Ewa Stankiewicz: Natychmiast wymienić urzędników Prezydenta!

"Istotne jest, by Pan Prezydent miał w swoim najbliższym otoczeniu osoby, którym może bezgranicznie ufać. Oznacza to bezwzględną konieczność natychmiastowej wymiany całego starego składu kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego."

Prezydent jest odpowiedzialny przede wszystkim za naród. Właściwy dobór składu kancelarii to także wyraz tej odpowiedzialności. 

Narażenie Prezydenta na ośmieszenie i szykany ze strony współwłaścicielki siedziby krakowskiej restauracji podejmującej głowę Państwa to drugie ostrzeżenie, po tym jak Prezydent cudem uszedł z życiem po rozerwaniu opony w prezydenckiej limuzynie. Trzeba wreszcie zdać sobie sprawę, że są w Polsce ludzie, którzy życzą Prezydentowi kompromitacji i śmierci w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dlatego tak istotne jest, by Pan Prezydent miał w swoim najbliższym otoczeniu osoby, którym może bezgranicznie ufać. Oznacza to bezwzględną konieczność natychmiastowej wymiany całego starego składu kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. To tak niewiele, ponieważ na szali jest godność, szacunek i życie Prezydenta, oraz skuteczność rządzenia. 

Kilka lat temu podczas jednej z konferencji prowadziłam wykład dla nauczycieli szkół katolickich. W dyskusji po wykładzie jeden z matematyków zachowywał się mało inteligentnie ale za to agresywnie, próbował ocenzurować dyskusję, co szczęśliwie w efekcie mu się nie udało. Zaskoczył nie tylko mnie, ponieważ po wykładzie podeszła do mnie dyrektorka jednej ze szkół mówiąc:

”Widzi pani? I tacy ludzie kształtują młodzież. W katolickiej szkole! Ten człowiek nie byłby 5 minut u mnie. Ktoś go może trzyma bo wierzy, że go wychowa. Może to się i uda, ale ile po drodze uczniów on skrzywi? To jest kwestia odpowiedzialności i priorytetów. Ja jestem odpowiedzialna przede wszystkim za dzieci w swojej szkole.”

Fałszywie pojęte miłosierdzie może wyrządzić dużą krzywdę wielu ludziom.

Jako “Solidarni 2010” organizowaliśmy setki protestów i pikiet za rządów PO. Pamiętam jak policja bardzo pilnowała, by nasze banery w j. angielskim domagające się zwrotu wraku Tupolewa od Rosjan i upominające się o prezydenta Polski, który zginął na terenie Rosji – nie mogły być w zasięgu wzroku prezydenta USA – Obamy, podczas jego wizyty w Polsce. Nie uważam, żeby to były dobre praktyki. Od wielu lat walczę o wolność słowa. Ale Prezydent Duda z amerykańskimi senatorami przeszedł niemal żywym korytarzem utworzonym przez KOD. Z jakim obrazem amerykańscy senatorowie wyjeżdżali z Polski? Czy prawdziwym? Ciekawe, że wrażliwe informacje co do planu wizyty miała tylko druga strona… I to ona narzuciła tzw. “narrację medialną”.

Piękne dążenie Pana Prezydenta do pojednania powinno się dokonywać na racjonalnym gruncie. Dlaczego nie ogłosić konkursu na stanowiska kancelarii? Jest bardzo wielu porządnych, doskonałych zawodowo i utalentowanych ludzi, którzy poprowadziliby sprawnie kancelarię, nie narażając głowy państwa na niebezpieczeństwo i kompromitację. To powinno się wydarzyć choćby ze względu na szacunek dla wszystkich Polaków oraz choć odrobinę miłosierdzia dla tych, którzy głosowali na Prezydenta Andrzeja Dudę i którzy autentycznie martwią się o jego życie, zdrowie i sukces.
 

Ewa Stankiewicz

źródło: Ewa Stankiewicz: Prezydent jest odpowiedzialny przede wszystkim za naród. Właściwy dobór składu kancelarii to także wyraz tej odpowiedzialności.

poza tym na blogu:

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

21-03-2016 [08:59] - Zofia | Link:

Pan Prezydent powinien zwolnić pracowników Kancelarii zaraz jak tylko objął urząd. Musi mieć lojalnych pracowników.To oni powinni interweniować w każdym przypadku ubliżania głowie państwa.I to bez żadnych miłosiernych odniesień.Nasuwa się pytanie czy to robią? Podziwiam Panią Ewę Stankiewicz za Jej wytrwałość w obronie Polski i godności Polaków.

