Morawiecki w 6 dni odwiedził 11 państw,Tusk napisał twitta..

Morawiecki w 6 dni odwiedził 11 państw, Tusk napisał twitta i wystąpił na 6-leciu KOD

1. Przewodniczący Platformy Donald Tusk, chyba już rzeczywiście zwątpił w poprowadzenie tej partii do zwycięstwa wyborczego, skoro ostatni tydzień jego aktywności, to jedna konferencja prasowa jednak bez dziennikarzy, jeden wpis na Twitterze i wczorajsze wystąpienie na 6-leciu KOD.
Organizowanie konferencji prasowych bez dziennikarzy, to ostatnio specjalność Tuska, pytania przez nich przesłane esemesem (oczywiście nie wszystkie, tylko te wybrane), czyta mu rzecznik Jan Grabiec, a on na nie odpowiada do włączonych kamer telewizyjnych i podstawionych mikrofonów radiowych.
Z kolei wpis na Twitterze dotyczył wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, na którego punkcie Tusk ma wyraźną obsesję, nie ma takiego jego publicznego wystąpienia, żeby to nazwisko nie było przywoływane w różnych kontekstach, przynajmniej kilkanaście razy.
 
2. Uczestnictwo Tuska w obchodach 6-lecia powstania KOD, to chyba przejaw desperacji w poszukiwaniu środowisk, które mogłyby wspierać Platformę, wszak znany polityk tej partii Sławomir Neumann parę lat temu, kiedy była to organizacja znacznie mocniejsza, stwierdził na spotkaniu z działaczami tej partii „Nie ma KOD-u, KOD jest niczym”.
Zresztą wystąpienie na tej uroczystości po raz kolejny pokazało, że Tusk nie ma niczego sensownego do powiedzenia, oprócz atakowania Prawa i Sprawiedliwości i rządu premiera Morawieckiego.
A już porównanie KOD-u do wielkiego 10-milionowego ruchu „Solidarności”, uwłacza tysiącom jego członków, którym komuna złamała życie, odebrała zdrowie, zamordowała, albo zmusiła do opuszczenia kraju.
Czy przewodniczący PO, który także nazywa siebie człowiekiem Solidarności, nie zdaje sobie sprawy, jakim policzkiem dla członków Solidarności jest takie porównanie i że nie ma ono wręcz żadnego związku z rzeczywistością.
 
3. Te wszystkie ostatnie „występy” Donalda Tuska, konferencje prasowe bez udziału dziennikarzy, a także wywiad dla „Wirtualnej Polski”, podczas którego dziennikarz zadający merytoryczne pytania, zrobił z przewodniczącego PO dosłownie miazgę, dobitnie pokazują, że stracił on te swoje „słynne” zdolności medialne.
Tusk miał wrócić z europejskiej polityki do kraju i dzięki „sławie”, którą miał stamtąd przywieźć, a także wspomnianym zdolnościom medialnym, miał znowu zauroczyć media i wyprowadzić Platformę na pierwsze miejsce w badaniach opinii publicznej.
Przez pierwsze kilka tygodniu szło nieźle, do Platformy przenieśli się wyborcy tej partii, którzy zdecydowali się popierać „Ruch Hołowni” ale na dwudziestu kilku procentach poparcia jego „słupki” się zatrzymały i wygląda to na swoisty „szklany sufit”.
Tusk chyba już teraz wie, że system medialny w Polsce wygląda zupełnie inaczej niż za czasów jego premierowania, mimo ciągłej przewagi mediów wspierających opozycję, trwałym elementem tego systemu są media, które z jednej strony pokazują dokonania rządu, z drugiej krytycznie opisują działania opozycji.
I w sytuacji takiego pluralizmu, Tusk wyraźnie sobie nie radzi, a jego ostatnie konferencje prasowe bez udziału dziennikarzy, dobitnie pokazują, że wręcz boi się tych, którzy potrafią zadać trudne pytania.
 
4. „Osiągnięcia” Tuska z ostatnich tygodni wypadają także bardzo blado w zestawieniu z działaniami podejmowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, a okres kiedy szturmowana jest granica białorusko-polską, pokazuje wręcz przepaść pomiędzy szefem rządu, a przywódcą największej partii opozycyjnej.
Premier Morawiecki odwiedził w ciągu ostatnich 6 dni aż 11 państw, podczas tych wizyt rozmawiał z ich przywódcami, przestawiał zagrożenia nie tylko ze strony Białorusi ale także Rosji dla całej UE i NATO, oraz organizował ich wsparcie dla naszego kraju.
Tusk zorganizował jedną konferencję prasową bez dziennikarzy, podczas której odpowiadał tylko na wygodne pytania, napisał twitta, w którym zaatakował wicepremiera Kaczyńskiego i wygłosił żenujące przemówienie podczas obchodów 6-lecia KOD.
I to jest człowiek, który chce stanąć na czele całej opozycji i odsunąć PiS od władzy w wyborach parlamentarnych 2023 roku.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-11-2021 [10:07] - Jabe | Link:

Jemu podatnik już wycieczek nie funduje. Zauważmy, że Kuźmiuk nie ma niczego sensownego do powiedzenia, oprócz atakowania Tuska.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

28-11-2021 [12:20] - Niezalogowany | Link:

Bez medialnego wsparcia "rozgrzanych" dziennikarzy Tusk jest politycznym trupem w stanie daleko posuniętego rozkładu. Czy to zatem dziwne, że w BND nie chcą wydawać pieniędzy na takie polityczne zombie? Pan Kuźmiuk jedynie podsumowuje widoczne dla wszystkich fakty: bez całego sponsorowanego przez Berlin "dworu" wsparcia medialno-propagandowego Tusk jest nikim.

Obrazek użytkownika tricolour

28-11-2021 [12:35] - tricolour | Link:

@nielog

W każdym razie został miesiąc do pokazania rysunku portu. Przypomnę się jak z łopatą, którą obiecał premier zamiast samochodu, a o których obojgu cicho.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-11-2021 [10:18] - NASZ_HENRY | Link:

Tusk siedzi w szafie - będzie się tłumaczył, że przez pomyłkę Kopacz go tam zamknęła ☺☻

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-11-2021 [14:03] - gość z drogi | Link:

gdy Tusk wskakuje mi na ekran ,wyłączam głos i obserwuję jego mimikę twarzy i nerwowe ruchy rąk,
obraz nie do powtórzenia,
ten człowiek  wręcz kipi z nienawiści, a "łoczy" wręcz wyłażą mu z orbit ,może coś na uspokojenie powinni mu medycy przepisać, bo się chłopina sama zniszczy 

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2021 [16:10] - sake3 | Link:

Umizgi Tuska do KOD-u są po prostu śmieszne.Twarzą tego dziwacznego ruchu jest bowiem Kijowski- śmierdzący nierób,alimenciarz nie płacący na rodzinę,hiena zyjąca na cudzy koszt dowściagająca się wsparcia,wystawiającym lewe faktury oszustem.To z takim człowiekiem chce Tusk walczyć z Polską?

 

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-11-2021 [17:08] - gość z drogi | Link:

Donkowi nie przeszkadzał Amber Gold ,to takie" indywidum"jak kodziarski KIJowski,widać,też nie