Najważniejsze wyznanie Jarosława Kaczyńskiego

Prawie bez echa przeszło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w starachowickim kościele. Ja je wyczytałem zaopatrzone w złośliwy komentarz, że prezes PiS z przywódcy politycznego przemienił się w przywódcę religijnego. Pomińmy fakt braku ze strony komentującego jakiejkolwiek orientacji, do czego służy kościół i co wypada w nim mówić nie tylko duchownym, ale też i laikom, dopuszczonym do wypowiedzi. Z całą pewnością nie należy w nim prowadzić agitacji politycznej.
 
W swoim wystąpieniu przedstawił się jako gorliwy wyznawca wiary i to mu wolno tak jak każdemu, a to wcale nie znaczy, że z racji swojej pozycji w państwie chce z tej wiary zbudować kapitał polityczny. Takie insynuacje są niedopuszczalne w przyzwoitym towarzystwie. Problem polega na tym, że nie żyjemy w “przyzwoitym towarzystwie”, a niestety raczej na poziomie taśm Sowy. Taki kształt współczesnemu życiu politycznemu nadali twórcy “IIIRP”.
 
W tym momencie leży sedno wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, określił po raz pierwszy tak wyraźnie swój stosunek do tego tworu nie z pozycji politycznej, ale jak przystało w kościele, z pozycji walki z panoszącym się złem. Ta wypowiedź uszła uwadze na rzecz złośliwości budowanej na nieistotnych, lub zgoła fałszywych przesłankach. Nie docenili jej nawet ludzie życzliwie usposobieni do “kaczyńszczyzny” jako jedynej, posiadającej realne szanse na powodzenie, próby obalenia świata PRL bis jak to ujął w swoim czasie Wałęsa. Ten świat to nie tylko przemoc polityczna, ale też obyczajowość oraz degradacja moralna i materialna Polski.
 
Mam w stosunku do tej wypowiedzi uwagę polegającą na tym, że wbrew twierdzeniu, iż od roku 2015 ten stan został zmieniony, sam fakt nie opuszczania kościoła w obawie przed zakłóceniami wystąpienia dowodzi, że jest jednak inaczej. Nieodzowne jest w tym przypadku dopełnienie oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego przez stwierdzenie istnienia “IIIRP” – formalnie w postaci stosowanej konstytucji, a faktycznie przez silne wpływy na politykę, istotne elementy władzy i bieżące życie narodu. Jest ona kontynuacją PRL, zadekretowaną w Moskwie.
 
Jaruzelski, szykując się do zmian ustrojowych, powołał Radę Konsultacyjną, w której znaleźli się ludzie związani z Radą Prymasowską, lub działacze ruchów nacjonalistycznych. Przy “okrągłym stole” zasiedli jednak jego wrogowie (bo z własnego mafijnego układu) o wyraźnie “trockistowskim” obliczu. Ten wybór mógł być dokonany wyłącznie na polecenia mocodawcy Jaruzelskiego, czyli Kremla. Gorbaczow, który był wówczas na etapie głębokiego zaawansowania sprzedaży Sowietów, został zmuszony do polecenia Jaruzelskiemu środowiska gotowego na włączenie Polski do “zachodu”. W ten sposób z pociągu jadącego z Moskwy nie wysiedliśmy na stacji “niepodległość”, ale na stacyjce podległej Berlinowi. Daleko to my na ten zachód nie zawędrowaliśmy
 
Na pocieszenie w tej sytuacji można jedynie nadmienić, że gdybyśmy pozostali, najprawdopodobniej z Jaruzelskim na grzbiecie, w sferze wpływów rosyjskich, to może korzystalibyśmy z tańszego gazu i ropy, w zamian za wyżywianie i odziewanie Rosji.
 
Nasze stosunki z zachodem rozwijałyby się bardzo powoli, z trudnościami celnymi, a także ograniczeniami ruchu i limitami rzeczowymi w obrocie. Poziom życia byłby z całą pewnością sporo niższy, jak zresztą w całym rosyjskim otoczeniu.
 
Wchodząc do “zachodu” oddano do dyspozycji przywództwa nowego układu europejskiego cały wykonawczy aparat PRL, który przetrwał zmiany ustrojowe. Z dostawcy dla Moskwy zostaliśmy przeflancowani na dostawcę dla Berlina z pewnością na lepszych warunkach.
 
