Przestrzegam przed D. Tuskiem!

Być może staje się to nudne, ale warto jednak bardzo uważnie przyglądać się poczynaniom w Polsce D. Tuska. I trzeba też przypomnieć sobie jego działalność jako premiera RP. 

Jeżeliby założyć (tylko hipotetycznie), że jest wysłannikiem Berlina na Polskę oraz dla Rosji jest "ich człowiekiem w Warszawie", to najwięcej może ucierpieć nasza gospodarka. Oczywiście również atak na nasze, polskie wartości też jest dla Niemców czy Rosji ważny, ale nie tyle, co nasze zasoby naturalne, nasze przedsiębiorstwa czy też dynamicznie wzrastająca nasza gospodarcza konkurencyjność. 

W czasie, gdy był premierem kwitło mafijne, finansowe wyłudzanie od państwa polskiego należnych mu kwot z podatku VAT. Był to proceder nagminny, który w większej części zlikwidowały obecne władze. Oj... to naprawdę musi boleć owych mafijnych VAT-owców, ale też ich promotorów lub ludzi z kręgów dawnej władzy, którzy też być może - przymykając oczy na te szwindle - czerpali z tego zyski, choćby poprzez korupcję. 

Wszyscy chyba pamiętamy, że D. Tusk zapowiadał, że nasze narodowe Polskie Linie Lotnicze LOT wcale nie muszą być polskie. Co wtedy miał na myśli? Czy zamierzał - poprzez OLT Express - przekazać LOT niemieckiemu narodowemu przewoźnikowi, czyli Lufthansie (Deutsche Lufthansa AG)? Czy po to zmniejszał sztucznie ich rentowność? A teraz się okazuje (pominąwszy kryzys cowidowy), że nasze linie mają się całkiem dobrze i są bardzo konkurencyjne, m.in. wobec lotniczych niemieckich linii! Naprawdę warto sobie przypomnieć jego słowa...

A nasze lasy. Czy pamiętamy, że w nocnym głosowaniu - dzięki PiS-owi i tym samym tylko z przewagą 5 głosów - je uratowaliśmy dla Polski. Cały ówczesny rząd PO-PSL chciał je pośrednio sprywatyzować. Tylko komu? Wygadał się wtedy B. Komorowski, który - oczywiście też pośrednio - wskazał, że mogą one być elementem zapłaty Żydom za ich bezprawne i wyimaginowane żądania od nas reparacji wojenno-powojennych. 

A czy pamiętamy likwidację przez D. Tuska naszego przemysłu stoczniowego, który od zawsze był konkurencyjny wobec stoczni niemieckich. Według D. Tuska miał się pojawić jakiś tajemniczy "inwestor katarski", ale oczywiście nic z tej bujdy dla ciemnych "lemingów" nie wyszło a stoczniowcy dostawali propozycje przekwalifikowania się m.in. na... fryzjerów psów. 

No i oczywiście - w dalszej kolejności - warto sobie przypomnieć kontrakt gazowy z Rosją podpisany przez wicepremiera W. Pawlaka, który na szczęście został wtedy zablokowany (a jak by to było dziś?) przez KE, bo został uznany za skrajnie dla Polski i UE niekorzystny. 

No i dalej. Czy pamiętamy jak tamten rząd ubolewał nad kondycją finansową PKP i nie wróżył im nic dobrego bez wsparcia lub przejęcia przez "bardziej doświadczonych przewoźników". Czy wtedy myślano np. o przejęciu naszych PKP przez Deutsche Bahn AG (DB) – niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe i logistyczne? Warto powrócić do tamtych wypowiedzi członków rządu D. Tuska. 

Może to jest obszar niszowy, ale w sumie dla mnie bliski (pracowałem w Uzdrowisku). Rząd D. Tuska postanowił sprywatyzować 20 spośród 27 uzdrowisk w Polsce, które były - po procesie komercjalizacji - jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa. I większość udało mu się z tej listy sprywatyzować a przecież to one  również stanowią (stanowiły) dobro narodowe i to z tradycjami. Docelowo - gdyby rządził dalej - miało pozostać w rękach państwa tylko jedno: w Krynicy-Zdroju. Na szczęście stracił władzę i nie zdążył...

A czy pamiętamy aferę Sobiesiakową (Ryszarda Sobiesiaka), gdzie ten szemrany biznesmen budował sobie do woli kolejkę górską i wycinał bez pozwolenia drzewa z obszaru chronionego i chciał zarządczego stanowiska dla najbliższego członka rodziny (córki) w spółce Totalizator Sportowy? 

