Chcesz pokoju to szykuj się na wojnę - nowa ustawa

We wtorek (26 października br.) o godz. 13.00 w Warszawie (ul. Puławska 4a), wicepremier Jarosław Kaczyński, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej przedstawili założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny.

"Jeżeli chcemy uniknąć tego najgorszego, czyli wojny, to musimy działać zgodnie ze starą zasadą - „chcesz pokoju, szykuj się na wojnę”. Albo, żeby nie padała to wojna – „chcesz pokoju, to buduj silne siły zbrojne”. Chcemy by Polska należała do krajów, które posiadają silną armię. Państwo, które leży na granicy NATO, także UE, musi mieć poważną siłę odstraszającą, a w razie potrzeby, miejmy nadzieję, że nigdy do takiej potrzeby nie dojdzie, musi mieć też możliwość skutecznej obrony, i to przez dłuższy czas samodzielnie, bo mechanizm, który prowadzi do uruchomienia w pełni sił NATO, to są bardzo potężne siły, jednak trwa i to trwa nie krótko.
– mówił Jarosław Kaczyński.

Kaczyński argumentował, że ustawa o obronie ojczyzny jest dostosowaniem do obecnej sytuacji międzynarodowej i potrzeb obronnych. Nowa ustawa o obronie ojczyzny ma na celu radykalne umocnienie sił zbrojnych. Jak mówił ma ona uporządkować prawo. „Znosi część ustaw i wprowadza dużą, nową regulację” – podał.
Ustawa o obronie ojczyzny wprowadza nowy mechanizm finansowania rozbudowy sił zbrojnych oraz podstawy rozbudowy nowych rodzajów sił zbrojnych – dodał.
Musimy budować silne Siły Zbrojne RP. Musimy radykalnie wzmocnić nasze wojsko. Taki ma cel ustawa o obronie Ojczyzny. Bardzo istotnym elementem będzie finansowanie sił zbrojnych oraz ich uzbrojenie. Siły naszego wojska wielokrotnie muszą być zwiększone. Liczebność wojska ma się zwiększyć. Mechanizm dozbrojenia naszego wojska ma nastąpić stosunkowo szybko
– powiedział wicepremier."
(https://niezalezna.pl/416185-n...)

Ustawa zakłada m.in. lepsze wyszkolenie żołnierzy, zwiększenie budżetu na obronność, uproszczenie systemu służby wojskowej, odtworzenie systemu rezerw, a także uelastycznienie zasad awansów w Siłach Zbrojnych, likwidację "szklanego sufitu" dla szeregowych i podoficerów, wprowadzenie dodatkowych regulacji dyscyplinujących, antykorupcyjnych i antynepotycznych oraz uporządkowanie przepisów regulujących zasady pełnienia służby wojskowej.
Według planów MON dobrowolna służba wojskowa ma się kończyć po 28-dniowym szkoleniu przysięgą, szeregowy ma po zaprzysiężeniu otrzymywać 4400 zł brutto. Także po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym uposażenie ma być takie jak uposażenie szeregowego, czyli 4400 zł brutto.

Minister dodał, że w związku z planowanymi od przyszłego roku podwyżkami uposażenie wzrośnie, a w przypadku młodych ludzi spełniających kryterium wieku (do 26. roku życia) będzie także zwolnione z podatku PIT.
Dla studentów uczelni cywilnych zainteresowanych służbą w armii zostanie wprowadzony program stypendialny - zapowiedział szef MON. Jak dodał, szansę na stypendium będą mieli studenci kierunków, którymi zainteresowane są siły zbrojne. Stypendium będzie wypłacane na podstawie umowy, na mocy której student zobowiąże się do służby wojskowej przez 5 lat od momentu zakończenia studiów.

Mariusz Błaszczak zapowiedział także rozszerzenie programu szkół Legii Akademickiej, czyli zajęć wojskowych na wybranych uczelniach. Dodał, że będą wynagrodzenia za udział w ćwiczeniach wojskowych, będą też ćwiczenia po zakończeniu kursu w ramach Legii Akademickiej. Jak zaznaczył, po zakończeniu programu student będzie otrzymywał stopień kaprala rezerwy, a po przejściu odpowiedniego kursu - również stopień oficerski.
250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej to minimum - tak szef MON powiedział o liczebności polskiego wojska po wejściu w życie ustawy o obronie ojczyzny.
(https://wydarzenia.interia.pl/...
(https://www.polskieradio24.pl/...)

