Łomotanie w pręty klatki po to, by zdenerwować małpy z PO

  oraz z reszty "totalnej opozycji" - siedzące w środku.  Taki mniej więcej był cel uchwalonej w piątek, 17 grudnia ustawy "lex TVN".  Teraz czeka ona na ewentualny podpis prezydenta Dudy.  Rafał Ziemkiewicz tak opisał sytuację {TUTAJ}:

  "Nie chcę nikogo obrazić, ale trudno: cała akcja z ustawą medialną jest dla leszczy, żeby się podniecali. (...)  Rozumiem dlaczego obie strony w to grają ale leszczy - nie (...) Ale swoją drogą, że TVN będzie kiedyś organizował demonstracje przeciwko implementowaniu prawa unijnego to się pewnie nie spodziewaliście.".

  Małpy faktycznie się wściekły i zorganizowały wczoraj [19.12.2021] w całej Polsce manifestacje w obronie "wolnych mediów" [tzn. TVN].  Nie okazały się one sukcesem.  Według blogera Echo24 [dr Krzysztofa Pasierbiewicza], zajadłego przeciwnika PiS:

  "Pięć minut przed godziną 15-tą na pusty krakowski Rynek wkroczył w sile około stu osób pochód, na czele którego niesiono dwa stylizowane na huzarskie skrzydła banery z wielkim napisem „KOD”. Pochód ten doszedł pod ratusz, gdzie zebrało się na moje oko około trzystu osób, ale z czasem doszło trochę ludzi i finalnie na moje oko protestowało góra tysiąc osób.
Krzykliwa pani wodzirej najpierw poprosiła o głos jakiegoś mało znanego dziennikarza tłumacząc zebranym, że co bardziej znani dziennikarze są zajęci pracą przy innych protestach. (...) Reasumując powiem, że dzisiejszy wiec Platformy Obywatelskiej i krakowskiego KOD-u kojarzącego się ludziom z oszustwami Mateusza Kijowskiego był nieudaczny i ciamciaramciowaty, - i z przykrością muszę stwierdzić, że przy takiej opozycji PiS będzie jeszcze rządził dziesięć lat, jak nie dłużej. (...)
  Jest godzina 19.30. Kątem oka podglądam protest w Warszawie.
I co?
Znowu dominują hasła: KOD, Gazeta Wyborcza i Platforma Obywatelska, jakby innych walczących o wolność mediów nie było, - bo jako ostatniego z długiej listy przemawiających kogoś od Hołowni wpuścili, by móc potem mówić, że cała opozycja anty-pisowska protestowała." {TUTAJ}.

  Z warszawskiego protestu zapamiętano tylko nieudolnie cytowany przez Tuska wiersz Miłosza.  Przeciw "lex TVN" protestowali przedstawiciele rządu USA oraz niezawodna Vera Jourowa z KE.  Dość rozsądną wypowiedź na temat całej sprawy znalazłam dzisiaj w portalu Wp,pl {TUTAJ}:

  "Prezydent Andrzej Duda nie podpisze nowelizacji ustawy medialnej w kształcie uchwalonym przez PiS - usłyszała nieoficjalnie Wirtualna Polska od źródeł związanych z Pałacem Prezydenckim. Przyczyną nie jest jednak chęć obrony TVN, a fakt, iż ustawa medialna odbiera głowie państwa możliwość mianowania swoich członków do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ustawa najprawdopodobniej zostanie przez Dudę skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Weta ma nie być, bo prezydent nie chce ulegać ani Amerykanom, ani polskiej opozycji - piszą Sylwester Ruszkiewicz i Michał Wróblewski.".

  Prezydent ma trzy tygodnie na decyzję.  Pożyjemy - zobaczymy co się stanie.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-12-2021 [18:31] - Marek Kudła | Link:

Te zaoby manifestują przeciwko prawu unijnemu jeśli chodzi o media !  Fascynujące ?!!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-12-2021 [20:00] - RinoCeronte | Link:

Hm, wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk chciał zaprotestować przeciwko policjantom, którzy mu zatrzymali prawo jazdy... Stad taka furia w połączeniu z zażenowaniem.

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2021 [22:18] - Jabe | Link:

Prezydent nie chce być za, nie może być przeciw, więc ustawę prześle z powrotem prezesowi.

Obrazek użytkownika Es

21-12-2021 [16:01] - Es | Link:

Za dwa lata trzeba przecież spaść na cztery łapy, a nie rozkleić się na bruku.