Zmierzch i upadek cesarstwa Blogerskiego

Polacy są autentycznie zdolnym narodem. Jak się mocno postarają, to potrafią spieprzyć wszystko.

Weźmy choćby pod uwagę media społecznościowe.
A miało być tak piękne. Internet... Okno na świat. Pierwsza była poczta. Dzisiaj to już pięciolatki mówią imejl. A potem "Nasza klasa". To była frajda. Po dwudziestu, trzydziestu latach pogadać sobie z kumplem z ławki. Ten robi to, a tamta tamto. Później powstały różne fora dyskusyjne. Można było sobie na serio, albo nie całkiem na serio, pogadać na różne tematy. Pełna kultura oczywiście. Internet jeszcze się nie ześwinił.
Przyszło nieuniknione - spryciule szybko wywąchały, ze można na tym tłuc kasę. Ci najzdolniejsi o zasięgu światowym są dzisiaj w grupie najbogatszych ludzi świata, a miliardy zostały uzależnione od różnych fejsbuków i tłiterów.
Lecz wszystko poszło nie w tę stronę, co trzeba - nie ku lepszemu, nie na wyżyny, tylko przeciwnie - w stronę złych emocji i nawet zbydlęcenia.

Stworzenie portalu społecznościowego i to takiego, który ma rezonans, to nie łatwa i tania sprawa. Zrobić to porządnie i atrakcyjnie, to trzeba milion na to wydać. Niełatwo...
Lecz są inwestorzy z wypchanymi portfelami. Jedni solidni, inni szemrani. A nawet tacy w ciemnych okularach i z wypchaną lewą pachą. Nie dziw, że szybko te tak zwane media społecznościowe przestały być tym otwartym oknem na piękny świat, życzliwych i pogodnych ludzi, tylko zostały wchłonięte przez najbrudniejszą i śmierdzącą część ludzkiej działalności - przez politykę. Więc mamy portale lewe i portale prawe. Oraz najwięcej - portale, które udają, że nie są ani lewe, ani prawe, choć w cieniu pociąga za sznurki wysoki stopniem esbek, albo dla przeciwwagi gość w ornacie.
Wolę te, które głośno i wyraźnie określają się jako lewicowe, albo prawicowe. Bo w tych ostatnich nie ma się pewności, że w cieniu nie stoi esbek przebrany w ornat.

Interesują mnie portale prawicowe. Bo takie mam poglądy. Nie będę pisał u załganych bolszewików i ich potomków. Lecz portale prawicowe marnieją i więdną. Też najważniejsza staje się kasa, a na dodatek stare komuchy i ich emeryckie służby, zgodnie z bolszewicką czujnością mieszają.
Poważnie się zastanawiam - czy ta degeneracja mediów społecznościowych w RP, ta patologia, to ironiczna spuścizna ober-oprawców Kiszczaka i Jaruzelskiego i ich moskiewskich (a dzisiaj również berlińskich) mocodawców, którzy zaprojektowali, to zamysł, że po ich śmierci Rzeczpospolita ma sczeznąć. Na każdym możliwym polu - społecznym, gospodarczym i kultury.

#####

Każdy portal ma swoją architekturę i swój schemat. Oczywiście najważniejszy jest właściciel, albo właściciele. Jak są światli i dobrzy, to się za bardzo nie wtrącają. Lecz to tylko oni, już na etapie budowania portalu decydują, jaka jest linia programowa i charakter portalu. Czyli upraszczając - czy jest to klasyczne bolszewickie lewactwo, czy patriotyczna, konserwatywna prawica. A także decydują, czy ma być to portal będący elektroniczną gazetą, zawierającą wiadomości, informacje i niezbędne mydło i powidło; lub może głównie informacyjny; albo też, co jest w centrum mojego zainteresowania - to ma być portal blogerski. 
Jak każda firma, czy przedsiębiorstwo, konstrukcja projektu pod nazwą portal internetowy jest strukturą tradycyjną. Właściciel/inwestor określa cel przedsięwzięcia, w obszarze mediów określany jako linia programowa i może to być powiedzmy całkowicie lewacka publicystyka, dla niepoznaki nazywając portal progresywnym, albo patriotyczny i propaństwowy i tutaj wszyscy będą mówić o portalu prawicowym. Jednakże najczęściej celem takiego internetowego zamysłu jest tylko i wyłącznie robienie kasy. Taki cel się starannie ukrywa, bo od czasów komuny naród ciągle jeszcze nie lubi kapitalistów i burżujów. Takie portale, łatwo rozpoznać, bo jest tam wszystko - bolszewicy splątani, jak grupa Laokona w walce z konserwą, stada trolli i hejterów i masa grafomanów i oszołomów z ego predestynującym do literackiego Nobla.
Tenże zarządzający portalem zatrudnia sobie redakcję - redaktorów, moderatorów i administratorów, powszechnie nazywanych adminami. Niestety, prawica zazwyczaj jest uboga i często gęsto jest tak, że jeden entuzjasta jest jednocześnie: właścicielem tzw. domeny - redaktorem - administratorem. Klasyczne trzy w jednym. Potężne witryny, za którymi stoją pieniądze, mają redaktorów naczelnych, dyrektorów działów (bo mają oczywiście różne działy), recenzentów i z angielska - adjustorów i reserczerów.
Pomijam tutaj oczywiste, czyli konieczność zatrudniania informatyków, nie tylko do tworzenia i uruchamiania strony, ale również do dbania cały czas, by portal hulał jak potrzeba.

