Agresywna postawa Rosji

  Dzisiaj [19.10.2021] uwagę wszystkich przyciągnęła debata w Parlamencie Europejskim na temat wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego głoszącego wyższość polskiej konstytucji nad prawem UE.  Był to istny cyrk.  Ursula von der Leyen grzmiała, premier Morawiecki wygłosił piękne przemówienie, a antypolscy europosłowie używali sobie na naszym kraju.  Trwało to cztery godziny, a zakończy się prawdopodobnie uchwaleniem n-tej z kolei rezolucji potępiającej Polskę.  Nie ma to jednak większego znaczenia.  O tym, czy otrzymamy jakieś pieniądze z UE zadecydują zakulisowe rozmowy między nowym rządem Niemiec, Francją i Polską - nie to przedstawienie w PE.

  Znacznie bardziej niepokoi mnie narastająca agresja Rosji.  Dziś dowiedzieliśmy się, iż "Gazprom nie zwiększy dostaw gazu do Europy. Mimo zapowiedzi Putina" {TUTAJ}.  Wczoraj "Rosja zawiesiła przedstawicielstwo przy NATO. Sojusz wydał oświadczenie" {TUTAJ}.  Na początku października mogliśmy przeczytać, że "Rosja grozi zamknięciem placówek dyplomatycznych USA" {TUTAJ}.  W dodatku "Miedwiediew uderza w Ukrainę i Zełenskiego. "Kontakty z wasalem nie mają sensu" {TUTAJ}.  Czytamy:

  "Dmitrij Miedwiediew w bardzo mocnych słowach skrytykował obecne ukraińskie władze. Były prezydent Rosji stwierdził, że "trzeba poczekać, aż pojawią się tam rządzący, którzy będą poczytalni". - Kontakty z wasalem nie mają sensu, trzeba się porozumiewać z suwerenem - ocenił.".

  Możemy do tego dodać, że Moskwa patronuje akcji Łukaszenki nasyłania imigrantów z Bliskiego Wschodu na granice UE.  Po co jej tyle konfliktów naraz?  Przyczyny mogą być dwie: zewnętrzna i wewnętrzna.  Ta zewnętrzna to słabość USA pod wodzą Bidena, a wewnętrzna to chęć przekonania przez Putina swoich "siłowików", iż jest przywódcą zdecydowanym i nie cofającym się przed niczym.  Koszty takiej polityki mogą się jednak okazać ogromne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

19-10-2021 [17:04] - Pers | Link:

Rosja jest w tej dobrej dla siebie sytuacji, że NIC nie musi robić.
Zachód zaoruje się własnymi rękami na własne życzenie.
 Rosja dostarcza wszystkie zakontraktowane ilości wg umów, tak przynajmniej stwierdziła KE.
Chcieli gaz giełdowy? To mają, po 1900$
Po co gaz z Rosji? Niech se wiatraczki w d... wsadzą i panelik fotowoltaiczny na berecik przykręcą.

//Były prezydent Rosji stwierdził, że "trzeba poczekać, aż pojawią się tam rządzący, którzy będą poczytalni". - Kontakty z wasalem nie mają sensu, trzeba się porozumiewać z suwerenem - ocenił.".//
A może to nie prawda?
Po co tracić czas na szatniarza jak można rozmawiać z właścicielem knajpy? :)))))))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2021 [17:08] - NASZ_HENRY | Link:

Dzięki Tuskowi Polska może wyjść z UE bez referendum. Fundusz odbudowy to w większości pożyczki brane wspólnie i spłacane wspólnie niekoniecznie równo. Nie ma się czym ekscytować ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

19-10-2021 [19:08] - u2 | Link:

"Fundusz odbudowy to w większości pożyczki brane wspólnie i spłacane wspólnie niekoniecznie równo."

Dokładnie. O tym mówił minister Ziobro. A potwierdził niedawno prof. Glapiński.

Obrazek użytkownika Maverick

19-10-2021 [17:32] - Maverick | Link:

Wywiad z Davidem Icke.

Ponadczasowe:

https://www.youtube.com/watch?...

Co na to ekonomista tfu historyk Morawiecki?

Obrazek użytkownika u2

19-10-2021 [19:05] - u2 | Link:

Co na to ekonomista tfu historyk Morawiecki?

Nie tylko historyk, to również wybitny ekonomista, bez znajomości historii trudno być dobrym ekonomistą.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Edukacja
W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu[7], następnie rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w latach 1988–1989 brał udział w strajkach okupacyjnych[3]. Studia te ukończył w 1992[8].
Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował także na Uniwersytecie w Bazylei[8] i w Kellogg School of Management przy Northwestern University[9].

