Jasmina czyli matriks Hołowni

Czasami żałuję, że nie jestem sklerotykiem, który wprawdzie pamięta niegdysiejsze śniegi, ale do wieczora zapomina co jadł na śniadanie. Taki delikwent może w kółko oglądać ten sam film i wertować na okrągło jedną książkę, bo skleroza nie eliminuje umiejętności czytania, a przy obecnych cenach książek pozwala na spore oszczędności. Jako zamulony dziadunio mógłbym rozkoszować się całe dnie skrzeczącą pospolitością, zwłaszcza jazgotem opozycji, nie nudząc się ani przez chwilę, mimo, że progresywne towarzycho plotłoby nieustannie te same banialuki, zabawne jedynie przez kilka początkowych powtórzeń, potem już tylko żenujące. Niestety, bez zaburzeń percepcji skazany jestem niemal wyłącznie na monotonię obserwowania kołowrotka.
Dlatego jak beduin wody na pustyni, łaknę choćby kropli premierowych bajdurzeń. I pewien miłosierny Samarytanin wyszedł naprzeciw mej tęsknocie. Wielebny Grzegorz Hołownia zorganizował kongres swej partii. I wystąpił w roli showmana, w której dał się niegdyś poznać publiczności TVN, w programie egzaltowanych jurorów: “Mam talent”. Tytuł był wręcz skrojony na jego miarę. Lider polski 50 błyszczał i tym razem. Tak zauroczył słusznych komentatorów wizją przyszłości, że na serio analizowali jego program.
Mnie tam jest gancegal, ziści się czy nie, tym bardziej, że formacja Hołowni niekoniecznie musi dotrwać do wyborów. Ale liczy się powiew nowości, cóż jeśli nawet w porywach groteskowy. Ważne, że lider dotrzymał słowa i uczyniwszy krok ku matriksowi, przedstawił na konwentyklu postać, która ponoć ma zmienić oblicze polskiej polityki, komputerową aplikację Jasmina, o bezbarwnym głosie mało empatycznej osobniczki. Ja obstawiałem Golema, Nosferatu albo jakiegoś awatara. Nie skreślam wszak do końca swoich faworytów, bo, a nuż, Jasmine się zawiesi.
Tak czy owak gdyby nie Hołownia, zabiłaby mnie katarynkowa nuda jeremiad elyt III RP na temat bezsensu stanu wyjątkowego, obłudne biadolenie nad utratą przez bezprawie pisowskiej dyktatury funduszy unijnych, straszenie pacyfikowaniem szkolnictwa przez ministra Czarnka i widmem zapaści służby zdrowia w obliczu czwartej fali pandemii, też naturalnie sprokurowanej(zapaści i pandemii) przez reżym z nowogrodzkiej.
Na szczęście nie samą polityką żyje człowiek. I mogę się do woli denerwować, ekscytować, podniecać, zachwycać, degustować, sycić(w zależności od dyscypliny) wydarzeniami sportowymi. Aż szkoda, że to nie miejsce na takie emocje.
 
Sekator
 
Ps.

- W meczu z Albanią nasi oddali zaledwie pięć strzałów - podpuszcza mnie mój komputer.
- I strzelili cztery gole - nie daję się sprowokować. - To daje, mój Eustachy, osiemdziesięcioprocentową skuteczność.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

06-09-2021 [21:15] - J z L | Link:

Według planów urodzonego w 1976 roku telewizyjnego szołmena, w roku  2050 Szymon Hołownia obejmie w Polsce władzę. Czyli wtedy, gdy Hołownia osiągnie 74 lata...
Szołmen Hołownia ma więc aż 29 lat czasu na wychowanie sobie elektoratu, który składa się dzisiaj w większości z przedszkolaków oraz z młodzieży z klas podstawowych. O osobach starszych nie wspominam, gdyż tylko nieliczni doczekają 2050 roku, chociaż z reguły są to kompletnie zdziecinniali starcy i staruszki. I to dla nich Szymon Hołownia zorganizował w ubiegłą sobotę Kongres swojej partii – oczywiście w konwencji Kinderbalu - z wieloma, zapowiedzianymi atrakcjami.
Największą z atrakcji miał być tajemniczy gość, co pobudzało wyobraźnię dziatwy wyborczej a także zdziecinniały elektorat Szymona. Niektóre z dzieci miały nadzieję, że na Kinderbal przybędzie Dziad Mróz z prezentami, zaś zdziecinniała część elektoratu żyła nadzieją otrzymania w materiałach na kinderbal koców reumatycznych nie wymagających prania. Nadzieja ta słabła jednak z każdą chwilą od rozpoczęcia Kinderbalu, gdyż jeszcze przed przybyciem tajemniczego gościa, po sali balowej krążyły wolontariuszki z koszyczkami, domagając się wrzucenia tradycyjnej dychy dla Szymona.
Niestety, w papierowych torbach, które otrzymali uczestnicy Kinderbalu, obok pocztowego przekazu kwoty dziesięć złotych na konto Szymona było tylko zdjęcie lidera partii w 2050 roku, gdy Hołownia sięgnie wreszcie po władzę. W torbach nie było nawet batona lub choćby garści landrynek, że nie wspomnę o wymarzonych kocach reumatycznych!
Kiedy wolontariuszki przestały krążyć po sali balowej, wreszcie pojawił się sam Hołownia z dumnie trzymanym w ręku smartfonem. Wkrótce okazało się, że żadnego gościa nie będzie na Kinderbalu, gdyż tym gościem jest aplikacja w smartfonie Szymona, którą będzie można kupić od operatora za skromne dwie dychy. W tym jedna dycha pójdzie na konto Szymona!
Zawód zebranego na Kinderbalu elektoratu był zatem olbrzymi gdyż oczekiwano, że przynajmniej pojawią się prawdziwi sztukmistrze ze swoimi śmiesznymi sztuczkami jak na przykład wyjmowanie królika z kapelusza… A tu, oprócz wkładania dychy do koszyczka i możliwość zakupu aplikacji za dwie dychy – Szymon nie przedstawił żadnej innej sztuczki, która już dzisiaj przesądziła by o zwycięstwie wyborczym Hołowni w 2050 roku…