Portale blogerskie praktycznie są wypełnione wyłącznie tekstami tworzonymi przez niezależnych internautów, zazwyczaj piszących za darmochę (znam przypadki płacenia za tekst autorom rozpoznawalnym publicznie).
Z tego też powodu praktycznie każdy taki portal ma regulamin. Co można piszącym, a czego nie można. Na przykład używania słów na "ch", "k", czy "p". Lecz regulamin zazwyczaj jest po to, by notorycznie go łamać, tak długo, aż admin się nie zdenerwuje, albo dostanie polecenie z góry, aby wywalić tego gnoja.

W utopijnym założeniu portal blogerski to swobodna wymiana poglądów, prezentacja własnych przemyśleń i obserwacji, czyli po prostu - twórczość. Lepsza, czy gorsza, ale własny wysiłek umysłowy. A potem owocna dyskusja w przedstawionym temacie.
Jednakże to tak nie działa, z wielu powodów. Raz - większość blogerów i uczestników dyskusji ukryta jest pod pseudonimami i fikuśnymi awatarami; a po drugie - z powodu typowych ludzkich ułomności - głównie pychy, złośliwości i gnuśności.
Internet i jego rewolucyjny rozwój spowodował, że praktycznie nie trzeba już myśleć. Nie ma sensu czytanie książek; w tym tych paskudnych i okropnie nudnych podręczników. Sensu też nie ma samodzielne dochodzenie do własnego zdania i całego tego wysiłku umysłowego, który pożera nawet 30% całej energii człowieka. I wreszcie można się zemścić na tych durnych polonistach, co to z łaski stawiali tróje. I tu właśnie jest wielki problem portali blogerskich.
To nie trolle i hejterzy, zawodowi, czy psychiczni,  są czymś najgorszym na takich portalach. To już tylko zwykły folklor, na który już nawet admini przestali reagować, a nie każda witryna daje możliwość usuwania tych pluskiew przez samego autora.
Prawdziwą destrukcją i zachwaszczeniem porządnego miejsca do blogowania są osobnicy cierpiący na biegunkę internetową. Objawia się to bzdurną i bezmyślną produkcją, powielając wszystkie najnowsze wiadomości, które tworzą internetowe gazety, egzaltując się każdą rocznicą, dniem przygłupa, czy jelenia, a ponieważ u nas, jako, że rok ma 365 dni i każdego dnia jest jakaś rocznica, jakieś męczeństwo, czy szczególna data, więc ci stukacze klawiszowi mają zawsze coś do zaprezentowania. Wtórnie i durnie. Lecz są Google, jest Wikipedia, to nawet od biurka wstawać nie trzeba. Treści własnej jest może pięć zdań, a energia twórcza koncentruje się na wypasionym tytule.
Trudno powiedzieć, czym ci grafomani, co nie są w stanie pojąć sensu blogowania i tworzenia, są popychani. Może to tylko nieszczęśnicy z jakimś kalectwem motorycznym, a gapienie się bez przerwy w komputer to jedyny kontakt ze światem. Może... Jednak na blogerskim portalu to niestety chwasty.
.
Część prawicowych portali, na których jestem aktywny, widzi ten problem i reaguje. Te bogatsze, z większą redakcją filtrują blogi i te bezwartościowe teksty spychają na bok. Inna biedniejsza witryna wprowadziła blokadę, zezwalającą tylko na jeden tekst blogera na dzień. Najgorzej jest w strefie wolnego słowa na Naszych Blogach. Tutaj kolejne teksty lecą chronologicznie. Bywa więc tak, jak to parokrotnie zauważyłem, że taki klawiaturowy wyrobnik ma na stronie umieszczone w danym dniu aż cztery publikacje. Jaką to może mieć wartość poznawczą, czy literacką, gdy napisanie porządnego artykułu, ze sprawdzaniem źródeł, weryfikacją i całą pracą twórczą naprawdę zajmuje wiele godzin. Można zauważyć, że poważani blogerzy publikują zazwyczaj raz, czasami dwa razy na tydzień. Tyle czasu trzeba by coś zrobić przyzwoicie, oryginalnie i twórczo.
A potem seria grafomanów spycha cię błyskawicznie w czarną dziurę.

Nie zauważyłem takiego zjawiska w obszarach anglojęzycznych, czy w Skandynawii. Czyli tu znowu objawia się nasza krnąbrność i bylejakość. Rezultat - portale blogerskie powoli więdną. Po co je odwiedzać, jak jest w nich to samo, co w każdej gazecie, czy stacji telewizyjnej. Ludzie mówią - nie chodzę tam, bo jest tam tylko sieczka i bieżączka. Tak oto, typowo po naszemu, jak dać swobodę, to z czasem wszystko parszywieje.

.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-10-2021 [21:50] - u2 | Link:

A potem seria grafomanów spycha cię błyskawicznie w czarną dziurę.

NB jest dla mnie atrakcyjne od dekady. Pisują tutaj europosłowie Czarnecki i Kuźmiuk. Ale nowy narybek Tezeusz czy JzL również pisze ciekawie. Takich patriotycznych tekstów nie znajdzie się po lewej stronie internetu. No i jest kilka pań, które pisują równie interesujące teksty.

Polska to "ten kraj", w którym celebrytom przyszlo żyć. Oni uważają się za Europejczyków, ale broń Boże, nie za Polaków. Dzisiaj z najwyższym obrzydzeniem i odrazą kliknąłem na węglarczykowy der łonet, a tam wstępniak Stuhra juniora, o tym jak mu źle "w tym kraju". Dalej już nie klikalem :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2021 [22:04] - jazgdyni | Link:

Drogi u2

Pisanie ciekawie, niestety automatycznie nie jest twórczością. To nie praca intelektualna, tylko urzędnicza. Więc to nie jest rasowe blogowanie.

