Manipulacja Stanisława Michalkiewicza

Znaczenie wypowiedzi Michalkiewicza jest oczywiste: celem wojny jaka ma w naszym kraju miejsce nie jest wcale lepsza Polska, ale podlizanie się obcemu mocarstwu, naszemu sojusznikowi - USA.

Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że Polską rządzą trzy stronnictwa: niemieckie, rosyjskie oraz amerykańsko- żydowskie. W jego mniemaniu prawica niepisowska z Korwinem-Mikke na czele jest stronnictwem polskim.
Oczywiście takie twierdzenie jest śmiechu warte, ponieważ żadna formacja polityczna w Polsce nie jest tak prorosyjska jak właśnie prawica niepisowska, dla, której Putin jest kimś w rodzaju pożądanej alternatywy w stosunku do lewackiego Babilonu, który zbudowała Unia Europejska. To Gruzja napadła na Rosję, to Amerykanie są sprawcami wojny na Ukrainie montując tam rewolucję, a w Smoleńsku miał miejsce wypadek- mówią reprezentanci prawicy niepisowskiej z wyjątkiem Grzegorza Brauna, który od początku twierdzi, że w Smoleńsku miał miejsce zamach. Lider tej formacji Korwin-Mikke podobnie jak eurosceptycy innych państw jest rosyjskim propagandystą, rzecznikiem Kremla w Polsce. Często występuje w interesie Moskwy i samego Władimira Putina. Dodatkowo stołuje się po Ambasadach Rosyjskich, jeździ do Rosji gdzie występuje w tamtejszych telewizjach. Przypomnijmy, że Korwin-Mikke od samego początku twierdził, że w Smoleńsku miał miejsce wypadek i naśmiewał się z tych, którzy twierdzili, że doszło do zamachu. Niedawno wzywał, aby wojsko zaprowadziło porządek w Polsce. Korwin jest szczery nie ukrywa, że jego wrogiem jest PiS. Jak widzimy partia Kaczyńskiego ma wrogów z każdej strony polskiej sceny politycznej. Zostawmy jednak Korwina i wróćmy do bohatera tego artykułu.

Jedną z czołowych postaci tego ruchu jest Stanisław Michalkiewicz, który jest uważany przez niektórych za najlepszego polskiego publicystę. Michalkiewicz komentując napiętą sytuację jaką teraz mamy w Polsce twierdzi, że to jest II wojna o inwestyturę- czyli wojną pomiędzy razwiedką oraz rządem PiS o przychylność USA. Tak na marginesie Michalkiewicz twierdzi, że PiS to stronnictwo amerykańsko- izraelskie. Jest to o tyle ciekawe, że sam wielokrotnie mówił, iż lobby izraelskie chce wysadzić polski rząd w powietrze. Ponoć Michalkiewicz jest mistrzem logiki, gdzie ona się teraz podziała tego nie wiem. Poza tym w Ameryce pojawiło się wiele artykułów krytycznych wobec rządu PiS. Nie bez powodu Jarosław Kaczyński wezwał do zawieszenia broni w trakcie wizyty Andrzeja Dudy w USA. Po prostu PiS prowadzi politykę, zgodnie z którą, interes Polski leży w bardzo bliskim sojuszu ze USA, ciągle największym mocarstwem świata. Zgodnie z takim myśleniem Roman Dmowski nie był polskim patriotą, ponieważ widział interes Polski w bliskim sojuszu z Rosją. Ba!Zasiadał nawet Dumie Rosyjskiej.

Znaczenie wypowiedzi Michalkiewicza jest oczywiste: celem wojny jaka ma w naszym kraju miejsce nie jest wcale lepsza Polska, ale podlizanie się obcemu mocarstwu, naszemu sojusznikowi - USA. A w takiej wojnie nie liczy się interes ojczyzny, ale zapunktowanie u obcego mocarstwa. Teraz wiadomo już czemu Michalkiewicz nazywa PiS stronnictwem amerykańsko- żydowskim? Ciekawe co by mówił, gdyby nowy rząd odbudował relację z Rosją? Czy wtedy PiS byłby Stronnictwem Ruskim?
A może PiS jest siła propolską i dlatego opierają swoje stosunki o USA, największe mocarstwo świata. Wyjaśnienie może być błahe.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

16-04-2016 [22:56] - Kazimierz Kozio... | Link:

komentarze michalkiewicza nie sa prawda objawiona, nie nazwalbym ich manipulacja, natomiast bywaja niezlym cwiczeniem intelektualnym dla dociekliwych.
korwin jest oportunista tak jak wielu innych pismakow od zawsze udajacych prawicowych. zmarginalizowal sie na wlasne zyczenie i moglby smialo zalozyc partie majaca w nazwie polityke nierealna.

to ze wymienione stronnictwa ruskie, pruskie i amerykansko-zydowskie kreca swoje lody w privislienskiej oblastii nie jest wielkim odkryciem. obiecujacy jest kierunek flitru z wielkim graczem chinskim ktory zdaje sie uwaza Polske za przyjazny przyczolek

Obrazek użytkownika Ewa G

16-04-2016 [23:27] - Ewa G | Link:

Przerażające jest to, że tak wielu młodych patriotycznych ludzi daje się na tą kłamliwą propagandę nabierać!