Obrazek użytkownika xena2012

21-03-2016 [09:41] - xena2012 | Link:

stare zwiędłe krówsko się zesrało jak sama pisze.Ciekawe dlaczego? Z satysfakcji,że tak dowaliła ,,bohatersko'' prezydentowi,czy też ze strachu przed kolegami.Fajnych ma kolegów i widać nerwowych skoro już robi w gacie.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

21-03-2016 [10:25] - V for Vendetta | Link:

Czyli.. zaraz, Szczerski i Magierowski to są jedyni "nowi" w Kancelarii PAD ? A cała reszta tu stara ekipa Brąka ?!!! Ta, od znikających Gęsiarek i "utylizacji" nowego sprzętu AGD ? Niech mi Pani, Pani Ewo nie podnosi ciśnienia !

Obrazek użytkownika Art

21-03-2016 [11:35] - Art | Link:

"Bezgranicznie ufać' to ja nie mogę nawet pani Ewie Stankiewicz.

Obrazek użytkownika Galiński

21-03-2016 [13:10] - Galiński | Link:

We wrześniu ubiegłego roku złożyłem osobiście, w Kancelarii Urzędu Prezydenta Andrzeja Dudy poważne pismo.
ŻADNEJ ODPOWIEDZI, nawet najgłupszego potwierdzenia, że ktoś przeczytał. Pewno poszło do śmietnika, albo na półkę.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2016 [18:05] - maks jamnicki | Link:

Gdyby zatrudnili kilku młodych patriotów do czytania listów i poznawania zagadnień,na niskich pensjach, ci by mieli start i by się uczyli, to by nie zaszkodziło a i odpowiedź pewno była by szybciej. Do śmietnika pewno nie poszło.:) Kancelaria musi chyba prowadzić jakiś dziennik, tak kiedyś było. Tak, gdyby pan dostał jedno zdanie że "przeczytali z uwagą" i "się ustosunkują w ciągu np 4 czy iluś tygodni", takie tam, to by Panu było raźniej. Bez odpowiedzi niezbyt grzecznie to wygląda. Ale co się pan dziwi, tam w większości stara ekipa to może i sabotaże, po złości? Niech Pan pisze jeszcze raz, poleconym.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2016 [17:53] - maks jamnicki | Link:

Łaaaa..., bardzo dobre kilka słów na temat. Krótko, rzeczowo i konkretnie. Przede wszystkim patriotyzm i lojalność u pracowników i współpracowników. Chociaż prześwietlać dogłębnie to od najniższych stanowisk dawać szansę młodym. "Doskonałych fachowców" wypierniczać bez "miłosierdzia", które to fałszywie rozumiane może nas kosztować Polskę. Jeśli "doskonały fachowiec" zna sześć języków i ma "duże doświadczenie"tym gorzej, bo w nielojalności może proporcjonalnie więcej zaszkodzić. Języka można się nauczyć, doświadczenia nabyć. Ale jak mówi wschodnia mądrość, "charakter człowieka jest jak napis na kamieniu, bardzo trudno go zmienić". I nie brać tylko ludzi z Warszawy i Krakowa, "znajomych znajomych", bo choć każdy lepszy od tych co byli, jeśli patriota, to jest "zawężanie puli genetycznej". W Polsce jest naprawdę wielu świetnych, ideowych ludzi, zwłaszcza młodych, trzeba ich wdrażać i uaktywniać./ Nie zapominając o prześwietlaniu oczywiście, jak jest wspomniane w tekście, tu chodzi o Państwo. Inna sprawa, że jak widzę dwudziestokilkulatka na b. ważnej funkcji państwowej, jestem nieco zgorszony, zwłaszcza jak jest morfologicznie w stylu Zalewskiego, Kamińskiego czy Ujazdowskiego, dobrze ogolony i odżywiony. Ludzie powinni być sprawdzani na dole, by w pracy i w walce na dole poznać ich charaktery. Dawanie od razu prestiżowych stanowisk zbyt młodym te charaktery psuje.To jest sprawdzone. Zatrudniać masowo ale selekcjonować, jak w przyrodzie, później awansować. Ale pewno jestem już starej daty/. Bardzo dobry tekst pani E.S.