Obrazek użytkownika u2

22-10-2021 [22:53] - u2 | Link:

Pisanie automatyczne to cecha masowych merdiów, które próbują urabiać opinię publiczną poprzez masową propaganduchę. Liczą się zarejestrowani użytkownicy i liczba codziennych kliknięć. No i wszechobecne reklamy. Na NB reklamy nie są nachalne, można to przeżyć.

N.p. ja mogę napisać dziennie kilkadziesiąt krótkich komentarzy i kilkanaście bardziej rozbudowanych, Za takie komentowanie nie dostałbym "roboty" w fabryce trolli. Oni mają wyśrubowane "normy" :-)

Na NB jest kontakt z autorami wpisów co jest zaletą blogów. Na portalach propagandowych nie ma takiej możliwości.

Obrazek użytkownika Pers

23-10-2021 [12:30] - Pers | Link:

@u2
//Ale nowy narybek Tezeusz czy JzL również pisze ciekawie. //
Plagiaty (tezeusz) i przeklejki (jzl vel hysky) są dla ciebie "ciekawe"?
Nisko stawiasz poprzeczkę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [14:07] - Tezeusz | Link:

@Pers
Plagiaty to raczej twoja specjalność szczególnie jak używasz słów blogera z NP @Kryspina jako swoich.

Twoja wiedza pochodzi z:
Korzystałem z publikacji rubaltic.ru"
I to jest to źródło. Nie wstydź się.

 

Obrazek użytkownika u2

23-10-2021 [21:00] - u2 | Link:

Plagiaty (tezeusz) i przeklejki (jzl vel hysky)

Z podaniem źródła to żadne plagiaty. Trzymają linię propolską. Nie uprawiają pedagogiki wstydu, tylko pedagogikę dumy. A to cenię.

Obrazek użytkownika J z L

23-10-2021 [21:14] - J z L | Link:

pam..pers
ile ty matole masz przeklejek na swoim szambie

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [21:37] - Ryan | Link:

dachowiec
Jedynym rozsądnym wyjściem jest to byś zamilkł w tym temacie
Masz na koncie wiele wklejek tzw.tłumaczeń przez Google,a tutejszym blogerom do pięt tu nie dorastasz
​Zamilcz więc głupcze

Obrazek użytkownika J z L

23-10-2021 [21:50] - J z L | Link:

Z precyzją szwajcarskiego zegarka pam..pers chwalił się tu milionowymi repsolami i przodownictwem Szamba24r.u na SimilarWeb,
Spytaj frajera dlaczego w tym miesiącu nic o tym nie wspomina.

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [21:56] - Ryan | Link:

Szkoda czasu na trolla i plagiatora
Mamy ciekawsze tematy

Obrazek użytkownika Maverick

22-10-2021 [22:06] - Maverick | Link:

Bo to nie Polacy tylko chazarki, ich odeologia zakłada zawsze skłócanie wszystkich i wszystkiego, dlatego najmniej się troszczą o interesy narodowe Polski.
Nie zrobiliśmy dekomunizacji i różnej maści dupki z dobrych domów ekawudzistów rozwydrzyli się i udają awangardę.

Nagły zwrot w Armenii chcą integracji z Rosją wzorem Białorusi aby zapewnić bezpieczeństwo przed rosnącą siłą Turcji i Ażebejdżanu.

Espert jednak przekonuje że to może nie być dobre dla Rosji.

Pierwszy kraj chrześcijański na świecie jakim jest Armenia, nie chce do UNI E. bo to jest Unia lucyferiańska.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2021 [07:21] - jazgdyni | Link:

Mącenie w internecie przez szkopsko-ruską bolszewię jest niesamowite. Czy im ktoś płaci, czy jak karni żołnerze, robią tylko na rozkaz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-10-2021 [22:31] - Tezeusz | Link:

Witaj krajanie.
Z uwagą czytam twoje ciekawe i przemyslane teksty. Widzisz nie zawsze pisze się dziennie po kilka tekstów. Piszę na kilku  poczytnych portalach posiadam też swoje blogi w Simplesite się oraz blogspot  od dawna od wielu lat gdzie dorobek  jakiś tam jest. Wielokrotnie korzystam ze swojego dorobku modyfikując już napisane materiały i kilka dziennie można w ten sposób zamieścić materiały na jednym portalu i gotowe. Ale to nie jest pisanie z tzw. automatu.

Taka dygresja. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2021 [05:16] - jazgdyni | Link:

Zamieszczanie jeden po drugim kilku tekstów w mechanizmie NB to działanie aspołeczne. Szkodzisz pozostałym blogerom.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [05:34] - Tezeusz | Link:

Masz rację nie czynię  od dawna.

Obrazek użytkownika Maverick

22-10-2021 [22:37] - Maverick | Link:

Bloger to nie znaczy że ktoś ma coś mądrego do powiedzenia, większość powtarzaa przeżutą sieczkę globalistycznej propagandy i udają że są mądrzy. Gdy naprawdę mądrzy ludzie myślą samodzielnie i od początku znają najlepszą drogę. Monkey see mankey do. Tacy ludzie nic nie wnoszą a raczej prowadzą do upadku cywilizacji, co się już dzieje w UNI i w Stanach.

Dlatego ta niby demokracji to ochłap dla głupków, bo żadna demorkacja nie przetrwała 200 lat, Amerykańska stała się organizacją mafijną. Jak dwa gangi Gambino, i Costa Nostra.

