„Wojna naftowa" przeciwko Rosji i Arabii Saudyjskiej

Interesujące -  obserwować jak wątłe i chwiejne nogi ma rzekoma przyjaźń i sojusz rosyjsko-chiński. Propaganda – propagandą, na pokaz  a życie i interesy – swoją drogą.

Cztery kraje, na czele ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami, rozpoczęły „wojnę naftową" przeciwko Rosji i Arabii Saudyjskiej.

Aby obniżyć światowe ceny ropy, rządy Stanów Zjednoczonych, Chin, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej i Indii zgodziły się uwolnić " czarne złoto” z ich rezerw.

Sześć krajów jednocześnie dało zielone światło na rozpoczęcie sprzedaży ponad 55 milionów baryłek „czarnego złota" ze swoich rezerw strategicznych na światowym rynku ropy.

Głównym celem jest obniżenie ceny.
      

Rząd 6 krajów podjął taki krok, natychmiast po tym, jak Rosja i Arabia Saudyjska zignorowały wezwanie do zwiększenia wydobycia ropy, informuje    newsru.co.il.

Prezydent USA Joe Biden nakazał uwolnienie 50 mln baryłek ropy z magazynów, mimo że wcześniej zakazał jej wydobycia z łupków i odwołał budowę nowego rurociągu z Kanady.
Rząd Indii wydał zielone światło na uwolnienie 5 milionów baryłek ropy. Pozostałe cztery kraje nie podały jeszcze dokładnej ilości ropy, ale eksperci twierdzą, że jest to około 45 mln baryłek. Rządy 6 krajów zdały sobie sprawę, że trzeba na chwilę zapomnieć o konfrontacji geopolitycznej na tle możliwej inflacji.

Rosja jest bardzo niezadowolona z obecnej sytuacji, ponieważ Moskwa jest zainteresowana wysokimi cenami ropy. Nie ma powodów do radości i rząd Arabii Saudyjskiej, który jest niezadowolony, że ich stosunki ze Stanami Zjednoczonymi tak drastycznie się ochłodziły.  Rijad twierdzi, że Joe Biden jest odpowiedzialny za wzrost ceny „czarnego złota”.

Ponadto w Europie na tle zakażenia koronawirusem, następuje spowolnienie działalności gospodarczej, a na tym tle wzrost wydobycia ropy jest nieuzasadniony. Kraje OPEC poinformowały, że w obliczu uwolnienia  zapasów ropy są one gotowe anulować zamówienie na zwiększenie produkcji petrochemicznej na początku 2022 roku.

Wcześniej informowaliśmy, że 17 listopada prezydent USA odbył rozmowę online z prezydentem Xi Jinpingiem.

Obaj doszli do wniosku, że konieczne jest obniżenie światowych cen ropy.

Przypomnijmy, że analitycy są przekonani, że spadek cen ropy nastąpił nie tylko dzięki porozumieniu Bidena i Jinpinga, ale także w kontekście nowego wybuchu epidemii koronawirusa w UE.

 Dmitrij Mironenko

"Диалог.UA":    https://www.dialog.ua/business...
"Четыре страны во главе с США и Китаем пошли "нефтяной войной" против России и СА"
Autor: Dmitrij Mironenko - Дмитрий Мироненко

25.11.2021
https://www.salon24.pl/u/bezmetki/1184242,wojna-naftowa-przeciwko-rosji-i-arabii-saudyjskiej

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-11-2021 [21:40] - u2 | Link:

Rosja jest bardzo niezadowolona z obecnej sytuacji, ponieważ Moskwa jest zainteresowana wysokimi cenami ropy.

Ano, USA i ChRL zjednoczyły siły, aby uspokoić rynek paliw. To musi niepokoić zimnych czekistów :-)

Obrazek użytkownika Maverick

26-11-2021 [23:07] - Maverick | Link:

Mądrzy ludzie robią coś przed tym zanim się coś wydarzy czyli są proaktywni, a lewacy niedojdy intelektualne są reaktywne czyli reagują gdy już jest za późno. Głupi Biden np najpierw zamyka rurociągi, unieważnia kontrakty na wydobycie gazu i ropy na terenach federalnych, a potem chce wypuścić trochę rezerw, z czego śmieją się mądrzy Amerykanie, bo zamiast obniżyć podatki na paliwo, czy akcyzy to wolą zaiscenizowanie na potrzby ograniczonych umysłów że niby coś robią gdy najpierw spierdolili. Co najśmieśmiejsze polinickie tłuczki nie rozumieją że cały świat ma 600 Milionów baryłek rezerwy, a dzienne żużycie całej planety to 100 milionów baryłek.

