Przeciąganie liny

Odpowiedź na rosyjskie żądania na piśmie od USA podobno jest dosyć ostra. Natomiast Demokraci w USA mają już dość niemieckiego lawirowania w sprawie Ukrainy i antyeuropejskiej postawy. Jeden z senatorów twardo zapowiedział, że jeszcze krok, a nałożą sankcje na NS2. Niemcy więc natychmiast wysłały na Ukrainę 5 tys. hełmów, jednak eksport broni nadal blokują. Kontrakcja w sprawie sankcji NS2 też podjęto niemal natychmiast: Niemcy razem z Gazpromem założyli spółkę zależną by umożliwić szybką certyfikację. Oj, ciekawie się zapowiada, bo pomoc wojskowa dla Ukrainy płynie coraz większym strumieniem. 

Niemcy okazały się żandarmem Putina i blokują wszelkie inicjatywy które mają zmusić Rosję do normalizacji na wschodzie. Nie ma więc szans na pokojowe rozwiązanie problemu jaki UE (czyt. Niemcy) stworzyła sobie  oddając się de facto w niewolę Putinowi. Niemcy są rozgrywani a Rosja pretenduje do trzeciego decydenta na świecie. To dosyć prawdopodobne przy słabości USA. O wszystkim zadecydują wydarzenia na Ukrainie. Ocieplanie wizerunku Putasa trwa nawet w polskich łże mediach.  Planowana jest już jego "beatyfikacja" w Bundestagu. Już wydrukowano kartkę do głosowania:

A na Dalekim Wschodzie Czerwony Smok zaciera rączki. Obojętnie kto wygra, on swoje dostanie - i znacznie poszerzy swój stan posiadania. I nieważne czy to będzie Syberia czy wolna droga do gospodarczego podboju Europy. Pewne jest w tym tylko jedno: Rosja przegra, a jak mawiał kiedyś do ruskich stary polski góral, możliwe że będzie tak:

Przewiduje Jontek góral:
Polska będzie aż po Ural,
Za Uralem będą Chiny,
Was nie będzie sk...y!

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

26-01-2022 [23:37] - Pers | Link:

@ujejska
//Rosja pretenduje do trzeciego decydenta na świecie.//
Rosja już jest jednym z trzech najważniejszych mocarstw i twoje szlochy tego nie zmienią.
A Ukraińcy jak nie zrobią porządku z banderowcami to zrobi to Putin i ich państwo przestanie istnieć.
Tak to wygląda @ujejska w telegraficznym skrócie.
A wtedy będziecie mogli sobie beczeć ile wlezie za waszymi mołojcami :)))))))))

Magiel @ujejska to nie jest właściwe miejsce do zdobywania rzetelnej wiedzy ani ogłady.
Polecam moje notki, od lat wszystko co piszę (no prawie...) sprawdza się :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-01-2022 [06:47] - Tezeusz | Link:

ikulalibal
, 25 stycznia 2022, 23:37:02
Tak mi żal tej bligerki uli ujejeskiej#ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL
Jeśli ktoś tak jak blogerka ula ujejska nie rozumie otaczającej jej rzeczywistości jest kaleką zasługującym na pobłażliwość i współczucie..."
Ruszkiewicz odpowiada cytat :
"Pobłażliwość?
Nigdy!
Uczciwy sąd i sucha gałąź..."
"To byłby casus belli i trochę banderowców poszłoby do piachu.
Może ujejska i jej kolesie w Polsce też?..."
https://spiritolibero.neon24.p...(link is external)
To już wiemy kim i czym jest Ruszkiewicz vel @ Pers.
https://naszeblogi.pl/61013-ch...

"Polecam moje notki, od lat wszystko co piszę (no prawie...) sprawdza się :)"

Tak w.....kiblu !
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-01-2022 [08:07] - Chatar Leon | Link:

@pers
"Polecam moje notki, od lat wszystko co piszę (no prawie...) sprawdza się :)"
To się nazywa kompleks proroka a razem z miłością do Raszy-Pederaszy jest szczególnie pocieszne. Gdyby z tych gawnojedzkich bredni jeszcze wyrzucić wątek tego sojuszu Żydów z banderowcami pomyśleć by można że to grafoman Michnik sprzed kilkunastu lat.

Kochana Rosja jest cacy. Administracja Bideta też byłaby w sumie cacy, ale wredni neokonserwatyści pchają ją do wojny. Żadnej agresji rosyjskiej na Ukrainie nie ma wcale i oczywiście w Donbasie i na Krymie wszystko jest pod kontrolą miłujących pokój krasnoludków. Ale Żydzi z banderowcami, wilkiem i Babą Jagą nie wiadomo dlaczego uwzięli się na krasnoludki. Dalsza nieodpowiedzialność sierotki Marysi grozi wojną nuklearną. Chyba że będziemy kochać Putina.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-01-2022 [14:18] - Ula Ujejska | Link:

Chatar Leon

Dokładnie! Niewiele mogę dodać, chyba tylko to, że Niemcy i wszelkiej maści Persy ustawiły się kolejce do TEGO

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [14:26] - sake3 | Link:

Jakie tam znowu notki pana Persa -to agitki zerżnięte z rosyjskich mediów.A on sam to taki lord Hau-hau z czasów II-iej WŚ.

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [14:29] - Pers | Link:

@sake3
//Jakie tam znowu notki pana Persa -to agitki zerżnięte z rosyjskich mediów//
Możesz to udowodnić czy tak ci w maglu powiedzieli?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-01-2022 [14:32] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
A ktoś je w ogóle czyta poza jego multikontami i moczarowcami na ścierwoneonie? To garstka trzech/czterech osób. Nachalnie tu wkleja te swoje wypociny i od lewa do prawa dostaje kopa.

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [14:48] - Pers | Link:

@ujejska
//A ktoś je w ogóle czyta poza jego multikontami i moczarowcami na ścierwoneonie? To garstka trzech/czterech osób.//
Dlatego zabrałem się za propagowanie treści m.in @ujejskiej.
Ostatnio na "ścierwoneonie" miała 927 czytelników i 25 komentarzy. Bardzo miłych... https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika J z L

27-01-2022 [15:07] - J z L | Link:

A tobie kretynie polecam dzisiejszy wpis

Obrazek użytkownika J z L

27-01-2022 [12:45] - J z L | Link:

pam..pers
Ty stara cuchnaca sowiecka onuco
Mam pytanie
Kiedy  ruski lotniskowiec "Admirał Kuzniecow" wchodzi do gry?
Jak rozpalą w kotłach?
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-01-2022 [06:20] - Tezeusz | Link:

Błaszczak rozmawiał dziś z szefem Pentagonu
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odbył dziś rozmowę z szefem Pentagonu Lloydem Austinem o ewentualnym rozmieszczeniu dodatkowych sił USA w Europie - przekazał rzecznik amerykańskiego resortu obrony John Kirby. Dodał, że w sprawie nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2022 [08:35] - rolnik z mazur | Link:

@ Ulu
Ukraina to projekt niemiecki

I Niemcy mogą go przy pomocy Ruskich zwinąć jeśli taka będzie potrzeba. Na razie takiej potrzeby nie ma. Każdy gotuje na ukraińskim ognisku swoje kiełbaski. Putin ręka w rękę z Niemcami szantażują słabnącego gracza jakim jest USA Bideta. A jaką my smażymy kiełbaskę? Obawiam się, że nasze elyty nawet nie wiedzą o co chodzi w tej grze. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [10:06] - sake3 | Link:

No nic straconego. Wprawdzie nasze elyty nie wiedzą i błądzą jak Jaś i Małgosia w lesie,ale za to pan rolnik ma tą wiedzę odnośnie kiełbasek,,on zresztą wszystko wie najlepiej.Taki ekspert marnuje się na NB,to niedopuszczalne.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2022 [11:17] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

mamy najlepsze i najmadrzejsze elyty na świecie. To ja się pytam - czemu nikt ich do rozmow na poważne tematy nie zaprasza.? Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [12:28] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur......Chyba rozminęliśmy się z określeniem ,,elyta'' w Polsce. Ja mam na myśli te samozwańcze elyty które za cenę obalenia rządu pójdą z każdym za rączkę.Rzecz w tym,że to własnie one uzurpuja sobie prawo do kierowania Polską wykonując posłusznie polecenia Niemiec i Rosji.,,Nasz czlowiek w Warszawie''-czyż to nie brzmi pięknie i groźnie?Po co wszelka dyskusja jeśli już wszystko jest z góry ustalone,zaklepane a nasz człowiek w Warszawie jest sługą dwu panów a Polska stale pod presją sankcji,kar,wyroków TSUE? Po co zapraszać do rozmów prezydenta Dudę? 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2022 [14:41] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
I kto na to zapracowal? My wszyscy bezczynnością i tym - jakoś to będzie. 
Nie ma się z czego śmiać. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [14:51] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur....A czy ja się śmieję?

Obrazek użytkownika Darek65

27-01-2022 [08:46] - Darek65 | Link:

Zacznijmy w końcu dbać o swoje interesy. Ukraina jest nam potrzebna, jako bufor względem Rosji i dostarczyciel siły roboczej. Nie pchajmy palców w drzwi. Niestety, taką mamy klasę polityczną, jaką mamy. Ciekawe, czy Duda na spotkaniu z Żełeńskim wspomniał o tym https://www.fronda.pl/a/miliar...

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2022 [09:53] - Czesław2 | Link:

Jeśli chodzi o dbanie o swoje interesy, czasem próbuję tutaj zwrócić uwagę na utratę niezależności gospodarczej i energetycznej w którą zamieszane są wszystkie kolejne rządy. Tutaj niestety, liczy się tylko bicie piany na covidzie.

Obrazek użytkownika Darek65

27-01-2022 [12:11] - Darek65 | Link:

Covid i peany na cześć partii rządzącej, to wiodące tematy. Jak ten Tytanik pięknie tonie :)

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [12:40] - sake3 | Link:

@Darek65.....O nie,walenie w rząd i covid to wiodące tematy. A gospodarka? Kogo z Polaków ona obchodzi,nic dziwnego że Titanic tonie.Przecież kazda rozmowa,informacja,debata o gospodarce w TVP wywołuje furię opozycji i wrzask pod niebiosa,że to tępa pisowska propaganda.Tę objawioną prawdę przyjmuje społeczeństwo namiętnie żyjącymi serialami i życiem idiotek celebrytek.

Obrazek użytkownika Darek65

27-01-2022 [15:38] - Darek65 | Link:

Kto dyskutuje o tej gospodarce, politycy? No to czas z tym skończyć, zakaz wstępu dla polityków do TV. Tylko fachowcy, obojętnie z której strony barykady,prawdziwi fachowcy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-01-2022 [14:01] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Owszem, bufor jest potrzebny, ale plan szwabsko ruski jest taki, by przy granicy stworzyć nam mega republikę Donbasu. Cieniutko piejesz w sprawie naszych interesów.

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [09:45] - Pers | Link:

W środę sekretarz stanu USA Anthony Blinken poinformował, że Stany Zjednoczone przekazały Rosji pisemną odpowiedź na propozycje Moskwy dotyczące gwarancji bezpieczeństwa. Jednocześnie Waszyngton zrezygnował z publikowania odpowiedzi na propozycje bezpieczeństwa Moskwy i wyraził nadzieję, że „Rosja wyznaje ten sam punkt widzenia”. To zaskakujące. Sugeruje bowiem, że reakcje USA na rosyjskie propozycje raczej nie spodobają się ich europejskim sojusznikom a zwłaszcza Ukrainie. Zwykle powodem zachowania tajemnicy jest to, że treść działa na czyjąś niekorzyść. W tym przypadku prawdziwym przegranym są USA. Wątpliwe jest, aby propozycje długo pozostawały tajne. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaną ujawnieni nie przez Rosjan, ale przez inną frakcję w rządzie USA,
Ze swojej strony sekretarz generalny NATO Stoltenberg odrzucił żądania Rosji wobec Ukrainy i Gruzji i stwierdził, że NATO nie pójdzie na kompromis z Rosją w kwestii prawa  przystąpienia do sojuszu. Stoltenberg powiedział, że w razie potrzeby w ciągu kilku dni do regionu Morza Czarnego zostanie wysłany oddział pięciu tysięcy ludzi pod dowództwem Francji.
Jak widzimy, Zachód faktycznie odrzucił w tej chwili rosyjskie prośby, z wyjątkiem pozostawienia otwartych drzwi dialogu, którego rozwój będzie znany później.
Tymczasem USA, Wielka Brytania, Kanada i Polska nadal przekazują na Ukrainę tony broni w związku z możliwą ofensywą rosyjską.
W tej sytuacji analitycy mają tendencję do zaprzeczania, że ​​istnieje możliwość natychmiastowej wojny, przeciąganie liny trwa, ale być może strony ustaliły warunki wstępne do dialogu. Wszystko zależy od tego, co zawiera pisemna odpowiedź, ale nie można wykluczyć jakiejś umowy z  Kremlem.