Obrazek użytkownika J z L

06-09-2021 [21:17] - J z L | Link:

Uczestnikom Kinderbalu pozostało tylko zdjęcie przywódcy państwa w 2050 roku oraz serwowane w przerwie Kinderbalu owsiane ciasteczka i niskocukrowa oranżada. Szału zatem nie było tym bardziej, że ciasteczka owsiane były za twarde na młode ząbki i sztuczne szczęki zdziecinniałego elektoratu Szymona Hołowni.
Niestety! Nie odbył się także zapowiadany po Kinderbalu koncert Majki Jeżowskiej w nowym repertuarze. Ponoć ze względu na lumbago dziecięcej artystki…
Nie minął tydzień od zakończonego Kinderbalu gdy się okazało, że aplikację za dwie dychy przygotowali radzieccy informatycy w celu ściągnięcia ze smartfona wszystkich informacji o elektoracie Szymona. Zatem za sprawą tajemniczego gościa, którego Hołownia sprowadził na sobotni Kinderbal, nadzieja starszych dzieci na otrzymanie za darmo koca reumatycznego nie wymagającego prania zamieniła się w strach. Wyczyszczą przy pomocy aplikacji konto, czy nie wyczyszczą? Oto jest pytanie…

https://niepoprawni.pl/niepoprawni2/blog/mpyton/kinderbal-czyli-kongres-holowni-2050

Obrazek użytkownika sake3

06-09-2021 [22:25] - sake3 | Link:

Szymuś Rybie Oczko znowu błysnął na tej swojej imprezce, ale i tak daję mu punkt, że się nie popłakał i posmarkał do mikrofonu.Rozsmieszył mnie ten filuterny, tajemniczy uśmieszek na jego twarzy gdy zapowiadał ,,dostojnego '' gościa albo gościówę, bo nie wiadomo jakiej płci jest ta matrixowa Jasmina.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-09-2021 [16:21] - Jan1797 | Link:

Tak zauroczył słusznych komentatorów wizją przyszłości, że na serio analizowali jego program.

Czy aby człowiek, który po klęsce OZE w zimie tego roku wychodzi z programem węgiel finito 2030
serwując opowieści zmiennej treści o migrantach nie wielebny, wręcz a wielce niepewny jest? :))

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-09-2021 [18:35] - Marek Kudła | Link:

Hołownia skończy jak Palikot !  To wybitny cynik !  To efemeryda bez wyższego wykształcenia i pajac na gumce służb specjalnych.  Jego programem jest walka z Kościołem w Polsce, aborcja na życzenie i oczywiście przedłużenie wieku emerytalnego do 67 lat.  Solidaryzuje się z elgiebete, Margot i innymi osobami transpłciowymi. Każe na siebie mówić „ta Hołownia“ .  Na filmie, w którym mówił o polskiej konstytucji, rozpłakał się, co u jego odbiorców wywoływało raczej śmiech, drwinę i politowanie. Płacz Szymku płacz, bo litość nad tobą bierze !
 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-09-2021 [21:23] - Jan1797 | Link:

Hołownia skończy jak Palikot ! 
Na to wygląda,
Faktycznie zredukowaliśmy w Polsce od 1990 r. zakładaną 45% emisję gazów cieplarnianych
do 2030 r. Pozostało nam uzyskanie 40% energii z OZE odpornego na zimę [...]. Tu wsparcie
Sztucznej Inteligencji Jasmina jest konieczne :)), by wynik dla węgla był ostateczny.