Wszyscy kłamią, czyli wariant omikron

  Byłam kiedyś fanką serialu "Dr House".  Tytułowy jego bohater powtarzał zawsze "wszyscy kłamią".  Przypomniało mi się to, gdy przeczytałam o nowym wariancie wirusa COVID nazwanym "omikron".  Wykryto go jakoby w Botswanie 11 listopada 2021.  Od razu wybuchła histeria i oto chodziło.  Izrael i Japonia zamknęły granice, a wiele państw wstrzymało loty do Południowej Afryki.  Tymczasem na blogu PolskaWLiczbach {TUTAJ} mogliśmy przeczytać:

  "Przede wszystkim należy zacząć od tego, że 24 listopada RPA poprosiło głównych "dostarczycieli" szczepionek o zawieszenie dostaw. Jednym z głównych powodów dla jakich kierował się tą decyzją rząd RPA jest brak chętnych do przyjęcia tych eksperymentalnych substancji. (...) Teraz przyjrzyjmy się "koincydencji czasowej". 
24 listopada 2021 r.:
Republika Południowej Afryki mówi Pfizerowi, że nie chce więcej dostaw szczepionki.
26 listopada 2021:
WHO twierdzi, że wariant Omicron został wykryty w południowej części Afryki 24 listopada 2021 roku.
26 listopada 2021
Rządy zakazują lotów  z RPA.".

  Jerzy Karwelis dodał do tego {TUTAJ}:

  "Aż zjawił się on – omikron. Właściwie to nie wiadomo czy on taki zaraz afrykański. Znany jest od co najmniej 6 miesięcy, odczekał swoje i wyskoczył jak szczepionka z konopii jak się deltopanika skończyła i trzeba było znaleźć pretekst do Trzeciego Zaszczepienia oraz poddania akcji eliksirowej dzieci lat 5-11, które nagle „zaczęły” chorować.".

  Zacytuję jeszcze dzisiejszy [1.12.2021] twitt Piotra Wielguckiego {TUTAJ}:

  ""Omicron" jest wyjątkowo zaraźliwy, zamykamy granice. "Omicron" nie jest wyjątkowo zaraźliwy, zamykanie granic to histeria. Potrzebujemy 100 dni na nową szczepionkę. Obecne szczepionki działają na "Omicron". Wszystko to ustalili wirusolodzy i eksperci zaledwie w 48h.
9:49 AM · 1 gru 2021".

  No cóż, ludzie coraz mniej boją się wirusa i mają dość sanitaryzmu.  W dodatku działanie szczepionek budzi coraz więcej wątpliwości.  Dziś na blogu PolskaWliczbach {TUTAJ} ukazał się tekst "Korelacja śmiertelności do stopnia wyszczepienia w Niemczech".  Czytamy w nim:

  "Korelacja między nadmierną śmiertelnością w landach związkowych a ich wskaźnikiem zaszczepienia ważona względną liczbą mieszkańców landu wynosi 0,31.  Liczba ta jest zaskakująco wysoka i byłaby ujemna, gdyby szczepienia miały zmniejszyć śmiertelność. 
W rozpatrywanym okresie (od 36. tygodnia do 40. tygodnia 2021 r.) obowiązują następujące zasady: Im wyższy wskaźnik szczepień, tym większa nadmierna śmiertelność. (...) Liczba zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez RKI w rozważanym okresie konsekwentnie stanowi jedynie stosunkowo niewielką część śmiertelności i przede wszystkim nie może wyjaśnić krytycznych faktów:
1. Im wyższy wskaźnik szczepień, wyższa nadmierna śmiertelność. Pełne szczepienie zwiększa prawdopodobieństwo zgonu. Oczywiście możliwe są bardziej pośrednie wyjaśnienia:
 2. Im wyższy odsetek osób starszych, tym wyższy wskaźnik szczepień i nadmierna śmiertelność. W związku z tym wskaźniki szczepień i nadmierna śmiertelność również są ze sobą skorelowane. (Jednak to wyjaśnienie nie jest zbyt prawdopodobne, ponieważ odsetek osób starszych zmieniłby się wówczas znacząco między rokiem 2016-2020 z jednej strony a 2021 z drugiej strony). a te ostatnie prowadzą do zwiększonej liczby zgonów.".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2021 [18:46] - NASZ_HENRY | Link:

Ostatni wariant wirusa będzie się nazywał OMEGA a ostatnia szczepionka będzie szczepionką  namaszczającą ☺☻
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-12-2021 [20:57] - RinoCeronte | Link:

Aby dotrwać do tej Omegi trzeba będzie mieć bicepsy jak Arnold Schwarzenegger...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2021 [19:07] - Chatar Leon | Link:

Kolejność wydarzeń w tego rodzaju narracjach jak "Nowy wariant wirusa" jest chyba nieprzypadkowa.
1) Nowoodkryty wariant jest a) najbardziej śmiertelny, b) najbardziej zakaźny, c)  najbardziej zjadliwy.
2) Nie wiadomo, czy jest jakikolwiek sposób. Co z nami będzie? Jutro wszyscy umrzemy!
3) Są jakieś nieśmiałe nadzieje (na przykład "potrzebujemy 100 dni na wynalezienie szczepionki")
4) Według ekspertów dotychczasowe cudowne szczepionki (dwudawkowe, w pełni chroniące przed hospitalizacją i tak dalej) są też skuteczne, zarówno na nowy wariant, jak i wszystkie inne, łącznie z tymi, które jeszcze nie powstały (przecież "to nie jest taki po prostu zwyczajny magnez").
5) Przyjmij nasz cudowny specyfik, a jak nie to jutro umrzesz pod respiratorem. Może trzeba go zażyć trzy razy, może cztery, a może co pół roku. Nie ma choroby nad kowida, a nasz eliksir jest jedynym zbawieniem.

Można powiedzieć, że "Nowy wariant wirusa" to już swoisty gatunek literacki ze swoim niezmiennym schematem.

Obrazek użytkownika Adam66

01-12-2021 [19:56] - Adam66 | Link:

@ Chatar Leon
"1) Nowoodkryty wariant jest a) najbardziej śmiertelny, b) najbardziej zakaźny, c)  najbardziej zjadliwy."
Ha, ha, ha - 100/100
"...Natomiast informacje płynące z RPA już tak dobre nie są, ponieważ pokazują, że wariant Omikron przenosi się 4,5 razy lepiej niż podstawowy wariant z Wuhan, czyli jest o ok. 450 proc. bardziej zakaźny ..."
https://portal.abczdrowie.pl/c...
 

Obrazek użytkownika gość z drogi

01-12-2021 [20:40] - gość z drogi | Link:

za Józefem Orłem prosba o modlitwę w intencji legendy Solidarności Andrzeja Rozpłochowskiego,ktory leży w katowickim szpitalu pod respiratorem w ciężkim stanie /niestety jest niezaszczepiony/ prośba pana Józefa ,by podać dalej
wraz z serdecznym wsparciem modlitewnym ostatnia z żyjących ,z jednej z Komisji Solidarności rejestrujących się w Hucie Katowice,u pana Andrzeja
"Andrzej Rozpłochowski w ciężkim stanie w szpitalu. Legenda Solidarności walczy z COVID-19
ostatnia aktualizacja:30.11.2021 23:59
     Obserwuj nas naGoogle News
Legendarny lider śląskiej Solidarności w okresie PRL Andrzej Rozpłochowski przebywa w szpitalu MSWiA w Katowicach, zmagając się z COVID-19. Według jego najbliższych choroba zajęła 80 proc. płuc. Działacz niepodległościowy jest w ciężkim stanie.
polskie radio 24.pl/https://www.polskieradio24.pl/......
Zofia