Ale przecież jest to tylko fragment całości przedsięwzięcia, którym jest wyznaczenie strefy buforowej między Niemcami i Rosją, zostaliśmy do niej włączeni po stronie niemieckiej, wraz z krajami bałtyckimi, Rumunią i Węgrami. Po rosyjskiej stronie pozostały Białoruś, Ukraina, Mołdawia, a także kraje kaukaskie. Największym kłopotem tej konstrukcji jest wielkość i związane z tym ambicje polskie i ukraińskie. Rosjanie z Ukrainą radzą sobie według najlepszych bolszewickich wzorów, osiągając redukcję terytorialną, ludnościową z blisko 50 mln do 37 mln, a nade wszystko sprowadzając Ukrainę, niegdyś najbogatszą republikę sowiecką, do roli pariasa Europy.
 
Powodzenie po niemieckiej stronie w odniesieniu do Polski ograniczyło się, jak dotąd, do likwidacji autonomicznej gospodarki na rzecz służebnej wobec niemieckiej oraz spadku liczby ludności.
 
Są zapewne tacy którzy uważają że podana relacja jest elementem “spiskowej” teorii dziejów, polecam im zatem rozważenie ostatnich niemieckich decyzji o wstrzymaniu dostaw broni Ukrainie, a nawet nie dopuszczenie do przelotu przez niemieckie terytorium brytyjskich samolotów, dostarczających środki obronne na Ukrainę.
 
Najgorsze w tym rozwiązaniu jest poddanie Polski wraz z całym zachodem Europy niszczycielskiej ofensywie przeciwko naszej kulturze. Wydarzenie starachowickie jest tylko drobnym objawem tej ofensywy, ale spowodowało wyznanie udręczonego człowieka, co przy roli, jaką wziął na siebie, może budzić niepokój.
 
Wypowiedź o przełomie w 2015 roku nie stanowi o objawie siły i determinacji, a jest tylko pocieszeniem w trudnej sytuacji. Ta sytuacja wynika z przyjęcia walki na warunkach przeciwnika, a niektórzy podejrzewają że żadnej walki nie ma jest tylko mistyfikacja. Byłoby to możliwe do przyjęcia, lecz w świetle Smoleńska już nie.
 
Na tym tle prowadzenie wojny z Tuskiem jest nie tyle humorystyczne czy żenujące, ile sprowadzające swoją pozycję do najniższego poziomu przeciwnika. Stąd biorą się notowania sondażowe, ustawiające oczywiste agentury niemal na równej płaszczyźnie co polityczne narzędzie walki Jarosława Kaczyńskiego.
 
Po tym wyznaniu, a także wobec groźby pogłębienia złego położenia Polski trzeba sięgnąć po środki odpowiadające powadze chwili.
 
Przede wszystkim trzeba powiedzieć Polakom całą prawdę o najnowszej historii i przygotować grunt do stworzenia właściwej postawy narodu wobec oczywistej przemocy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [08:57] - Pers | Link:

//Rosjanie z Ukrainą radzą sobie według najlepszych bolszewickich wzorów, osiągając redukcję terytorialną, ludnościową z blisko 50 mln do 37 mln, a nade wszystko sprowadzając Ukrainę, niegdyś najbogatszą republikę sowiecką, do roli pariasa Europy.//
Do roli pariasa Europy sprowadził Ukrainę Majdan, w który USA zainwestowały 6 mld$. Tak zeznała niejaka Nuland - Kagan.
Szanuję pański siwy włos panie Andrzeju ale coraz częściej pisze pan brednie.

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2022 [09:34] - Darek65 | Link:

Każdy człowiek, w tym Jarosław Kaczyński, ma prawo do mszy, prawo do pamięci o swoich bliskich. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla chamskich i barbarzyńskich okrzyków, które się tam pojawiły. Jest też druga strona medalu, co tam robiła TVP ? To była uroczystość prywatna, a sam JK zrobił z niej publiczną manifestację. Sorry, ale tak, to wyszło

" W swoim wystąpieniu przedstawił się, jako gorliwy wyznawca wiary.... " To przypomnijmy "ślub" Kurskiego. Facet po 23 latach małżeństwa z trójką dzieci stwierdza nagle, że to małżeństwo nie spełniło warunków, które nakłada Kościół i ten sam Kościół je anulował. Hipokryzja, Bezczelność, aby nie powiedzieć dobitniej. Jak się musiała czuć byłą żona Kurskiego ? I pojawia się tam JK, gorliwy obrońca wiary, który zamiast skrytykować lub przynajmniej przemilczeć to wydarzenie, sam je legitymizuje.

