W co gra Putin na Ukrainie?

Nie ulega wątpliwości że Putin przy cichym wsparciu z Niemiec, chce zwasalizować Ukrainę i w sporej części różne kraje Europy. Niemcy spieszą z pomocą i naciskają nawet na USA aby nie przeszkadzały w sprawie NS2. Niemcy blokują w UE należne nam fundusze i atakują nas na różnych frontach sądowych - cel podobny jak u Putina: izolacja Polski. Putin natomiast grozi Europie wojną, szantażuje dostawami paliw i obłudnie mieni się obrońcą praw człowieka na białoruskiej granicy. Demoralizuje w różnych państwach środowiska polityczne uruchamiając swoich agentów wpływu. Gołym okiem widać to np. w Polsce, gdzie jego przydupasy aktywnie wspierają wrogie działania cara. Putin chce osiągnąć dwa cele:

1. Wywiera presję na Europę aby przyspieszyć certyfikację NS2. To także swego rodzaju targ z Wolnym Światem pt. Ile jesteście gotowi zapłacić Rosji za pokój na Wschodzie?

2. Cel wobec Polski jest bardzo czytelny od początku, przede wszystkim izolacja Polski jak z Ukrainą. Putin najchętniej chciałby nam stworzyć przy granicy taką mega republikę Donbasu plus ciągły konflikt graniczny z Białorusią.

Mamy do wyboru: niemiecki czy ruski bat? Finał będzie taki sam: utrata suwerenności. Polskie niemieckie przydupasy chętnie by ulokowali Polskę pod niemieckim batem, ale jest także spora grupa posowieckich plemników przywiezionych do Polski na stalinowskich czołgach, więc teoretycznie, może dojść do podziału, jak na Ukrainie, na wolną "polską republikę Donbasu" i "niemiecki land" z granicą na Wiśle.

Co wybierasz Polaku?
Ja już wybrałam dawno temu: wolną i suwerenną Polskę. A za dłoń podniesioną na moją Ojczyznę, wszystkim zdrajcom i przydupasom KULA W ŁEB!

Dziękuję za uwag

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-11-2021 [21:29] - Kaczysta | Link:

Zaledwie kilkanaście sekund trwała"przygoda" tego wpisu na blogu legendarnego Spiryto z Toy-Toy-a
Gdy tylko zobaczył link do portalu Nasze Blogi to natychmiast ten wpis skasował i mnie przy okazji
Mam zakaz smiecenia wpisami z portalu Nasze Blogi
​Dobry jest

Jarek Ruszkiewicz SL
 
komentarze użytkownika
poniedziałek, 29 listopada 2021, 20:47:51
@Gość#W co gra Putin na Ukrainie?
Nie śmieć na moim blogu.

 

Obrazek użytkownika J z L

29-11-2021 [23:26] - J z L | Link:

Kawał buca z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [10:20] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Oj, chyba pomidorowego alfonsa coś w pupę poparzyło?

Obrazek użytkownika J z L

30-11-2021 [10:30] - J z L | Link:

Zgadzam się Ulko z Tobą
Jednocześnie zupełnie niepotrzebnie On i Tezeusz nabijają odsłon tej upadłej kloace.To już dno dna.
​Portal sowieckich su***synów dla polskojęzycznych suk**synów
Polaków tam można policzyć na palcach jednej ręki

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-11-2021 [14:44] - Kaczysta | Link:

JzL
Może i masz rację,chociaż teraz z odsłonami tam krucho.Nie da się Spirytkowi dopisywać.
Ale uwielbiam się pastwić nad tymi jak to ich nazywasz "synami"
Żydobanderowskie sowieckie bydło ma okazję do wycia dlatego dziś znów dostali swoją karmę

Obrazek użytkownika Ryan

30-11-2021 [11:22] - Ryan | Link:

Szanowna Urszulo
Mój sp.ojciec miał takie mądre powiedzenie, że kto się gnidą okocił to wszą zdechnie.
Jak trzeba mieć tupet by Twój wpis na gnojownicy kasować a swoje gówno tu zamieszczać.
Czy to cyniczny żul czy cyniczny luj
Ale na pewno koncowka to uj

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-11-2021 [17:57] - Kaczysta | Link:

Na dzis zadanie w Toy-Toy-u wykonane
Beka niezla

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [20:47] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
Pomidorowy alfons musi - to taki szwabsko ruski imperatyw 😁

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2021 [21:37] - NASZ_HENRY | Link:

@Ula
Tendencyjny poradnik  na bombkę atomową ☻ domowej roboty jest taki
Bierzemy 5 kg plutonu w lewą rękę, drugie  5 kg w prawą.
Składamy ręce do modlitwy i w efekcie dostajemy 500 kilo TNT energii.
Amen ☻
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [10:19] - Ula Ujejska | Link:

NASZ_HENRY
I wysyłamy pam-persa z misją pokojową do Moskwy?

Obrazek użytkownika J z L

30-11-2021 [10:55] - J z L | Link:

Ulko
Jego dom to Donbas
To tam gdzie zielone ludziki co dnia sa wysylane w kosmos, zostaja po nich uszy i dziurawe onuce

Obrazek użytkownika Pers

30-11-2021 [09:01] - Pers | Link:

Jednak patrząc na rzeczywistą sytuację w terenie, fałsz i cyniczna hipokryzja amerykańskiego stanowiska wobec Ukrainy jest dość oczywista. Ukraina jest podżegana przez USA i NATO do ofensywy przeciwko Donbasowi. USA i ich wasale z NATO dostarczają Ukrainie coraz bardziej wyrafinowaną broń do atakowania zbuntowanych republik i do walki z Rosją. Dlatego, że mińskie porozumienia pokojowe są obecnie uważane przez kierownictwo Kijowa za przestarzałe i niewykonalne.
Innymi słowy, to Stany Zjednoczone przy współudziale niektórych europejskich potęg i struktur popychają obecnie Donbas, Ukrainę i całą Europę w kierunku nowej wojny na wszelkie możliwe sposoby.
Ta strategia prowokacji, mająca na celu wywołanie konfliktu, wyraźnie zmierza do realizacji nie aspiracji Kijowa, lecz własnych interesów, czyli stworzenia klina między Europą a Rosją, aby nie dopuścić do powstania eurazjatyckiego mocarstwa.

To te same hegemoniczne interesy, które nie mają nic wspólnego z interesami samej Europy, ponieważ pozwalają na wielką europejską wojnę z jej destrukcyjnymi skutkami. To narody kontynentu poniosą konsekwencje bezgranicznych ambicji proamerykańskich elit globalistycznych w rządach w krajach UE. Z drugiej strony Zachód, reprezentowany przez Stany Zjednoczone i ich wspólników, nie dba zbytnio o te wspólne ludzkie interesy.

Anglosaska elita władzy zamierza zneutralizować Europę poprzez zmuszenie jej do konfrontacji z Rosją w celu realizacji jej planu rozbicia Eurazji. Jest to niezadeklarowany cel, ale ukryty w działaniach administracji USA, cel dobrze rozumiany przez prezydenta Władimira Putina, który do tej pory wykazywał umiar i równowagę, ale w obliczu ostatnich prowokacji Rosja straciła cierpliwość i przygotowuje swoje środki zaradcze.
Z ukraińskimi przywódcami dialog nie jest już możliwy: prezydent Zełenski i jego współpracownicy to klika opętanych w desperacji trudnej sytuacji upadłego państwa, w którym znajduje się kraj, który obecnie cierpi z powodu kryzysu energetycznego i demograficznego. Jedynym rozwiązaniem dla kliki kijowskiej jest zagranie kartą wojenną, wspieraną przez USA, aby odwrócić uwagę od dramatycznych problemów ich narodu. Ich zwycięskim rozwiązaniem jest podżeganie do nienawiści wobec Rosji.

Dopiero najbliższe miesiące lub tygodnie zadecydują, jaki będzie wynik tego przeciągania liny i jego konsekwencje w Europie, ale w każdym razie łatwo przewidzieć, że będą one śmiertelne.

Obrazek użytkownika Pers

30-11-2021 [12:56] - Pers | Link:

A w co gra Putin w Królewcu?

