Świat i Ukraina, krwawe sny Putina…

Można powiedzieć, że przez globalne media rzucani jesteśmy od ściany do ściany, od wirusowej pandemii, pod kanadyjski konwój wolności, do okropności wojny ukraińskiej. Za starych czasów kominternu oglądaliśmy globalistyczne hasło: “Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!”. Dziś dzięki infiltracji większości rządów świata doszło do pewnej modyfikacji hasła i za międzynarodówki pandemicznej uzyskaliśmy bezradny status “pacjenta”. Co będzie dalej?
 https://storage.googleapis.com... 
Na naszych oczach walczą dwa socjalistyczne systemy. Jednym z nich jest  w starym stylu narodowym faszyzmem (Rosja, Chiny, Iran), drugi faszyzmem międzynarodowym (centrum w Davos, Światowe Forum Ekonomiczne), taki globalny komunizm, z  “Build Back Better”. Niestety ich wspólną upatrzoną ofiarą jest nasza cywilizacja z indywidualizmem z jego prawami i wolnościami jednostki opierająca się narodowemu, bądź międzynarodowemu socjalistycznemu kolektywizmowi.

Putin przebiera się za obrońcę ludzkości przed diabolicznym wyniszczającym cywilizację Wielkim Resetem, jednak on sam niestety nie reprezentuje indywidualizmu, wolności jednostki, ale właśnie narodowy kolektywizm. Obydwie siły za cel mają organizację chaosu, który w przypadku Putina (Dugina)  miałby oczyścić świat ze zgubnych zachodnich antywartości, najlepiej od Lizbony do Władywostoku.  W przypadku davosowców, nawet głębiej, doprowadzić do kompletnego cyfrowego ujarzmienia człowieka. Czyli do wyboru mamy dwie tyranie. Inną zmodyfikowaną propozycją jest oferta prezydenta Trumpa, która plasując się bliżej oferty Putina ma w programie dbałość o reprezentowanie interesów, praw obywatela i jego państwa. My Polacy pewnie wybieramy tę trzecią opcję pamiętając jednak, że Unia już trzyma nas za ręce…

Według znakomitego kalifornijskiego historyka i publicysty prof. Victor Davis Hanson Putin jest odgrzewanym komornikiem imperialnych marzeń podobny Mussoliniemu, czy Hitlerowi i wszystko wskazuje, że podobnie skończy. Ten dziś  napompowany twardą walutą kierownik największej na świecie stacji benzynowej i gazowej (wyposażonej w broń nuklearną) ujawnił swój rzadki talent jednoczenia swoich potencjalnych adwersarzy. A przecież mógłby zająć się zagospodarowaniem ogromnych bogactw swojego kraju i zapewnić jego obywatelom dostatni poziom życia. Cóż, tak to bywa, kiedy ideę reprezentatywnej republikańskiej demokracji zastąpi się ideą oligarchicznej kleptokracji.

Dziś cały świat manifestuje swoją solidarność z walczącymi z przeważającymi siłami rosyjskimi Ukraińcami, nakładając na agresora kolejne sankcje i nawet śląc pomoc humanitarną i militarną Ukrainie. Ukraina ciągle broni się i żołnierze Putina zamiast kwiatami (oficjalna wersja rosyjska)  witani są pociskami obrońców. Co prawda Amerykanom w 2003 r.  w wojnie “błyskawicznej” zajęło 2 tygodnie na zajęcie Bagdadu, ale Putin oczekiwał, że zajmie Kijów w ciągu kilku dni. Rosyjski sztab generalny najwidoczniej pomylił się w ocenie siły i patriotyzmu Ukraińców. Pretekstem wojen z Irakiem (Saddam Hussein) było również podejrzenie (mylne), że posiada niebezpieczną broń masowego rażenia. Coraz częściej podobne oskarżenia wysuwane są  przeciw Ukrainie (amerykańskie bio-labs), tak jakby Rosja, Chiny, czy inne państwa nie miała własnych biologicznych laboratoriów (!).