Kolejna rzecz. W ubiegłym roku, zamknięte cmentarze, a JK, po opłaceniu wjazdu, pojawia się na nim. Jak to mają odebrać inni, którzy w tym dniu nie mogli odwiedzić bliskich ?

Sorry, ale nie przekonuje mnie Pana wpis, że JK, to orędownik wiary. Niestety i Polscy biskupi pogubili się w tym trudnym czasie, wielu stanęło po ciemnej stronie.
Co drugiej części wpisu, to zgoda. UE nie przyjmowała nas, bo chciała nam zrobić dobrze, ale dla własnego interesu. I dba o ten interes dalej. Stara zasada, umiesz liczyć, licz na siebie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-01-2022 [09:47] - RinoCeronte | Link:

Mimo wszystko mamy jakąś szansę na niepodległość. Pod sowieckim butem tej szansy nie było!

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [12:09] - sake3 | Link:

Pytanie- gdzie powinien czy ma prawo wystąpić Kaczyński by nie obyło się bez ordynarnych wrzasków jego przeciwników i szyderców? Nawet w kościele jak się okazuje też nie jest się bezpiecznym od takich zachowań. Kaczyński nie blokuje ruchu ulicznego ,nie wymachuje tubą jak stara wiedźma Lempart,a i tak jest źle.Może niedługo zakażecie mu nawet oddychać? 

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2022 [12:28] - Darek65 | Link:

Kaczyński ma prawo do publicznych wystąpień. I nikt nie ma wątpliwości w tym zakresie. Inna sprawa, to charakter protestów. To też pokazuje, w jakiej kondycji jest Państwo. W normalnym Państwie, tacy ludzie zostali by wylegitymowani i ukarani za wulgaryzmy na forum publicznym. Mogliby też zostać pozwani z powództwa cywilnego. Kłania się reforma sądownictwa.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [13:06] - sake3 | Link:

@Dare65.....Więcej pytań niż odpowiedzi jeśli chodzi o tzw.,,normalne państwo''.Oczywiście nie kieruję pytania tylko do Pana,ale do tych wszystkich którzy milczą kiedy spytać -dlaczego państwo nie jest normalne? Albo od razu mówią to wina PiS. Nie,to nie jest wina PiS tylko zachowań opozycji i tych którym opozycja wskazała kierunek do atakowania.Jak ma być reakcja Kaczyńskiego w ,,normalnym państwie''? Ma ściągnąc policję,wojsko na ustawiczne wcale nie pokojowe manifestacje? A to dobre. Przecież wszyscy chyba widzieli jak traktują policję czy żołmierzy takie kreatury jak Frasyniuk,Lempart czy stara wiedźma im towarzysząca plująca,szarpiąca wyzywająca jak są wsparci posłami na Sejm? Niezawisł chyba dla śmiechu sądy uwolnią od zarzutów najgorszych zbrodniarzy ale przysolą wyrok Kaczyńskiemu gdyby zechciał nawet podnieść głos.Kto więc odpowiada za nienormalnośc państwa? Może czas wreszcie to powiedzieć. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2022 [13:38] - Jabe | Link:

Zwracam uwagę, że przy okazji zarazy władza pozwalała sobie na działania bezprawne i panu Kaczyńskiemu włos z głowy nie spadł. Ponadto generalnie za stan państwa odpowiadają ci, którzy to państwo organizują. A oni zamiast tego zajęli się bezproduktywną a szkodliwą dla państwa frontalną wojną z sądami i innymi stojącymi im na drodze do pełni władzy. No i nastała dziwna sytuacja, w której władza buńczucznie pręży muskuły, a jednocześnie jest ogarnięta niemocą i niezdecydowaniem.

