"Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka",

rzekł był Lech Wałęsa. Kto, mógłby ktoś zapytać. No cóż, na razie nie widać nikogo poza... Marią Kiszczak.

Współpraca Wałęsy z SB (i WSW) nie jest nowością. Także głębokość tej współpracy ("wsadźcie mnie bo coś podejrzewają") i jej odpłatność (podpuszcza kolegów z którymi pracuje do działań, które następnie denuncjuje, gdy nic się nie dzieje i przestaje dostawać kasę od SB), która przebiła się nawet do książki Danuśki, gdy mówi że mąż miał szczęście w totolotku i często wygrywał... Wszystko opisane jest szeroko w książkach Pawła Zyzaka oraz Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka i przypieczętowane świadectwami dawnych kolegów ze Stoczni i innych osób z którymi się stykał, a także obecnością w materiałach SB informacji, które tylko Wałęsie przekazywali. Tak więc o tej współpracy z lat 70 wiemy praktycznie wszystko. Ważne jest to na co pierwszy zwrócił uwagę 8 lat temu Paweł Zyzak, a ostatnio Sławomir Cenckiewicz:

"fakt współpracy agenturalnej L. Wałęsy z SB odgrywał później istotne znaczenie w okresie działania w okresie Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, w Sierpniu ’80, w sposobie kierowania przez niego ruchem NSZZ „Solidarność”, a także wpłynął na kształt reform ustrojowych po 1989 r. Jednym z faktów potwierdzających stopień uwikłania Wałęsy we współpracę z SB i konsekwencje tego w wolnej Polski jest zorganizowany zabór i kradzież dokumentów „Bolka” przez wysokich urzędników państwowych z MSW, UOP i urzędu prezydenta RP w latach 1992-1995. "

Kompromaty zebrane przez Kiszczaka po 89 roku mogłyby wiele dziwnych wydarzeń i zachowań wyjaśnić.

Kropkę nad "i" stawia Krzysztof Wyszkowski - współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża - jednego z najważniejszych krystalitów przyszłej "Solidarności", osoba która mimo własnych obaw i zastrzeżeń grupy zaufała nieokrzesanemu młodemu robotnikowi, podejrzewanemu o bycie nasłanym i dopuściła do niektórych działań WZZW.

"Prezes Kamiński mówił, że było prowadzone śledztwo w sprawie archiwum Kiszczaka. To nie było żadne śledztwo! To była procedura ochrony zbrodniarzy komunistycznych, ich interesów, ich agentury przed opinią publiczną. Za tą ochronę sprawowaną przez tyle lat prezes Kamiński i szef prokuratury IPN-owskiej powinni odpowiedzieć karnie - za zaniechanie obowiązków służbowych. Powinno dojść do natychmiastowych dymisji tych urzędników.

Cały układ III RP był zainteresowany tym, żeby Kiszczak milczał, a Kiszczak był zainteresowany tym, żeby siedzieć na archiwum i szantażować całe otoczenie aż do śmierci, by nie trafić do więzienia. I rzeczywiście udało się to jemu i Jaruzelskiemu. W pogrzebie Jaruzelskiego uczestniczył Komorowski, prezydent. To pokazuje skalę uzależnienia władz III RP od tych ludzi. To pokazuje też siłę tej bomby"

Jak czytamy na portalu niezalezna.pl zdaniem Wyszkowskiego nerwowa atmosfera panuje w IPN-ie i wśród elit III. Jego zdaniem nie można dopuścić, aby z tymi dokumentami "coś" się stało. - Coś wyparuje, będzie pożar, pękną rury, dojdzie do zalania... Wszystko jest możliwe. Opinia publiczna powinna być o tym ostrzegana z góry - dodaje.

WARTO zobaczyć
"Wałęsa - Człowiek z Teczki" - Cenckiewicz, Macierewicz, Lichocka, osoby na które donosił Wąłęsa

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mamrot66

17-02-2016 [20:32] - Mamrot66 | Link:

Zaprawdę powiadam Wam jako były naczelnik wydziału II SB jednej z Wojewódzkich Komend Milicji Obywatelskiej, że w okresie chylenia się tej formacji ku upadkowi wydano w centrali ustne zalecenia aby szefowie poszczególnych pionów SB zabezpieczyli akta personalne i teczki robocze ważniejszych osób – w tym z tak zwanej wówczas opozycji zaś sporządzili fikcyjne protokoły zniszczenia tychże akt. W związku z tym każdy z byłych zastępców komendantów d/s SB jak i niektórzy co ważniejsi naczelnicy nadal są w posiadaniu takich materiałów i w każdej chwili mogą ich użyć w celu szantażu bądź kompromitowania niektórych osób. Czekają np. na wejście w politykę na odpowiednim szczeblu (np. parlament) czy ubieganie się o inne eksponowane stanowisko o charakterze publicznym. Akta takie z pewnością przekażą następcom, środowiskom mafijnym albo staną się przedmiotem handlu.
ppłk. w stanie spoczynku
JS
http://wpolityce.pl/polityka/2...

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-02-2016 [00:05] - Janko Walski | Link:

A dochodzą nowe kompromaty. MarkD liczył je i doliczył się ponad 2500 (http://www.solidarni2010.pl/32...) nie licząc smoleńskich których jest pewnie drugie tyle.

Obrazek użytkownika HenrykInny

17-02-2016 [21:30] - HenrykInny | Link:

Po wydaniu glownym Wiadomosci w TVP-1 gosciem byl niejaki Kowalski (mniejsza o tytuly) Gosc madrze mowil. Bardzo madrze. Dlaczego do tej pory nie zostaly przeprowadzone rewizje np. w domu Jaruzelskiego ???!!! a Izydorczyk ... a paru innych jeszcze zyjacych wysokich funkcjonariuszy wiadomych sluzb PRL ???!!!.
Ten gosc wysmial ta cala scieme z zona Kiszczaka. Dwa tygodnie trwalo zanim wysluchano Kiszczakowa a potem jeszcze dano jej osiem godzin. Tu prosze zwrocic uwage na ta pania rzeczniczke IPN jak na spotkaniu z dziennikarzami otwarcie przyznala ze podczas rozmowy z Kiszczakowa dano jej do zrozumienia ze przyjda do jej domu , po czym szli do niej osiem godzin i nie wiadomo czy te dokumenty zostaly zabezpieczone w wyniku przeszukania czy weszli do przedpokoju a tam na nich czekaly gotowe paczki.
To jest jakas mega sciema a zapewne lub raczej na pewno "uwertura" do jakiejs opery w przyszlosci.
Radzilbym sie tak nie podniecac. Szczegolnie ze prezesem IPN ... wiadomo kto.

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2016 [21:51] - Jabe | Link:

IPN też istnieje tylko teoretycznie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-02-2016 [23:14] - Janko Walski | Link:

Wojciech Sumliński opisuje m.in. esbeka żyjącego w luksusach z szafy. Przecież samo pojawienie się książki w której to opisywał powinno skutkować przeszukaniem willi.

Obrazek użytkownika HenrykInny

17-02-2016 [23:43] - HenrykInny | Link:

Sam znam w Krakowie takiego.

Obrazek użytkownika emilian58

18-02-2016 [01:03] - emilian58 | Link:

Na to wygląda że ten parszywy układ się przepoczwarza i nie ma zamiaru zdechnąć.Co by o parszywcach nie mówić to zorganizowani są lepiej od tych co ich ścigać mają,czyli od PAŃSTWA,czyli od NAS wszystkich.Już nie jeden "meksyk" organizowali.Co będzie po TYM "meksyku"?