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-04-2016 [00:13] - Janko Walski | Link:

Pogłoski o logice Michalkiewicza są mocno przesadzone. To klasyczny demagog, podobnie jak Jk.M. Niech nikogo nie zmylą trafne spostrzeżenia jednego i drugiego. Uwiarygodnienie się to warunek konieczny skuteczności manipulacji. O ile Jk. M z dużym prawdopodobieństwem jest na smyczy Kremla, to Michalkiewicz należy do tych "intelektualistów", którzy każde wydarzenie sprowadzają do napletka.

Co do Grzegorza Brauna to rzeczywiście nie powtarza bredni Anodiny, ale powtarza brednie FYM-blogera, który rok uwiarygadnił się na s24 po to by wybuchnąć "maskirowką" i nienawiścią nie mniejszą niż GW i TVN do Macierewicza.

Obrazek użytkownika OLI

17-04-2016 [09:25] - OLI | Link:

Dzięki Bogu, nie jestem osamotniona w mojej ocenie Michalkiewicza.

Przez 2-3 lata kolega z pracy, fan Michalkiewicza, drukował dla mnie wszystkie jego felietony, żebym sobie "prawdy" poczytała.

No więc czytałam, a nawet pozwoliłam się zaprosić na jedno jego spotkanie z fanami w jakiejś kampanii wyborczej. I mam od tamtej pory wyrobione o tym panu zdanie.

To nie tylko demagog, ale i wielki szkodnik. Młodzi ludzie, których wciąga w orbitę swojego myślenia, są na długie lata, a często na zawsze, straceni dla skutecznego uczestnictwa w życiu politycznym. Jest to klub kontestujący wszystko i wszystkich. Ta kilkuprocentowa grupa ludzi mogłaby przeważyć szalę, popchnąć Polskę w kierunku umożliwiającym jej naprawę. Ale nigdy tego nie robi, bo Michalkiewiczowski sposób myślenia o polityce im to uniemożliwia.

Komu to przynosi korzyść? Niech zgadnę... Stronnictwu ruskiemu?... Ale również stronnictwu pruskiemu?...!... Oh my God, przecież to nie jest powód do smutku również dla pewnego małego państwa położonego na Bliskim Wschodzie...!...

Obrazek użytkownika smieciu

17-04-2016 [12:34] - smieciu | Link:

Nie zauważyłem w powyższym artykule argumentacji obalającej teorie Michalkiewicza. A jedynie sformułowania w stylu "Michalkiewicz to szkodnik, brak mu logiki itp.".
A przecież pan Michalkiewicz nie owija w bawełnę i jasno pisze co ma na myśli więc nie powinno być trudności z polemiką.
W kontekście PiS kluczową tezą od dawna powtarzaną przez pana Stanisława jest kwalifikacja tej partii jako klienta stronnictwa amerykańsko-żydowskiego. Ja nie widzę w działań PiS, które by zaprzeczały tej teorii. Mamy za to jaskrawe potwierdzenia jak "polski" ambasador w USA.
Twierdzenia że PiS współpracuje z USA bo tego wymaga nasza "antyrosyjska" racja stanu są również bardzo naiwne ponieważ żywa praktyka, o której Michalkiewicz często wspomina, pokazuje że Amerykanom jest obojętne kto rządzi w Polsce. Liczy się tylko ich doraźna strategia czy taktyka. By rządziły "nasze skur...yny".
Amerykanie świetnie dogadywali się SLD (obozy) czy PO (Sikorski itp.) a jedyne co Michalkiewicz chce przekazać to to że PiS z ich punktu widzenia to kolejny rząd, który ma realizować ich interesy. Nie polskie ale amerykańskie.
W obecnej sytuacji geopolitycznej PiS z ich patriotyczną ideologią pasuje amerykańskiej racji stanu. Ale skąd możemy wiedzieć czy wkrótce nie nastąpi jakiś kolejny reset i oddanie Polski w łapy UE/Rosji oraz starym dobrym "skur...ysynom". Tak jak wielokrotnie bywało.

