Rosyjskie lobby w Polsce

Janusz Korwin-Mikke nie krył swojego rozczarowania kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę: uważał przecież Jego Ekscelencję Władimira Putina za umiarkowanego konserwatystę a zobaczył bandziora w akcji przypominającej czasy Związku Radzieckiego.

Nic dziwnego; nie tak dawno popularny polityk Konfederacji przekonywał, że żadnej wojny nie będzie a Putin gromadzi wojska tylko po to , żeby zastraszyć zachód. I chciał się nawet o to zakładać. Co więcej tych wszystkich, którzy ostrzegali przed inwazją rosyjską na Ukrainę nazywał agentami Putina -- mówił to nawet w Sejmie. Mówił jeszcze, że większość światowych mediów, które zapowiadały wojnę kłamały. Czyżby tak się okrutnie pomylił czy po prostu odgrywa teraz przedstawienie? Przypomnijmy zatem co mówił Korwin w przeszłości. Brzmi to dzisiaj skandalicznie, ale takie słowa padły.

Mianowicie przekonywał między innymi, że to Ukraina powinna być wrogiem Polski, a my powinniśmy zawrzeć sojusz przeciwko niej z Rosją. Co więcej postulował wyjście Polski z NATO i przejście pod kuratelę rosyjską. Twierdził, że Nawalny, Juszczenko i Skripal zostali otruci przez Amerykanów po to , aby cały świat myślał, że to Rosja; a Litwinienko słusznie został zamordowany, ponieważ zdradził Rosję. Putin nie miał nic wspólnego z kryzysem imigracyjnym do jakiego doszło na naszej granicy z Białorusią ( skądinąd dziwny to przypadek, że w tym samym czasie pojawiły się wojska rosyjskie na granicy z Ukrainą i rozpoczęła się wojna) -- a wszystkich ludzi, którzy tak myślą nazwał nienormalnymi. Do tego grona zalicza się Rafał Ziemkiewicz, były podopieczny Korwina, który stwierdził, że tylko dureń wierzy w to, że Rosja nie maczała w tym palców. Również Robert Winnicki odciął się od słów oryginalnego polityka "w muszce". Samolot, który spadł podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej w 2014 nie został zestrzelony przez Rosję. Carowie byli dobrymi władcami Polski a Putin byłby dobrym prezydentem Polski, bo się go inni boją. Przepraszam bardzo, ale zwykli ludzie często odczuwają lęk przed bandytami i terrorystami, ponieważ ci są nieobliczalni i mogą wyrządzić krzywdę -- to naturalny odruch. Dobrych ludzi rzadko kto się boi i z całym szacunkiem -- Korwina też.

Oczywiście Korwin tuz po katastrofie smoleńskiej wiedział, że nie było zamachu, a jeżeli już był to na pewno nie zrobiła tego Rosja. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do prowadzonego śledztwa w tej sprawie. Razem z salonem liberalno-lewicowym naśmiewał się z sekty smoleńskiej; krótko mówiąc przyjął retorykę establishmentu III RP.  I co ciekawe podobny punkt widzenia przedstawiał inny współpracownik Korwina -- Stanisław Michalkiewicz: "Zakładając, że ludzie zachowują się racjonalnie, to Rosja nie miała ważnego powodu aby dokonywać zamachu na prezydenta Kaczyńskiego"- powiadał Michalkiewicz. Trudno uwierzyć, że człowiek o takiej wiedzy historycznej i politycznej pominął jakże powszechny w dziejach ludzkości motyw zemsty. Kiedy całkiem niedawno doszło do hackerskiego ataku na internetowe strony polskiego rządu i Jarosław Kaczyński oskarżył o to Rosję i podzielił się opinią, że Rosja ma już gotowe plany inwazji na Polskę, Michalkiewicz kpił, "że Putin dobry jest na wszystko" a inny tuz prawicowej publicystki wywodzący się z UPR wyśmiał prezesa PiS twierdząc, że nic nam nie grozi (czy dalej jest tego taki pewny?).  A kiedy nasilił się temat roszczeń żydowskich w Polsce Michalkiewicz zaproponował , aby zrobić Amerykanom na złość i zaprosić rosyjskie wojska do Polski.

