Pegasus ratunkiem dla światowego klimatu

Stwierdzić, że opozycja rzuciła się na Pegasusa jak Szczerba, wróć, szczerbaty na suchary, to eufemizm. Z wrodzonego taktu unikam żartów z nazwisk. Ale dla posła Szczerby czynię wyjątek jako dla ober tropiciela pisowskich afer. Porównanie zmasowanej nawalanki elyt III RP na konia trojańskiego ze skrzydłami do szarży pod Somosierrą także nie oddaje mocy histerii, choćby dlatego, że galop szwoleżerów Kozietulskiego przez wąwóz trwał ledwie kilka minut, a rozhisteryzowani katoni, z TVN-owskim komandem demolatorów na szpicy, cwałują bez wytchnienia już od wielu dni. O, już wiem! To nie jest szarża, tylko szarańcza propagandowa. Zresztą jak zwał, tak zwał, lecz świat nie doświadczył jeszcze takiego gwałtu na demokracji. A anatemę na pisowskich gangsterów rzucił sam profesor Andrzej Zoll twierdząc, że inwigilacja Pegasusem to zdrada stanu, bo rezultaty totalnej kontroli trafiają wprost na izraelskie serwery, w domyśle w łapy, sorry, w ręce Mossadu. Ufff!
Tymczasem ten sprzedajny Paweł Kukiz usiłuje zrównywać zbrodnie siepaczy Ziobry i Kamińskiego ze standardowymi działaniami tuskowych ludzi honoru. A przecież oni nie dysponowali Pegasusem. Cóż to za żelazna logistyka. Zdezorientowanym polecam memy z Moniką Olejnik i Lechem Wałęsą. Ona myli logikę z logistyką. On twierdzi, że jako elektryk potrafi kablować.
Zamieszanie z Pegasusem przyniosło, wprawdzie jedynie na krótko, zbawienny skutek dla klimatu. Otóż cały świat porażony ogromem pisowskiej zbrodni wstrzymał z trwogi oddech. I w tym czasie tysiące ton dwutlenku węgla nie zatruwało atmosfery. Obawiam się, że Lex Czarnek, w przeciwieństwie do Pegasusa i Lex TVN nie spowoduje takiego efektu. Lecz zerkać na czujniki emisji gazów nie zawadzi, zwłaszcza, że jazgot przeciwników reformy szkolnictwa sięga zenitu i może wreszcie obudzi gniew zagranicy, bo ulica już zwiera szyki.
Teraz przez moment serio o inwazji lewackiego progresu na fundamentalne wartości nowożytnego ładu. Jej celem jest… Zagalopowałem się. Nie potrafię zdefiniować finalnego obrazu świata a la new age we wszystkich jego aspektach. Dostrzegam jednak, że ku enigmie nieodległej przyszłości prowadzi wszechogarniająca atomizacja.
Na poziomie jednostki usiłuje ona rozmywać tożsamość płciową, bo paleta kilkudziesięciu płci skłania do poszukiwania niewielkich choćby anomalii w swej żeńskości, lub męskości. I zdezorientowany facet nie wie czy jest gejem czy zmaskulinizowaną kobietą. O innych odmieńcach, vide “Przekładaniec” Andrzeja Wajdy do scenariusza Stanisława Lema z Bogumiłem Kobielą w roli głównej, wolę nawet nie myśleć. W każdym razie nakręcony w 1968 roku film należał wówczas do gatunku SF, a dziś prezentuje realizm progresywny.
Na poziomie rodziny czy raczej jej karykaturalnych wersji, atomizacja rozbija tradycyjny układ: matka, ojciec(te określenia są wręcz zakazane), dzieci, na rzecz rozmaitych hybryd, potworków, wróć, paczworków, związków partnerskich, wielogatunkowych konglomeratów nie wykluczających naszych braci mniejszych. Ciekawe przy tym, że w warstwie językowej progresorzy pozostają przy określeniu świętego Franciszka, nie wspominając o mniejszych siostrach.
W sferze socjologicznej atomizacja usiłuje rozbijać najwszechstronniej zintegrowaną terytorialnie, historycznie, etnicznie i językowo wspólnotę tworzącą naród i państwo, na drobne struktury, by z takich rachitycznych puzzli zlepiać kosmopolityczne twory symbolizowane przez parady równości, a nie przez orszak trzech króli.
Takiemu właśnie widmu przyszłości przeciwstawia się w dziedzinie edukacji koncepcja szkoły proponowana przez ministra profesora Przemysława Czarnka. Ściskam kciuki za powodzenie tego planu trudniejszego w realizacji niż wyczyszczenie stajni Augiasza. Żywię wszak nadzieję, że pan profesor nie jest skazany na los Syzyfa.
Żeby nie kończyć górnym C. Ortodoksi kulinarni żądają, by krew do transfuzji poza grupą miała oznaczenie czy jest ściągnięta z weganina czy z mięsożercy. A jacyś homofobi, lub wręcz przeciwnie, przebąkują ponoć o dopisywaniu także preferencji seksualnych dawcy. Na marginesie wspomnę, że ja pijam do wieczerzy wyłącznie krew grupy A.
 
Sekator
 
Ps.

- Podobno nie inwigilowani przez Pegasusa czują się zlekceważeni przez system, niewarci zachodu? - pyta mój komputer.
- Wybujałe ego może cierpieć z rozmaitych powodów - wyjaśniam Eustachemu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2022 [23:56] - Jabe | Link:

Czemu, jeśli PO coś robi, to źle, a jeśli PiS robi to samo, to wszystko jest w porządku?

