Wojna PiS z Marianem Banasiem

  Wczoraj [15.09.2021] szef NIK, Marian Banaś przedstawił w Sejmie raport na temat wyborów kopertowych i strat jakie poniósł budżet państwa {TUTAJ}.  Podczas jego wystąpienia posłowie PiS najpierw hałasowali i przeszkadzali, a potem wyszli z sali.  Upodobnili się więc do posłów totalnej opozycji, którzy zwykle postępowali w podobny sposób.  Skąd ta demonstracja?  Był to jeszcze jeden epizod w wojnie, jaką PiS toczy z Marianem Banasiem od jesieni 2019 roku.

  Zaczęła się ona od tego, iż TVN ujawniła, że w kamienicy należącej do Banasia funkcjonuje dom schadzek, oferujący pokoje na godziny {TUTAJ}.  Wprawdzie odpowiadał za to facet wynajmujący ten budynek, lecz sprawa ta rzuciła cień na Banasia.  Ten chciał początkowo podać się do dymisji {TUTAJ}, ale nieznani geniusze z PiS zaczęli prześladować jego syna.  W efekcie Marian Banaś się wściekł, dymisję wycofał i energicznie zabrał się do kontrolowania PiS.  Jednym z efektów tego był wspomniany wyżej raport.  Banaś przygląda się też Funduszowi Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.  Prokuratura podległa temu ostatniemu złożyła do Sejmu wniosek o odebranie Banasiowi immunitetu.  Miał on być procedowany w zeszłym miesiącu, ale jak na razie nie doszło do tego.

  W dzisiejszej pogadance "Przyłapani? I co z tego?" {TUTAJ}  Rafał Ziemkiewicz zwrócił uwagę na to, że cała ta wojenka toczy się o nic.  Raporty NIK nie spowodują istotnych skutków.  Nikt bowiem nie ma za złe politykowi tego, iż przekracza swe kompetencje i nagina procedury, byle czynił to w imię "wojny z imposylibizmem" lub "bypassów".  Taki właśnie obyczaj panuje w Polsce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-09-2021 [19:08] - u2 | Link:

"Podczas jego wystąpienia posłowie PiS najpierw hałasowali i przeszkadzali, a potem wyszli z sali."

Słuchałem wczoraj kilkunastominutowego wystąpienia pana Banasia na YT. Mówił o wyborach kopertowych i jego wątpliwościach, które przekuł na zawiadomienia do prokuratury, m.in. na Premiera RP. Nie słyszałem, aby ktokolwiek mu w tym wystąpieniu przeszkadzał, ale może posłowie PiS wcześniej wyszli ?

Co do zarzutów to moim skromnym zdaniem typowe szukanie winnych wśród urzędników, na których leżał obowiązek zabezpieczenia wyborów w sytuacji pandemii. Nie było to wiec przekroczenie uprawnień, tylko działanie zgodnie z przepisami wyborczymi, a zwłaszcza z konstytucją.

Obrazek użytkownika Jabe

16-09-2021 [20:04] - Jabe | Link:

Na urzędnikach ciążył obowiązek przeprowadzenia wyborów, który zlekceważyli. Wydali też pieniądze na cel bezprawny – owe wybory kopertowe. Powinni zostać za to ukarani.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-09-2021 [19:58] - NASZ_HENRY | Link:

Banaś to większa pomyłka niż Gowin ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jan1797

16-09-2021 [20:42] - Jan1797 | Link:

Proszę sobie wyobrazić jak przykre jest  dla krakowskiego Solidarucha zachowanie pana Banasia.
Przecież szkolono nas jak uodpornić się na prowokacje, jak odróżnić operacje false flag, jak odróżnić
„operacje informacyjne”. Myślę, że pan Banaś był lepiej przygotowany w powyższych dziedzinach 
od całego mojego środowiska a rzetelność notki szanowny U2, ocenił bardziej niż delikatnie.