Korwin-Mikke będzie wspierał rząd PiS

"Chcę jednak powiedzieć, że na zewnątrz będziemy wspierać rząd, wewnątrz zaś ostro się spierać, bo tak rozumiem spór polityczny."- powiedział popularny Korwin.

W związku z wydarzeniami w Polsce Unia Europejska uruchomiła procedurę badania praworządności w Polsce. Janusz Korwin-Mikke sprzeciwia się tej decyzji i podkreśla, że w tej sprawie będzie popierał rząd PiS: "Także być może rząd PiS zostanie uznany za ten, który odrzuca częściowo te europejskie reguły - z przykrością muszę powiedzieć, że akurat w tej sprawie sporu z KE będę PiS popierał."- powiedział dla portalu [a]http://wpolityce.pl/polityka/2....

Korwin-Mikke zaznacza jednak, że PiS jest współwinne zaistniałej sytuacji, gdyż głosowało za ratyfikowaniem traktatu lizbońskiego: "To ingerencja w polskie sprawy, ale to PiS negocjował Traktat Lizboński, agitował by go podpisać, a śp. prezydent Kaczyński go podpisał. To PiS jest współodpowiedzialny za to, co się stało. Oczywiście Platforma też by to podpisała, ale to PiS mówi o obronie suwerenności Polski."- czytamy.

Zdaniem Korwin-Mikkego histeria jaka pojawiła się w związku z rządami PiS jest przesadzona: "To salonowa histeria - ci ludzie uważają, że tylko oni mają prawo interpretować historię, że tylko ich opinie są ważne. Ile razy się zdarza, że państwo słyszą, że wszyscy ludzie potępiają, że cała Europa potępia - to proszę pamiętać, że jest to 15 procent".

Korwin-Mikke wytłumaczył, że rząd PiS jest krytykowany na zachodzie z inspiracji polskiego salonu: "Oni rozmawiają z kolegami z tego samego salonu z Paryża czy Brukseli, a to nie są opinie całego świata, ani nawet większości demokratycznej, ani nawet elit - to opinie hołoty, która dorwała się do władzy w tych krajach i wzajemnie się wspiera. Powiem tak: jeśli Adam Michnik nazywa kogoś autorytetem moralnym, to prawie na pewno jest to oszust, złodziej czy agent komunistycznej bezpieki"- powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Galiński

15-01-2016 [17:31] - Galiński | Link:

Panie Boże chroń nas od przyjaciół... szczególnie z tych sowieckich agentów wpływu jak JKM!