Na wschodniej granicy istnieje od dawna wojna hybrydowa kierowana przez Rosję, prowokacje i bardzo potężną armię rosyjską i słabszą białoruską. Mamy nieustanne ćwiczenia i imperialne ambicje Rosji.
Ogłoszona przez rosyjski MSZ decyzja o zawieszeniu od 1 listopada działalności swojej misji przy NATO i biura Sojuszu w Moskwie niesie ze sobą konsekwencje daleko wykraczające poza sferę dyplomatyczną. Zamknięcie się Rosji na Zachód znacznie pogarsza i tak napiętą już sytuację bezpieczeństwa w Europie. Jest również początkiem serii decyzji wymierzonych w NATO. – Rosja, zamykając istotną drogę dialogu z NATO, przyczynia się do zwiększenia zagrożeń w środowisku bezpieczeństwa – ostrzega w rozmowie z Niezależną gen. dyw. John Gronski, były zastępca Dowódcy Amerykańskich Wojsk Lądowych w Europie ds. Gwardii Narodowej. W związku z "agresywną" polityką NATO, Rosja zdecydowała się też na rewizję wspólnej doktryny wojskowej z Białorusią." Podaje prasa w tym Niezależna.pl (https://niezalezna.pl/415612-k...(link is external))

Dawnymi czasy, czyli ponad 100 lat temu, mój Ukochany Żołnierz, Marszałek Józef Piłsudski na pytanie – które z dwóch państw Niemcy i Rosja są bardziej niebezpieczne dla nowo powstałej Ojczyzny Polski odparł – "oba państwa i narody są dla nas śmiertelnymi wrogami, na wczoraj, na dziś i na jutro"...

Wiemy dobrze, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskich apetytów. Okazało się, że nie, że to błąd” – powiedział w sierpniu 2008 roku śp. Lech Kaczyński, przemawiając na demonstracji w Tbilisi w obliczu wojennej agresji ze strony Rosji. Z dzisiejszej perspektywy widać dobrze, jak słuszne były to słowa…

Zachód był zbyt naiwny, wierząc w dobre intencje Włodzimierza Putina. Putin był nieszczery, kiedy zapewniał o swojej lojalności wobec systemu wartości wolnego świata. W rzeczywistości były to mrzonki, gdyż były pułkownik KGB zawsze gardził demokracją. Od pierwszych dni swojej prezydentury Putin z maniakalnym uporem przygotowywał się do wskrzeszenia autorytarnego imperium zła.

Jako przedstawiciel tajnych służb, Putin wierzył, że będzie w stanie odnowić imperium na postsowieckim obszarze przy pomocy swojej agentury. To było sprawą całego jego życia… I on dołożył wszelkich starań do tego, by agenci FSB i GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy) Federacji Rosyjskiej zajęli kierownicze stanowiska we wszystkich republikach byłego ZSRR. Lecz „kolorowe rewolucje” w Gruzji i na Ukrainie podważyły jego wiarę we wszechmoc tajnych metod wpływu politycznego. Narody Gruzji i Ukrainy okazały opór wobec prorosyjskich dyktatur.

Pamiętamy z mediów jak w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji państwowej wyemitowano program publicystyczny, w którym dyskutowano między innymi na temat II wojny światowej. Były szef Rosyjskiego Kongresu Żydów, Jewgienij Satanowski, pochwalił w jego trakcie politykę Józefa Stalina i dokonane z jego rozkazu zamordowanie polskich oficerów w Katyniu.

Rosyjsko-żydowski politolog przypomniał wówczas na łamach Rosyjskiej prasy, że Stalin był dowódcą radzieckich sił zbrojnych zarówno w czasie Katynia, jak i Powstania Warszawskiego. Zdaniem Satanowskiego w obu przypadkach komunistyczny dyktator „miał rację”, dlatego „powinien był zrobić i pierwsze, i drugie”, czyli tym samym powinien był wymordować polskich oficerów oraz nie udzielić pomocy powstańcom.
Jeden z twórców „Nowiczoka”, Wił Mirzajanow, w wywiadzie udzielonym portalowi Glavcom.ua skomentował swój stosunek do Rosji, która obecnie aktywnie używa tej trucizny. Naukowiec został zmuszony do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych w latach 90., ale nadal aktywnie śledzi procesy polityczne zachodzące w Rosji, informuje Glavcom.ua.