Obrazek użytkownika Pers

19-10-2021 [19:17] - Pers | Link:

@u2
Zapomniałeś jeszcze o Hogwarcie.
Grał w quidditcha w drużynie Ślizgonów razem z Draco Malfoyem.

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [19:59] - tricolour | Link:

Hehehe

MBA na ekonomiku wrocławskim. Ta uczelnia to pod zawsze był śmiech na sali.

A może kolega wie coś o jej międzynarodowym prestiżu? Plasuje się choć w rankingu parkingów utwardzonych?

Obrazek użytkownika u2

19-10-2021 [17:33] - u2 | Link:

premier Morawiecki wygłosił piękne przemówienie, a antypolscy europosłowie używali sobie na naszym kraju

Piękne przemówienie jest pieknym przemówieniem. Ale w polityce liczy się skuteczność. Stad zapewne te wściekłe ataki na Polskę w PE i KE. :-)

Obrazek użytkownika Maverick

19-10-2021 [18:22] - Maverick | Link:

Bardzo dobrym komentarzem do nich jest reklama jakiegoś lekarstwa dla dzieci. W tej reklamie sympatyczne dzieciaki mówią, co ich mamy powinny robić, by ulżyć im w chorobie. Najbardziej ujął mnie chłopczyk, który krzyknął „bajecki!”.
Ta reklama skojarzyła mi się z tym, co w polityce widziałem przez te dwa tygodnie w telewizji. Oto polskie społeczeństwo, zmagające z różnymi politycznymi chorobami, dało sobie wmówić, że te choroby pomagają leczyć „bajecki!”.
I tak rządzący PiS opowiada „bajecki” o obronie suwerenności przed ingerencją różnych instytucji Unii Europejskiej, ale również Białorusi, Czech, Niemiec, Rosji, a wcześniej USA i Izraela. Z kolei opozycja na czele z PO opowiada „bajecki” o tym jak to PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.
W „bajecki” PiS-u nawet zacząłem wierzyć, ale na swoje szczęście dość szybko zrozumiałem, że to jednak tylko „bajecki”. Niestety wszystkie konflikty, które ostatnio PiS wywołał w zdecydowanej większości nie są przejawem odzyskiwania przez Polskę niepodległości, ale wynikają z obawy utraty władzy lub są konfliktami, które się przegrywa po to, żeby zmobilizować swoich zwolenników na zasadzie „biją naszych, więc mocniej zewrzyjmy szeregi!”.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-10-2021 [18:44] - Marek Kudła | Link:

Rosjanie to naród durniów wierzących, że Stalin ma usta słodsze od malin !  I co Stalin rozkazał, było wykonane w 100 %, bo jeśli nie to kulka w łeb. Posłali Polaków na rzeź pod Lenino, mordowali oficerów strzałem w tył głowy, wywozili Polaków na Sybir na pewną śmierć.  I już po wojnie mordowali Polaków w tzw. obławie augustowskiej , mordowali niezłomnych, a do roku 1990 są odpowiedzialni za zamordyzm komunistyczny !
Chcemy mieć obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych !!!
 

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [19:28] - angela | Link:

Rosja znów podnosi łeb,  bo winduje wymusza ceny gazu, na ktorych zarabia miliardy, na specjalne zyczenie durnych Niemiec. 
Za " sprzedane" Rosji magazyny gazu, Merkel i kamaryla powinni byc scigani za zdradę interesu narodowego.
Znow Niemcy i Rosja pakują panstwa Europejskie i obywateli w klopoty.
 

Obrazek użytkownika Pers

19-10-2021 [19:38] - Pers | Link:

@angela
//Rosja znów podnosi łeb,  bo winduje wymusza ceny gazu, na ktorych zarabia miliardy//

Jak Rosja może coś "wymuszać i zawyżać ceny" jak USA tylko czekają, żeby sprzedać Europie (a zwłaszcza Polsce) swój tani, patriotyczny gaz?
Radio Tirana w maglu nie podawało?

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [20:13] - angela | Link:

Nie podało, bo wiedzą ze mają Persa  co non stop służy na czatach z podkulonymi łapkami. 

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [20:16] - J z L | Link:

BINGO
pam..pers to sowiecki stan umysłu

Obrazek użytkownika Ryan

19-10-2021 [22:37] - Ryan | Link:

JzL
raczej radziecki  stan umysłu
to po rodzinie zza Buga

Obrazek użytkownika Pers

19-10-2021 [20:44] - Pers | Link:

@angela
//mają Persa  co non stop służy na czatach z podkulonymi łapkami. //
Jak nie macie w tym maglu radia to mogę wam podesłać bo stan waszej wiedzy o świecie jest porażający.
Będziesz umiała włączyć?
 

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [22:25] - angela | Link:

Persie, twoje radio nadaje z Moskwy, więc sluchaj sobie sam.