Wiadomo, że dzisiejszą siłę uderzeniową Rosji ufundowały państwa zachodnie poprzez uzależnianie się od rosyjskiej ropy i gazu. Po wyborczym “odstrzeleniu” Trumpa amerykańska globaliści i lewica wystawili “papeta” Joe Bidena i to starszy budzący zaufanie wujaszek Joe już pierwszego dnia urzędowania podpisywał dekrety niszczące energetyczną samowystarczalność USA osiągniętą przez Trumpa. Dekrety zatrzymywały kontynuowanie budowy rurociągu Keystone, zakazywały eksploracji na terenach federalnych, podobnie jak unijne dekrety w Polsce eliminowały kopalnie węgla. W następstwie realizacji szalonego programu zielono-czerwonych powstały niedobory energii, co w Ameryce i  w Europie wzmocniło Rosję wzmagając jej dochodowy eksport gazu i ropy. Pod proces dzisiejszego ogłupiania zachodnich społeczeństw i wystawiania ich “do wiatru” (tylko odnawialne źródła energii) fundamenty położyła jeszcze Rosja Sowiecka (Breżniew) finansując “przedszkola” (pożyteczni idioci) dla ruchów ekologicznych (oczywiście tylko na zachodzie!). 

Kiedy spojrzymy na dzisiejszy układ sił to możemy zrozumieć ogromny wpływ i sukces osiągnięty przez globalistów tak w ostatnich amerykańskich  wyborach prezydenckich (Biden),  jak i w ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie (Żeleński). Jak wiemy oficjalnym celem globalistów jest stworzenie Nowego Porządku Światowego, czyli przy pomocy pandemii, wojny, czy innego sposobu zniszczenie starego porządku w którym sobie jeszcze bezkarnie żyjemy. To Soros finansował i zaprojektował (przy pomocy bliskiej mu ówczesnej administracji Obama/Biden)  pomarańczową rewolucję na Ukrainie (Majdan) i ciągle dotuje nielegalną inwazję przez południową granicę USA milionów “nachodźców”, aby zmienić, zdestabilizować istniejący układ społeczny i polityczny w USA. Ważnym etapem w tych  dalekosiężnych planach globalistów odnośnie USA był wybór lewaka Obamy  i następnie obecnie Bidena na najwyższy urząd w kraju.

To się wszystko szybko zmienia... Ukraińcy zdobywają w tej wojnie nową podmiotowość, nowi bohaterowie ginący teraz w walce o wolną Ukrainę wyprą wkrótce ze zbiorowej świadomości "banderowców" jako przykład do naśladowania. W tej walce rodzi się nowy naród budzący szacunek i zaprzyjaźniony z Polakami… Te miliony uchodzących koszmar wojny Ukraińców na dzień dzisiejszy  doznają polskiej sympatii, pomocy i serdeczności. Tyle będą znać, wiedzieć i pamiętać…

Putin nieco się zapędził w swoim imperialnym zapale zapowiadając program denazyfikacji Ukrainy, problem w tym, że na czele ukraińskiego rządu stoi lewicowy, ale jednak Żyd (dziś już narodowiec), podobnie merem Kijowa jest Kliczko, nie licząc już oligarchów. 

Tak to już jest elity walczą o realizację własnych koncepcji, rzekomo w naszym imieniu, ale hojnie (często patriotycznie) rozlewając naszą krew i oczywiście posiłkując się naszymi podatkami. Ze słabo ukrywanym imperializmem Putina jest problem, występując jako obrońca zagrożonej przez globalistów cywilizacji chrześcijańskiej stwarza niebezpieczeństwo, że najpierw uratuje, wyzwoli Ukrainę, a później kraje bałtyckie, no i Polskę!

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kalifornia, 2022/03/08
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika MFW

08-03-2022 [09:07] - MFW | Link:

".....Putin oczekiwał, że zajmie Kijów w ciągu kilku dni."