Nagromadzenie sił po obu stronach trwa nadal, ale z tą różnicą, że po stronie rosyjskiej występuje w obrębie własnych granic, a po stronie USA / NATO odbywa się od wybrzeży Atlantyku do Ukrainy i Europy Wschodniej. Kolejne działania Rosji mogłyby toczyć się na różnych możliwych szachownicach, od latynoamerykańskiej (Wenezuela i Kuba) po syryjską i nie można wykluczyć obszaru bałkańskiego z Serbią w centrum.
Czekamy więc na ruch Putina i można się spodziewać, że będzie on, jak zawsze , punktualny i zdecydowany.

Jeśli Waszyngton zaakceptuje rosyjskie wezwanie do skutecznego demontażu gróźb nuklearnych wobec Rosji, wycofując te pociski z terytorium europejskich sojuszników graniczących z Rosją, jest mało prawdopodobne, aby usatysfakcjonowały te kraje, które same zrobiły karierę na zbliżającym się rosyjskim „zagrożeniu”. Takie porozumienie byłoby również sygnałem dla Europejczyków, że Stany Zjednoczone nie wierzą już we własną propagandę o zbliżającym się rosyjskim ataku na Ukrainę i dalej na Europę.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-01-2022 [11:26] - Chatar Leon | Link:

@pers
A jak tam żydobanderowcy z wilkiem i babą Jagą, którzy chcą napaść na miłujące pokój donieckie krasnoludki?

Obrazek użytkownika angela

27-01-2022 [11:16] - angela | Link:

Dobrze by było, zeby Chiny choćby  jeden raz porozumiały się z USA, i starły tego swiatowego bandytę z mapy świata.
Wszelkie zło, ktore dotykalo ludzi na przestrzeni wieków, wywodzi się z Rosji, a wtórują im Niemcy. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-01-2022 [14:55] - Ula Ujejska | Link:

Angela
Akurat w tym temacie nie będzie porozumienia między Chinami i USA. Chiny grają na upadek Rosji. Natomiast USA tego upadku raczej nie chce - i to wykorzystuje Putin grożąc na wschodzie. Amerykanie jeśli wyeliminują niemieckie wsparcie dla Rosji, to Putin się cofnie. Tu wystarczy sankcja na NS2 i zwiększenie wydobycia gazu i ropy.

Obrazek użytkownika angela

27-01-2022 [17:56] - angela | Link:

ULA.
Obawiam się że z sankcji będą nici, bo Niemcy również dużo zainwestowali i będą parli  na uruchomienie.
Zysku  z habu gazowego Niemcy nie odpuszczą, tym bardziej wszystko ruszyło wykorzystujac  spolegliwosć Ameryki.
Putin wykorzystuje czas, kiedy w USA rzadzi śpiący lewak.

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [18:09] - Pers | Link:

@angela
//Putin wykorzystuje czas, kiedy w USA rzadzi śpiący lewak.//
Jak śmiesz tak mówić?!
W najlepszej demokracji świata, jutrzence narodów, rządzi najlepszy z najlepszych.
Jakich mają...

Obrazek użytkownika angela

27-01-2022 [17:57] - angela | Link:

Jw.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-01-2022 [02:52] - jazgdyni | Link:

Cześć Ulu!

Dobrze, że tutaj jesteś ponownie. Portal bardzo Ciebie potrzebował. I bardzo się cieszę, że trafiłaś w 10-tkę i jesteś tak tutaj czytana i lubiana. A z drugiej strony te marne towarzysze agenty wyją w poduszkę.
Jest najwyższy czas by dać mocnego kopa w tę leniwą, gnuśną i grzeczno-strachliwą prawicową dupę. I ty to robisz. Mam już dość nadstawiania drugiego policzka, lub słuchania tych właściwie pożytecznych idiotów, bo to sądząc po poziomie intelektualnym, żadni agenci Reichu, czy Kremla. Takie zwykłe chujki, jak wszędzie.
Zdychającą Rosję, która zapewnia biednym kacapom dobrobyt biorąć ich w kamasze, to obecnie żadna potęga, tylko pojebany handlarz ropy i gazu za rakiety i tanki. Powoli już ich dystansuje Malezja i Brazylia. Gdyby szkopy ich nie prowadzili na smyczy, to by już dawno sami się unicestwili. 

Wal dalej mocno. Ile się da. Nadchodzi właśnie czas bojowników.

Usciski

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-01-2022 [13:11] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Dziękuję za dobre słowo. Tyż mam już dość nadstawiania drugiego policzka i wrednej UE. Chcę u władzy wojowników!
Pozdrawiam