"IV Rzesza" – to gorzej niż zbrodnia, to błąd

Tak ocenił Tayllerand pojmanie i skazanie księcia d’Enghien przez Napoleona. A na czym polega błąd w ocenie budowania przez Niemcy IV Rzeszy? Jestem gotów uznać, że błąd merytoryczny polega na zbyt łagodnym potraktowaniu niemieckiego zachowania. Niemcy współczesne nie zamierzają zbudować, ale już w dużej mierze zbudowały “cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego”, a to znacznie więcej niż jakakolwiek “Rzesza”. Nawet Hitler tworząc swoją “tysiącletnią Rzeszę” nie miał takiego wpływu na zachowanie państw europejskich.
 
Przypomnijmy taki drobiazg: -wybór przewodniczącego Rady Europejskiej, kandydat pani Merkel, bliżej nie znany większości przedstawicieli krajów unijnych, obciążony sprzeciwem kraju pochodzenia, uzyskuje jedynie na skutek “rekomendacji” pani kanclerki 27 głosów przy sprzeciwie tylko Polski. Nawet Węgry ugięły się wobec jej życzenia. W odróżnieniu od Hitlera, nie mówiąc już o Napoleonie, posłuszna jej była Rosja, a do czasu i Wlk. Brytania. Jak będzie dalej, po abdykacji imperatorowej, nie wiemy, znając jednak niemiecką dyscyplinę wiele z jej spadku może pozostać. Gwarantem tego jest obecna organizacja UE.
 
Błędem taktycznym, ale nie merytorycznym, jest negatywna ocena UE przez przedstawicieli europejskich konserwatystów, obradujących w Warszawie. Takie sformułowanie wywoła natychmiast dyskusję o celowości jednoczenia Europy, gubiąc w jej nagłaśnianiu treść merytoryczną, którą jest negatywna ocena funkcjonowania władz unijnych, a nie idea spólnoty.
 
Żeby nie sprowadzać polemiki na błędne tory, nie trzeba wdawać się w ocenę obecnego kształtu UE, która wcale wspólnotą nie jest, a wystarczy poddać druzgocącej krytyce usadowienie i funkcjonowanie władz unijnych. Bez większego wysiłku można wykazać nie tylko nie przydatność, lecz wręcz wielką szkodliwość istnienia, w kolejności: “parlamentu europejskiego” będącego parodią parlamentu unijnego państwa, podobnie z Komisją Europejską, udającą rząd i to w najgorszym feldfeblowskim wydaniu (stąd chyba jasne pochodzenie wzorców), a w końcu oczywiste nadużycie w postaci TSUE, wprowadzającego totalne bezprawie.
 
Droga do obalenia obecnej formy unii krajów europejskich prowadzi przez likwidację funkcjonującej obecnie jej formy rządów. Powinno to być połączone z przejęciem steru przez Radę Europejską, zajmującą się realnymi zagadnieniami wspólnymi, bez wtrącania się do wewnętrznych spraw krajów członkowskich. Musi to pociągnąć za sobą rewizję traktatu lizbońskiego, natomiast wszelkie zobowiązania konwencjonalne poszczególnych państw posiadają określony tryb kontroli ich przestrzegania i zbędne jest wprowadzanie dodatkowych instytucji.
 
Popełnione nieostrożności utrudniają realizację celu zasadniczego, jakim jest potrzeba budowy rzeczywistego zjednoczenia krajów europejskich w sprawach zasadniczych, a mianowicie:
 
- współpracy gospodarczej
- obrony przed inwazją
- kultywowanie i ochrona wspólnej kultury.
 
Dla realizacji tych zadań warto prowadzić przemyślaną i dobrze taktycznie rozegraną walkę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [18:07] - Tezeusz | Link:

Murem za Polskim Mundurem!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-12-2021 [18:47] - Marek Kudła | Link:

Niemcy: Przekształcimy UE w IV Rzeszę !
Churchill: Niemcy trzeba bombardować co 50 lat bez podania przyczyny !!!
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-12-2021 [19:41] - Tomaszek | Link:

Problem w tym , że Churchill nie żyje a Angole rysują pszczółki z piórkiem w dupie za to gebelsy są na etapie trzy i pół .

Obrazek użytkownika u2

05-12-2021 [20:32] - u2 | Link:

Błędem taktycznym, ale nie merytorycznym, jest negatywna ocena UE przez przedstawicieli europejskich konserwatystów, obradujących w Warszawie.

Ależ to żaden błąd. To jasne postawienie sprawy, aby nie było niedomówień. Nie dla IV Rzeszy budowanej po trupach państw narodowych.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-12-2021 [21:37] - rolnik z mazur | Link:

@ autor.
tekst ok. Ale zbyt duże frukty czekają na siedzących w Brukseli,by chcieli rewolucji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ..
Pzdr

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

06-12-2021 [04:00] - Paweł_Urbański | Link:

Zamiar budowy przez Niemców europejskiego państwa federalnego, to sygnał, że głębsza integracja europejska jest niemożliwa z udziałem Niemców. 
Pozostaje secesja z Unii Europejskiej państw narodowych i budowa Konfederacji Międzymorza. 
Czy i jaką alternatywę ma Polska w kwestii przynależności do Unii Europejskiej – materiały programowe (https://3obieg.pl/czy-i-jaka-a...)