Tutaj wytłumaczone dlaczego.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

22-10-2021 [23:20] - Maverick | Link:

Mądrzy ludzie umieją myśleć realistycznie.
Dzisiaj zadebiutowała incjatywa stworżenia niezależnych mediów poprzez Trumpa w pierwszej fazie akcje poszły w górę o 600% a w końcówce dnia doszły do 1100 %, gdy jeszcze niczego nie ma. Mianowicie, nie ma stworżonej żadnej infrastruktury, serwerów dosłownie niczego. Tylko zawiązała się spólka w Wuhan China, która powiedziała investorem nie mamy konceptu na biznes ale w przyszłości będziemy szukać aquisition odpowiednich biznesów, i to samo poszło w górę o 1100%. Normalny człowiek zapytałby się dlaczego Trump szuka wspólników wśród Chinczyków? Przecież niedawno ich obwiniał odpowiedzialnością o covida.

Córeczkę Iwankę przechrzcił na kabalistyczną świętą, gdzie przyjęła imię Yael czyli Koza.

Ona sama jako matka swoich dzieci najpierw nauczyła ich mówić po chińsku, czyli wnuczki Trumpa mówią po chińsku.

Czy z Chińczykami wypali pomysł z mediami czy będzie to przekręt giełdowy o jakim jeszcze nikt nie słyszał?

Wykres na tej stronce.
https://www.cnbc.com/2021/10/2...
Wnuczka Trumpa składa życzenia Xi.
https://www.youtube.com/watch?...

 

Obrazek użytkownika altair

23-10-2021 [00:32] - altair | Link:

Chyba nigdy nie sprowokowałeś mnie do napisania komentarza, ale zawsze jest ten pierwszy raz.

Napisałeś: "Oczywiście najważniejszy jest właściciel" - to nie jest prawdą, gdyż najważniejszy jest sponsor i dopóki nie zdarz sobie z tego sprawy, będziesz zawsze w błędzie, w sesnise Twój opis/postrzeganie rzeczywistości będą błędne.

"Niestety, prawica zazwyczaj jest uboga i często gęsto jest tak, że jeden entuzjasta jest jednocześnie: właścicielem tzw. domeny - redaktorem - administratorem. Klasyczne trzy w jednym." - nie wynika to z ubóstwa a często po prostu z pychy prawicowych blogerów, którzy sądzą, że są Alfą i Omegą i nikt nie jest w stanie lepiej zarządzać treścią niż oni. A jak już np. zapłacili za witrynę, to nikomu nie przekażą jej choćby we współzarządzanie, co po lewej stronie jest normalne a przede wszystkim porządane.
Lubię Cię czytać ale ten tekst odbieram jako - "nie chce mi się/ nie mogę tyle pisać co inni, więc ci co piszą częściej, niż ja, zabijają blogosferę". W skrócie tylko ja wiem o co chodzi w blogach.
Napiszę Ci tak - to co kiedyś na pewno już słyszałeś: świat się zmienia i jeśli chcesz w nim uczestniczć musisz się też zmienić albo zmienić ten świat. Są tylko dwie drogi. Jak zawsze.
Zachęcam do dalszej twórczości. Jestem jednak świadomy tego, że Twój przygnębiający wpis może być konsekwencją tego, że komentują Cię ostanio tylko "Bono" i "Francuz" ale nie poddawaj się.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2021 [08:17] - jazgdyni | Link:

Słuchaj

Ty raczej nie pojmujesz prostej mowy. Właściciel, sponsor, inwestor, udziałowiec większościowy, to zawsze to samo. Coś tam pewnie posiadasz, więc jesteś właścicielem. Chyba, że wszystko jest na kredyt, to bank jest właścicielem.
Co do pychy i Alfy i Omegi - to pełna zgoda. Model typu "Zosia Samosia" to polski produkt pospolity. Ja jestem zwolennikiem songu "Trzeba zawołać fachowca".

Co do tego, kto mnie komentuje, to mało istotne. Piszę w ramach terapii utrzymywania umysłu w dobrym stanie. Chciałbym poklasku, to występowałbym w tv i założył kanał na You Tube.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [09:36] - Tezeusz | Link:

Szkoda , że tylko kilkoro blogerów publikuje materiały w NB ciągle ci sami.
Może komentujący pokażą  swoje możliwosci  pisząc na portalu - kiedyś zacząć trzeba.

Obrazek użytkownika admin

23-10-2021 [10:17] - admin | Link:

@JzG Niestety, technicznie NB są przestarzałe. Cała para poszła w Albiclę, która prawie po roku działania ma mniejszy ruch niż Naszeblogi. Tak, to nie pomyłka, jesteśmy lepsi. Za co dziękuję wszystkim obecnym tutaj blogerom i komentatorom. 

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2021 [11:02] - tricolour | Link:

@Admin

Podejrzewałem to od czasu powrotu p. Jaworuckiego. Projekt "Zosia samosia" zdegenerował pulę genetyczną i zaczął być letalny.

A tego nasz wspaniały autor nie jest w stanie zrozumieć i dziwi się, że mu blogerstwo zamiera.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [11:39] - Tezeusz | Link:

Adminie na Ablicli mozemy wstawiać nasze materiały czyli ich linki. Pisać tam się nie da. NB jako prawicowo narodowy portal jest znany i lubiany wśród Polaków.Wielu chętnie go czyta czytelniczy domagają się wręcz patriotycznych materiałów. Trolli  antypolskich przyjmują ze śmiechem i politowaniem. Co można przeczytać np.na FB.
Ablicla to świetny narodowy kominikator i portal narodowy  jako gdzie NP posiada swoje stałe miejsce jak np. w Niezależnej.pl
Skąd wiem ? bo Tezeusz jest aktywny w Ablicli od samego początku powstania.
 

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2021 [11:53] - Jabe | Link:

Nie narodowy, ale partyjny, niestety. No i nie prawicowy, bo to partia socjalistyczna.

