Z [...] *** ŻADNEJ WSPÓLNOTY. I ŻADNEGO WYBACZANIA.

 
*** - wszystkie wykropkowania w tytule i w tekście są efektem ocenzurowania wpisu przez Admina (wyjaśnienie pod tekstem);

1. Michał Boni
2. Jerzy Buzek
3. Andrzej Grzyb
4. Krzysztof Hetman
5. Danuta Jazłowiecka
6. Jarosław Kalinowski
7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
8. Barbara Kudrycka  
9. Janusz Lewandowski  
10. Elżbieta Łukacijewska  
11. Jan Olbrycht
12. Dariusz Rosati
13. Czesław Siekierski  
14. Adam Szejnfeld  
15. Róża Thun
16. Bogdan Zdrojewski
17. Jarosław Wałęsa
18. Tadeusz Zwiefka
19. Bogusław Liberadzki
20. Janusz Zemke
21. Danuta Hubner
22. Julia Pitera
23. Krystyna Łybacka
24. Bogdan Wenta
25. Adam Gierek  
26. Marek Plura
27. Lidia Geringer de Oedenberg ...

...żadnej płaszczyzny porozumienia, żadnych wspólnych celów, żadnej rozmowy, żadnego kompromisu, żadnego uzgadniania kandydatur, żadnego markowania wspólnoty wiary, żadnego pozorowania wspólnej narodowości, żadnej znajomości, żadnego podawania ręki etc. etc.

Im wystarczy ich "wspólnota" - wspólnota [...] sprzedawczyków. Beznarodowych, bezwyznaniowych i bezpaństwowych. A patrioci mają wobec NICH tylko jedno zadanie: TĘPIĆ. W każdy możliwy sposób.

Ale lista tego kurewstwa to lista mocno niepełna. I wcale nie mam tu na myśli tylko tych wszystkich konfidentów na usługach wrogów Polski i Polaków, których znamy z imienia i nazwiska. To oczywiste.

Ja tu myślę też  o tym całym beznarodowym, zaprzanym motłochu, który tym [...] sprzedawczykom udzielił pełnomocnictwa do zdrady. Który im tego pełnomocnictwa do zdrady udzielił już po smoleńskim mordzie, w którym oni w większym, czy mniejszym stopniu partycypowali. Czynnie lub biernie. I dlatego pisząc - "żadnego wybaczania" - mam na myśli także te [...] "doły".

I niech mi tu nikt nie ględzi, że jakaś część z tych "dołów" została zmanipulowana, bo to już po Smoleńsku rok szósty. Do dziś "zmanipulowany" pozostaje ten, kto tego chce, bo mu w tym jego zaprzanym smrodku z tym dobrze.
Więc żadnego wybaczania [...] większego, czy mniejszego płazu.

I to jest aluzja oczywista do idiotycznej propozycji wybaczania i wspólnoty z kurewstwem wyżej ponumerowanym, z kurewstwem, które z łatwością ponumerujemy dalej, że się tak wyrażę - ogólnopolsko, oraz z [...], które prawie każdy z nas może sobie ponumerować na swój własny użytek dnia codziennego.

Żadnej wspólnoty i żadnego wybaczania, bo to tylko rozsierdza do bezwstydnego [...] bez granic, i bez żadnego już umiaru i wstydu.

http://niezalezna.pl/78989-lis...

Adn.:
Definicja ze Słownika Języka Polskiego: "kurewstwo" -
"1. niemoralne prowadzenie się, niegodziwe postępowanie;
2. rozpusta, nierząd".

To właśnie "to słowo" użyte w odniesieniu do jawnych zaprzańców tak poruszyło Admina; w którym znaczeniu miałoby być wobec nich obelżywe, Admin nie wyjaśnił...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

13-04-2016 [20:26] - admin | Link:

Pierwszy i ostatni raz usuwam wyrazy powszechnie uznawane za obelżywe. Następnym razem usunę wpis, później bloga.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-04-2016 [23:53] - Andrzej W. | Link:

Jeśli tak się stanie... no cóż, jakoś to przeżyję.