Odpowiadam: za nienormalność państwa odpowiada obecnie Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-01-2022 [13:42] - Pani Anna | Link:

sake3
Za stan państwa odpowiadaja ci, którzy rządzą i nie chce być inaczej. Czy za to, co było za czasów  PO również winiłas opozycję? Dociera to w ogóle do ciebie? 
Skoro będąc opozycją nic nie mogli,  skoro rządząc samodzielnie już II kadencję też nic nie mogą,  to niech już znikają. Po decyzjach jakie podjęli,  które nie miały miejsca w żadnym cywilizowanym kraju, 200 000 ludzkich tragedii i ciągłym brnięciu w tym samym kierunku żaden przyzwoity człowiek nawet na nich nie splunie.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [16:59] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Czy w czasach gdy PiS był opozycją zachowywał się tak jak ta dzisiejsza? Błagał UE o interwencję ,o karanie Polski,o sankcje, o ,,zagłodzenie'',o obalenie rządu? Przecież nasza opozycja nawet jest gotowa wpuścić obce wojska do Polski nie mówiąc o rozsiewanie nieprawdziwych faktów, szczuciu na Polskę? Jakie to straszne decyzje zostały tu podjęte przez rząd,że żaden cywilizowany kraj takich nie odważyłby się podjąć ? Jakoś często słychać o nieludzkim postępowaniu tych rzekomo cywilizowanych a tak przez Panią podziwianych krajów. Tylko Polskę pod tymi rządami widzicie jako przykład barbarzyństwa ,faszyzmu i terroru. Pandemia wg Pani też chyba jest tylko w Polsce,a w innych krajach jest błogo,sielsko,nikt nie choruje,nikt nie umiera.To skąd się biorą te protesty na ulicach tych ,,cywilizowanych'' krajów bynajmniej nie łagodnie i cywilizowanie rozładowywanych ?......,,To niech już znikają'' pisze Pani. Dobrze niech znikają ale kogo w takim razie Pani widzi godnego i na tyle kompetentnego by te dobre,cywilizowane rządy sprawować? Na kogo pójdzie Pani głosować,żeby było lepiej? Na stronnictwo rosyjskie czy niemieckie? Mam nadzieję że Pani odpowie,bo ja jako ta do której nic wg Pani nie dociera widzę tylko chętnych do ,,bycia władzą'' ale nie rządzenia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-01-2022 [17:14] - Pani Anna | Link:

sake3
nie mam do ciebie cierpliwości.  1000 razy i ja i wielu innych pisało tutaj, ostrzegało, przestrzegało.  I nie zrozumiałaś kompletnie nic.  Piszę o nadumieralnosci z powodu pozamykania całych oddziałów w tym onkologicznych,  o odwołaniu zabiegów i teleporadach. O katastrofie w śmiertelności największej od II WOJNY. Tego poza Polską nie było i nie ma nigdzie,  a Niemcy w "teleporady" i zamykanie oddziałów nie mogą wręcz uwierzyć,  co by o nich nie mówić. Nie wiem, czy w ogóle pójdę głosować,  w takich okolicznościach politycznej przyrody nie ma to żadnego sensu. Jedyne wyjście to 200/200 dla PIS I PO, reszta dla Konfederacji i niech się żrą.  Będą się brali za łby to nam pozwolą żyć i takich szkód nie narobią. 

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [18:27] - sake3 | Link:

@PaniAnna.......Skoro nie ma Pani do mnie cierpliwości to po co Pani pisze? Czyż nie ma tu bardziej rozgarniętych,mądrzejszych ode mnie z którymi może Pani uczenie porozmawiać? Brakuje jeszcze zwyczajowo przez Panią zapytania do mnie o numer buta w celu podkreślenia mojej miałkiej inteligencji. Sprowadza Pani zresztą każdą swoją wypowiedź do kwestii pandemii  pomijając inne.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-01-2022 [18:48] - Pani Anna | Link:

sake3
twój rozmiar buta wszyscy tu znają,  nie ma o co pytać. Podniecaj się lgbt i opozycją do woli, skoro dla ciebie kwestia śmierci twoich rodaków nie jest istotna.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [19:29] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....A w jakich jednostkach liczy się zjadliwość i brak kultury? Bo tu Pani przoduje. Czy temat opozycji bądź lgbt jest tabu ? Nie wolno ich poruszać?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-01-2022 [19:47] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Szkoda nafty 😁😁😁

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-01-2022 [19:58] - Pani Anna | Link:

sake3
A co, zabronił ci ktoś biedactwo pisać o opozycji bądź lgbt? Usunęli ci komentarze na ten temat? Bo mnie np Admin dzisiaj nie pozwolił odpowiedzieć Rolnikowi.

