Prima Aprilis w połowie marca, czyli "marsz miliona"

  Środowisko "Gazety Polskiej" oraz PiS - przyspieszyły bieg czasu i swój żart primaaprilisowy wykonały w połowie marca.  Już 12.03.2016 Cezary Gmyz pisał na Twitterze:

 "PiS planuje w najbliższym czasie zorganizowanie największej manifestacji w dziejach Warszawy. Hasło: marsz miliona (...) . W związku ze sporą aktywnością Komitetu Obrony Demokracji oraz regularnie organizowanymi przez niego manifestacjami, środowiska związane z partią rządzącą wyszły z inicjatywą, aby wyprowadzić ludzi na ulice pod hasłem poparcia dla władz RP.(...) Marsz zaplanowano na niedzielę 10 kwietnia. W 6 rocznicę Smoleńska. (...) Prawo i Sprawiedliwość nie potwierdziło jednak tych informacji. Podczas dzisiejszej konferencji rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek odniosła się m.in. do tego tematu – My organizujemy, jak co roku swoje uroczystości. Szczegóły, czy marsze będą połączone, czy nie są dopracowywane. My koncentrujemy się na 10 kwietnia, na uroczystościach, które miały miejsce w poprzednich latach. To jest inicjatywa "Gazety Polskiej”, ale cieszy mnie to, że jest środowisko, które chce być z nami –stwierdziła posłanka.". [źródło - TV Republika {TUTAJ}].

 Pięć dni później dziennik "Polska" w artykule "Wielkie demonstracje w Warszawie. Najpierw "Marsz Miliona" PiS, potem manifestacja KOD i PO" {TUTAJ} informował:

 "Na dużą frekwencję liczy także Prawo i Sprawiedliwość, które 10 kwietnia chce połączyć obchody 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej z manifestacją poparcia dla rządu Beaty Szydło. Będzie to pierwsza rocznica smoleńska po przejęciu władzy przez PiS. Władze zamierzają nadać jej wyjątkowo uroczysty charakter, połączony z ceremoniałem wojskowym oraz wieloma imprezami towarzyszącymi w innych miastach Polski. W stolicy, centralne i państwowe uroczystości mają być elementem wielkiej demonstracji zwolenników PiS, m. in. klubów Gazety Polskiej. To właśnie Gazeta Polska nazwała planowaną manifestację Marszem Miliona. Jest jednak mało realne by wzięło w niej udział aż tylu uczestników, nieoficjalnie politycy PiS mówią raczej o udziale 100- 200 tys. osób.".

 Potem jednak coś się zmieniło.  Juz po ośmiu dniach, 25.03.2016 "Fakt" zamieścił artykuł "Gmyz z Pawłowicz wpuścili PiS na minę?" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

 "10 kwietnia w Warszawie miał odbyć się marsz zwolenników PiS, szumnie zapowiadany jako „Marsz Miliona". Okazuje się, że politycy partii rządzącej wycofują się z pomysłu. (...) zamiast sukcesu, szykuje się klapa. Już po ogłoszeniu pomysłu „Marszu Miliona" wielu ekspertów i politologów ostrzegało, że pomysł jest ryzykowny. W końcu nazwa zobowiązuje. Nawet jeśli PiS pobiłby dziesięciokrotnie frekwencję na marszach KOD-u i przekonał do przyjazdu do Warszawy pół miliona ludzi, to i tak opozycja mogłaby powiedzieć, że to porażka.".

 Dzień później, 26 marca na stronie Wiadomosci.dziennik.pl {TUTAJ} stwierdzono:  "W szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej miał się odbyć marsz poparcia dla rządu i prezydenta. 10 kwietnia ”Marszu Miliona” jednak nie będzie." oraz  "Poseł Jarosław Krajewski w TVN24 poinformował nawet, że "PiS nigdy nie zapraszało na taki marsz".".

 Dobrym podsumowaniem tej historii jest dzisiejszy [1.04.2016] tekst Tomasza Sakiewicza w "Gazecie Polskiej Codziennie" [patrz {TUTAJ}]:

 "Pomóżmy dojechać na rocznicę
  numer 1383 - 01.04.2016 → Opinie
 Zwracam się tu szczególnie do klubowiczów „Gazety Polskiej”, ale też do wszystkich, którzy mają zdolności organizacyjne. Brakuje ewidentnie autobusów i innych środków lokomocji, by dojechać na uroczystości 10 kwietnia 2016 r. do Warszawy. Wiele autobusów organizują sami posłowie PiS u. Apelowaliśmy już, by nie zajmować innym miejsc, bo i tak jest dużo więcej chętnych niż miejsc, a wiele osób starszych i niezrzeszonych w klubach będzie miało kłopot z dojazdem. Dzisiaj chcę szczególnie zaapelować, by klubowicze organizowali dodatkowe autobusy, a nawet samochody osobowe."

 I to wcale nie jest Prima Aprilis. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

01-04-2016 [20:53] - xena2012 | Link:

zamiast ,,marszu miliona'' lepiej robić to co teraz:aktywny prezydent,premier wdrażająca program 500+,ministrowie pokazujący efekty pracy w resortach,lepsza polityka informacyjna.Na marsz będzie czas później.

Obrazek użytkownika elig

01-04-2016 [23:34] - elig | Link:

Święta racja.

Obrazek użytkownika emilek

01-04-2016 [21:45] - emilek | Link:

Glupota jest zadac od PISu. Aby taki marsz miliona organizowal I nawolywal do uczestniczenia w nim.

To ludzie sami z siebie powinni sie zorganizowac I do takiego marszu doprowadzc.

I pokazac w ten sposob ,ze popieraja ten rzad.

Obrazek użytkownika elig

01-04-2016 [23:32] - elig | Link:

Milion ludzi nie zorganizuje się sam z siebie.

Obrazek użytkownika emilek

02-04-2016 [00:07] - emilek | Link:

Nie raz w Wa-wie zbieralo sie mnostwo ludzi z roznych powodow.

I wcale nikt nie musial tego rozglaszac.

Ani organizowac transportu. Transport kazdy moze sobie sam zorganizowac.

Wszystko zalezy od tego czy komus chce sie ruszyc "Dupe" czy nie?

Czy popiera rzad? Czy nie?

Chciec to moc. Proste slowa ,ale jak prawdziwe.

Obrazek użytkownika Ewa G

01-04-2016 [23:24] - Ewa G | Link:

Nie rozumiem o co chodzi w tym tekście. Może mi to ktoś wytłumaczyć? Może autorka?

Obrazek użytkownika elig

01-04-2016 [23:31] - elig | Link:

O to, że nie należy robić z gęby cholewy.

Obrazek użytkownika jdj

02-04-2016 [08:31] - jdj | Link:

Polecam wyrozumiałość, jako że `atmosfera' jest dość dynamiczna - tydzień temu nie była taka, jaka jest teraz, to i pomysły się zmieniają. Na przykład - Kijowski miał przyprowadzić na kontra-marsz przed Pałac samego Obamamę, a okazało się, że Obamama go nie zna ... Może Sikorski nawalił, może Lis się pośpieszył z aranżacją, a może zauważył, Polacy przestają go słuchać? Pozdrawiam i przy pięknej pogodzie bądźmy na Krakowskim 10, a także 13, z tulipanem!

Obrazek użytkownika agnieszka

02-04-2016 [09:20] - agnieszka | Link:

Polecam reportaz jaki wczoraj wieczorem wyemitowala telewizja niemiecka w ramach swojego bloku "wiadomosci/Nachrichten/ " o 22.00 !

Polen : Staats-Propaganda im TV-ZDF heute Journal....

Zaczyna sie to od pokazania mieszkania jakiejs pani Malgorzaty Nasilowskiej, ktora o 19.30 wylancza z obrzydzeniem swoj tv bo jak mowi: "nie moze ogladac nierzetelnych,propagandowych wiadomosci....". No a potem ZDF pokazuje jak to TVP klamie , np. nie pokazuje wogole marszy KOD-u , w ktorych biora udzial ogromne rzesze niezadowolonego spoleczenstwa, jest, a jakze, "najbardziej znany i ceniony polski dziennikarz Krasko, ktory opowiada jak to za jego czasow w tvp wszystko bylo cacy i prawdziwe ", itd....

Uwazam, ze 10 .4. powinien odbyc sie w Warszawie marsz popierajacy rzad bo inaczej ta klamliwa propaganda w niemczech do reszty zafalszuje to co naprawde dzieje sie w Polsce. Ten marsz powinien byc na tyle wielki, zeby nie mogly o nim takie telewizje jak np.ZDF chocby nie wspomniec, inaczej szkalowanie bedzie szlo dalej, bo jak moznabylo z wczorajszego reportazu domniemywac - juz prawie cale polskie spoleczenstwo jest w opozycji do rzadu i PiSu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-04-2016 [09:28] - NASZ_HENRY | Link:

Gmyz to nie PiS ;-)