Obrazek użytkownika Art

14-04-2016 [01:43] - Art | Link:

Admina dali z PO czy z KODu?Zbyt wrażliwy jak na obecne czasy.Wszystkim według zasług.

Obrazek użytkownika admin

14-04-2016 [07:28] - admin | Link:

Nie róbmy z NaszychBlogów burdelu. Używanie takich słów niczemu nie sluży poza wylewaniem własnej frustracji, złości, nienawiści. Zubaża przy tym przekaz. Lepiej się wysilić na argumenty, treść a nie same wyzwiska. Rozumiem jeden ozdobnik a nie stek wyzwisk zastępujący praktycznie treść.

Obrazek użytkownika stachu

14-04-2016 [10:34] - stachu | Link:

Uważam że użycie tego słowa wyżej wymienionego było jak najbardziej adekwatne do opisanej sytuacji,użycie jego tylko raz nie może przecież uczynić z ,,Naszych blogów,, ,,burdelu,, jak to admin określił.

Obrazek użytkownika HenrykInny

14-04-2016 [22:39] - HenrykInny | Link:

Admin ma racje i wydaje mi sie ze tak doswiadczony , dobry bloger powinien to rozumiec. Chyba ze mu zalezy na "polozeniu" NaszychBlogow.
Pisalem to juz wczesniej ... czy umiecie pisac samodzielnie , bez "dozoru"?!. Czy znow chcecie tu pisac pod dyktando i w wyniku szantazu tak jak to bylo niedawno ?!!!. Kloaczny jezyk w pewnych sytuacjach jest nawet wskazany , ja znam taka sytuacje ... jak moj pies pchly nie zlapie to warczy j.. twoja ... itd. Ale nie warczy non stop jak te pchly lapie !!!.
Admin ma racje , nie przeszkadza nam. Piszemy co chcemy. Jezeli nie bedziecie szanowac tego miejsca , jemu zostanie zwrocona uwaga , na pewno. Nikt sobie nie pozwoli na "manie" kloacznego portalu. Odejdzie , bo sobie nie radzi , taki bedzie pretekst a wy za "morde" ... O to chodzi ?!.
AndrzejW twoja odpowiedz Adminowi jest tak durna ze nawet komentarza nie wymaga ... myslalem ze jestes bystrzejszy !!!.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-04-2016 [09:37] - Andrzej W. | Link:

Durna, bo się Tobie nie spodobała? Piszę, co myślę; nie ma obowiązku czytania. A, jak ktoś będzie mnie chciał "ugrzeczniać" to pisać tu nie muszę. Proste? Odpowiedziałem krótko; nie rozwlekam, jak niekiedy Ty, jałowych dywagacji z Adminem.
I skończ z tym lizydupstwem, bo ono jest od jakiegoś czasu jakieś dziwne.

Obrazek użytkownika HenrykInny

15-04-2016 [20:38] - HenrykInny | Link:

Widz ze sie pomylilem co do Ciebie ... cwaniakuj dalej .....

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-04-2016 [21:32] - Andrzej W. | Link:

Ja też. Magister elegancji się q..a znalazł...

Obrazek użytkownika JacBiel

13-04-2016 [22:20] - JacBiel | Link:

Pewnie jakiś nowy admin-ministrant.
Ciekawe, czy Konopielkę też by ocenzurował hahahahaha, albo co innego.