To chyba wiele wyjaśnia. Co ciekawe zapraszanie amerykańskich wojsk na terytorium Rzeczpospolitej to już zdrada, a rosyjskich -- nie? Tak przecież twierdzi inny wybitny konfederata Grzegorz Braun, który oskarżył prezydenta Dudę o zdradę za podpisanie ustawy zatwierdzającej stacjonowanie wojsk NATO w Polsce. Najwyraźniej według Brauna Polska będzie bezpieczniejsza bez wojsk amerykańskich; Putin z całą pewnością przerazi się potężnej polskiej armii i nas nie zaatakuje. Ten Braun to w ogóle ciekawa postać: polityków obecnego rządu porównuje do zbrodniarzy hitlerowskich i chce im urządzać drugą Norymbergę. Braun każdą swoją wypowiedź zaczyna od słów: "Szczęść Boże" i często odwołuje się do Boga i swojej katolickiej wiary; nie przeszkadza mu to jednak podjudzać innych do morderstw (tak, tak Braun nie tylko Niedzielskiemu zapowiedział śmierć, ale również dziennikarzom TVN). Braun nie jest łagodny jak baranek, ale radykalny, prowokatorski; lubi osądzać, oskarżać, insynuować - jest przeciwieństwem tego kim powinien był prawdziwy chrześcijanin. Jako wzorowemu katolikowi Braunowi przeszkadza to, że Polacy solidaryzują się z z uchodźcami ukraińskimi uciekającymi przed wojną i im pomagają, bo przecież w ten sposób zaniedbują Polaków. 

Co łączy te wszystkie postacie? Rzadko kiedy wypowiadają się krytycznie o Rosji. Wojska rosyjsko-białoruskie od lat przygotowywały się do tej wojny na ćwiczeniach pod tytułem "Zapad", na których przygotowywano między innymi atak na Warszawę. Ile miejsca poświecił temu Michalkiewicz w swojej publicystyce? Niewiele. A przecież to jest prawdziwa prawica szczerze zatroskana o los Polski; wrażliwa na punkcie naszej suwerenności oraz niepodległości. "Dzisiaj  Gruzja; jutro Ukraina; pojutrze państwa bałtyckie; a później może czas na mój kraj- na Polskę" -- mówił już w swoim legendarnym przemówieniu w Gruzji Lech Kaczyński. A na Westerplatte przestrzegał przed odradzającym się w Rosji imperializmem. Jak widać z perspektywy lat -- miał rację. Ze słów wymienionych konfederatów na przestrzeni lat wynikało zupełnie coś innego, że Rosja nie jest żadnym zagrożeniem dla świata. Korwin wielokrotnie powtarzał, że Polska nie ma powodów, aby obawiać Rosji, a jeżeli już to raczej Ukrainy. Czy nie chodzi o to, aby utwierdzić cześć polskiego społeczeństwa w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa tak, aby na właściwą reakcję było już za późno. Bohaterowie tego artykuł należą do szeroko rozumianej prawicy w Polsce i może ich zadaniem jest ciągle na niej mącić, mieszać tak aby prawdziwie siła w Polsce nigdy się nie narodziła a jeśli nawet by już do tego doszło do żeby dzięki nim nie miała poparcia wszystkich polskich patriotów -- to lobby rosyjskie w Polsce.      

 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-03-2022 [16:17] - u2 | Link:

Co więcej postulował wyjście Polski z NATO i przejście pod kuratelę rosyjską.

Cwany ten JKM, chce dla siebie ruskich gwarancji bezpieczeństwa w razie podboju przez ruskich Polski :-)

Obrazek użytkownika sake3

17-03-2022 [16:48] - sake3 | Link:

Jako posłowi nic mu nie można zrobić,ale dlaczego nie znajdzie się nikt,żeby lunąc w ten wstrętny sepleniący pysk i poprawić tęgim kopem w tyłek nie patrząc nawet na słuszny wiek.

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2022 [17:29] - Jabe | Link:

Brak w Polsce „turańczyków”?

Obrazek użytkownika juur

17-03-2022 [18:59] - juur | Link:

Zadziwiajaca jest tolerancja, bierność, władz wobec jawnych wrogów i zdrajców. Można odnieść wrażenie, że sa nietykalni i ochraniani. Czy to szleństwo czy wspólnicy?  Co musi siè stać by decydenci się ockneli? Jak nie teraz to kiedy?