Samo USA żużywa gdzieś pomiędzy 6 do 7 milionów dziennie. Czyli na ile dni wystarczy 50 000 000 baryłek?  Co prawda Amerykanie zmniejszając swoje wydobycie prosili Rosję i Saudyjczyków o zwiększenie produkcji ale zobaczyli środkowy palec.

Reakcja na rynkach jednak była ale nie tyle że spowodowana otwarciem rezerw ale kroplą w morzu potrzeb. Cena spadła na giłedach za baryłkę głównie dlatego że lewak Biden jak globalne lewactwo tym swoim pomysłem Build Back Better doprowadzą do poważnego kryzysu ekonomicznego a tym samym spadnie zapotrzebowanie na ropę, poraz pierwszy giełda topnęła i to aż 900 punktów. Oczywiście fake media zwalają to na nowego świruska z RPA którym ma wywołać 5 falę. Czy wy naprawdę jesteście tacy durni i nie potraficie być proaktywnymi tylko reaktywnymi? To jest ta różnica intyelktu która powoduje że jedni są bagatymi a inni reaktywni są żebrakami.

Obrazek użytkownika Maverick

27-11-2021 [07:18] - Maverick | Link:

Mam już pierwsze analizy tego co się wydarzło  ten weekend i napiszę, to trochę kryptycznie tylko dla umiejących samodzielnie myśleć co nie mają klapek na oczach po lini partyjnej.
Napisałem to angielsku więc proszę sobie przetłumaczyć:
B.1.1.1529 is a new variant, reported by Israeli News Agency, virus lands in South Africa. How they know, and who brought it there? Stock market plunges on the News.
Strange name give to it Omicron Question why they jumped directly to omicron ? If you know a Greek alphabet that is not a fourth letter of the Greek alphabet. They are planning an accelerations of the events. People are awaking faster then anticipated. There was something more deathly just released in Africa, where people were not impacted so far by corona virus. Is this a new level of scaring the crap of the people. In a few days or weeks we will know it.
In 1963 Italian movie with this title was produced, and it was about zombie.

https://en.wikipedia.org/wiki/...(film)
rozbudowałem i dodałem tłumaczenie:
B.1.1.1529 is a new variant, reported by Israeli News Agency, virus lands in South Africa. How they know, and who brought it there? Stock market plunges on the News.
Strange name give to it Omicron  Question why they jumped directly to omicron ? If you know a Greek alphabet that is not  a fourth letter of the Greek alphabet. They are planning an accelerations of the events. People are awaking faster then anticipated.  There was something more deathly just released in Africa, where people were not impacted so far by corona virus. Is this a new level of scaring the crap of the people. In a few days or weeks we will know it.
In 1963 Italian movie with this title was produced, and it was about zombie.

https://en.wikipedia.org/wiki/...(film) Napisałem do po analizie dzisijszych wydarzeń na FB do moich amerykańskich znajomych teraz przetłumacze.

B.1.1.1529 tym symbolem określono nową odmiankę świruska z RPA o czym poinformowała izraelska agencja informacyjna. Jak oni o tym wiedzieli, i kto podesłał im tego wiruska? Giełda w NY zapikowała na tą wiadomość. Nadano mu dziwną nazwę Omicron. Nasuwa się podejżliwe pytanie dlaczego kabalarze przeskoczyli do O gdy to nie jest czwarta litera alfabetu greckiego?
Czy oni planują przyśpieszenie wydarzeń? Wygląda że ludzie się przebudzają i nie chcą przyjmować busterów. Chyba chodzi o podniesienie poziomu paniki starchu do nowej wysokości, aby znowu wystarszyć ludzi, Za parę dni lub tygodni zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

Dziwnym trafem Naoni Park uciekinierka z Koreii Północnej zamieściła dziwny wyrywek z oficjalnych wiadomości Koreii Pólnocnej. Ze UFO zabrało wszystkich ludzi w 350 000 miasta, o nazwie Wonsan City.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

26-11-2021 [23:16] - Maverick | Link:

To co mamy teraz w USA, UNI i w Polin to:
INEPTOCRACY - A DEFINITION
Ineptocracy (in-ep-toc’-ra-cy) - a system of government where the least capable to lead, are elected by the least capable of producing, and where the members of society least likely to sustain themselves or succeed, are rewarded with goods and services paid for by the confiscated wealth of a diminishing number of producers.
Przetłumaczyłem dla PO-PiSu:

INEPTOKRACJA - DEFINICJA Ineptokracja (in-ep-toc'-ra-cy) – system rządów, w którym najmniej zdolni do przewodzenia są wybierani przez najmniej zdolnych do produkcji, a członkowie społeczeństwa, którzy mają najmniejsze szanse na utrzymanie się lub odniesienie sukcesu, są nagradzani z towarami i usługami opłacanymi ze skonfiskowanego majątku malejącej liczby producentów