Siebie warci!

No i dobrze, że Paweł Kukiz – sprzedajny, a jakże! – drąży. Trzeba się dowiedzieć, jak to nasi demokraci swawolą, czy może nie?

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [00:01] - JanAndJan | Link:

@Sekator
Ale fajnie napisane.
O ważnym, ale bez ważniactwa.
Z sensem, z kontekstami, leciutko, perełki+
Szarańcza propagandowa - biorę jak swoje.
Jeśli mogę..ad personam..? Bo z taktowności, to raczej ..trabant. Znaczy - dwutakt. Ooops. Teraz nie robią w ddr? Nie ma ddr? Sie pospało. Czyli komputery, tera...? Dobra. Czyli jam taki 0/1 taktowniś. Mam takt tu, nie ma tu taktu.
Ja, w temacie Szczerby. Szczerba od Szczerbca, tak daleko, a tak blisko. Niebo nad Berlinem zachmurzone. Szarańcza na wschód emigruje. Tv nie oglądają szarańcze? Może to szarańcza profetyczna, pajackowska?
Pozdrawiam
Ps. A wiedział Pan, że iż.. Szczerba eM. to ma Roch na drugie? Samograj Panie, sam ograj.  

Obrazek użytkownika u2

10-01-2022 [00:22] - u2 | Link:

O innych odmieńcach, vide “Przekładaniec” Andrzeja Wajdy do scenariusza Stanisława Lema z Bogumiłem Kobielą w roli głównej, wolę nawet nie myśleć.

Ale można obejrzeć on-line :

https://vod.tvp.pl/video/przek...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-01-2022 [00:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Ściskam kciuki za powodzenie tego planu trudniejszego w realizacji"
Przewidujesz Blogerze jakieś trudności w wdrukowywaniu cnót niewieścich dziewczynom w szkołach.

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-01-2022 [09:09] - Ijontichy | Link:

Czarnek się skompromitował krytykując panią kurator Nowak.
Wpisał się do "biorących" od Big Farmy i Sorosa oraz Fauciego....bo niestety...ale "une z tego żyjom" a Polin i podludzi...to une maja...za drzwiami...od toalety.
Czarnek okazał się lokajem Niedzielskiego...z tytułem doktora ekonometrii ...ale w całym MZ jest tylko 2 słownie dwoch lekarzy :-))

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [12:56] - JanAndJan | Link:

@Ijontichy
Aż dwóch?!
Taką razą, na primum non... i Hipokratesie musieli absencjować. Chyba, że bystrzaki zauważyli iż z dwóch takich, jeden się ostał, a rosyjska ruletka tudzież ZanZiBar do wyboru.. Albo..to oni mają rację (ukłon dla P. Admina).. Panie Ijontichy, po chwili refleksji..oczywiste oczywistości, tylko dla bystrych gości. To-nie-ja... Skompromitował? Pan jakiś nie dzisiejszy. Etyka sytuacyjna. Nie oceniać (mi), ale też na golanach pietyzmować - nie lzja.

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-01-2022 [14:27] - Ijontichy | Link:

A'propos ukłon dla P Admina...
Napisałem dwa komentarze,jeden do @obserwator i drugi tu....nad jednym Admin dumał 4 godziny,i w koncu puścił [w końcu strefa wolnego słowa] a drugi doznał lotu nad kukulczym
gniazdem i wylądował w koszu...śmieciach.
Miałem bardzo ostrozny stosunek do Czarnka...bo jednak za darmo nie wszedł do rządu...i się sprawdził...jako lokaj żydostwa w tym "polskim" rządzie.
Jednak NB zmieniło bankiera...:-))
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [18:12] - JanAndJan | Link:

@Ijontichy
Jestem w stanie Pana zrozumieć. Moja korespondencja również czasami leżakuje lub nie pojawia się. Kilka razy protestowałem, nawet "niezbyt elegancko". Przekonał mnie jednak Admin - zmianą logo. To, taka historyjka z brodą, półprywatna. Ad rem. Oceniłem P. Czarnka dość pozytywnie, ale przyznam, że nie bardzo wgryzam się w personalia i zależności w pisrządzie. Zawodu więc, nie ma.
Tak frontmen, sternik, jak i anioły c19 wystarczająco mocno zniechęcają mnie do aktualnej władzy. O zapleczu z P. Sasinem i z P. Witek - nawet nie wspominam. Zadziwia mnie natomiast styl, w jakim odbywa się "sprawowanie władzy". Żeby Pana nie zanudzać, bezczelność i poczucie bezkarności hochsztaplerów przewyższają te opisane przez Piłsudskiego.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

10-01-2022 [19:12] - SilentiumUniversi | Link:

A ja kupuję elektryka i kablowanie. Fenomenalne !

Obrazek użytkownika Jan1797

10-01-2022 [20:52] - Jan1797 | Link:

Słusznie niema to jak szklanka u poprzedników i brak świadomości, że potomstwo miast KIA-ą jeździć będzie na ośle :-)

Obrazek użytkownika Ryan

10-01-2022 [21:50] - Ryan | Link:

To mówicie, że Tusk już jest takim kompletnie nikim, że go nawet nie podsluchiwali?
Jakże mi przykro
Że aż wcale