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2022 [19:31] - Jan1797 | Link:

Jarosław Kaczyński ........... podzielił się opinią, że Rosja ma już gotowe plany inwazji na Polskę Michalkiewicz kpił, "że Putin dobry jest na wszystko" 
---------------------------
Francja dystansuje się od nakładania większości sankcji na Rosję. Dzisiaj po awarii części systemu kontroli sieci kolejowej chciałbym przekazać tylko jedną uwagę. Proszę zauważyć, jak dobra jest sytuacja, gdy współpracujemy w zespołach międzynarodowych przy usuwaniu awarii. Jak zachowa się francuski koncern Alstom w trudniejszym momencie? Spokojnie to tylko awaria, która uruchomi działania naprawcze. Ważne by informację medianą przekazał w fachowiec. Również kontrolę awarii proceduralnie sprawdzą fachowcy.
Pozdrawiam serdecznie.
 PS
@rzeczpospolita z 16 marca.
Rosyjski portal pravda. ru wzywał do „denazyfikacji Polski” i sugerował, że Polska chce wciągnąć świat w III wojnę światową.
Co cytuję za Szanowanym komentatorem.
Chciałbym zapytać dziennikarzy, czy pamiętają omamy prasowe o autorytarnej władzy, o faszyzującym rządzie, o nazistach maszerujących w Warszawie 11 listopada, czy pamiętają, kto uruchamiał te wrześniowe klimaty i dlaczego nie reagowali?

Obrazek użytkownika u2

18-03-2022 [09:57] - u2 | Link:

o nazistach maszerujących w Warszawie 11 listopada

O marszu 60 tysiecy faszystów  w Warszawie nadawał Guy Verhofstadt, który handluje gazem z ... Rosją :-)

https://niezalezna.pl/75309-zw...

Verhofstadt oprócz bycia europosłem reprezentuje firmę Exmar, która zawarła z Gazpromem umowę na dostarczanie rosyjskiej spółce 500 000 ton skroplonego gazu ziemnego rocznie.

Obrazek użytkownika Jan1797

18-03-2022 [22:06] - Jan1797 | Link:

O marszu 60 tysiecy faszystów  w Warszawie nadawał Guy Verhofstadt, który handluje gazem z ... Rosją :-)
--------------------------------

Wykonał zadanie, wpisując się w tworzenie famy. Wstukałem swoje dla wskazania i przypomnienia, jak to część organizatorów odgrażała się, co to zrobią z takim Guy'em (teraz to niejaki Johannes Normann) i uschło w wypadku Konfederacji jak zawsze na przylepionej Polakom łatce. Tak i teraz należy zareagować zdecydowanie tymczasem Stasiek  konsekwencji raczej nie rozumie. Nawet dumy z określania Polaków „Wielkim Narodem" nie wolno celebrować- panaceum na »jesienny klimat«. Tymczasem Stasiek nie potrafi wydusić z siebie słowa, pławiąc się w żenująco mało ważnych wątkach. Czy chodzi o to, by jedynie łatkę zostawić? Tu Autor bloga ma zdecydowanie rację. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2022 [21:34] - Jabe | Link:

Mianowicie przekonywał między innymi, że to Ukraina powinna być wrogiem Polski – Ukraina faktycznie jest nam wroga.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-03-2022 [10:04] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, chłopie, albo też babo, zaniechaj pukania w klawiaturę. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-03-2022 [10:26] - Tomaszek | Link:

To jakiś syndrom ? Nazwałeś się Ałtorydet i wierzysz w swój autorytet ? Nic z tych rzeczy , Najwięcej Einsteinów i innych takich jest wiesz gdzie ?

Obrazek użytkownika Tlenożerca

18-03-2022 [21:10] - Tlenożerca | Link:

Pan Mikke to taki pasożyt, żerujący od 30 lat na koszt niedouczonych infantylnych głupków. Od zawsze żyjący z grosza prywatnych ofiarodawców lub grosza publicznego (poseł RP). Trafia w gusta polityczne 5 - 8% debili. Myślę, że siedząc z kieliszkiem wybornego Porto pęka ze śmiechu nad głupotą swoich "wyznawców". Michalkiewicz, zacny Pan Stanisław, podobnie. Żerują na swojej niszy.