Siły rosyjskie w Królewcu uruchomiły elektroniczny system tłumienia łączności NATO .
Kolejne ćwiczenie NATO z udziałem myśliwców F-35 w pobliżu rosyjskich granic zostało przerwane przez rosyjski system walki elektronicznej Murmańsk-BN.
Rosyjski strategiczny system walki elektronicznej Murmańsk-BN uniemożliwił myśliwcom NATO F-35 działanie w pobliżu rosyjskich granic całkowicie blokując komunikację samolotów bojowych piątej generacji z ich punktami dowodzenia i kontroli oraz przypuszczalnie z ich satelitami.

Kompleksy walki elektronicznej Murmańsk-BN zostały rozmieszczone w pobliżu Królewca w 2018 roku, kiedy stało się jasne, że Stany Zjednoczone i inne kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego zamierzają stworzyć niebezpieczne prowokacje w pobliżu rosyjskich granic przy użyciu myśliwców F-35. Z drugiej strony blokowanie łączności daje rosyjskiemu wojsku znaczną przewagę, ponieważ piloci tych myśliwców nie będą w stanie wykonywać przydzielonych im zadań „na ślepo”.

Podczas ostatnich ćwiczeń prowokacyjnych NATO rosyjski system walki elektronicznej Murmańsk-BN również zatrzymał manewry zbliżania się w pobliżu rosyjskich granic. Według francuskiego wydania Atlantico piloci myśliwców F-35 po prostu nie byli w stanie wykonywać swoich obowiązków. Ponadto stwierdzono również nieprawidłowe działanie Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS).
Należy zauważyć, że zasięg rosyjskich systemów „Murmańsk-BN” sięga 3000 kilometrów. Dzięki temu w razie potrzeby możesz „pokryć” całą Europę.

Źródło: Veterans Today - Atlantic.fr

Obrazek użytkownika Pers

30-11-2021 [14:16] - Pers | Link:

Takie małe wyliczenia ile Ukraina wygrała na Majdanie.

Populacja Ukrainy zmniejszyła się z 45,5 mln do 30,1 mln, według niektórych danych do 28 mln. 5 milionów zostało straconych z powodu nadmiernej śmiertelności; pozostałe 10 mln opuściło kraj w poszukiwaniu pracy. Około 50% osób, które opuściły Ukrainę (do 5 mln) zostało już naturalizowanymi obywatelami UE i Rosji. Ta część ukraińskich migrantów nie wnosi już wkładu do gospodarki państwa.

Według MFW i Banku Światowego PKB Ukrainy na koniec 2020 roku wyniósł 155,582 mld USD. W porównaniu z 2013 r., kiedy wynosił 183,31 mld USD, spadł o 15%. W porównaniu do 2013 roku gospodarka załamała się o 25%. Tysiące przedsiębiorstw zostało zamkniętych. W rezultacie bezrobotna populacja stanowi obecnie 11% liczby osób sprawnych fizycznie.

Wzrosło uzależnienie energetyczne kraju od importowanych dostaw węglowodorów i energii elektrycznej. Własna produkcja gazu ziemnego na Ukrainie spadła o 6,6% od 2013 r.; a spadek trwa. Ukraina jest zmuszona kupować węgiel i energię elektryczną od Rosji, będąc „w stanie wojny” z Moskwą, od Białorusi, prowadząc działalność wywrotową przeciwko Mińskowi, oraz od Stanów Zjednoczonych, płacąc znacznie wyższe ceny.

Trwa odpływ inwestycji z kraju. W 2013 r. Kijów otrzymał ponad 5,6 mld USD; podczas gdy w 2021 r. otrzymał mniej niż 800 milionów dolarów, według Państwowej Służby Statystycznej i Rady Narodowego Banku Ukrainy.

Ukraiński PKB per capita w 2013 roku wyniósł 4030,3 USD. W 2020 roku było to 3725,6 dolarów amerykańskich. W tym samym okresie gwałtownie wzrosło rozwarstwienie dochodowe społeczeństwa ukraińskiego.

Średnia siła nabywcza spadła o 20%. Dziś 70% Ukraińców ma 210-250 dolarów miesięcznie. Jednocześnie ceny żywności i leków na Ukrainie są znacznie wyższe niż w krajach sąsiednich. W rezultacie, według oficjalnych danych, codziennie 10 milionów obywateli cierpi z powodu niedożywienia, a około 2 miliony głoduje.

