Abramsy szybciej w Polsce

Jak to mawiał stary góral  "za Uralem będą Chiny, was nie będzie - sk***y"

                      

Abramsy szybciej w Polsce? Republikanie apelują o przyśpieszenie sprzedaży

Wiodący republikańscy kongresmeni z komisji ds. sił zbrojnych wezwali w poniedziałek Pentagon do przyspieszenia zatwierdzenia sprzedaży Polsce czołgów Abrams. Jak stwierdzili w opublikowanym liście, szybsza decyzja w tej sprawie wysłałaby sygnał "zarówno NATO, jak i Kremlowi".

Autorami listu są najwyżsi rangą Republikanie zasiadający w komisjach ds. sił zbrojnych oraz wywiadu, Mike Rogers i Mike Turner, a także kongresmenka Lisa McClain. Politycy wezwali ministra obrony Lloyda Austina do przyspieszenia zatwierdzenia sprzedaży czołgów i przesłania notyfikacji do Kongresu.
"Ten wniosek (o zatwierdzenie) zalega od lata 2021 r. i uważamy, że powinien zostać maksymalnie przyspieszony, by pomóc w odstraszeniu rosyjskiej agresji" - podkreślają Republikanie.

Według polityków, przyspieszenie sprzedaży 250 czołgów M1A2 Abrams, "wysłałoby ważny sygnał zarówno NATO, jak i Kremlowi, szczególnie kiedy Rosja gromadzi siły wokół Ukrainy".
"Poza tym, wyposażenie Polski w czołgi M1A2 pomogłoby na wymianę sprzętu z sowieckiej epoki w strukturze polskich sił, tym samym wzmacniając interoperacyjność z siłami USA i NATO, a jednocześnie wzmacniając amerykańską bazę przemysłową" - napisali kongresmeni.
Chęć zakupienia 250 amerykańskich czołgów polski rząd zapowiedział już w ubiegłym roku, zaś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że pierwsza partia maszyn powinna trafić do Polski w 2022 r.
Czołgi są produkowane przez koncern General Dynamics w fabryce w Limie w stanie Ohio

Żołnierze US Navy są już w nowo zbudowanej bazie obrony rakietowej w Redzikowie!

The U.S. Navy recently moved sailors aboard its newest base, a strategic installation in northern Poland that will support NATO’s European missile defense system.
Personnel completed their move Thursday from off base into a $50 million multipurpose residential building at Naval Support Facility Redzikowo, U.S. 6th Fleet said in a statement Friday.
NSF Redzikowo, located about two hours west of Gdansk on the Baltic Sea coast, supports the Aegis Ashore missile defense system.
It integrates the systems of Navy destroyers based in Rota, Spain, and the Aegis capabilities at Naval Support Facility Deveselu, Romania, the Navy said.

https://www.stripes.com/branches/navy/2022-01-25/navy-complete-personnel-move-into-its-newest-base-4408247.html

https://defence24.pl/sily-zbrojne/abramsy-szybciej-w-polsce-republikanie-apeluja-o-przyspieszenie-sprzedazy

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-01-2022 [09:27] - u2 | Link:

Politycy wezwali ministra obrony Lloyda Austina do przyspieszenia zatwierdzenia sprzedaży czołgów i przesłania notyfikacji do Kongresu.

Nic nie wskurają, bo dla Bideta zależy na tym, aby napuścić Rosję na Ukrainę :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-01-2022 [11:05] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Nie tylko Abramsy, jak donoszą przyjaciele mojego Smoka z USA dostaniemy także nową broń typu Stinger oraz Hellfire a także nowoczesne drony. Ja się na tym specjalnie nie znam, ale Smok mówi że jednego Stingera  chce mieć w domu - i że kupi go za własne pieniądze. 😁😁😁 No to ja poprosiłam o Pershinga na własny użytek. Spojrzał na mnie złośliwie i powiedział: Miotła ci powinna wystarczyć czarownico 😁

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [00:36] - Pers | Link:

@ujejska
//Miotła ci powinna wystarczyć czarownico//
Słuszne spostrzeżenie!
Tylko taka do zamiatania, nie do latania.

Obrazek użytkownika Pers

27-01-2022 [00:39] - Pers | Link:

Tak się zastanawiam...
Ile czasu zajmie w razie czego Rosji odparowanie tych 250 kup złomu?
2 godziny? A może całe 3?
Ja stawiam na 1 godzinę.