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [13:26] - Ryan | Link:

Jabe
Twój portal cienko przędzie

http://komsomol.pl/

Obrazek użytkownika admin

24-10-2021 [11:27] - admin | Link:

@Jabe Na pewno nie partyjny, jest sporo narodowców, konfederatów. Wystarczy wejść i się przekonać. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2021 [15:22] - Jabe | Link:

Nie sądzę, żeby ktoś z zewnątrz chciał się narażać na cenzurę wolnego słowa, nawet potencjalną. Obaj wiemy, jakie naprawdę panują reguły. Prawdziwa oaza musiałaby być rezultatem pewnego konsensusu, a to jest niezgodne z polityką Jarosława Kaczyńskiego, według której każdy niepoddany mu został nasłany przez Putina.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [16:49] - Niezalogowany | Link:

"Obaj wiemy, jakie naprawdę panują reguły."

Zgadza się, ruski trollu, wszyscy wiedzą jakie tu panują reguły:

"Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać."
"Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego"
"Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен".

Troll Jabe zrozumiał?

Obrazek użytkownika admin

24-10-2021 [11:25] - admin | Link:

Tezeuszu, ja nie krytykuję Albicli, tylko mówię, że ją wyprzedziliśmy :).

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [13:20] - Ryan | Link:

- admin 
Albicla to prawicowy portal za pieniądze krajowe.Ja doskonale pamiętam czasy powstawania Twittera.Po roku też było licho

Obrazek użytkownika admin

24-10-2021 [11:28] - admin | Link:

@Ryan Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.. Już Napoleon mówił, że to one wygrywają wojny a co dopiero taką konkurencję. 

Obrazek użytkownika Pers

23-10-2021 [13:24] - Pers | Link:

@admin
//Cała para poszła w Albiclę, która prawie po roku działania ma mniejszy ruch niż Naszeblogi. Tak, to nie pomyłka, jesteśmy lepsi.//

Bardzo mnie to cieszy. Też staram się dołożyć moje co nieco do sukcesu NB.

Acha! Bloga nie chcę dopóki będzie tu rozrabiał "desant".

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [14:33] - Tezeusz | Link:

""Bardzo mnie to cieszy. Też staram się dołożyć moje co nieco do sukcesu NB.'

Kpisz czy pytasz o drogę faktycznie trzeba być bezczelnym ale to standart Ścierwoneona szczególnie jak obrażasz po chamsku i lżysz blogerów NP co za chamstwo
https://naszeblogi.pl/60048-ch...

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [14:15] - Tezeusz | Link:

""Bardzo mnie to cieszy. Też staram się dołożyć moje co nieco do sukcesu NB.'

Kpisz czy pytasz o drogę faktycznie trzeba być bezczelnym ale to standart Ścierwoneona szczególnie jak obrażasz po chamsku i lżysz blogerów NP  w niewybredny sposób oto dowód - co za chamstwo.

https://naszeblogi.pl/60048-ch...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2021 [13:42] - jazgdyni | Link:

Witaj @adminie

Faktycznie NB nie jest nowoczesnym portalem. Lecz wiem ile kosztuje nowy skrypt, a przebudowa starego nie ma sensu. Wyrzucenie góry pieniędzy na Albiklę uważam za błąd i marnotrawienie pieniędzy. Red. Sakiewicz zrobił to kierowany impulsem jak Tweeter zablokował Trumpa. Tylko formuła już się wyczerpała, a jedyna innowacja, która u nas powstała to Allegro.
Myślę, że pewne drobniutkie poprawki dałoby się zrobić, jak ta z której korzystam i za którą dziękuję.
Ja nadal patrzę na Nasze Blogi optymistycznie, jeśli tylko GP nie będzie podkopywał portalu. Może nawet uda się przekonać, by powrócili i jak dawniej, podłaczyli blogi np. linkiem i zajawkami do niezależna.pl. Z sukcesem robi to Jastrzębowski na Salonie24.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-10-2021 [17:53] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Uważam że Albicla to super pomysł. Projekt spełnia nasze oczekiwania na miejsce wolne od powszechnej już poprawności i lewackiej cenzury. Właściciele muszą tylko zmienić podejście do własnych użytkowników - dać im szansę na to, by mocniej zaistnieli.

Obrazek użytkownika admin

24-10-2021 [11:39] - admin | Link:

@JzG Podłączenie jest. Ale mało wydajne. Wybieram teksty, które chcę promować na Niezależnej ale oni dają tylko dwa i to co kilka dni. Mogliby dawać częściej.. Bo to też powoduje, że doskonałe teksty mogą się na taką promocję nie załapać, bo zdetronizują je gorsze ale aktualniejsze. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-10-2021 [12:35] - jazgdyni | Link:

@@
Witaj Adminie!

Mam nie od dzisiaj marzenie, by patriotyczna prawica stworzyła choć jeden patriotyczno - prawicowy portal blogerski o wysokich standardach, który treścią i jakością spowodowałby stanie się naszym centrum opiniotwórczym.
Nadzieje pokładałem w nowym dziele red. Jastrzębowskiego, lecz po miesiącu obserwacji stwierdzam, że cele tego przedsięwzięcia, to utrzymywanie się na pograniczu głównego nurtu, tabloidowy sznyt i obniżenie rangi strefy blogerskiej. Także w innym miejscu usiłowałem zachęcać do roli centralnej strony, lecz nic z tego nie wyszło, bo tamtejsza "Zosia samosia" ma swoje zdanie, a na dodatek unieruchomienie portalu na wiele dni spowodowało, że czytelnictwo obniżyło się dziesięciokrotnie.
Wiem, że cierpimy bidę i forsy nie starcza. Ale są pomysły, bezkosztowe rozwiązania, tylko brak chęci, czasami tylko dlatego, że zawodowo przymuszani do politpoprawności dziennikarze obawiają się blogerów, których ogranicza wyłacznie regulamin i mogą jeździć ostro.
Ale cieszę się z deklaracji, że nasz Szanowny Admin bedzie coś robił, by w końcu Nasze Blogi zajęły należne w sieci miejsce.