Za czasów D. Tuska Polskie Koleje Linowe zostały sprzedane spółce Polskie Koleje Górskie S.A. (99,77% udziałów miała spółka Altura założona przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, 0,23% udziałów cztery gminy z terenu powiatu tatrzańskiego – Gmina Miasto Zakopane, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko i Gmina Poronin). Dopiero w 2018 roku została zawarta  umowa pomiędzy funduszem inwestycyjnym Mid Europa Partners a Polskim Funduszem Rozwoju SA (PFR) w sprawie zakupu 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL) przez Polski Fundusz Rozwoju od funduszu Mid Europa Partners i polskie kolejki górskie znów stały się polskie. 

A czy pamiętamy, że D. Tusk ukradł nam 150 mld zł z OFE twierdząc bezczelnie, że nie były to nigdy nasze pieniądze?

Czy też może przypominamy sobie, że D. Tusk deklarował, że Polska przyjmie walutę Euro już w 2012 roku? Czyli inaczej walutę, na której najbardziej zyskały Niemcy, no może jeszcze Francja i Holandia. To też umyka naszej uwadze?

A już z zamierzchłych czasów czy pamiętamy D. Tuska, który chciał oderwać Kaszuby od Polski i twierdził, że dla niego "polskość to nienormalność"?

I tak bym mógł wymieniać jeszcze wiele zachowań i wypowiedzi D. Tuska, i dodatkowo jeszcze ponad 2 tysiące razy, czyli tyle, ile bloger (prowadzący m.in.: http://niepoprawneradio.pl/) MarkD spisał jako afery rządów PO - PSL. 

Mógłbym, ale to jest bez sensu, bo i tak dziś D. Tusk zapowiada, że jak przejmie władzę to zlikwiduje wszystko, co zrobił dla ludzi PiS: programy socjalne (m.in. 500+, dodatki szkolne, dodatkowe emerytury, pomoc rodzinom wielodzietnym, bezpodatkową pracę dla młodzieży poniżej 26 roku życia, itd, itp.) a także zapewne ukróci dotacje na zrównoważony rozwój dla wszystkich regionów Polski i powróci do swojego  modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego, który zakładał tylko rozwój dużych aglomeracji i to tych z zachodniej, północnej i południowej Polski (szczególnie na dawnych polskich terenach zawłaszczonych onegdaj przez Niemcy). 

A jakie - gdyby udało się D. Tuskowi przejąć władzę w naszym kraju - czekają losy CPK, Baltic Pipe czy Przekopu Mierzei Wiślanej? Czarno to widzę, bo przecież wszystkie te polskie inwestycje uderzają bezpośrednio w żywotne, gospodarczo-polityczne interesy Niemic i Rosji. 

No i już zupełnie na koniec. D. Tusk robi wszystko (a raczej Niemcy), żeby nasz KPO nie został zaakceptowany przez UE, albo przynajmniej chce doprowadzić do odłożenia w czasie tej akceptacji. Pozostały jeszcze trzy kraje, które na taką akceptację czekają (a tym samym na uruchomienie dla nich środków unijnych na odbudowę pocowidową gospodarki): Polska, Węgry i Szwecja. Szwecja chyba tylko dlatego, żeby służyć jako listek figowy zasłaniający prawdziwe oblicze niemieckiej UE. 

Nasz szef NBP twierdzi, że nawet bez tych środków - które i tak są pożyczką, które zadłużają poszczególne państwa - Polska sobie poradzi i to, co dziś pozytywnego dzieje się w gospodarce polskiej jest daleko lepsze niż tzw. cud gospodarczy Niemiec. Oby relatywnie tak faktycznie było!

Tym niemniej... my - jako Polacy - nie możemy dopuścić do tego, aby D. Tusk i jego formacja znów przejęli u nas władzę. To byłby koniec naszej gospodarki a silna gospodarka jest ostoją suwerenności i niepodległości! Chcemy je stracić?

P.S.
Nie byłem w stanie wskazać wszystkich tych bezsensownych prywatyzacji. Np. też zapomniałem dodać, iż szykował się "wielki deal" na sprzedaży polskich szpitali o czym mówiła "płaczka" B. Sawicka.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [20:30] - Pers | Link:

//Być może staje się to nudne//
To już dawno stało się nudne.
Spodziewam się zbiorowego orgazmu komentatorów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-10-2021 [21:46] - Tezeusz | Link:

@ Pers
A my twego chamstwa cd.

https://naszeblogi.pl/60048-ch...

