Jeszcze raz o polskiej biedzie

Pani Premier, Panie Prezydencie

Najpierw chcę serdecznie podziękować w imieniu biednego starszego pokolenia za pomoc dla nich na Święta Wielkanocne. Te 300 zł zapomogi to połowa tego co dostawali do tej pory. Jeśli dołożymy do tego, darmowe leki dla seniorów, to od wielu lat dla tych staruszków będą to pierwsze spokojne Święta, bez zmartwień i wyborów: leki czy chleb. Jeśli dołożymy do tego Program 500+, to chyba będą to od wielu lat pierwsze radosne i spokojne Święta we wszystkich polskich rodzinach.

Wiem, że tegoroczny Budżet to spadek po rządach sitwy, więc pole manewru było niewielkie. Proszę jednak rozważyć w przyszłości następujące rozwiązanie dla tych najbiedniejszych rencistów i emerytów, dla ludzi których dochody mieszczą się granicach ok. 700 zł. miesięcznie brutto:

1. Zamiast jednorazowej corocznej zapomogi w wysokości ok. 300 zł. i comiesięcznej zapomogi z MOPS w wysokości średnio 200zł, o którą mogą się ubiegać biedni ... proszę w imieniu tych biednych ludzi, o jednorazową podwyżkę ich dochodów do 1000 zł. brutto.

2. Rewaloryzacja rent i emerytur. Coroczna rewaloryzacja najniższych rent emerytur musi uwzględniać w 100% wzrost cen w tzw. koszyku artykułów i opłat niezbędnych do przeżycia. Podkreślam to NIEZBĘDNYCH DO PRZEŻYCIA  ...  bo spora część starszego pokolenia jest dzisiaj de facto, skazana na śmierć tylko i wyłącznie z braku środków do życia. Zwracam się tu szczególnie do Pani Premier, rządy PiS, to były zawsze przyzwoite rządy. To dzisiaj ostatnia nadzieja dla takich ludzi jak zamęczona na śmierć Pani Irena Szafrańska której los opisałam  TUTAJ  i TUTAJ

Skąd na to brać pieniądze, komu zabrać?

Myślę że kiedy odpadnie koszt obsługi: "śmieciowych" rewaloryzacji (sumy po kilka złotych), corocznej zapomogi i świadczeń z MOPS ... to uzyskana kwota w zupełności wystarczy aby pokryć jednorazową podwyżkę najniższych rent i emerytur do sumy 1000zł brutto, a także, pokryć coroczną rewaloryzację. Na barkach MOPS pozostałyby wtedy tylko działania pomocowe dla ludzi bez dochodów oraz z dochodami poniżej 500 zł. na osobę brutto. Natomiast plan zwiększenia kwoty wolnej od podatku którą deklarował Pan Prezydent Duda, przy przyjęciu mojego rozwiązania, można przesunąć na lata 2019 - 2020 kiedy będą lepsze warunki budżetowe. Sporo pieniędzy na sfinansowanie mojej propozycji można także odzyskać z rozbuchanych do niebywałych rozmiarów dochodów / premii / odpraw / etc. przeróżnych urzędasów. Nie stać nas także na budżetowe marnotrawstwo - liczę że jak zwykle, rządy PiS i koalicjantów wykażą się racjonalnym gospodarowaniem, oszczędzając przede wszystkim na wydatkach na administrację. Mamy zbyt wielką armię urzędników. Oszczędności plus restrukturyzacja wydatków na pomoc najbiedniejszym powinna sfinansować moją propozycję.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2016 [16:59] - Marek1taki | Link:

@autor
A jakby nie roz...praszać pieniędzy tu 500+, tam leki, tam coś tam, to starczyłoby na wspomniane przez Panią 1000zł brutto (a kto wie czy nie netto) dla każdego emeryta i rencisty przy równoczesnym zniesieniu składek społecznych ZUS. Ale wtedy zyskaliby głównie zwykli Polacy, a straciliby głównie KODziarze i inne Baumany biorące po parę tys. ZUS jest bankrutem a pacta sunt servanta przez tych co je zawierali. Zysk młodych z uwolnienia od przymusu ubezpieczeń byłby oczywisty.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-03-2016 [17:18] - Ula Ujejska | Link:

Panie Marku

Każde rozwiązanie proponowane tutaj przez nas, będzie lepsze od tego co jest... potrzeba tylko mądrego gospodarza. Ja wierzę że Beata Szydło takim będzie.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2016 [17:49] - Marek1taki | Link:

Pani Ulo!
Wychodzę z założenia, że jest bardzo źle, a nawet gorzej z naszą demokracją. Z tą prawdziwą. Myślę, że jest autentycznie zagrożona przez KOD i wszystko co głębiej się za nim kryje. Właściwie to brakuje nam tylko Międzynarodowej Komisji Anodiny by zweryfikowała naszą polską demokrację. Tym niemniej czas gra na naszą korzyść. Sojusze i ustępstwa na rzecz lewicy pozwalają ten czas kupić. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Oby nie pokarał bo nie jest go nigdy dosyć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2016 [17:53] - Marek1taki | Link:

P.S. Też chciałem pozdrowić.

Obrazek użytkownika Art

04-03-2016 [19:12] - Art | Link:

Konieczna jest demonstracja poparcia dla rządu i Prezydenta.Musimy dać odpowiedź tym dupkom z kodu,PO,Swetru czy innego PSLu.Oni nie odpuszczą,gdyż takie mają rozkazy i za to mają zaplacone.