Z całym szacunkiem pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-10-2021 [18:01] - Ula Ujejska | Link:

Admin
Albicla ma taki ruch na własne życzenie😁 To "zasługa" Strony Głównej. Przeciętny użytkownik sieci ma tam głównie przedruki z internetowych wydań różnych gazet czy oficjalnych stron różnych organizacji etc... Użytkownik aby poczytać produkcję tych stron, dodatkowo musi być zalogowany na Albicla. Lenie tego nie zrobią, więc idą po linkach do oryginału. Albicla chce być portalem społecznościowym, więc powinna promować przede wszystkim własnych użytkowników - inaczej z ruchem będzie coraz gorzej. A to że NB  są lepsze w "sprzedawaniu" swojej produkcji wcale mnie nie dziwi. Gdyby Niezależna, GP i Albicla dała szansę naszym blogerom na większe zaistnienie, to myślę że dzisiaj bylibyśmy w czołówce blogerskiej.

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2021 [23:10] - tricolour | Link:

@ula

Gdyby babcia miała wąsy...
Gdyby była fabryka samochodów elektrycznych, to by były samochody elektryczne.
Gdyby byly polskie sklepy spożywcze, to byśmy nie wydawali stu miliardów rocznie w obcych na sam chlebek...

... To byśmy byli dzisiaj w czołówce blogerskiej.

Obrazek użytkownika admin

24-10-2021 [11:41] - admin | Link:

@UU Dobra diagnoza i święte słowa. Przydałoby się więcej synergii w SWS..

Obrazek użytkownika Pers

24-10-2021 [11:42] - Pers | Link:

@ujejska
//to myślę że dzisiaj bylibyśmy w czołówce blogerskiej.//
No... A tak to wygrywa ciągle "ścierwoneon" :)))))

Obrazek użytkownika J z L

24-10-2021 [12:09] - J z L | Link:

pam..pers
Rzeczywiscie
Szambo24.r.u nie ma konkurencji w tej klasyfikacji
https://www.similarweb.com/website/neon24.pl/#overview
 

Obrazek użytkownika Pers

23-10-2021 [12:09] - Pers | Link:

@admin
Poczytaj sobie jak traktuje obrażony mitomanzgdyni miejsca gdzie go tolerowano. 
Do czasu.   https://spiritolibero.neon24.p...
Ciebie też to czeka jak nie będziesz grzeczny :)

Obrazek użytkownika J z L

23-10-2021 [12:42] - J z L | Link:

A jak potraktowano Szambo24r.u BIS
Ten www.upodlony.pl
Dalej orbituje ?

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2021 [13:28] - Ryan | Link:

JzL
Ostatnio widziany był w Obłokach Magellana

Obrazek użytkownika J z L

23-10-2021 [21:16] - J z L | Link:

szuka dziewic a ma na swoim portalu panią Faral
ciotę z dworca Centralnego

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-10-2021 [14:16] - Tezeusz | Link:

Pers a ty jakim prawem zawracasz komuś uwagę 
https://naszeblogi.pl/60048-ch...

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2021 [14:05] - tricolour | Link:

@All

Generalnie przykre, że polowa ruchu w watku to w zasadzie jazda na Persa. Przykre wyłącznie z tego powodu, że nie będzie z tego nigdy ani samochodów elektrycznych, ani nowych elektrowni, ani nawet rowerka nie da się zbudować dla dzieci gdy energia kierowana jest wyłacznie do sycenia własnej nienawiści przeciw drugiemu.

Los tego kraju jest tożsamy z losem takich blogów.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

23-10-2021 [16:24] - Niezalogowany | Link:

"Los tego kraju jest tożsamy z losem takich blogów."

Lidl, ruski trollu, co to jest "ten kraj"?

Polak zawsze z dumą i miłością może napisać imię swojej ukochanej Ojczyzny.
Wśród p.o.P.-ów zaś zawsze funkcjonuje jakieś nomina barbara, czyli "ten kraj".

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2021 [17:00] - tricolour | Link:

@nielog

"Ten kraj" to pojęcie, po którym zakompleksiony dureń daje głos. Dumę narodową ma na ustach, a w sercu radość z zakupu Golfa ze śmietnika i tanich jajek Lidla.

Tak, nielog, ten kraj jest wtedy, gdy w obcym Lidlu wykupiono do zera najtańsze jajka, a droższe (po 7.5 za dziesięć sztuk) pozostały.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

23-10-2021 [18:03] - Niezalogowany | Link:

"ten kraj jest wtedy, gdy w obcym Lidlu wykupiono do zera najtańsze jajka"

To właśnie ilustruje skalę ograbienia polskiego Narodu z dobrobytu przez przywiezioną tu na tankach stalina wielopokoleniową resortowo-rodzinno-towarzyską hydrę komunistyczną, pasożytującą na Polsce i Polakach.
Bogu dziękuję za Dobrą Zmianę i dalekowzrocznego Naczelnika, cierpliwie usuwających te pasożytnicze złogi że zdrowej tkanki naszej Ojczyzny.

Wolna Polska zwycięży, Lidl. Stoisz po przegranej stronie.