Obrazek użytkownika angela

01-12-2021 [21:16] - angela | Link:

Do zaczadzonych antyszczepionkowcow rzeczywistość nie przemawia, niestety.
Oni opierają się na " rewelecjach" internetowych, i coraz to nowych  wykwitach myślowych mędrców, o takich samych pogladach jak oni.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2021 [21:57] - Jabe | Link:

Przecież to właśnie jest rewelacja internetowa.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-12-2021 [10:10] - Jan1797 | Link:

Dziękuję Gościu z drogi,
Legendarny działacz Solidarności ma prawo do własnych poglądów a my obowiązek modlitwy.
Działacz i organizator nie ssawka, nie zrozumiesz Jabe.
 

Obrazek użytkownika gość z drogi

02-12-2021 [10:24] - gość z drogi | Link:

@Jan1797 " Legendarny działacz Solidarności ma prawo do własnych poglądów a my obowiązek modlitwy."
piękne dzięki i wciąż modlitwa, mam nadzieję, ze pan Andrzej mając mocnego Patrona Sw.Andrzeja ,da radę,bo dzielny to człowiek kiedyś i dzisiaj
serdeczne pozdrowienia z dróg i ścieżek Życia 
stara Solidarność
#Murem za Polskim Mundurem,pan Andrzej też ten zwrot na pewno popiera 

 

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-12-2021 [23:01] - gość z drogi | Link:

Andrzej Rozpłochowski,niestety tą walkę  /z chorobą / dzisiaj przegrał
Smutno ,oj smutno Panie Andrzeju do zobaczenia po Drugiej Stronie
Wyrazy współczucia dla Bliskich i dla nas,czyli Starej Solidarności
Wieczny odpoczynek racz MU dać Panie

Obrazek użytkownika Jan1797

22-12-2021 [18:24] - Jan1797 | Link:

Wyrazy współczucia dla Rodziny Andrzeja Rozpłochowskiego oraz wszystkich tych którzy mają świadomość jak cenne są miesca pracy w zagłębiu miedziowym, przemyśle hutniczym stoczniowym, chemicznym i farmaceutycznym. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej  w ich obronie co szczerze obiecujemy opozycyjnym strategom od zwijania i unijnym kabalarzom. Pkt 1 planu i deal mają z głowy. 
Gościu z drogi -Pani Zofio,
 Wieczny odpoczynek racz dać Panie Andrzejowi Rozpłochowskiemu . Niech spoczywa w spokoju. 

Obrazek użytkownika u2

01-12-2021 [20:28] - u2 | Link:

WHO twierdzi, że wariant Omicron został wykryty w południowej części Afryki 24 listopada 2021 roku.

Tak, nowy wirus prawdopodobnie został wyprodukowany w tajnych laboratoriach Hugo Draxa i umieszczony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Przypadkowo kapsuła ratunkowa z tej stacji wylądowała koło RPA i zawierała próbkę tego śmiercionośnego wirusa.

Więcej po poniższym linkiem :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...(film)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-12-2021 [21:07] - RinoCeronte | Link:

W istocie wirus nie działa na zwierzęta! Filmy z Bondem w samej rzeczy są prorocze. Można się też pośmiać z Covida, dopóki ktoś z bliskich nie wyląduje pod respiratorem...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2021 [23:23] - Chatar Leon | Link:

Tia....
Szczepionka została w pełni przebadana przez najlepszych ekspertów, dwie dawki w 95% zapobiegają zakażeniu, w pełni chronią przed hospitalizacją i zgonem, a kto ma najmniejsze wątpliwości, ten foliarz i płaskoziemca.
Gawnojedy z Czerskiej pewnie by się z tym zgodziły. Można zresztą dalej:
Kto śmie krytykować książki Grossa i Grabowskiego, ten antysemita i negacjonista holokaustu, który wzywa do pogromów.
Kto nie wierzy w pijanego generała i niewyszkolonych pilotów którzy rozbili samolot o brzozę....
I tak dalej.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-12-2021 [20:41] - Pani Anna | Link:

1. Omicron jest wyjątkowo zaraźliwy, zamykamy granice.
2. Omicron nie jest wyjątkowo zaraźliwy, zamykanie granic to histeria.
3. Potrzebujemy 100 dni na nową szczepionkę.
4. Obecne szczepionki działają na Omicron.
Wszystko to ustalili wirusolodzy i eksperci zaledwie w 48h.