Obrazek użytkownika admin

20-01-2022 [20:31] - admin | Link:

@PA -- to trzeba było nie pisać, że 90% lekarzy to mordercy. Jakieś stowarzyszenie lekarskie może się poczuć spotwarzone i nas pozwać. Nie mówiąc o każdym lekarzu z osobna. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-01-2022 [20:45] - Pani Anna | Link:

Admin
Dziękuję za nawiazanie do mojego komentarza, gdzie słowo "mordercy" ani razu nie padło.  Gdzieżbym śmiała obrazić tak zacne i oddane pacjentom (kowidowym) towarzystwo. Fakt, napisałam że przy  nich ci cali łowcy skór z Łodzi to przedszkolaki.  Dali się wyłapać,  jakoś tam zostali ukarani i w ogóle. 

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [19:03] - Pers | Link:

@sake3
//Przecież nasza opozycja nawet jest gotowa wpuścić obce wojska do Polski//
Tak się składa sake, że to PiS wpuścił obce wojska do Polski.

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2022 [14:10] - Darek65 | Link:

"Więcej pytań niż odpowiedzi jeśli chodzi o tzw.,,normalne państwo"
Szanowna sake, to nie jest wina opozycji, bo jaka ona jest, to widać było od wielu lat. Czy opozycja kiedykolwiek obiecywała, że zrobi porządek ? Każdy rozsądny obserwator dobrze widział, że opozycja, ta z SLD, PSL czy choćby PO zawsze była zainteresowana zachowaniem status quo. Wielce wymowna jest tu zasada Neumanna z PO. Wiadome również było, że w celu zachowania status quo podpiszą choćby pakt z samym diabłem. Zagranica i jej fundusze zrobiły też swoje.
PIS idąc po władzę i przedstawiając swoje postulaty wiedział, że idzie na wojnę i to taką totalną, na której nie bierze się jeńców. Przynajmniej z tej drugiej strony. I poszedł na tę wojnę nieprzygotowany, na dodatek samemu sobie co chwilę strzelając w stopę.
Pierwsza sprawa, Prezydent. Na samym początku "nasz" Prezydent zawetował ustawę o zmianach w sądownictwie i RIO. Już wcześniej (teraz dokładnie nie pamiętam, jak to było) zwołując posiedzenie Sejmu w terminie późniejszym niż mógł, spowodował, że opozycja dostała "argument", chyba w walce o TK. Późniejsze dokonania prezydenta też nie napawały radością. Proszę zobaczyć na kadry, gro to Unia Wolności. I co? Cisza. Poprzyjmy go w drugiej turze.Już nie piszę o hanukach w jego gabinecie.
Beata Szydło potrafiła się postawić w Brukseli, miała ogromne poparcie. Odwołano ją w sposób haniebny i dający innym sygnał. Nie liczą się Wasze kompetencje. Co zrobiono ze śp. Janem Szyszko, który według mnie był człowiekiem walczącym o polskie sprawy, co się stało z Szałamachą, faktycznym twórcą walki z mafią VATowską, Ardanowskim, ministrem rolnictwa, Waszczykowski, MSZ ? I tak można wymieniać. Kto przyszedł w zamian ? Cyniczny karierowicz i bankster Morawiecki, Kościński, minister finansów, eskimoski ekonomista, co to po polsku ledwo mówi, socjopata Niedzielski, karierowicz, były dziennikarz GW Andrusiewicz, rzecznik MZ. I tu też można wymieniać jeszcze długo. Wystarczy, że TVN 24 piernie i PIS ma pełne gacie. To ma być wojsko? To mają być wojownicy. Jest takie powiedzenie - Jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-01-2022 [14:41] - Marek Kudła | Link:

Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem !  Mały człowiek, a wielki strateg,  równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce.  To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć  charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny.
Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników:  Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia”  przez jednego małego człowieka ?!  Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?!
Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską !  Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2022 [14:59] - Jabe | Link:

Sake: Może niedługo zakażecie mu nawet oddychać?
Kudła: robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2022 [17:13] - sake3 | Link:

@Marek Kudła.....Nie ma Pan racji w ocenie Jarosława Kaczyńskiego.To nie jest typ człowieka,polityka który wyprowadza w pole, upadla, upokarza ,ośmiesza.Dla niego liczy się Polska i dla Polski znosi sam te wszystkie złe słowa,ośmieszanie.Mówi się,że polityk powinien mieć grubą skórę,ale on ma chyba najgrubszą jaką dysponuje polityk.On wcale nie udawadnia opozycji że jest śmieszna,ani z niej nie kpi,nie odgrywa się,nie bazywa jak Pan debilami. Chyba własnie dlatego że nie kieruje się metodami opozycji i nie posługuje się słownictwem opozycji jest tak znienawidzony co widać nawet tu w niektórych wpisach..

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-01-2022 [19:14] - Marek Kudła | Link:

@ sake3
Pani kochana, jeszcze tak nie było żebym nie miał racji !  Pani jest pierwszą osobą na NB, oczywiście poza lewackimi zajobami, która tak twierdzi !
Oto kilka przykładów:
1. Nie piszę, że Kaczyński upadla, upokarza, ale piszę, że ośmiesza ich ! Tuska ośmieszył słowami " Panie, pan i honor to dwie sprzeczności" - cały sejm wył ze śmiechu,
2. Lewactwo w sejmie ośmieszył słowami " wy jesteście gorszym sortem",
3. Jak Ziobro zeszpurkował z Polskim Ładem, to zaprzągł do roboty Nową Lewicę i przegłosowali ustawę , To jest facet, który potrafi robić majstersztyki.
4. ...................
I jeszcze jedno:  jeśli ja piszę, że oni są debilami, to piszę prawdę !  Pani natomiast może nazywać ich aniołami !  To jest mi obojętne.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2022 [20:43] - Jabe | Link:

Lewica z lewicą – to rozumiem.

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [17:28] - Pers | Link:

@kudla
A nic o "sokolim wzroku co ogarnia cały Mir"?
Nic o "ustach czerwieńszych niż maliny"?
Siadajcie kudla, pała!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-01-2022 [18:58] - Marek Kudła | Link:

@ pam-pers,
Znowu nie pojmujesz ? – ależ ty musisz być tępy ! 
 

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [19:16] - Pers | Link:

@kudla
// pam-pers, Znowu nie pojmujesz ? – ależ ty musisz być tępy ! //
Pojmuję kudla, pojmuję :)
Tobie, jako staremu aparatczykowi, pewne zachowania (lizusostwo, kult jednostki) weszły w krew i inaczej nie potrafisz.
Śmieszy gostek jesteś kudla :)

Ale pomogę ci trochę:
O słońce jasne, wodzu Jarosławie
Niech władza twoja nigdy nie zginie
Niech jako orłów prowadzi z gniazda
Nowogrodzkiej płonąca gwiazda.

Na ziemskim globie flagi czerwone
Będą na chwałę grały jak dzwony
PiSu Armia i wódz jej Naczelnik
Odwiecznych wrogów swoich obali.

Podoba ci się kudla?

 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-01-2022 [19:19] - Marek Kudła | Link:

Spotykam się, szczególnie z niezdecydowanymi, z reakcjami typu „tylko nie Kaczyński”, zdziwiony zadaję pytanie „dlaczego ?”  Zazwyczaj w odpowiedzi słyszę „no wiesz !”....... „No nie wiem !” stwierdzam wyrozumiale. „No co ty ?!” słyszę lekko zmieszany głos.   Skoro tak, to proszę daj trzy argumenty dlaczego nie Kaczyński ?  Zapada cisza „.....”, po dłuższej przerwie proponuję pojednawczym tonem: „Dobra, daj jeden argument, ale mocny” !  Cisza trwa „....”, przerywam milczenie spokojnie pytając: „Dlaczego ?”  W oczach rozmówcy dostrzegam rozterkę spowodowaną rozdźwiękiem pomiędzy silnymi emocjami związanymi z niechęcią i brakiem rozumnego ich uzasadnienia.  Za każdym razem mi smutno:  „Jeszcze jeden/na  zmanipulowany/na .