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [11:34] - tricolour | Link:

@nielog

Żyjesz sprawami sprzed stu lat. Ograbia nas nie Stalin tylko lenistwo. Łatwiej pójść do Lidla niż wybudować sieć sklepów spożywczych.

Czym jeździsz?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [12:16] - Niezalogowany | Link:

"Żyjesz sprawami sprzed stu lat."

Jasne, Lidl. "Wybierzmy przyszłość", zapomnijmy o reparacjach wojennych od IV Rzeszy,
zapomnijmy o własnych lotniskach i przemysłach, bo po co nam nasze, skoro są niemieckie,
jak argumentował tuski rząd. A najlepiej zapomnijmy też o zamachu w Smoleńsku i wybierzmy
"uśmiechniętą Polskę" sikania na znicze, bicia staruszek i niszczenia krzyży oraz
niskoopłacanej siły roboczej dla niemiec, kupującą najdroższy gaz od kacapów.

"Ograbia nas nie Stalin tylko lenistwo."

Kłamiesz i manipulujesz, Lidl, ruski trollu.

Mafie VATowskie to nie "lenistwo".
Próba oddania przez Tuska kluczowych polskich firm niemcom za bezcen to nie "lenistwo".
Obietnica komorowskiego oddania polskich lasów mafiom roszczeniowym to nie "lenistwo".
Podpisanie przez Pawlaka absurdalnie niekorzystnego dla Polski kontraktu z gazpromem to nie "lenistwo".
Tajemnicza zmiana sytuacji z "piniędzy ni ma i nie będzie" rządu tuska na rozwojowy budżet PiS to
nie cud, to usunięcie mafii żerujących na pieniądzach Polaków, nie "lenistwa".

"Łatwiej pójść do Lidla niż wybudować sieć sklepów spożywczych"

Budowanie sieci sklepów nie jest korzystne dla lokalnych sklepików.
To dobrze, że nikt odgórnie nie idzie w tym kierunku. Świadczy to
o rozsądku rządzących i bardzo prospołecznym podejściu.

"Czym jeździsz?"

Rowerem i autobusem. Rower polskiej firmy i tak się składa, że autobus też. Ta firma autobusowa sprzedaje
autobusy na całym świecie.

Obrazek użytkownika Pers

24-10-2021 [12:29] - Pers | Link:

@nielog
Królewna Śnieżka też była?
Ty to masz życie... :)))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [13:23] - Niezalogowany | Link:

"Królewna Śnieżka też była?"

Zaciąłeś się na etapie bajek, ruski trollu?

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [13:39] - tricolour | Link:

@nielog

Kłamca zarzuca kłamstwo. Standard partyjny. Nikt wam nie wmówi, że białe jest białe.

Bardzo dziękuję za dlugi, kłamliwy wywód o mafiach vatowskich, z których nikt nie siedzi i doskonalym ściąganiu podatków, w wyniku którego dlug publiczny wzrósł o pól biliona złotych. Upraszczając ten pokrętny sposób "myślenia" - mafii nie było, a kasa jest tylko drukowana. Bo gdyby mafia była, to by siedziała, a gdyby podatki ściągano, to by nie było długu. 

I tak ze wszystkim w tym kraju. Dlatego w ramach ochrony drobnych sklepikarzy swobodnie budują się Lidle, Bierdy i Dino, a handel hurtowy przejął niemiec, bo to ludzki pan dbający o drobnych sklepikarzy.

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie. 

Pytanko: ta łopata, ta pierwsza, co miała być pierwsza wbita pod fabrykę samochodów elektrycznych, co już ich milion ma jeździć od dwóch lat, to ta łopata ma już zasadzone drzewo na stylisko? Bo jeśli nie, to ja wam łopatę pożyczę, se wbijecie i się rozejdziecie do domów, po ciężkim dniu.

A ten polski autobus, to jakiej marki? Pytanie o tyle sensowne, że trzy fabryki autobusów w Polsce, które produkują 50% europejskich autobusów ma 0% udziału kapitału polskiego. To jaka marka autobusu?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [14:37] - Niezalogowany | Link:

"Bardzo dziękuję za dlugi, kłamliwy wywód o mafiach vatowskich, z których nikt nie siedzi"

Manipulujesz, Lidl, ruski trollu.
Mafie VATowskie zostały zdekapitowane i to się liczy najbardziej: pieniądze wróciły do Polaków. A to, że sędziowscy i prokuratorscy kolesie mafiozów VATowskich nie chca ich ruszyć to już obszar innej bitwy PiS o lepszą Polskę.

"A ten polski autobus, to jakiej marki?"

30 sekund googlowania, Lidl, dasz radę. Powodzenia. Inaczej znowu cię ośmieszę jak w przypadku tych układów scalonych, co ich podobno Polska nie produkuje.

"I tak ze wszystkim w tym kraju"

Nie istnieje żaden "ten kraj", ruski trollu, ale POLSKA.

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [14:43] - tricolour | Link:

@nielog

Goglowanie katalogów polskich układów scalonych daje wynik zerowy. Ostatni katalog wydalo CEMI oraz instytut produkujacy uklady grubowarstwowe ze 40 lat temu. Jak zawsze zdychasz pod ciężarem konkretu Jakaś śmieszna manufaktura WB to jest żadna produkcja.

I podobnie z tym autobusrm. Dawaj markę, to się pośmiejemy z czego ten autobus polski jest budowany w tym kraju. Wymiękasz jak zawsze gdy chodzi o konkret...

 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [16:43] - Niezalogowany | Link:

"Goglowanie katalogów polskich układów scalonych daje wynik zerowy."

Korzystać z wyszukiwarek trzeba umieć, Lidl.