A wracając do meritum, to wierzę jeszcze, ze jest to chwyt polityczny, całe to bajdurzenie o pojednaniu i scalaniu.
Z kim się bratać? z kimś kto otwarcie pluje na naszą wiarę, tradycję i kulturę? na wszystko co dla Polaka święte i drogie?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-04-2016 [23:07] - Andrzej W. | Link:

To jest niczym pieprzenie o przyjaznym islamie. Poza tym, że to głupie, to i szkodliwe, bo sugerujące, że mamy dwie strony politycznego sporu. Podczas gdy podział jest od dawna ustalony: MY i OBCY. Rocznica Chrztu Polski dla NAS, a dla nich uchwalenie antypolskiej rezolucji. Pokazują, gdzie mają CHRZEST, a tym samym pokazują (zresztą nieustannie), gdzie mają wybaczenie i pojednanie. Może po dniu dzisiejszym już nie będzie takich dyrdymałów ?
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ewa G

13-04-2016 [22:22] - Ewa G | Link:

@ Admin A zna Pan inne słowo, powszechnie nie uznane za obelżywe, określające takie zachowania?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-04-2016 [23:49] - Andrzej W. | Link:

"Jeśli któryś polski europoseł ma satysfakcję z tego, że ta rezolucja została podjęta, ja NIE MOGĘ MIEĆ SZACUNKU DO TAKIEJ OSOBY"- Premier Beata Szydło; podkreślenie moje.

Admin zastosował się do "litery", ale nie wyczuł "ducha".

Dziękuję Pani za wsparcie.

Obrazek użytkownika andzia

15-04-2016 [10:15] - andzia | Link:

Ja też uważam, że tytuł był jak najbardziej adekwatny !!!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-04-2016 [22:54] - Andrzej W. | Link:

Kłaniam się nisko.
I pozdrawiam Panią.
A.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [00:32] - Wielkopolski zdzichu | Link:

"Żadnej wspólnoty i żadnego wybaczania", "TĘPIĆ. W każdy możliwy sposób.", ". "I dlatego pisząc - "żadnego wybaczania" - mam na myśli także te [...] "doły"." Konkretnie na czym ma polegać tępienie, brak wybaczenie etc. w stosunku do, na przykład uczestników manif kodowskich? Z pracy ich Pan Patriota zamierza wyrzucać, pozbawiać mienia, do więzień wsadzać. Może niczym centurion Pinocheta z helikopterów do morza ich wrzucać i dzieci im odbierać. Konkretnie, co Pan ma na myśli?
Jak Pan wchodzi do samolotu to robi Pan wcześniejszy wywiad, co pilot samolotu myśli na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, uzależnia Pan od tego wykorzystanie biletu? Czy pijąc herbatę zastanawia się Pan, nad wyborem politycznym człowieka odpowiedzialnego za jej chemiczną i biologiczną przydatność do spożycia?

Obrazek użytkownika gorylisko

14-04-2016 [01:13] - gorylisko | Link:

panie zdzisiu...zapomniał pan o przypalaniu żelazem, karmieniu tranem z kaszka manna, łaskotaniu w pięty, straszeniu pająkiem...
poza tym widzę, ze robi pan co może...

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [07:01] - Wielkopolski zdzichu | Link:

znam okrutniejsze tortury, np słuchanie piosnek Pietrzaka Jana, albo czytanie Red. Sakiewicza.

Obrazek użytkownika Jabe

14-04-2016 [07:48] - Jabe | Link:

W Południowej Ameryce się nie cackają – taka specyfika – ale ociupina Pinocheta by i nam nie zaszkodziła. On przynajmniej obronił swój kraj przed komuną i zostawił po sobie nowoczesne państwo ze sprawną gospodarką. Nasz generał porównania nie wytrzymuje.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [08:02] - Wielkopolski zdzichu | Link:

ciekawe kto by się cieszył z ociupinki Pinocheta, związki zawodowe czy, ci których były kiedyś place i domy. Godne polecenia były też pomysły Suharto, też generał, też wybitny prawicowiec, wzór dla Prawdziwych Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

14-04-2016 [08:55] - Jabe | Link:

Za Pinochetem przemawia to, czemu zapobiegł i co po sobie zostawił, a nie etykietki.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [09:45] - Wielkopolski zdzichu | Link:

W ramach czynienia dobrze ogółowi to Pan wolałby wsadzać komuś w d... pałkę czy poświęciłby się Pan dla ogółu i własne d... nadstawił. Czegóż się dla Ojczyzny nie robi. Przy okazji robienia dobrze gospodarce, przy zastosowaniu rozwiązań Generała. Myśli Pan że taka kopalnia oddana pod zarząd amerykański lepiej by funkcjonowała niż pod zarządem rady nadzorczej z jakimś zasłużonym pisowcem na czele?

