Ten, który wprowadził trójpodział władzy

Karol Monteskiusz. Ten, który wprowadził koncepcje trójpodziału władzy - Kolejny wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu "Historia myśli politycznej". Z Domu Pielgrzyma "AMICUS".
Zajawki audycji 730 (niedzielnej)

19:00 Blog: Gadajacy Grzyb
      Kukiz, po co ci to było?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs...

Póki co, sejmowy rockandrollowiec obija się od ściany do ściany i przyznam się, że przestałem już nadążać za jego kolejnymi pomysłami. Zobaczymy gdzie ostatecznie wyląduje – może da mu do myślenia ten triumfalny ryk kolesi od Petru i Schetyny, zanim się okazało, że jednak nie udało się storpedować głosowania. A tak normalnie, po ludzku - Kukiz, po co ci to było?


19:08 Blog: Aleksander Scios (czyta MarkD)
      Szczyt NATO - pod dyktandem Rosji
      Organizator: http://bezdekretu.blogspot.com

„NATO nie wybuduje w Polsce stałych baz” - oświadczyli podczas konferencji GLOBSEC niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen i zastępca sekretarza obrony USA ds polityki europejskiej i NATO, James Townsend. Co na to Prezydent i rząd?


19:25 Blog: Lech 'Losek' Mucha
      Ku chwale Biało-czerwonej!
      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/5198

„Wydaje mi się, że nie wiesz, władco, jak trudno jest wydrzeć zwycięstwo polskiemu żołnierzowi. Nie liczba tam walczy, lecz mężowie. Mają zaś taki rodzaj wojska, zwany jazdą husarską, których komendanci, wiedz, że cieszą się takim poważaniem, że gdyby stanęli przed tym murem (sułtan akurat w czasie rozmo­wy siedział zwrócony w stronę okna pałacu, przez które widać było obwarowania miasta) i polecili wojsku uderzyć w niego kopiami, sam nie wiem czy nie przesunęliby go"


19:35 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
      Podroz wieznia etapami do Syberii w roku 1854, odc. 56, cz. IV, rozdz. II
      Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

"Dnia 13 sierpnia partya wyszła z Polan. /.../ Przejechawszy 25 wiorst, stanąłem z innymi we wsi Letniewie, gdzie zrewidowali nas, a potem na noc wpuścili do więzienia /.../Dżwigając hojnie szafowane jałumużny, przybyła partya po południu do Ostapszychy...".


19:55 Wyklad: Prof.Andrzej Nowak
      Karol Mosteskiusz. Ten ktory wprowadzil koncepcje trojpodzialu wladzy
      Organizator: - Historia mysli politycznej

Kolejny wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu "Historia myśli politycznej". Z Domu Pielgrzyma "AMICUS".


21:29 Blog: Gadający Grzyb
      Plan Sorosa dla Europy
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs...

Soros twierdzi, że Europa powinna przyjmować co roku 300-500 tys imigrantów, zaś koszty z tym związane, finansista oszacował na 23 mld funtów rocznie – czyli ok. 30 mld USD, bądź 34 mld. euro.


21:38 Felieton: Malgorzata Todd
      Powody, preteksty, prowokacje
      Źródło: http://mtodd.pl

Wrogowie Polski próbują wszelkimi sposobami sprowokować legalnie wybraną przez naród władzę do popełnienia jakiegoś błędu, który dałby pretekst do jawnej agresji.


21:40 Niepoprawny Kurier Filmowy: Cezary "Dixi", Przemysław "Max" (Rozm. Tomasz "Geolog")
      "Obcy", czyli antyekologiczna kosmiczna ewolucja
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Niekończąca się podróż przez wszechświat i niemalże wszystkie możliwe gatunki filmowe, czyli od "Obcego" do "Obcego IV" :-) Zapraszamy! :-)


22:43 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Milenijne zmagania - cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs...

Przez kilka miesięcy 1966 roku Polska Ludowa stała się widownią konkurencyjnych obchodów kościelnych i państwowo-komunistycznych.


22:56 Felieton: Jan Pietrzak
      O Cudzie nad Wisla? w Kanadzie
      Źródło: https://www.youtube.com/user/e...

Spotkania z Polonią w Ottawie, Montrealu, Calgary, Edmonton Vancouver. Wspólnota śmiechu to fragment wspólnoty patriotycznej Budowa Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej dotyczy wszystkich Polaków .Brak zgody na postawienia tego pomnika świadczy że Polska nie jest wolna.


23:06 Wypowiedź: Stanislaw Michalkiewicz
      Czy Polske stac na niepodleglosc
      Organizator / Źródło: Polonia Christiana / https://wkrakowie2016.wordpres...

Stanisław Michalkiewicz rozważa kwestię - czy Polacy chcą sie wybic na niepodległość - co jego zdaniem wcale nie jest takie pewne.


23:47 Komentarz tygodnia: Witold Gadowski
      Czy obudzimy sie z Putinem w lozku?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/W...

Nowa ustawa medialna, czarna polewka dla H. Gronkiewicz-Waltz i FOZZ czyli dalsza część polskiej odsłony Panama Papers.


24:12 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Felieton związany z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski. O ważnych wystąpieniach, totalnie zingnorowanych.


24:20 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: - Radio Maryja

Poseł Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej donosząc na Polskę do organów unijnych, mówi, iż ponieważ Polska jest członkiem Unii Europejskiej, to oni, członkowie PO, skarżąc na Polskę do Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej „postępują jak w rodzinie”, bo „Parlament Europejski i Komisja Europejska to jest też ich, posłów PO i całej opozycji dom”. I do tego domu latają skarżyć na nowe, demokratycznie wybrane władze Rzeczpospolitej.


24:30 Felieton: Zbigniew Halat
      Sprobuj pomyslec
      Organizator: Radio Maryja

Każdy katolik to … papista. W końcu komu jeśli nie następcy św. Piotra należy się zaufanie największej i najbardziej jednolitej wspólnoty liczącej na całym świecie ponad jeden i ćwierć miliarda wiernych według danych Annuario Pontificio na koniec roku 2013. Co szóstemu człowiekowi wiara i rozum nakazują słuchać nauczania papieża.


24:41 Spotkanie: Golik, Wojcik, prow. Graczyk, nagranie Wieczorek
      Miedzy AK i UB z dziejow polskiego podziemia niepodleglosciowego
      Organizator / Źródło: Krakowska Loza Historii Najnowszej IPN / https://wkrakowie2016.wordpres...

Historia Żołnierzy AK dzialajacych na Sądecczyźnie - z oddziału ' Łazika' kpr. Jana Wąchały, który zginął w 1946 z rozkazu Józefa Kurasia "Ognia".


Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-04-2016 [11:01] - NASZ_HENRY | Link:

Mosteskiusz splagiatował polskiego biskupa Wawrzyńca Goślickiego ;-)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-04-2016 [16:13] - zbieracz śmieci | Link:

To dowód że i utopijne pomysły można zrealizować w post komuszym ustroju.Wymiotna chciała jeszcze dopisana czwartej władzy czyli jej samej ale to już byłoby za dużo nawet dla tych co się takim zapisem zabezpieczyli.
Gdyby były szubienice to nie byłoby takich zapisów w Konstytucji ale to się zmieni.