Mając podaną jak osioł na miedzy nazwę firmy wciąż nie umiesz znaleźć informacji. Nie miałbym słów na taką internetową niekompetencję. Bardziej pewne jest jednak to, że to zła wola ruskiego trolla - udawanie, że niewygodne fakty nie istnieją. Jak daleko chcesz zajechać na narracji, że polska firma WB Electronics (firma, nie "manufaktura", Lidl) produkująca półprzewodniki, ich nie produkuje? Wymiękasz jak zawsze gdy chodzi o konkret.

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [16:56] - tricolour | Link:

@nielog

Konkret to jest wtedy, gdy dureń mówi, że nie powstają polskie sklepy spożywcze, by nie tłumić rodzimych sklepikarzy, a jednocześnie powstają obce sklepy spożywcze łącznie z niemieckimi hurtowniami. Tysiącami. To jest i konkret, i dureń w jednym. Największym pracodawcą w tym kraju jest obca firma.

Więc się lepiej zamknij z tymi układami scalonymi, bo ani sklepów, ani łopaty ani scalaków. Ani autobusów, tchórzu jeden.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [19:27] - Niezalogowany | Link:

"Największym pracodawcą w tym kraju jest obca firma"

Bzdura, ruski trollu. Największym pracodawcą w POLSCE (nie jakimś "ten kraju") są małe i średnie przedsiębiorstwa. Polacy zatrudniający Polaków, Lidl. Naród budujący swój dobrobyt.

"Więc się lepiej zamknij z tymi układami scalonymi, bo ani sklepów, ani łopaty ani scalaków. "

Prawda boli, co nie, Lidl? Zapisz, zapamiętaj: polskie układy scalone produkuje polska firma WB Electronics.

Polskiego producenta autobusów jeszcze nie znalazłeś? Użyj może lepszej przeglądarki niż yandex.ru ;)

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [19:15] - tricolour | Link:

@nielog

Może robi scalobe, gdy jedzą schawobe. Nie robią scalonych gdy nie jedzą schabowych. Ogarniasz jeszcze?

Największym pracodawcą w tym kraju jest właściciel Biedronki. Dureń nawet nie wie, kto to jest pracodawca...

Jakiej marki autobusem jeździsz, tchórzu?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [20:29] - Niezalogowany | Link:

"Największym pracodawcą w tym kraju jest właściciel Biedronki. Dureń nawet nie wie, kto to jest pracodawca..."

Podsumujmy twoją myśl: Największym pracodawcą w "tym kraju" jest właściciel Biedronki, będący durniem, który nie wie, kto to jest pracodawca.

Głęboka i interesująca myśl, Lidl. Ogarniasz jeszcze?

Nie wiem, jakie realia panują w tym mitycznym "ten kraju", ale w Polsce większość zatrudnionych pracuje w małych i średnich polskich firmach.

"Jakiej marki autobusem jeździsz, tchórzu?"

Polskiej, rozpoznawanej na całym świecie marki.

Obrazek użytkownika juur

24-10-2021 [19:04] - juur | Link:

Proszę nie wprowadzać w błąd. Polska od dziesięcioleci nie produkuje elementów elektronicznych. Pierwszą rzeczą tzw. transformacji była likwidacja rodzimego przemysłu, który mógłby potencjalnie zagrozić interesom zachodu. Nie tylko w Polsce ale też i na Węgrzech, pamiętam tajemnicze pożary w najnowszych zakładach produkujących półprzewodniki (awarie systemów gaszących).  Jedną z pierwszych regulacji w 'wolnej Polsce" było wprowadzenie cła na elementy i zwolnienie z cła wyrobów gotowych. Jaki był cel tej operacji?  Następny krok to likwidacja wszystkich centrów i ośrodków badawczo rozwojowych w wszystkich branżach.  To już historia. W ten sposób uporano się z rodzimym przemysłem. Często za przysłowiową czapkę gruszek. Teraz jesteśmy mega montownią obcych produktów. Dla wyjaśnienia to nie jesteśmy właścicielami technologii, produktów, rynków zbytu... typowa kolonia. Nieliczni producenci o rodzimym rodowodzie (cwaniaki wg prezesa) jest to niszowa produkcja tzw. mało seryjna i los i tych producentów jest przesądzony jeżeli nie nastąpi otrzeźwienie wyborców, bo na otrzeźwienie polityków nie liczę.
"Polska potęgą informatyczną" to taki żart? W tej dziedzinie w europie nie ma nic potężnego. Może trochę w Anglii?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [20:30] - Niezalogowany | Link:

"Proszę nie wprowadzać w błąd. Polska od dziesięcioleci nie produkuje elementów elektronicznych."

WB Electronics.

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2021 [20:46] - tricolour | Link:

@juur

Pierwszą rzeczą po wykupieniu Elwro było zburzenie budynków. Niemcy zrobili to tak, jak się nauczyli w getcie - do gołej trawy. Potem zlikwidowano technikum elektroniczne przy Elwro. W ten sposób nie tylko zlikwidowano konkurencję, ale i przyszłość młodych ludzi.

Tak się postępuje w podbitej kolonii.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-10-2021 [22:50] - jazgdyni | Link:

@juur

Co ty człowieku pieprzysz. Kim jesteś, by się taką "wiedzą" popisywać?

Obrazek użytkownika Pers

24-10-2021 [15:14] - Pers | Link:

@nielog
//pieniądze wróciły do Polaków.//
A kto je widział?
Icek w telawivie?

Słyszałem, że u Kubusia Puchatka ma być też Śpiąca Królewna :))
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-10-2021 [16:44] - Niezalogowany | Link:

"A kto je widział?"

Wszyscy Polacy, widzący ogromny rozwój gospodarki, przemysłu i infrastruktury.

Strony