Zignorować Der Prozess a la Kafka

Absurdalna sytuacja bohatera Franza Kafki mogła rozwijać się aż do stanu sennego koszmaru ponieważ ów podsądny okazał się być człowiekiem bez inicjatywy, który nie jest w stanie kształtować własnego życia. Józef K. mimo, iż nie uczynił nic nagannego poddał się bezwolnie surrealistycznej procedurze zaprezentowanej przez „sąd” jawiący się jako biurokratyczne błędne koło.
 
„Komisja Europejka wszczyna procedurę kontroli praworządności w Polsce” – ta wieść spadła na nas 13 stycznia. Jednych zaskoczyła i zaniepokoiła, a innych ucieszyła. Dziwne to, bo jak można być politykiem suwerennego państwa i cieszyć się z zewnętrznej kontroli. Taka kontrola może przy tym doprowadzić do jakichkolwiek sankcji tylko pod warunkiem jednomyślności Rady Europejskiej, czyli wszystkich państw członków Unii.
 
Natomiast po spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Wiktorem Orbanem 6 stycznia uzyskaliśmy deklarację, że Węgry nie poprą żadnych sankcji wobec Polski. Komisja Europejska, zdominowana przez Niemców wszczęła Der Prozess pomimo tego, że nie może on doprowadzić do żadnych konsekwencji.
 
Jest jednak możliwość rozpętania hucpy propagandowej, czyli tzw. grillowania naszych władz państwowych. Tym sposobem protektorzy establishmentu III RP mają nadzieję zastopować Dobrą Zmianę w Polsce, a to oznacza dziesiątki miliardów zł niezapłaconych podatków przez niemieckie supermarkety i banki.
 
Znowelizowane prawo spowoduje, że zagraniczne koncerny będą płaciły podatki tak jak ich krajowe odpowiedniki, a to da możliwość sfinansowania programu 500+, obniżenia wieku emerytalnego i zwiększenia kwoty wolnej od podatku. 
 
Jak napisałem na wstępie, grillowanie kafkowskiego podsądnego możliwe było z powodu jego bezwolność i poddaniu się absurdalnej, surrealistycznej procedurze. Podobnie będzie z Polską, jeśli przyjmie bezkrytycznie brukselska, czytaj berlińską narrację.
 
Gdyby to ode mnie zależało, to nasze władze uchyliłyby się od dialogu na odległość i uprzejmie zaprosiły Komisję Europejską do biblioteki sejmowej, bo tam najskuteczniej można prześledzić proces legislacji.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

14-01-2016 [15:22] - Adam66 | Link:

Nawet nie trzeba fizycznej obecności KE, powinno wystarczyć przesyłanie wideo z "demokratycznych występów" PO i Nowoczesnej podczas sejmowych przemówień przedstawicieli obecnego rządu...