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [08:38] - Pers | Link:

WHO zwołało pilnie spotkanie przez trzy dni w Genewie, to trzeba powiedzieć, że sprawa jest naprawdę pilna, to trwa już od dwóch lat, że wirus król zmienia się i ewoluuje cicho, że populacje są coraz bardziej pod bezsilne.  Ludzie przyzwyczajają się do Covida, opór nasila się i rozprzestrzenia, równolegle z radykalizacją środków podejmowanych przeciwko ludziom, oczywiście „dla ich dobra” i biorąc pod uwagę, że nie działał od dwóch lat (system profilaktyki zdrowotnej), należy kontynuować .
Jak mówi dyrektor WHO: „Jeśli cokolwiek rozumiemy, to jest to, że ani jeden region, ani jedno państwo, ani jedna firma, ani jedna osoba nie będą bezpieczne, dopóki nie zapewnimy bezpieczeństwa wszystkim”.
Jak ludzkość mogła żyć wcześniej, kiedy pandemie rozprzestrzeniały się na różnych kontynentach, nie zatrzymując życia wszystkich, o ile zagwarantowane jest wszystkim bezpieczeństwo? Co więcej, nie wiemy jeszcze, co oznacza to „bezpieczeństwo”: czy oferuje się nam życie wieczne, czy też dożywocie?
Ale co za szczęście, tylko super Omicron przybył i świat nie jest gotowy na jego przyjęcie - au au au, coś trzeba zrobić. I, o cudzie, odpowiedź już tam jest, traktat pandemiczny ONZ zbliża się do waszych talerzy.

Pojawia się kilka elementów. – Chodzi w szczególności o wzmocnienie prac nad danymi genetycznymi, stworzenie podstaw do globalnego ograniczenia praw człowieka, przekazanie uprawnień państwowych WHO itp.”. Interes przyjęcia traktatu, a nie modyfikacji przepisów dotyczących zdrowia, ma charakter polityczny i prawny: fakt ratyfikacji na najwyższym szczeblu zaangażuje decydentów politycznych w krajach i zgodnie z prawem traktat wejdzie do krajowych systemów prawnych. Traktat ten musi być również kompleksowy, ponieważ musi nie tylko współdziałać z innymi już istniejącymi międzynarodowymi instrumentami prawnymi, ale musi uprościć ich mechanizmy i poszerzyć pole ich działania. Przede wszystkim pozwala na ponowne przyjęcie definicji pandemii, co pozwoli na uruchomienie tych mechanizmów zarządzania.
W negocjacjach tego traktatu organizacje pozarządowe i firmy, w szczególności firmy farmaceutyczne, są uważane, oprócz „partnerów” zakwalifikowanych jako naukowcy, zajmujący się komunikacją Covidian, za podmioty pierwszego wyboru. Kwestia konfliktów interesów ma być natychmiast wykluczona, ponieważ posiadają oni ważne „informacje”…
https://kurier-poranny.blogspo...

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [11:21] - u2 | Link:

WHO zwołało pilnie spotkanie przez trzy dni w Genewie

Dyskusji mija setna godzina, jak tu zarazy postępy zatrzymać :-)

Serio persik wierzysz w WHO ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [11:33] - Pers | Link:

@u2
//Serio persik wierzysz w WHO ? :-)//
A z czego tak wnioskujesz?
Lotność twojego umysłu poraża...
Twoja ksywka to skrót od "unter dem Gehirn" w drugim pokoleniu?