..... a nawet jeszcze szybciej, jak przedstawia to mem internetowy:

https://pbs.twimg.com/media/FNLlwixWYAUHwuL?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika piastolsztyn

08-03-2022 [09:36] - piastolsztyn | Link:

Powiedz Pan, jak to robisz, że o 9:15 masz godzinę publikacji 9:32 i 150 odwiedzin, jeszcze przed opublikowaniem. Czyli czasy kominternu? Czy osoby o poglądach prawicowych, Katolicy są mile widziani na tym kominternowskim portalu?

Obrazek użytkownika HenrykH.

08-03-2022 [09:33] - HenrykH. | Link:

Pan to na poważnie napisał ?

 

Obrazek użytkownika terenia

08-03-2022 [09:54] - terenia | Link:

@piastolszyn

Czy Pan nie zauważył ,że p.Matysiak pisze z Kalifornii (pod każdą notką jest to zamieszczane) a Pan nie zauważa różnicy czasu między Polską a Ameryką??? " Czyli czasy kominternu?"napisać człowiekowi internowanemu w czasie stanu wojennego, to przegięcie nie sądzi Pan (autorze krótkiego "błyskotliwego" komentarza) .Ech ludzie ...... 

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [11:11] - u2 | Link:

Wielu agenciaków było legendowanych w czasach "S" internowaniem. Wcale nie twierdzę, że autor tekstu również jest zalegendowanym agenciakiem. Poza tym Kiszczak wybrał umiarkowane skrzydło "S" do rozmów przy okrągłym stole. Nadawanie na wolny świat, że są faszystami wpisuje sie w narrację kremla, że zachód jest zgniły itd itp :-)

Obrazek użytkownika Adam66

08-03-2022 [14:14] - Adam66 | Link:

@u2
". narrację kremla, że zachód jest zgniły..."  to nie jest narracja kremla, zachód JEST zgniły!  Mieszkam na tzw. "zachodzie" od końca lat 80tych, nazwanie zachodu, zgniłym to jest bardzo dyplomatyczne określenie.  Kanada, USA, Australia, Nowa Zelandia, i generalnie Europa zachodnia, to tęczowy faszyzm, do którego usilnie wpycha się Polskę.  Autor słusznie zauważa, że mamy dwa modele totalitarzmu walczące ze sobą, żaden nie jest dobry dla normalnych ludzi.  Niestety, wielu komentatorów albo nie czyta tekstu albo go nie rozumie, jedyne co potrafią to przypinać komuś łatki.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-03-2022 [16:34] - paparazzi | Link:

Panie Piast a merytorycznie masz pan cos do powiedzenia? To po co pan piszesz?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

08-03-2022 [11:08] - piastolsztyn | Link:

Drobny szczegół, Kalifornia,  czy Mars, nie zmieniają czasu w Polsce,  na polskim serwerze.  To nie tak działa  i bądźmy poważni.  Nie odnoszę się do treści merytorycznych. Kto ma współpracę międzynarodową,  ten taki szczegół zna. Ostatnio zostałem brzydko, bez powodu, potraktowany, więc jestem uczulony. Może niesłusznie,  ale jednak.

Obrazek użytkownika Edek

16-03-2022 [09:49] - Edek | Link:

Na naszych oczach zaczyna spełniać się przepowiednia Fatimska z roku 1917, czyli z czasu rewolucji bolszewickiej w Rosji. Według tej przepowiedni, "błędy Rosji" w końcu rozszerzą się na cały świat. Zawsze myślałem, że ideologia komunistyczna (tzw. "poprawność polityczna", czyli neomarksizm) na pewno nigdy nie przyjmie się w Ameryce, ale ostatnie sfałszowane wybory prezydenckie pokazują, że się pomyliłem.

Tylko ta modlitwa przyniesie światu prawdziwy pokój:

"Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.

Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku moralnego, katastrofy i wojny.

Niechaj Pani Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją, będzie naszą Orędowniczką.

Amen."

Przypomnijmy sobie: dokładnie 10 lat przed upadkiem komunizmu w roku 1989, Papież Jan-Paweł II tak się modlił na Placu Zwycięstwa w Warszawie (2 czerwca 1979):

" I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

Tej ziemi!

Amen."