Obrazek użytkownika Jabe

14-04-2016 [10:03] - Jabe | Link:

Chwilowo nie posiadam żadnej kopalni, więc nie mam problemu, komu w zarząd ją powierzyć. Pańskich analnych fantazji komentował nie będę.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

14-04-2016 [08:34] - Andrzej W. | Link:

"Konkretnie na czym ma polegać tępienie, brak wybaczenie etc. w stosunku do, na przykład uczestników manif kodowskich?
Z pracy ich Pan Patriota zamierza wyrzucać, pozbawiać mienia, do więzień wsadzać."

Ze stanowisk publicznych - z całą pewnością, dokładnie tak samo, jak propagujących homoseksualizm; co do mienia - już w pewnym zakresie (wciąż jednak niezadowalającym) - vide: UB i SB, to już zaczyna się dziać; więzienia - jak stwierdzono, przywódca - figurant nie spłaca swych długów, w tym więc przypadku przynajmniej roboty publiczne.

Trafił Pan w sedno.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [09:38] - Wielkopolski zdzichu | Link:

Czyli w Polsce marzeń Prawdziwych Patriotów uczestnik manifestacji antypisowskiej będzie kwalifikowany odgórnie, jako ubek i na podstawie domniemania o byciu ubekiem można go wsadzić do pierdla. Czy tak? Bo tu nie chodzi o garstkę celebrytów tylko o dość sporą grupę ludzi, która ma prawo publicznie wyrażać swą dezaprobatę wobec poczynań władzy, jak i głosować na partię która zgodnie z prawem działa. Pan chce tych ludzi gremialnie pozbawić praw obywatelskich i majątku, bez sądu. To już było przerabiane . Jak Pan widzi, pisząc o SB i UB pisze Pan dokładnie o podobnych sobie. Gadasz Pan o Wolnej Polsce a cuchnie od Pana Krwawą Luną.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

14-04-2016 [10:11] - Andrzej W. | Link:

I znowu Pan trafił. Musi Pan jeszcze tylko zwracać uwagę na właściwe nazewnictwo; nie mamy do czynienia z manifami antypisowskimi, tylko antypolskimi; przeciwko prawu obywatelskiemu Polaków do wyboru władzy, jaka się Polakom podoba.

Oczywiście, że należy zdelegalizować takie przestępcze organizacje, jak choćby "platforma obywatelska", założona w celu zdrady i dokonywania przestępstw rozlicznego rodzaju, finansowana i popierana przez wrogie nam państwa. I nic tu nie ma do rzeczy to, że jakaś grupa łajdaków pomniejszego płazu życzy sobie na zdrajców i przestępców głosować. Oni się sami pozbawili obywatelstwa.

Czy bez sądów ? Ta Pańska propozycja wydaje się zbyt daleko idąca, ale rozumiem, że chodzi Panu raczej o całkowity brak zaufania do sądownictwa w obecnym kształcie. Tak, z pewnością ma Pan rację - sądy też muszą doczekać się opcji zerowej.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

15-04-2016 [03:07] - Wielkopolski zdzichu | Link:

1. "Oni się sami pozbawili obywatelstwa." Na jakiej podstawie chce mnie Pan pozbawić obywatelstwa, a tym samym praw?
Na podstawie swego "widzimisię". Dlatego że uważam, że wszelkie przewidziane prawem środki są dozwolone, do jak najszybszego odsunięcia PiS od władzy? Partii, która realizuje dokładnie to samo co PO czyli przejęcie stanowisk i beneficjów przy okazji konfliktując Polskę na arenie międzynarodowej? Konstytucja daje mi to prawo,podobnie jak dawało prawo zwolennikom Pis - u głosowania przeciw PO i publicznego demonstrowania sprzeciwu.