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [13:12] - u2 | Link:

//Serio persik wierzysz w WHO ? :-)//
A z czego tak wnioskujesz?

Powielasz kłamstwa WHO, jak na ruskiego trolla przystało :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [13:18] - Pers | Link:

@u2
//Powielasz kłamstwa WHO, jak na ruskiego trolla przystało :-)//
A przeczytałeś bucu całą notkę?
Link podałem.
A jeśli przeczytałeś i nic nie zrozumiałeś to wcale mnie to nie dziwi.

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [13:38] - u2 | Link:

//Powielasz kłamstwa WHO, jak na ruskiego trolla przystało :-)//
A przeczytałeś bucu całą notkę?
Link podałem.

Do kłamstw WHO dodajesz kłamstwa Rosji. Typowe dla ruskiego trolla takiego jak ty :-)

Obrazek użytkownika angela

02-12-2021 [09:45] - angela | Link:

Sceptycy szczepionkowi,,   wy żarty sobie robicie, jedźcie tą drogą dalej, bo widac cos wam nie pozwala inaczej,,  ale  pomódlcie się też za ofiary waszej nagonki na ministra zdrowia  i jego rozporzadzenia, i przeproście zmarlych i ich rodziny.
O wyrzutach sumienia nie wspominam, bo czy są????

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2021 [10:43] - Jabe | Link:

Toć to właśnie minister uczestniczył w sianiu paniki, przez którą wielu bało się iść do szpitala.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

02-12-2021 [10:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

entuzjasci przeproscie zmarlych na nowotwory, zawaly, wylewy, ofiary wypadkow, tych ktorzy w desperacji odebrali sobie zycie - to sa prawdziwe ofiary kowidowe ktorym nie dano szansy na leczenie! przeproscie nastepne setki tysiecy Polakow w tym niczemu niewinne dzieci, ktore juz wiadomo ze przedwczesnie umra w nastepstwie odebrania im szansy na diagnoze w stadium uleczalnosci choroby! 
przeproscie ofiary domow opieki spolecznej, domow "spokojnej" starosci ktorych poddano nieformalnej eutanazji ku uciesze dyrektorow zusu i ministra finansow.
przeproscie rodzicow ktorych dzieci skazano na analfabetyzm przez fikcyjna edukacje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-12-2021 [11:04] - Pani Anna | Link:

@Angela
Tacy nie wyszczepieni,  albo wcale nie chorują, albo lekko sobie przechodzą i mają czelność żyć całkiem jak taka Angela.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-12-2021 [12:26] - Chatar Leon | Link:

Same cytaty, bez komentarzy:

1. To jest dzisiejszy komunikat ministerstwa zdrowia:
"Ponad 71 proc. zaraportowanych dziś zgonów dotyczy osób niezaszczepionych."
(czyli już według oficjalnych danych niemal 30% zmarłych na covid to osoby zaszczepione)
2. To jest przekaz tego samego ministerstwa sprzed 3-4 miesięcy, upowszechniany na plakatach, które jeszcze wiszą gdzieniegdzie do dzisiaj:
"99 proc. zgonów na COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych."
3. 5 lipca b.r. zapewniano (wpis w ramach rządowego konta "Szczepimy się) z kolei:
"Po zaszczepieniu ryzyko transmisji koronawirusa jest zmarginalizowane. Osoba, która nie choruje, nie powinna zakażać. Kluczową kwestią jest również m.in. ochrona przed hospitalizacją. Szczepionki gwarantują pełna ochronę w tym przypadku".
4. Warto zacytować jeszcze, jak na początku b.r. uzasadniano, dlaczego warto się zaszczepić (było to w ulotce, znaleźć można na stronach gov.pl):
"Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?
1. Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.
2. Bo uratujesz komuś życie
Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną. (...) Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa."