Stanisław Michalkiewicz- rosyjskie lobby w Polsce?

Dlaczego o Rosji tak mało mówi i pisze Stanisław Michalkiewicz?

Nie od dziś wiadomo, że skrajna prawica, która powoli dochodzi do władzy w większości państw UE sympatyzuje z Rosją oraz Władimirem Putinem. Ale może to jest za delikatnie powiedziane, niektórzy twierdzą, że to jest po prostu rosyjskie lobby lub agentura. Celem Putina jest zniszczenie UE i prawicowe formacje właśnie do tego dążą. Janusz Korwin-Mikke każde swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim kończy frazą, że w jego ocenie Unia Europejska powinna zostać zniszczona. Nie dziwić nikogo powinien fakt, że popularny Korwin jeździ na wycieczki do Rosji oraz chadza do rosyjskich ambasad.

Dla wielu na prawicy Stanisław Michalkiewicz to prawdziwy autorytet, mistrz słowa oraz najlepszy publicysta w Polsce. Zauważyłem, że on o Rosji też prawie nigdy nie pisze oraz nie mówi źle. Sprawdziłem jego publicystykę. Kiedy Lech Kaczyński był w Gruzji i w niedalekiej odległości od niego oddano strzały "najlepszy publicysta" zlekceważył całą sprawę a później zasugerował, że strzelano z radości, na wiwat. Później kiedy doszło do katastrofy smoleńskiej Michalkiewicz wielokrotnie podkreślał, że jeżeli doszło do zamachu w Smoleńsku to nie zrobiła tego Rosja, gdyż nie miała ku temu ważnego powodu.
O rewolucji, która ostatnio się odbyła w Rosji napisał, że została zainicjowana przez USA.

Michalkiewicz odgrywa rolę patrioty strasznie czułego na punkcie suwerenności oraz niepodległości Polski. Wielokrotnie krytykował PiS za to, że politycy tej partii sprzedali niepodległość Polski głosując za ratyfikacją traktatu lizbońskiego. O wrogach Polski Michalkiewicz mówił, że można ich zabijać. Dużo tez pisał o tym jakim to wielkim zagrożeniem dla Polski są Niemcy oraz Żydzi. Krótko mówiąc publicysta ten jest bardzo wrażliwy na punkcie Polski.

Tak jak się jakoś dziwnie składa, że ta wrażliwość opuszcza go kiedy rzecz dotyczy Rosji. W 2013 roku na ćwiczeniach Zapad Rosja z Białorusią ćwiczyła atak na Polskę. To przecież Michalkiewicz powinien grzmieć, a on na ten temat nie napisał żadnego artykułu. Gdyby coś takiego urządził Izrael, no to Michalkiewicz do sylwestra by wył z oburzenia wmawiając opinii publicznej, że nachodzą rozbiory Polski. A jak Michalkiewicz odniósł się do wypowiedzi niejakiego Żyrinowskiego, który powiedział, że za sprawą Rosji Polska może zniknąć z mapy. Czy napisał, że można go zabić? W żadnym wypadku.

Ostatnio doszło za sprawą Rosji do niepokojącej prowokacji na Morzu Bałtyckim. Ile miejsca poświęcił temu Stanisław Michalkiewicz? Nic o tym nasz żarliwy patriota nie powiedział oraz nie napisał tak jak w przypadku innych incydentów z udziałem Rosji. Tak wygląda obiektywizm w wykonaniu Stanisława Michalkiewicza. O Izraelu i Niemcach ma o on tyle do powiedzenia tworząc mniej lub bardziej wyimaginowane zagrożenia, a Rosji, która jest najbardziej niebezpiecznym państwem dla Polski zwyczajnie milczy. Ciekawe dlaczego?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika z-k

24-04-2016 [09:04] - z-k | Link:

Istotnie. Pisze mało ale też Rosja nie rości sobie w stosunku do nas żadnych pretensji terytorialnych ani finansowych, niczego nam nie "prywatyzuje", nie struga nam z banana "spadkobierców", nie traktuje nas jako kolonialnego rynku zbytu dla "paciorków", "perkalu", przygłupiastych filmów tudzież innego chłamu i barachła, nie ustawia nam "demokracji" ani personalnej obsady rządzących i "autorytetów", nie prowadzi obżydliwej (nie poprawiać) propagandy o budowie naszego kraju od tysiąca lat, o swojej obsadzie hufców rycerskich i chorągwi husarskich w służbie polskich królów.......więc pan Michalkiewicz pisać nie ma specjalnie o czym.
PS. Tatiana Graczowa w swoim wielkoruskim dziele "Święta Ruś....." opisując problem Gruzji o spotkaniu tam prezydentów Polski i krajów nadbałtyckich oraz o tym słynnym incydencie na "linii frontu" nawet nie wspomina

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

24-04-2016 [09:41] - StachMaWielkieOczy | Link:

Pchły również...

"Putin nie rości sobie do nas żadnych pretensji terytorialnych, niczego nam nie "prywatyzuje" nie struga z banana"

Pchły również nie roszczą sobie żadnych pretensji terytorialnych do psa...
nie strugają żadnego banana..

Chcą tylko w spokoju - ssać -

Jak widze ORMO czuwa jak pies Pawlowa ..... to juz kolejny ten sam tekst z podobna reakcja na delikatnie mowiac
dziwne zagrania Michalkiewicza..

Podobnie dziwnie podchodzi do zagrożeń Moskwy pewien Cowboy co to mowi niby jak jest...
Byl jakos dziwnie rozdrazniony zestrzeleniem przez Turcje sowieckiego samolotu ... przebakiwal cos o
nieodpowiedzialnej reakcji mogacej sprowadzic jakies zagrozenie na cale NATO...
Ciekawe jak wesoly Cowboy co to mowo jak jest skomentuje incydenty na Baltyku...
ma z tym jakis zgryz...

Jakos kazdy z tych "zlotoustych" ma swoje medialne poletko w dzierżawie pod uprawe..
ale wielu ma dziwnym zbiegiem okolicznosci jeden wspolny mianownik...
Neutralizowac nastroje anty rosyjskie i minimalizowac reakcje na zagrozenie ze strony Kremla
Do tego dochodzi armia ORMOwcow czuwajacych na forach

Obrazek użytkownika V for Vendetta

25-04-2016 [09:38] - V for Vendetta | Link:

Stach ma wielkie oczy. Wielkie oczy dokładnie na tej samej zasadzie, jak w Czerwonym Kapturku - "wołk", który robi za babcię. Pełna zgoda, bo Stachu to przebieraniec i tyle. Udaje kogoś, kim nie jest. Wystarczy popatrzeć na to, w jaki sposób się Pan Stanisław tłumaczy z Czerwonych Plam w życiorysie oraz na to, jak klajstruje Czarne Dziury w CV.
-------
Polecam tekst pt. "S. Michalkiewicz tłumaczy się z czerwonych plam w życiorysie" a pod tym tekstem istotny komentarz : "Nikt nie napisał, że praca w Zielonym Sztandarze i sowieckiej agencji informacyjnej Nowosti musiała się wiązać z nawiązaniem współpracy z SB. W przypadku Nowosti byłoby to nawet dziwne, gdyż tą sowiecką agencją opiekowało się nie SB, lecz sowieckie KGB. [aw]"
-------
link : http://konserwatyzm.pl/artykul...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-04-2016 [11:09] - maks jamnicki | Link:

Dzięki za link :).

Obrazek użytkownika Jabe

24-04-2016 [10:15] - Jabe | Link:

„O rewolucji, która ostatnio się odbyła w Rosji”... – Ojej. Przeoczyłem rewolucję.

„W 2013 roku na ćwiczeniach Zapad Rosja z Białorusią ćwiczyła atak na Polskę”. – A atak na co mieli ćwiczyć? Na Portugalię? Demonstują gotowość ataku, bo to im poprawia pozycję międzynarodową. My nie ćwiczymy. Jak wujek Donald wycofa swój kraj z pozycji światowego policjanta, będzie płacz.

„Gdyby coś takiego urządził Izrael, no to Michalkiewicz do sylwestra by wył z oburzenia wmawiając opinii publicznej, że nachodzą rozbiory Polski”. – Rozlicza Pan red. Michalkiewicza z tego, co Pańskim zdaniem by zrobił. Jego wyczulenie na nasze relacje z braćmi starszymi jest niewątpliwe, ale incydent na Bałtyku nie dotyczył nas bezpośrednio, bo się w polityce międzynarodowej nie liczymy. A Rosja od nas pieniędzy nie żąda.

„Janusz Korwin-Mikke każde swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim kończy frazą, że w jego ocenie Unia Europejska powinna zostać zniszczona. Nie dziwić nikogo powinien fakt, że popularny Korwin jeździ na wycieczki do Rosji oraz chadza do rosyjskich ambasad”. – JKM i Stanisław Michalkiewicz to różne osoby. Naturalnie ma Pan rację, pisząc, że nie powinno dziwić, że ktoś myślący o wyzwoleniu nas spod niemieckiego dyktatu spogląda na wschód.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2016 [17:09] - Marek1taki | Link:

@Rado
Rado też nie poświęcił zbyt wiele rosyjsko-amerykańskiemu targaniu za wąsy zbyt wiele uwagi. Może dlatego, że drugi raz z kolei zajęty jest Michalkiewiczem. Poza tym nikt nikomu nie broni pisania o Niemcach i Żydach. Domniemanie monopolu na prawdę? Nie sądziłem, że red. Michalkiewicz jest aż tak ustawiony.

Obrazek użytkownika mmisiek

24-04-2016 [19:18] - mmisiek | Link:

Na początek to ja bym postulował aby nie używać sformułowania "skrajna prawica" bo to zbitka pojęciowa wymyślona i szerzona przez wszelkiej maści lewactwo z GW na czele.

Obrazek użytkownika cassiodorus

24-04-2016 [21:38] - cassiodorus | Link:

Mozliwe, sama prawica korwinowsko-michalkiewiczowska nazywa siebie ''jedyna prawdziwa prawica'',

Obrazek użytkownika mmisiek

24-04-2016 [19:21] - mmisiek | Link:

A co do Michalkiewicza - to dobrze, że pisze jak pisze. Byłoby nudno gdyby wszyscy walili w swoich tekstach dokładnie te same tezy propagandowe, które obowiązują w głównych mediach ;)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-04-2016 [11:47] - maks jamnicki | Link:

Lubię czytać Michalkiewicza, tak jak lubię oglądać dobrego aktora na scenie, nawet jak "coś mi on nie pasuje". Dobrze się ogląda i czyta sprawną robotę, ciekawe wykonanie. Ale i dobrze, że Pan jest uważny, ostrożności nigdy nie za wiele, mnie się podoba, że zwraca Pan uwagę na pewne sprawy, Niemcy są bardziej "do odczytania", Rosja po azjatycku bardziej przebiegła, "usypiająca" potencjalną ofiarę, propagandowo o niebo bardziej niebezpieczna, zwłaszcza, że ma u nas tradycyjnie dziesięciokroć większą agenturę wszelaką niż Niemcy. A jedno i drugie państwo to w długiej perspektywie zawsze śmiertelni wrogowie, brak jakichkolwiek złudzeń powinien być doktryną. To banał, ale oczywiście powinniśmy dążyć do zgody i pokoju mając cały czas na uwadze z kim mamy do czynienia, najlepsze instrumenty do zgody z kobrą czy tygrysem to czujność i dobre narzędzia odstraszania,/patrz własna armia, dobra dyplomacja i odpowiednie sojusze, przecież nie z Rosją i Niemcami, co by nas utopili w łyżce wody/. No i dzięki Pana tekstowi mam dobry link/przyczynek od pierwszego z komentatorów. Myślę, że Pana spostrzeżenia dotyczące SM są potrzebne, a na pewno nie zaszkodzą. Ale czytam, czytam go i nawet lubię. Tak jednak jak Pan napisał, ma reflektor nastawiony w jedną stronę. Czy taka jego "misja"? Może czas pokaże, a może nigdy.