„Imperium Rosyjskie to imperium zła. Wciąż zniewala mój naród tatarski i inne [narody] – baszkirski, naród Komi. I wszyscy wiecie, w jakim napięciu trzyma sąsiadów, jak podbija terytorium Ukrainy. Zagraża także krajom bałtyckim. To jest imperium zła, przede wszystkim tak oceniam Rosję”
Dzisiaj kraje Zachodu przekonują się coraz bardziej, że polityka Rosji i Putina zmierza do odbudowy dawnej potęgi Związku Radzieckiego. Metody stosowane, by do tego doprowadzić, wielu już nazywa bandyckimi.

Silne i nowoczesne Siły Zbrojne WP w sojuszu z państwami NATO i Amią Stanów Zjednoczonych stanowić będą poważnym argumentem do odstraszenia Rosji od napadu militarnego na Polskę i kraje NATO.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-10-2021 [15:21] - u2 | Link:

Były szef Rosyjskiego Kongresu Żydów, Jewgienij Satanowski, pochwalił w jego trakcie politykę Józefa Stalina i dokonane z jego rozkazu zamordowanie polskich oficerów w Katyniu.

Prawdziwy Szatan. Obawiam się, że nie jedyny na wschód od Polski.

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [15:35] - Pers | Link:

Przełożeni będą z ał-tora dumni.
Następna piguła strachu poszła w lud.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-10-2021 [16:21] - Tezeusz | Link:

Trudno było by się dziwić przyczłapanie Scierwoneona, zawsze tam gdzie patriotyzm oni jak na "wzorowych blogerów tego portalu antypolskiego" zawsze się zjawiają. Muszą zasłużyć .

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [22:10] - J z L | Link:

Tezeusz
Sorki, że nie na temat...

Mignął mi tu na NB jakiś spedalony Xsawery vel Pies na Trolle. To pewnie kolejna próba debila Szperacza, żeby zaistnieć na polskim portalu.

Gonić śmiecia! Niech się mizia z sobie podobnymi parchami gdzie indziej.
Jeszcze znowu zacznie wklejać tutaj focie z ich gejowskich imprez z udziałem jego samego i pedała Farala

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [17:11] - J z L | Link:

pam..pers
Kaczysta mi tu piszę że Husky nawet zza szybki Szamba24r.u pisał
Prawda ci to
Sprytny ten psiak
​No ale niebieska ciota po dwóch dniach wpadła w szal i komenta ni ma
https://naszeblogi.pl/comment/345767#comment-345767

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [19:43] - Pers | Link:

Nie dla psa kiełbasa.

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [21:56] - J z L | Link:

pam...pers
Pozdrow CIOTE @Faral

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [20:19] - Maverick | Link:

Na wojnę idą frajerzy:
Popatrz jak traktowali Polaków w USA na Green Point w NY.

Dlatego ja się szybko zaasymilowałem: a wy trockiści lubicie wrabiać Polaków w wojny.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-10-2021 [20:40] - Tezeusz | Link:

@Maverik lewaku tyle razy tobie pisałem pij sobie piwko w USA baw się że swoimi LGBT a od Polski wara....
 

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [22:24] - J z L | Link:

 Tezeusz
On po 14 operacjach odbytu nadal jeszcze ma zboczone myśli i lewackie fantazje

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [02:04] - Ula Ujejska | Link:

Józku
To fakt, do mnie ten menel wibratorami wymachiwał 😁😁😁

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [20:47] - Pers | Link:

Maverick
//a wy trockiści lubicie wrabiać Polaków w wojny.//
Trocki - Bronsztajn, idol wielu tu obecnych, był takim Stalinem do entej potęgi.
Stalin nie żyje, Rosja wyplątała się z bolszewizmu stając się krajem konserwatywnym i religijnym a takim tezeuszkom Trocki nie może wywietrzeć z głowy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-10-2021 [21:32] - Tezeusz | Link:

@Pets nie dość że opluwasz obrażasz i poniżasz w swoim antypolskim Scierwoneonie blogerów NB o czym tobie udowodniłem robisz z siebie chłoptasia w krótkich spodenkach tym kim jesteś o czym wiemy od dawna.
Cham zawsze nim pozostanie. Niestety.
https://naszeblogi.pl/60048-ch...