Obrazek użytkownika Ryan

13-10-2021 [22:30] - Ryan | Link:

@Tezeusz
Mdłości mnie brały gdy to czytalem, to szmaty bez krzty godności i honoru...

Obrazek użytkownika J z L

13-10-2021 [20:44] - J z L | Link:

Obawiam się że ten słynny dziennikarz-pedofil połknie własnego penisa czytając kolejną notkę o tusku
​Reszta właśnie zmienia pam..persa
Brawo Krzychu
Orać to antypolskie zaprzaństwo równo
Tak trzymaj

Obrazek użytkownika Ryan

13-10-2021 [21:17] - Ryan | Link:

JzL
Brałem i ja udział w "polemice" (pod wpisami Krzysztofa) z tym pedałem @faralem.
Żenująca lewacka karykatura człekokształtna
Dno

Obrazek użytkownika J z L

13-10-2021 [21:32] - J z L | Link:

Ciota z Saskiej Kępy, Słynny łowca przygód z dworca Centralnego i Wschodniego
ps.
po jakiego ruja tam się w tym szambie udzielasz

Obrazek użytkownika Ryan

13-10-2021 [21:41] - Ryan | Link:

Tam jak zwykle jest całodobowa orgia palantów 
Taka zbiorową masturbacja pedofili i homosiów. Wielu z nich doskonale znasz . Takie internetowe wszy łonowe. Ale co ciekawe @faral czuję się tam jak ryba w wodzie. 
Przypadek?

Więc tylko dlatego tam jestem by robić sobie bekę z tych ludzkich odpadków.A i poszukiwania kim tam jestem nadal trwaja
I lipa

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-10-2021 [15:53] - Kaczysta | Link:

Ten "dziennikarz" to jedną z najbardziej obrzydliwych kreatur w sieci.Choć pisze tylko w Toy-Toyu bo na innych portalach nie ma dla niego miejsca

Obrazek użytkownika J z L

14-10-2021 [20:13] - J z L | Link:

W dyskusji na świrgolu o tym rowerku z Szamba 24r.u jeden z Twitterowiczów napisał że w ostatnich wyborach samorządowych na radnego z Saskiej startował z listy PO.
Ale nawet pedały z warszawskich dworców na niego nie chciały głosować bo miał ich....całe 27 i fora że dwora

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [20:48] - Jabe | Link:

Jak już tu wielokrotnie pisałem, „nasze narodowe Polskie Linie Lotnicze LOT” nie powinny wcale istnieć, bo nasz naród Polski nie ma w tym żadnego interesu. Tak, jak za komuny i Sanacji, w istnieniu przedsiębiorstw państwowych interes ma aparat z rodzinami i kolesiami. A już państwowa własność kolejek linowych jest zupełnym absurdem. Problem w tym, że Donald Tusk też ma zaplecze, które z pewnością ma smaka na konfitury w poszerzonym przecież korycie. PiS pokazał, że wystarczy iść na rympał.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-10-2021 [21:02] - Marek Kudła | Link:

Żeby było wszystko jasne:
Przyjdzie wielka klęska tych,  którzy nienawidzą Polski,  którzy zdradzali i zdradzają naszą Ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska  tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!   Ci lewaccy oszuści walczą o koryto wszelkimi sposobami, i wykrzykują do PIS-iorów:  „Będziecie siedzieć”,  za to żeście wygrali wybory !   Nie, to nie wy będziecie wsadzać Polaków, prawowitych gospodarzy polskiej ziemi -  broniących swego Państwa,  ale to my Polacy was za zdradę naszego Państwa i Narodu Polskiego uczciwie osądzimy !!!   Na nic wasze zastraszanie Polaków i groźby .  Przygotujemy wam sprawiedliwe procesy, bo zapracowaliście na nie solidnie,  a  już w kolejnych wyborach 2023 odrzucimy was od wpływu na nastą Ojczyznę i usuniemy z życia publicznego !  
 

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [21:03] - u2 | Link:

"Tusk robi wszystko (a raczej Niemcy), żeby nasz KPO nie został zaakceptowany przez UE"

Już Trzaskowski się wygadał, że UE ma "zamrozić" środki dla Polski. Tę linię kontynuowała Katarina Barley z Niemiec, która postulowała w PE zagłodzenie finansowe Polski i Węgier.