Jedyny „sukces” kraju przerodził się w skandal. Dane ratingu dla Banku Światowego sporządzonego przez Doing Business, który ocenił sytuację Ukrainy jako „pozytywną”, zostały uznane przez Bank Światowy za „zniekształcone”, rating został zamknięty i wszczęto śledztwo w sprawie łapówkarstwa.

Opłacił się Majdan? (Już o trwałej utracie Krymu i Donbasu z litości nie wspomnę...)

Obrazek użytkownika Jan1797

30-11-2021 [16:54] - Jan1797 | Link:

Witam Ulu :-)
Co słyszę? Im bardziej Niemcy nas naciskają, tym więcej ciekawych informacji od nich wypływa.
Putin i część lewicowego trzonu w Niemczech próbują nas poróżnić ze społeczeństwem niemieckim?
Tymczasem coraz częściej zza Odry przebija się poparcie dla Polski -fejk czy fakt ...?

Obrazek użytkownika u2

30-11-2021 [17:14] - u2 | Link:

Tymczasem coraz częściej zza Odry przebija się poparcie dla Polski -fejk czy fakt ...?

Rządząca w Niemczech ruska agentur zrobiła Niemców w konia. Mieli umocnić rządy Niemiec w EU na 1000 lat, a wyszło tak jak zwykle. Brakuje rąk do pracy w Niemczech, nie tylko przy szparagach, ale w hotelarstwie, gastronomii itd.

Mogliby sprowadzić pracowników z Ukrainy, ale Merkel oszukała Ukrainę na rzecz dealu z Rosją. Korzysta na tym prorosyjskim kursie Niemiec ... Polska. :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

30-11-2021 [19:53] - Jan1797 | Link:

u2,
Na to liczę, raz Niemcy w swej większości, połapią się w szwindlu..
Dwa, wreszcie Putinowi pozostaną jedynie "byli" politycy. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [20:36] - Ula Ujejska | Link:

U2
Do kompletu brakuje ostrej zimy - i w Niemczech cienko zapieją.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [20:41] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Janku
Niemieckie szaraczki poczuły strach przed ewentualną wojną na kilku frontach: paliwowym, migracyjnym i rosnącymi cenami. Nowe władze niemieckie mają tylko jeden punkt styczny w swoim programie, to federalizacja Europy. To otwiera kolejny konflikt z większością państw UE. Szaraczki raczej tego nie chcą. a nowa koalicja może po Nowym Roku pęknąć jak mydlana bańka. Przeciętny Europejczyk jest po stronie Polski.

Obrazek użytkownika Jan1797

01-12-2021 [09:58] - Jan1797 | Link:

"Przeciętny Europejczyk jest po stronie Polski."
Witam,
Dokładnie tak uważam i jak sądzę, tu widzą totalni miejsce dla swych "akcji".
Wynikają z nich występy przy procedowaniu ustawy np. udział "płaskich" :-)

Obrazek użytkownika sake3

30-11-2021 [17:28] - sake3 | Link:

Putin w nic nie gra,on z żelazną konsekwencją przeprowadza swój plan.Nawet niektórzy tu na blogu z zachwytem piszą o.bojowości i perfekcji rosyjskiego militarnego sprzętu.

Obrazek użytkownika Pers

30-11-2021 [17:55] - Pers | Link:

@sake3
//Nawet niektórzy tu na blogu z zachwytem piszą o.bojowości i perfekcji rosyjskiego militarnego sprzętu.//
Trudno nie pisać jak tezeuszek z huskim codziennie straszą Rosją.
Widać mają wiedzę.
Albo płatne zlecenie z Moskwy, żeby straszyć Polaków.
A przecież wszyscy wiedzą, że Rosja jest 100 lat za murzynami :)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-11-2021 [21:18] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Putin nie rozpocznie wojny w której straci miliardy z niepewnym wynikiem - a to mu grozi na Ukrainie. Dodatkowo, gdyby nie osiągnął sukcesu, stał by się persona non grata na światowych salonach.
Skończy się to na strachach i targach pt. Ile jesteście gotowi mi zapłacić za spokój? Tym razem jednak NIC!