2. Poza prawami obywatelskim, które chce mnie pan pozbawić, pozbawi mnie Pan też obowiązku płacenia podatków? Warsztat pracy który sam stworzyłem też mi Pan odbierze? Na jakiej podstawie prawnej? Ponownie własnego "widzimisię". Jak już wspomniałem wcześniej bolszewią od Pana jedzie, posługuje się Pan tymi samymi kryteriami i narzędziami, co ogłupiała czerń rosyjska pod czerwonymi sztandarami.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

15-04-2016 [10:08] - Andrzej W. | Link:

Ależ z Pana radykał, Panie Zdzisławie. Na pewno nie można poprzeć Pańskiego pomysłu odbierania prywatnych warsztatów pracy. Oczywiście, jeśli są uczciwie prowadzone np. wobec pracowników, nieprawdaż ? Już to przecież uzgodniliśmy, że wszelkiej maści zdrajców należy usunąć z zajmowanych stanowisk publicznych, gdyż ma Pan całkowitą rację, że zostały one zawłaszczone przez mafię PO. Właściwie to należałoby powiedzieć - przez 25-lecie mafii okrągłostołowej. Więc wszędzie tam, gdzie służba publiczna, tam opcja zerowa. Dla przykładu przypomnijmy, że np. taka lustracja w Niemczech polegała także na tym, że konfident nie mógł wykonywać zawodu nauczyciela. Z kolei, po wojnie, w takiej Norwegii nie tylko wykonano trochę wyroków śmierci, ale także rodziny kolaborantów nie mogły zajmować stanowisk publicznych.

Tak, ma Pan rację w swym sarkazmie, zdrajcy zawłaszczyli nawet prawo do tego stopnia, że bez mrugnięcia okiem potrafią pseudoprawnych sloganów używać do motywowania spisku przeciwko Polsce. Oni nawet wkroczenie obcych wojsk przeinaczyliby, że to wynik "międzynarodowego konfliktowania Polski przez PIS".

"Konfliktując Polskę na arenie międzynarodowej" - znowu czytelny Pański sarkazm. Ma Pan rację, tego rodzaju manipulacyjne slogany wtłaczano Polakom, i nadal usiłuje się wtłaczać w celu uczynienia z nas służalczych niewolników na kolanach.
Ale dajmy temu spokój, coraz mniej z nas, także przecież i Pan, daje się już na to nabierać.
Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

15-04-2016 [23:14] - Wielkopolski zdzichu | Link:

Nie lepiej było napisać tekst otwierający wątek, od razu z pozycji cieplej kluchy, bez słówek na "k", bez gróźb i niczym nie popartych oskarżeń? Bez tej opowieści, co Pan by brzydkiego chciałby robić wszystkim tym, którzy nie klaszczą w rytm, któremu się Pan oddał. Teraz opowieść o analizowaniu czy wyborca PO zdobył majątek w sposób prawy jest ucieczką przed śmiesznością bulgociku pisklaka, który dwa dni temu udawał indora.

Konflikt w polityce jaka zafundował rząd PiS polega na tym ze znakomita większość partii i ruchów społecznych w Europie wygłaszających pod adresem rządu pisowskiego i jego decyzji pochwalne teksty, nie deklaruje tych samych celów w sferze polityki europejskiej które są waszymi celami. Europa Narodów to Europa Rosji.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

16-04-2016 [09:13] - Andrzej W. | Link:

Panie Zdzisławie ależ to Pan cały czas mi tu podsuwa, co należy zrobić brzydkiego tym wszystkim, których ja zaledwie sprowadziłem do wspólnego mianownika na "k".
Zważywszy, że byli tacy, którzy czmychali z Polski, gdy zaczęły się rządy prawa (jak dotąd niestety krótkotrwałe), Pańska propozycja, aby przyjrzeć się wielu, jak Pan to znamiennie ujął "majątkom", nie jest pozbawiona racjonalności. Pewnego smaczku może tu dodać fakt, że jedni czmychali, a inni wspierali całym sercem swoich przedstawicieli z pewnych miejsc nieco odosobnionych.
Tak, z pewnością ma Pan rację; być może niektórzy deklarując sympatię dla PIS realizują jednak swoje - inne cele, ale z pewnością ma Pan też rację, że problem Polaków ze służalczą ekipą PO - PSL polegał jednak na pewnej odwrotności; mianowicie na deklarowaniu interesu Polski przy jego całkowitym nierealizowaniu, natomiast realizowaniu celów, które inni wyznaczyli. Tak z pewnością ma Pan rację, w takiej sytuacji wszyscy "nasi" byli poklepywani.
Ma Pan też rację w tym, że Polska z silnym poczuciem chrześcijańskiej tożsamości narodowej to duży kłopot dla Rosji i Niemiec.
Pozdrawiam Pana.
P.S.
Co się stało, Panie Zdzisławie, z pierwszą, nieco inną wersją tego ostatniego Pańskiego komentarza?

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-04-2016 [01:12] - Janko Walski | Link:

PZPR/SLD zniknęło ale Szmaciaki dyfundowały, najwięcej do PO. Na tej liście połowa to znani towarzysze (jawni kolaboranci), a reszta - cichodajki (TW rejestrowane i nie).

Taki skład reprezentacji partii posolidarnościowej na początku lat 90-tych nawet w UW byłby nie do przyjęcia (wówczas styropianowe k.y udawały jeszcze cnotę)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

14-04-2016 [08:42] - ExWroclawianin | Link:

.....zdzisiu......

Tobie juz tylko pozostalo leczenie nog, bo glowe masz juz zajeta nienawiscia do Polski ktorej niestety nie da sie juz wyleczyc.
Szkoda ze nie zyjesz w czasach ksiecia Jeremiego Wisniowieckiego, bo mniej wiecej po 10-12 godzinach juz bys sie wiecej nie meczyl. Kiedys sprawy byly zalatwiane szybko............szatan sie za bardzo rozbisurmanil i warto by bylo go jak najszybciej za gardziel chwycic!

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

14-04-2016 [09:57] - Wielkopolski zdzichu | Link:

"do Polski ktorej niestety nie da sie juz wyleczyc." Jeśli tęskniący, do czasów, kiedy to na ziemiach polskich rzezano się z powodu, obcych knowań myśli o sobie: "cnotliwym jestem" to wyleczyć Polskę, faktycznie ciężko będzie.

Obrazek użytkownika stachu

14-04-2016 [10:27] - stachu | Link:

Wspólnota i przebaczanie ubekom, esbekom,ormo,zomo i zaprzańcom z peło i PSL ??Już pisałem chciałbym to zobaczyć.Niektórych historia niczego nie nauczył.Kardynał Bolesław Kominek też prosił Niemców o przebaczenie i jak się to skończyło widzimy gołym okiem.

Obrazek użytkownika Dorota M

14-04-2016 [11:08] - Dorota M | Link:

Tylko z jednym w tym świetnym artykule się nie zgadzam. Nie można sie odciąć od zmanipulowanych i bombardowanych socjotechniką ludzi. Trzeba ich uparcie i, jeżeli sie nie da inaczej, także z wykorzystaniem pewnych technik manipulacyjnych, przekonać że są w błędzie. Rząd stara się to robić pokazując swoje osiągnięcia i bardzo dobrze mu to idzie. Wszak poparcie wzrasta. Natomiast rolą publicystów i zwyczajnych pomysłowych ludzi, jest dopełnić to działanie, jeżeli trzeba, to nawet prowadząc akcje na krawędzi prawa. Jak ? Tego nie wiem, ale pozostawiając Rządzących samym sobie, bez wyraźnego wsparcia aktywnością społeczną, nie tylko publicystyczną, przegramy.