Obecne rozgrywki polityczne wychodzą poza ramy dawnych układów, które większość komentatorów ciągle tu stosuje. Ale nawet stosując je to jaki interes ma USA w destrukcji Rosji? Jeśli ją zniszczy, to kto weźmie na siebie rolę odpowiedzialnego za zło na świecie? Kto będzie naganiać naiwniaczków to TTIPu? Kto będzie dobrowolnie podpisywać jawnie kolonialne umowy, dzięki którym korporacje będą mieć przywileje i możliwości większe od rządów narodowych?
To są sugestie Michalkiewicza, fakty. To o tym on przede wszystkim pisze a nie o kumplowaniu się z pajacem JKM.

Obrazek użytkownika angela

17-04-2016 [17:01] - angela | Link:

Z pajacem JKM? Tych dwóch panow łączy jakas tajemnica.
A jaka, i czy to prawda, kazdy oceni sam.
Jak znajdę w sieci, to podam.

Obrazek użytkownika z-k

17-04-2016 [14:26] - z-k | Link:

Strona Pana Stanisława Michalkiewicza ma 4 mln czytelników rocznie a to już jest Ktoś. Jego ostatni felieton dla Polski Niepodległej to cymes, jak większość tekstów. Mam czas więc czytam wiele - od Michnika, Blumsztajna i Lisa poprzez Wilschtajnów, Niezależną z panią Izabelę Brodacką Falzmann - niekwestionowaną Królową blogów Niezależnej, Gazetę Warszawską aż do Grzegorza Brauna, Matki Kurki, Gajowego Maruchy, Michalkiewicza i Bubla, którego gazeta ostatnio prezentuje się całkiem, całkiem. Można tam przeczytać to czego nie ma odwagi napisać nikt. Michalkiewicza stawiam na cokole publicystów na miejscu pierwszym. "Ruskim agentem' nie jestem tylko przypomnę nieśmiało, że Putin nie rości sobie do nas żadnych pretensji terytorialnych, niczego nam nie "prywatyzuje" nie struga z banana "spadkobierców". Z korzyści tranzytu ropy na Zachód zrezygnowaliśmy sami a tranzytu komunikacji drogowej i kolejowej też nie wykorzystujemy by nie naruszyć interesów pruskich. Jeśli w Smoleńsku był zamach to niekoniecznie zrobiła to Rosja.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-04-2016 [10:50] - StachMaWielkieOczy | Link:

Pchły również...

"Putin nie rości sobie do nas żadnych pretensji terytorialnych, niczego nam nie "prywatyzuje" nie struga z banana"

Pchły również nie roszczą sobie żadnych pretensji terytorialnych do psa...
nie strugają żadnego banana..

Chcą tylko w spokoju - ssać -

I ponieważ jest to obrazowo (niechcący) nawet dobry przykład ... to pasuje jeszcze do tych wszystkich
zapowiedzi najazdu, zniszczenia atakiem jądrowym itd itp...

Czy słyszał ktoś kiedyś żeby pchły zagryzły psa na którym żerowały ?

Obrazek użytkownika marco.kon

17-04-2016 [18:52] - marco.kon | Link:

Pełna zgoda. Co do każdego zdania.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

18-04-2016 [04:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

St. Michalkiewicz za polityka nie robi, raczej za komentatora politycznego. Jezeli ktos uwaza ze ta lektura jest szkodliwa to niech jej nie czyta i nie propaguje zgodnie z zasada "kto czyta (bolka) ten sam sobie szkodzi". Uwazam ze lektura SM jest ciekawa a ocena tresci zalezy od wlasciwych filtrow.

JKM jest natomiast doskonalym przykladem jak wytlumaczyc studentom psychologii ze inteligencja nie jest synonimem madrosci.

Za szkodnikow politycznych mozna wlasciwie uwazac wiekszosc tzw. niezaleznych koniunkturalistow-dziennikarzy parajacych sie polityka z parciem na szklo np. Ziemkiewicza.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

25-04-2016 [09:51] - V for Vendetta | Link:

Pan Stanisław Tłumacz Michalkiewicz - "były" pracownik rosyjskiej Agencji Nowosti - to nie jest wiarygodne źródło informacji. Jedno pytanie do członków jego sekty : kto w 1990 roku był sponsorem ogólnopolskiej reklamy promoskiewskiego biuletynu NCz!, w którym Pan Stasio regularnie publikuje "tłumaczenia" ?
------
Link do tej reklamy (PKF nr 17/1990) => https://youtu.be/beNMrzDYY1I

Obrazek użytkownika V for Vendetta

28-05-2016 [14:48] - V for Vendetta | Link:

Polecam na YT cykl poświęcony manipulacjom Pana Stanisława. Cykl pt.: Kremlowskie Bajeczki "byłego" pracownika rosyjskiej Agencji Nowosti. Ósmy odcinek Kremlowskich Bajeczek Michalkiewicza nosi tytuł ## Gen. Polko ? Do psychuszki z nim ! ## => https://youtu.be/Sv6GHP-WLbc