superpaństwa z Planu Spinellego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2016 [10:08] - NASZ_HENRY | Link:

Te same kreatury co pielgrzymują teraz do Watykanu, odmówiły wpisania w dokumencie uważanym za konstytucję Europy

zdania o jej chrześcijańskich korzeniach ;-)

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-05-2016 [21:44] - Janko Walski | Link:

Trochę dużo tego się nazbierało. Mocne wrażenie wywołał myciem nóg Muzułmanom. Jak to pogodzić z myciem nóg przez Jezusa swoim uczniom. Zostawiam to mądrzejszym od siebie.

Teraz Papież wchodzi w buty barbarzyńców, którzy uzurpują sobie uszczęśliwianie ludzi na siłę jako ci co wiedzą lepiej. To barbarzyństwo było przed Chrystusem i ciągle nawraca. Rosja bolszewicka, putinowska i Niemcy hitlerowskie, a ostatnio to co reprezentują unijni przywódcy - wszystko to opiera się na uzurpacji. To jest odwrotność tego co mówił i czynił Chrystus. Mówił do ludzi - jesteście wolni, choćcie za mną i mówił im dlaczego. Nikogo do niczego nie zmuszał.

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-06-2016 [00:10] - cassiodorus | Link:

A mozna wiedziec do kogo konkretnie Jezus tak powiedzial, ''jestescie wolni i chodzcie za Mna''
To proste pytanie, bo jak juz tworzymy nowa religie, to wypada podac jakies podstawy, nawet Mahomet je podal

Jak pogodzic umycie nog?
Normalnie, jest to oznaka milosci, do ktorej Chrystus wezwal nas wszystkich, jak sie nie rozumie takich prostych rzeczy to czas sie wziac albo za nauke, albo za wiare

Obrazek użytkownika Janko Walski

24-06-2016 [21:46] - Janko Walski | Link:

"do kogo konkretnie Jezus tak powiedzial, ''jestescie wolni i chodzcie za Mna''" Twoim zdaniem mówił ludziom, że nie są wolni i MUSZĄ iść za nim?

"umycie nog? ... jest to oznaka milosci" i nic więcej? Ciekawe.

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-06-2016 [00:15] - cassiodorus | Link:

No wiec dlaczego Jezus kazal podazac apostolom za soba, bardzo to ciekawe

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-05-2016 [10:22] - Janko Walski | Link:

Odpowiedź na komentarz, który NASZ_HENRY zamieścił i który nie wiem czemu skasował: To że bolszewia traktuje WSZYSTKO instrumentalnie, to wiemy. Martwi mnie Papież włączający się w tę grę wymierzoną w fundamenty cywilizacji i spustoszenie jakie musi to wywołać w sercach ludzi wierzących.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2016 [14:30] - NASZ_HENRY | Link:

Nie aspiruję do bycia bardziej papieskim niż papież.
Poniższy komentarz wydał mi się bardziej na miejscu i na czasie ;-)

Obrazek użytkownika HenrykInny

07-05-2016 [18:17] - HenrykInny | Link:

Juz pisalem ... martwi mnie Papiez ... bo to kiepski Papiez. Nasz_Henry dobrze zauwazyl . Pielgrzymuja do Watykanu ci co Chrzescijan , Kosciol maja za "wroga" i manipuluja Katolikami , tradycja , historia tegoz chrzecijanstwa ... na potege.
Musi sie niezle pod dupa palic lewakom w Europie.

Obrazek użytkownika Rybak

07-05-2016 [10:36] - Rybak | Link:

Rzecz znamienna. Kościół zawsze w przypadkach zagrożenia dla panowania wszelkiej maści materialistów, podaje im pomocną rękę do przetrwania. Mam nieodparte wrażenie, że hierarchia Kościoła jest opanowana przez materialistów.
Ludzie wierzący w Boga nie mogą liczyć na uczciwe przywództwo obecnych hierarchów.
Jakie jest obecnie chwalenie dokonań abp. Gocłowskiego, chociaż ten człowiek maksymalnie szkodził Polsce i Kościołowi, podobnie jak Życiński.

Obrazek użytkownika HenrykInny

07-05-2016 [18:53] - HenrykInny | Link:

Tez jestem "wytracony z rownowagi" tymi "chwalbami" na temat Goclowskiego. Normalnie gdy o nim pomysle od razu mam skojarzenie z szubienica w XVIII i ludem Warszawy rozprawiajacym sie z zaprzancami , zdrajcami na obcym zoldzie ... tak to mniej wiecej bylo ...

Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie:
„aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej”

dalej...

Powieziono następnie Kossakowskiego do kościoła Bernardynów, aby zdjąć z niego święcenia kapłańskie. Kiedy prowadzono go do szubienicy, tłum szarpał go, bił, pluł na niego, zdzierał z niego odzienie, ale biskup na to nie reagował. Krzyczał za to przez całą drogę, że obok niego zawisnąć powinni inni. Wspominał biskupa płockiego Szembeka, biskupa poznańskiego Okęckiego i prymasa Polski Michała Poniatowskiego

dalej ... Biskup inflancki poza tym, że był zdrajcą, był też działaczem oświeceniowym. Napisał dwie powieści, w których zachęcał do modernizowania Polski i jej upodobnienia do Europy. Opiewał reformę szkolnictwa i głosił potrzebę edukacji ludu. Należał do mniejszości wychodzącej poza wąskie horyzonty myślowe sarmackiego zaścianka
Jeszcze ...Za zdrajcę lud Warszawy uważał również królewskiego brata, prymasa Polski Michała Poniatowskiego ...
Kolejnym agentem, ukaranym śmiercią, był biskup wileński Ignacy Massalski (1727-1794), powieszony 28 czerwca.

Jeszcze i jeszcze ...

Na koniec ... W liście rosyjskiego ambasadora (w latach 1792-93) Jakoba Johanna Sieversa do Igelströma prymas zaliczony został do ludzi „niezłomnie wiernych” Imperium. Igelström podobnie pisał o nim do carycy, stawiając go na równi z Józefem Kossakowskim. Michał Poniatowski nie tylko zgłosił akces do targowicy, ale też pierwszy zachęcał do kapitulacji króla. W październiku 1793 r. spotkał się z Fryderykiem Wilhelmem II i krążyły plotki, że stał się teraz zagorzałym stronnikiem Prus ...

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-05-2016 [21:34] - Janko Walski | Link:

Abp. Gocłowski ma "zasługi" nie tylko na tym samym polu co abp. Życiński. To pod jego parasolem ochronnym UBekistan urządzał sobie lewe "biznesy" których odium spadało na cały Kościół. Na onetach ten smród jest stałą pozycją w atakach na Kościół. Nie przeszkadza to temu samemu UBekistanowi ronić teraz łzy i wychwalać Arcybiskupa pod Niebiosa. Nic dziwnego.

Obrazek użytkownika Janusz Krowodrzański

07-06-2016 [20:36] - Janusz Krowodrzański | Link:

Fanatyczny wyznawca spiskowej teorii dziejów - cały ten blog o tym świadczy. Nie ma co marnować czasu na czytanie takich mega bzdetów.