Słusznie oponował przeciwko KPO minister Ziobro, bo to de facto ... pożyczka. No, ale darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, ale czy na pewno "darowanemu" ? To nie pożyczka bezzwrotna jak było w przypadku Planu Marshalla, tylko na procenty.

Obrazek użytkownika Ryan

13-10-2021 [22:15] - Ryan | Link:

Jeszcze kilka dni temu, kretyn Tusk i jego banda z PO twierdziła że wschodnia granica ma być szczelna a gdy Rząd chce zbudować dodatkowej zapory na wschodniej granicy Polski to on jest teraz przeciw
No szmata panie
Szmata

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [22:21] - u2 | Link:

"Szmata"

Już pisałem na NB po czym poznać, że Tusk kłamie, ale powtórzę : po tym, że otwiera usta by mówić :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-10-2021 [22:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Budowa muru nic nie da. Skończyć się to może tym że pod murem będą zima umierać ludzie których śmierc obciąży nie PiS tylko Polskę.
Tu trzeba oddziaływania na kanały którymi migracja dociera do Białorusi i zdecydowanego działania UE. 
Tylko że pojawia się problem, coś za coś. PiS niestety nie potrafi działać skutecznie za kurtyną, jest specjalistą od prężenia muskułów przed swym elektoratem. 
Nic ponad prezentowanie fotek śniadego kola dymającego krowę PiS nie stworzy.

Obrazek użytkownika u2

14-10-2021 [08:39] - u2 | Link:

"Tu trzeba oddziaływania na kanały którymi migracja dociera do Białorusi i zdecydowanego działania UE. "

To na co jeszcze czekasz "zdzichu" ? Do roboty śmierdzący leniu. Pogoń swoich przydupasów w PE z EPL i EPS, aby działali, a nie spali i się obijali :-)

Obrazek użytkownika Pers

13-10-2021 [22:21] - Pers | Link:

Tu jest fajna fotka, polecam  https://krzysztofjaw.neon24.pl...

Obrazek użytkownika J z L

14-10-2021 [09:36] - J z L | Link:

pam...pers
ten w środku to twój brat czy ojciec
​To z rodzinnego albumu masz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-10-2021 [07:24] - Tezeusz | Link:

TRZEBA WIEDZIĆ że tzw. totalną opozycję w naszym Kraju stanowią głównie przybysze ze wschodu, podły prezent Stalina jako tzw. "poP" do budowy komuny w PRL-u. Stalin nie pozbył się inteligencji, a przysłał około 340 tys.najgorszą kategorię ludzi; prostactwo bez wykształcenia, wszelkiej maści zboczeńców, przestępców, brudnych oszczanych meneli i oprychów NKWD głównie z pochodzeniem chazarskim i nimi obsadził najwyższe i najważniejsze instytucje w Polsce głownie w wojsku i UB a jak mieli chociaż średnie to zostawali; lekarzami, architektami nauczycielami, a także sędziami i pokuratorami - i do dzisiaj traktują te synekury jako dziedziczne i przekazują swoim PO-miotom, teraz to już trzecie i czwarte pokolenie tych przybłędów które uzurpuje sobie niczym nieuzasadnione w Polsce przywileje na domiar jeszcze dziadostwo to ubzdurało sobie że są elitą i Polska to będzie ich Kraj i nie bez powodu niosą na transparentach obrzydliwe hasła nakazujące WYPI---LAĆ Polakom ze swojego Kraju

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2021 [09:19] - Jabe | Link:

🚑

Obrazek użytkownika sake3

14-10-2021 [11:01] - sake3 | Link:

Przed kim autor przestrzega? Przecież ten niemiecki pachoł nawet nie kryje swoich antypolskich zachowań,nawet jest z nich dumny.Nawet na tyle,że w Sejmie pani lalkarka o bardzo małym rozumku ,cielęcych oczkach i filuterną minką jak po opowiedzeniu celnego dowcipu zmienia dla niego treść Roty i stawia go na miejscu Boga.

Obrazek użytkownika J z L

14-10-2021 [22:12] - J z L | Link:

Podziwiam Krzysztofie Twoje stalowe nerwy
Jak nie rosyjską dziwka to Ub-ecki pomiot.Jak nie niebieski pedał to.....trzecie jego konto czyli Gringo
Tak,tak
To kolejne konto dobrowolskiego vel faral vel zawisza.
On zawsze do Ciebie "piję"
Jeden ruski cwel ma 4 ten jak dotąd tylko 3