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [23:24] - J z L | Link:

Zatrzymano pedofila! - Saska Kępa

Włos się na głowie jeży.

Tym bardziej, że sytuacja, która zmroziła rodziców uczniów jednej z podstawówek na warszawskiej Saskiej Kępie, może powtórzyć się w każdej szkole. Trudno bowiem sprawdzać, czy każdy mężczyzna, który kręci się na przerwie przed klasami ma dziecko uczące się w jednej z nich. A może czas pomyśleć o instalowaniu elektronicznych bramek we wszystkich placówkach, w których przebywają nasze dzieci?

O całej sytuacji alarmowaliśmy w połowie listopada na łamach naszego serwisu - Podejrzany mężczyzna w szkole. Mężczyzna zagadywał 10-letniego chłopca pod Zespołem Szkół Społecznych przy ulicy Paryskiej na Saskiej Kępie. Wtedy tłumaczył się, że ma upoważnienie od rodziców do odbierania dziecka ze szkoły.
W szkole zastosowano dodatkowe środki ostrożności, wprowadzono specjalny nadzór przy odbieraniu dzieci że szkoły oraz założony został dodatkowy monitoring. Zaplanowane zostały rónież specjalne lekcje na temat zasad zachowania bezpieczeństwa.

Przypadkowo w czwartek mężczyznę rozpoznała Dyrektorka wyżej wymienionej szkoły. Zauważyła go na przystanku autobusowym i natychmiast zawiadomiła policję. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny, w którym odnaleźli płyty z nagraniami pornograficznymi z udziałem nieletnich.

32-letni Łukasz D. przebywa już w areszcie śledczym, został zatrzymany na okres 3 miesięcy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był wcześniej karany, nigdzie nie pracował był zarejestrowany jako osoba bezrobotna.
Jak się jednak okazało, ojciec podejrzanego Cezary D. był karany za pedofilię. Wabił on dziewczynki w sieci gdzie występował pod pseudonimem Faral.
Niedaleko więc spada jabłko od jabłoni.

Czytaj więcej na https://www.saskakepa.waw.pl/n...ę&utm_medium=pastę&utm_campaign

https://www.fakt.pl/wydarzenia...ł-sobie-w-stołecznej-szkole-ofiarę-i/cnhjzj8

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [01:11] - Pers | Link:

Na warszawskich Szmulkach chciano kiedyś dopaść pedofila Krystiana R. ale zdążył zbiec.
Teraz podobno ukrywa się w Londynie, gdzie ze względu na swoje "słuszne" korzenie jest chroniony jak kiedyś zbrodniarka sądowa Wolińska.
Podobno jego ciotka.

Obrazek użytkownika J z L

27-10-2021 [06:36] - J z L | Link:

 dopaść pedofila Krystiana R

Fajnego Ruszkiewicz masz syna. Wojtas zawsze prawde pisze

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [09:15] - Pers | Link:

@"jzl"
To o tobie Rozmus.

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [02:56] - Pers | Link:

@tezeusz
Takie ciecie jak wy to mi mogą tam gdzie Majstrowi ...(wężykiem :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-10-2021 [06:29] - Tezeusz | Link:

@Pers
Co  można odpowidzieć chamowi  - za Lemparcicą " wyp......"

Obrazek użytkownika J z L

27-10-2021 [06:41] - J z L | Link:

Tezeusz
Rosyjskie pasożydy zmieniają żywiciela czy nadal na Polakach karmy szukają?
Czyli prawdę pisze Pani Agnieszka w odpowiedzi do rosyjskiego pasożyda i to u niego w domu

Mocium panie!

Ty mi na pierwszy rzut oka wyglądasz na ruskiego żyda, ale po bliższym poznaniu (brrr) na zwykłego oprycha - takiego którym w bajkach dawniej straszono dzieci: wzrok dziki, suknia plugawa, flaszeczki za pasem, stary kołpak z kutasem. Tacy zbóje z pałami napadali na gościńcach na wędrowców i rabowali ich z pieniędzy, a przechodzące niewiasty rabowali z dobrego imienia. Wątpię abyś tu gorliwie wypełniał polecenia Właściciela. Wszak twoje miejsce nie w cywilizowanym świecie ale pośród żywiołów, kóz i bawołów, na uroczyskach i w kniejach w koziowólskim powiecie.

Zgadnij Tezeuszu o jakim to parchu mowa

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-10-2021 [15:11] - Tezeusz | Link:

@Perik ty komentujesz na NB my będziemy to czynić wkrótce bez logowania na Neonie zgadnij u kogo ?

Obrazek użytkownika Maverick

26-10-2021 [21:30] - Maverick | Link:

Pers aby zrozumieć trockistów jak Tazeus, Ulka czy inni musimy najpierw zrozumieć ich psychopatyczne zachowania. Ano tacy ludzie to pospolici nieudacznicy zamiast się uczyć na błędach, wyciągać wnioski, wolą za wszystkie swoje nieszęścia posądzająć innych. Jak wiemy czynienie tych samych błędów i równoczesne oczekiwanie innych rezultatów do jest właśnie definicja psychopaty.

Lepiej może to odda bajeczka.

Z rzydzianami jest tak jak z tym ślepcem co szedł brzegiem rzeki z tobołkami.
W pewnym momentcie potknął i wpadł do rzeki wraz ze swomi tobołkami.
Pracujący w polu chłopi usłuszeli desperackie krzyki i polecieli go uratować.
Po chwili gdy doszedł do siebie, oskarżył ich że ukradli mu tobołki.

 

Obrazek użytkownika Pers

26-10-2021 [21:44] - Pers | Link:

Maverick
//Ano tacy ludzie to pospolici nieudacznicy zamiast się uczyć na błędach, wyciągać wnioski, wolą za wszystkie swoje nieszęścia posądzająć innych.//
To też. Ale przede wszystkim to osoby mocno ograniczone, którym wydaje się, że jak sobie "patriotycznie" popierdzą we własnym kółeczku wzajemnej adoracji to urosną.
Jeszcze tak się jednak nie zdarzyło, żeby ktoś ograniczony się urodził wróblem a umarł sokołem.
To patologiczne przypadki zakompleksionych osobników z mocno przerośniętym ego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-10-2021 [21:57] - Tezeusz | Link:

"Jeszcze tak się jednak nie zdarzyło, żeby ktoś ograniczony się urodził wróblem a umarł sokołem.
To patologiczne przypadki zakompleksionych osobników z mocno przerośniętym ego."

@ Pers tyle samokrytyki o sobie piszesz. Wow !

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-10-2021 [21:49] - Tezeusz | Link:

@ Maverick ja wiem że do takich jak ty dewiantów bezmózgowie z LGBT nic nie dociera taka cecha komunistów. Pseudo amerykanin  się znalazł żenada.

Obrazek użytkownika Maverick

27-10-2021 [00:14] - Maverick | Link:

Aktor Jim Caviezel, który grał Jezusa w filmie Passions Mell Gibsona.

To może ci pomóc zbudować siłę w wiarę i fakt że zbawienie jest tylko poprzez Jezusa. Teraz jesteśmy w obliczu wojny z Lucyferem,

https://www.youtube.com/watch?...

Tazeus i Ulka i inni to żołnierze Lucyfera a ja jestem żołnierzem Chrystusa Pana.

Inspiruje mnie Święty Michał do boju z tymi lucyferianami. Oni chcą zniewolić ludzkość bo taki cel zawsze przyświecał trockistom.
Ten covid sobie wymyśli aby to osiągnąć, ale im nic tego nie wyjdzie bo z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał.

Jim Caviezel jest moim kandydatem na prezydenta USA, w nim tylko nadzieja .. nie w Trumpie czy Ron DeSantis..

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [06:38] - u2 | Link:

ja się szybko zaasymilowałem

Ściemniasz. Typowe dla żydków nadających z hameryki.

Gdybyś się zasymilował to bys pisał tutaj po angielsku. Ale najwyraźniej nie umiesz :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-10-2021 [06:42] - Tezeusz | Link:

@u2
Jaki żyd to nawiedzony idiota pedzio i do tego naćpany.

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [10:18] - u2 | Link:

Jaki żyd

Z wyglądu przypomina Halickiego, typowego żydka. No i Jaki to również z wyglądu typowy żyd :-)

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [23:15] - J z L | Link:

Tomasz Siemoniak - Legendarny twórca Polskich Dywizji Pancernych imienia Dymitra Mendelejewa

https://pbs.twimg.com/media/E6QEuTwXEAg9GRS?format=jpg&name=small