Niebezpieczne choroby Ameryki...

Zapytano, co należałoby zrobić, aby zniszczyć Amerykę? Odpowiedź brzmiała; otworzyć granice, gwałtownie zadłużyć budżet, nakręcić inflację, demoralizować młodzież, ograniczyć konstytucyjne wolności, zniszczyć wiarę w uczciwe wybory, pozwolić na większy import narkotyków i zdemoralizować etos wojska. Pech w tym, że właśnie to zachodzi na naszych oczach…
https://scontent-sjc3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240816206_1186877948390227_3375649088914948944_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=j3KVXbhduBAAX-29sub&_nc_ht=scontent-sjc3-1.xx&oh=a2cd34063d66f00f01850c12c312ecfd&oe=6150612B
Wyborczym hasłem Joe Bidena było “Build back better!” (Odbudować lepiej), podobne hasło podchwycili inni światowi liderzy, nawet klimatyczny papież Franciszek.  No i widać, że Biden jest konsekwentny. Po 20 latach, na rocznicę przepędzenia  Al-Kaidy i Talibów z Afganistanu, obydwa te ugrupowania dziś odbudowane w zaskakującym tempie zdecydowanie mają się lepiej. Wyposażone w najnowocześniejszą broń i unikalny drogi sprzęt wojskowy w błyskawicznym tempie praktycznie opanowały cały Afganistan.  
Zachód zapragnął aby w Afganistanie rozkwitła demokracja. W wyszydzanym od systemów feudalnych Afganistanie wzrasta pluralizm, jako świadectwo umacniającej się demokracji  z pakistańskich czeluści do Talibów i Al-Kaidy dołączyła odrodzona ISIS Khorasan. Ktoś tu zapomniał o starych mądrościach i przestrogach: bądź ostrożny o co się modlisz, bo możesz to otrzymać…

Nowe władze Islamskiego Emiratu Afganistanu otrzymały w spadku od Wuja Sama ok. $83 mld warty sprzęt i wyposażenie. Pech chciał, że Afganistan nie ma dostępu do morza, więc na liście podarunków nie widać nuklearnych lotniskowców, zapomniano też  pozostawić bombowców dalekiego zasięgu. Cóż zdarzają się niedopatrzenia, ale te wspólne 20 lat zażyłości odbiły się echem po afgańskich górach.

Trwa spór o ojcostwo projektu ewakuacji z Afganistanu. Trump chciał wyjść jeszcze przed tradycyjnym dorocznym sezonem  walk, czyli przed 1 maja, jednocześnie twardo uzależniając etapy wycofania od zachowania Talibów. Co zrobił Biden wszyscy zainteresowani już wiedzą, odebrał decydujący głos wojskowym i powierzył go swoim dyplomatom zakochanym w NWO. Pewnie też chodziło o wygenerowanie obrazu zwycięskiego Bidena bliżej przyszłorocznych parlamentarnych i lokalnych wyborów, aby zredukować narastające niezadowolenie społeczeństwa. Nam Polakom ta decyzja “kiedy rozpocząć” może kojarzyć się z równie brzemienną w skutki decyzją godziny “W”, czyli rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Wtedy cała logika i trening szedł w kierunku wykorzystania elementu zaskoczenia i rozpoczęcia powstania w godzinach wieczornych, ale niestety tak się nie stało…

Są uzasadnione opinie, że w ostatnich interwencyjnych  “imperialnych” wojnach w Afganistanie, poczynając od Imperium Brytyjskiego, przez Sowietów i Amerykę tak naprawdę chodzi o opanowanie i kontrolowanie bardzo lukratywnego afgańskiego imperium produkcji opium (makówek). Afgańskie opium w 95% zaspokaja (heroina) Europę i w 90% zapotrzebowanie całego świata. Rynek ten obliczany jest na ok. $100 mld. W wielu krajach mamy dziesiątki milionów ludzi już uzależnionych od narkotyków, więc są to ludzie chorzy potrzebujący tej trucizny  “jak na lekarstwo”. Widzimy, że decydenci tego świata uważają nas wszystkich maluczkich za obecnych, bądź przyszłych pacjentów, więc biznes się ostro rozwija. Powstają wielkie fortuny, kwitnie też lokalny biznes pogrzebowy.  Wystarczy spojrzeć na generowanie i genialne  operacyjne kierowanie najlepszym wytrychem do kontrolowania populacji, czyli wirusem C-19.
W sumie patrząc na ruchy administracji Bidena na afgańskiej szachownicy, zaczynając od odrzucenia sensownego projektu wycofania autorstwa ekipy Trumpa, a kończąc na kluczowym akcie idiotycznego opuszczenia strategicznej twierdzy Bagram (ok. 50 km na północ od Kabulu, na którą wydano ok. $10 mld) i pozostawienia własnego sprzętu wojskowego można myśleć o jakiejś strategicznej pułapce. Zapewne obficie pozostawiona broń rozzuchwali Talibów przyczyniając się do dalszych krwawych awantur na bliskim i środkowym wschodzie.

 W ciągu 20 lat w/g Pentagonu US na samą walkę w Afganistanie wydały $837 mld, natomiast Brown University szacuje amerykańskie wydatki na wojnę w Afganistanie na poziomie $2,3 bln. Przypomnijmy, że  rząd US tym samym nabył zobowiązania wobec weteranów tej wojny i ich rodzin (opieka medyczna i świadczenia) na długie lata.

Cóż, jesteśmy “na kursie i na ścieżce” z Afganistanu uciekają ludzie młodzi i wykształceni obawiając się losu ofiar czerwonych Khmerów, czy losów polskich żołnierzy wyklętych. Na północy kraju w okolicach doliny Pansziru gromadzi się opozycja pod przywództwem wiceprezydenta ostatniego rządu (Saleh) i syna słynnego lidera Ahmada Szaha Masuda (zabitego na dwa dni przed 9/11). Podobno zaczynają bardzo skromnie ok. 6,000 żołnierzy, 6 śmigłowców, 14 pojazdów Humvee i 20 starych sowieckich czołgów. Zobaczymy…

Na światowym froncie nieprzerwanie trwa ofensywa Covidowa, globaliści wynaleźli szczepionkę prowadzącą do ograniczenia naszych wolności. Najbardziej dobitnym przykładem na maoistowskie rozpasanie biurokracji jest Australia, która przecież zaczynała jako wyspa-więzienie i teraz tak samo kończy. To co tam się dzieje, przypomina czasy Stalina i Hitlera, obywatele obdzierani są z większości swoich praw.  Czy ludzie dadzą się tak zgnoić, czy też powstaną i strzepną strach, aby pogonić gdzie raki zimują tych pasożytujących totalistów?

Po bezsensownej śmierci młodych 13 US żołnierzy i ponad 100 cywili w wyniku samobójczego zamachu członka ISIS-K wzrasta niezadowolenie z kierowania wycofaniem Amerykanów z Afganistanu przez coraz bardziej niekompetentnego prezydenta Bidena. Tym bardziej, że wyszło na jaw, że Taliban zwrócił się do US, aby wobec grasujących gangów w Kabulu Amerykanie zabezpieczyli porządek w stolicy. Amerykańskie dowództwo jednak pozwoliło Talibom na zaprowadzeniu porządku w mieście, sami rezerwując sobie jedynie kontrolę lotniska.  Wygląda na to, że Polacy z Talibami będą mieli coś wspólnego: święto zwycięstwa nad najeźdźcą 15 sierpnia!

Cóż, Biden jaki jest każdy widzi. Na kursie i na ścieżce rozgrzewa się już Kamala Harris i reżyser prowadzi akcję tego dramatu tak, że to prawica zdmuchując już niekumatego staruszka Bidena wyniesie Kamalę na tron. Wypada przypomnieć, że wcześniej odpadła z kandydowania na urząd prezydenta, gdyż jej poparcie sięgało oszałamiające 2%!  Jest sprytna, przy każdym trudniejszym pytaniu wybucha niekontrolowanym śmiechem. I faktycznie to ona może być tą najgroźniejszą odmianą wirusa, przy którym odmiana Delta to mały pikuś. Pamiętajcie, że ten się dobrze śmieje, kto śmieje się ostatni, nie pozwólmy aby Kamala była ostatnia. Ona może wyśmiać naszą cywilizację, a nam wtedy pozostanie tylko zapłakać…

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2021/08/30

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-08-2021 [08:04] - NASZ_HENRY | Link:

Tego uzbrojenia to USA pozostawiło więcej niż posiada Polska armia.
Ponad 200 samolotów i śmigłowców, ponad 2000 pojazdów opancerzonych, ponad 7000 innych samochodów, ponad 600 000 sztuk karabinów i 60 000 000 sztuk amunicji do nich  itd. Do sabotowania jedwabnego szlaku wystarczy. F16 zdołały szczęśliwie odlecieć ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

30-08-2021 [08:26] - Jacek K.M. | Link:

Tak, powinno wystarczyć na podtrzymanie wieloletnich konfliktów w sąsiedztwie. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika J z L

31-08-2021 [06:07] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika u2

30-08-2021 [08:27] - u2 | Link:

"można myśleć o jakiejś strategicznej pułapce"

Ano, USA nie miało już żadnego interesu w Afganistanie. Dlatego Trump zawarł "umowę z talibami. Ale pozostawienie sprzętu w takiej ilości stawia pytanie, czy to na pewno był ruski "bardak" czy jednak nolens volens jakaś pułapka.

Z tego co przewidział Cz. F. Klimuszko (1905-1980) będzie kolejna wojna światowa. Widać USA chce znowu być "wybawcą" w nadchodzącej wojnie, ale na razie podjudza innych do jej wszczęcia.

Warto pamiętać, że USA wydaje na zbrojenia więcej niż pozostałem mocarstwa razem wzięte, więc to co się wydaje ogromnym arsenałem pozostawionym dla talibów, dla USA to betka.

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2021 [08:41] - Pers | Link:

Prezydent zaczyna słabnąć nawet w sondażach. Obywatele USA wydają się mieć dość wojny, której nigdy nie rozumieli. Czy Joe Biden będzie w stanie bez szwanku przejść przez Afganistan? Co zrobią Stany Zjednoczone, aby wyjść z narożnika? Ranna bestia zawsze budzi niepokój swoimi nieprzewidywalnymi reakcjami.
 Na stole są teraz różne opcje: od rezygnacji po odwołanie urzędującego prezydenta, który ma być podobno bardzo słaby w wyborach śródokresowych. Biden zapisze się w księgach historii za to, że jako Naczelny Wódz był bohaterem największego upokorzenia Stanów Zjednoczonych od czasów Wietnamu. Chociaż Biden, szczerze mówiąc, doprowadził jedynie do realizacji umowy podpisanej przez swojego poprzednika Donalda Trumpa. W każdym razie to Biden pozostanie zapamiętany jako twarz ostatecznego upadku supermocarstwa Stanów Zjednoczonych.
 Jaka jest rola wiceprezydentki Kamali Harris? Czy będzie tak jak przewidywano przed wyborami, że Biden ma być tylko figurantem do przejęcia Białego Domu a naprawdę będzie rządzić Kamala Harris (sterowana przez neokonów) łącznie z przejęciem roli prezydenta USA na miejsce skompromitowanego i odsuniętego Bidena? Póki co wiele wskazuje na to, że ta teoria nie była całkiem wydumana.

Czeka nas pewnie jeszcze wiele ciekawych zwrotów akcji, którym należy przyglądać się z uwagą bo upadające imperia są bardzo groźne. Tam pod dywanem odbywa się prawdziwa wojna buldogów. Nie jest bowiem prawdą, że za tym syfem, który obecnie się odbywa na naszych oczach, stoi jakiś monolit. To jest raczej tarcie "płyt tektonicznych" różnych frakcji globalizmu. Tam gdzie jest kasa i władza zawsze dużo się dzieje. https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Edek

30-08-2021 [10:40] - Edek | Link:

Na naszych oczach zaczyna spełniać się przepowiednia Fatimska z roku 1917, czyli z czasu rewolucji bolszewickiej w Rosji. Według tej przepowiedni, "błędy Rosji" w końcu rozszerzą się na cały świat. Zawsze myślałem, że ideologia komunistyczna (tzw. "poprawność polityczna", czyli neomarksizm) na pewno nigdy nie przyjmie się w Ameryce, ale ostatnie sfałszowane wybory prezydenckie pokazują, że się pomyliłem.

Tylko ta modlitwa przyniesie światu prawdziwy pokój:

"Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.

Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku moralnego, katastrofy i wojny.

Niechaj Pani Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją, będzie naszą Orędowniczką.

Amen."

Przypomnijmy sobie: dokładnie 10 lat przed upadkiem komunizmu w roku 1989, Papież Jan-Paweł II tak się modlił na Placu Zwycięstwa w Warszawie (2 czerwca 1979):

" I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

Tej ziemi!

Amen."

Obrazek użytkownika Ptr

30-08-2021 [14:12] - Ptr | Link:

To nieprzyjemne , ale widząc rzeczywistość jaką jest chcę z pewnym dodatkiem mojej woli i odczucia stwierdzić ,że odnowa miała miejsce pod rządami komunistów i liberałów , a odnowa nie była nigdy całkowita i nie jest do dzisiaj. Chcę wierzyć, że połowa Polaków poddała się i odnowiła swe życie. 
I jeszcze nieprzyjemne , ale mnie oświećcie jesli błądzę: Przyszły błogosławiony znany jest przede wszystkim ze słow "wybaczamy i prosimy o wybaczenie" ( Niemców). Dziś to doskonały argument dla tego narodu , aby zapomnieć o swoich długach wobec Polski. Czy słowa Prymasa były wypowiedziane jako słowa człowieka wolnego nie poddanego żadnemu przymusowi moralnemu i politycznemu. Oczywiście presja komunizmu wyklucza wolność wypowiedzenia tych słów w pełni po przemyśleniu. Dla mnie to jest rodzaj krzyku z niewoli. A więc coś co nie ma wagi jednoznacznej , nie jest deklaracją pełnowartościową. 
A więc czekają nas ciekawe czasy , najbliższe. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-08-2021 [15:23] - jazgdyni | Link:

@Jacek K. Matysiak

W świecie Afganistan często nazywany jest cmentarzyskiem mocarstw. Kompletnie nie rozumieją struktury państw rodowych, a na dodatek górali. Chyba wszędzie najbitniejszych i twardych wojowników.

Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć jak to tam wygląda, polecam 3 sezon, przyzwoitego i dosyć uczciwego serialu "Homeland".

Ps. Dochodzą do mnie słuchy, że Kamala Harris powoli traci poparcie nawet najtwardszych fanatyków. To tak, jakby u nas Jachirę, albo Spurek zrobić prezydentem.
Ps2. Ile jest prawdy w doniesieniach, że kolejna wojna secesyjna jest całkiem możliwa?

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2021 [18:26] - sake3 | Link:

@Jazgdyni...No cóż jeśli  pani Kamala wybucha kretyńskim śmiechem na zadawane pytania i nie odpowiada trudno o zaufanie.Jeśli mocarstwo pozwala sobą sterować przez grupy Żydów z Izraela to w końcu następuje opór. 

Obrazek użytkownika Ryan

30-08-2021 [20:51] - Ryan | Link:

poprawnie to:
 śmiechem wybucha kretynka
 

Obrazek użytkownika Ryan

31-08-2021 [04:26] - Ryan | Link:

Mieszkańcy Afganistanu to wspaniali i pracowici ludzie. Są doskonałymi rolnikami. Na swoich skąpych, kamienistych działkach sieją żyto, pszenicę, jęczmień, proso, owies i inne uprawy rolne. Ale z jakiegoś powodu zawsze wyrastają im tylko konopie i mak.

Obrazek użytkownika J z L

31-08-2021 [06:02] - J z L | Link:

Never in history has a withdrawal from war been handled so badly or incompetently as the Biden Administration’s withdrawal from Afghanistan. In addition to the obvious, ALL EQUIPMENT should be demanded to be immediately returned to the United States, and that includes every penny of the $85 billion dollars in cost. If it is not handed back, we should either go in with unequivocal Military force and get it, or at least bomb the hell out of it. Nobody ever thought such stupidity, as this feeble-brained withdrawal, was possible!

https://gab.com/realdonaldtrump

Obrazek użytkownika J z L

31-08-2021 [06:29] - J z L | Link:

“Twenty years and 6 months old, getting ready to go home from freaking Jordan to be home with his wife to watch the birth of his son, and that feckless, dementia-ridden piece of crap just sent my son to die,

https://trendingpolitics.com/pregnant-widow-who-lost-her-husband-from-kabul-attack-blasts-biden-after-their-conversation-didnt-feel-genuine-crugg/

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2021 [09:35] - Pers | Link:

Zamachy w Kabulu wywołały wielki rezonans. Nie ma wątpliwości, że ich ostateczny cel był zgodny z czyimiś interesami politycznymi. Ale cui prodest?
SIS w Afganistanie pospiesznie przyznało się do ataku.
Państwo Islamskie — Chorasan zostało stworzone przez radykalnych przedstawicieli talibów sześć lat temu. Według ostatniego raportu ekspertów ONZ, liczba członków ISIS-K wynosi obecnie około 1500-2000. Oskarżają talibów o zmowę ze Stanami Zjednoczonymi i nazywają ich wrogami Afgańczyków, którzy zapomnieli, że obcy najeźdźcy powinni zostać zabici.
Jednak powiązania terrorystów z amerykańskimi służbami specjalnymi są znane od dawna. Na przykład, kiedy w zeszłym roku Talibowie szturmowali więzienie rządowe, w którym przetrzymywani byli schwytani bojownicy ISIS, terroryści nie odmówili pomocy USA, a amerykańscy żołnierze zabrali niektórych więźniów helikopterami. Następnie talibowie oskarżyli Stany Zjednoczone, rząd Afganistanu i ISIS o zmowę przeciwko talibom i narodowi afgańskiemu. Były prezydent Afganistanu Hamid Karzaj twierdził, że Vilayat Khorasan jest narzędziem USA w Afganistanie.
Czy tych kilka tysięcy członków ISIS wściekało się na talibów, że nie podzielają swoich amerykańskich przyjaciół i postanowili przypomnieć sobie tak krwawymi atakami?
Z drugiej strony o nadchodzących atakach terrorystycznych wiedziano na długo przed wybuchami. Pentagon jako pierwszy doniósł o nich. Natychmiast wskazując na ISIS, powiedzieli, że ISIS zagroziło atakiem terrorystycznym na lotnisku w Kabulu, odkąd Afganistan znalazł się pod kontrolą talibów. Stany Zjednoczone rzekomo próbowały zapobiec tym atakom ISIS, po prostu mówiąc o nich w mediach ale nie robiąc nic aby jakoś poprawić bezpieczeństwo na lotnisku.
Ci, którzy de facto uzyskali ważne korzyści polityczne, płacąc setkami istnień ludzkich, otrzymali bardzo dogodną pozycję, ukrywając się za oskarżeniami przeciwko ISIS.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych celów zamachów terrorystycznych na lotnisku w Kabulu było zdyskredytowanie działań prezydenta USA Bidena. Jest to interesujące nie dla ISIS, ale dla niektórych elit politycznych w Stanach Zjednoczonych. Jeśli ISIS-K realizowało cele taktyczne, przeprowadzając ataki terrorystyczne, to pewna część administracji Białego Domu zbliżyła się do realizacji swoich strategicznych celów.
Plotki o wcześniejszej rezygnacji Bidena krążyły od kilku miesięcy. Teraz znajduje się pod bezprecedensową presją własnej świty, zmuszony do rezygnacji pod pretekstem problemów zdrowotnych.

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2021 [09:43] - Pers | Link:

Wydarzenia w Kabulu zadały ciężki cios administracji Bidena. Oprócz bieżących żądań o impeachment, Izba Reprezentantów USA i Senat USA nalegają na zorganizowanie oficjalnego śledztwa w sprawie okoliczności decyzji o wycofaniu wojsk i procesu ich wycofywania z Afganistanu w celu ustalenia miary winy obecnej administracji.
Po przybyciu nowej administracji do Białego Domu amerykańskie grupy wpływów nadal walczą o władzę. Na tym tle różne incydenty związane z wycofaniem się USA z Afganistanu można było zobaczyć pod innym kątem. Na przykład rzekome błędy amerykańskiego wywiadu, który dostarczył Bidenowi tendencyjnych danych, mogą być celowym przeinaczaniem faktów. W efekcie „spodziewane ataki terrorystyczne” zbliżyły Bidena do potencjalnej rezygnacji. A prawdziwym beneficjentem tych ataków jest ta, która zbliżyła się do fotela prezydenckiego w Gabinecie Owalnym, a mianowicie niesławna wiceprezydent Kamala Harris.

Amerykańskie "głębokie państwo" jest zainteresowane jej dojściem do władzy. Znaczna część amerykańskiego establishmentu wojskowego jest zainteresowana jej prezydenturą.
W krótkim czasie udowodniła już, że jest zwolennikiem wojującej ideologii neoliberalnej, a właściwie neoliberalnego faszyzmu.
W przeciwieństwie do Bidena, jeśli Harris dojdzie do władzy, eskalacja przeciwko Chinom lub Rosji jest nieunikniona. Przeforsowała retorykę przeciwko Chinom w kwestiach ujgurskich muzułmanów i Hongkongu. Podobno walcząc o prawa człowieka, eskalowała retorykę przeciwko rosyjskiemu „autorytarnemu” reżimowi Putina. Jednocześnie Harris pozostaje zdecydowanym zwolennikiem Izraela. Jej pierwszym głosem w sprawie polityki zagranicznej w styczniu 2017 r. była krytyka ONZ za potępienie tego kraju za osadnictwo na terytoriach palestyńskich. Bierze czynny udział w American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), amerykańskiej grupie lobbingowej, która opowiada się za silnymi relacjami amerykańsko-izraelskimi.

W ten sposób Biden działa teraz jako pewien środek odstraszający przed kolejną rundą agresji ze strony Stanów Zjednoczonych. Jego zadaniem jest „pilnowanie czerwonego guzika” przez kolejne pół roku lub rok, do czasu uspokojenia elit waszyngtońskich. Jeśli Harris dojdzie do władzy bez wyboru Amerykanów, prawdopodobieństwo globalnego konfliktu w przyszłym roku znacznie wzrośnie.

Obrazek użytkownika sake3

31-08-2021 [11:00] - sake3 | Link:

@Pers....Czyli upatrujesz obecny chaos w USA wewnętrzną wojną w państwie i rozgrywkami administracji?Czyżbyli Amerykanie byli aż tak infantylni,albo tak wierzący w swoją wielkość?

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2021 [11:30] - Pers | Link:

@sake
//Czyżbyli Amerykanie byli aż tak infantylni,albo tak wierzący w swoją wielkość?//
To też.
A nawet gorzej bo wierzą w swój "mesjanizm".
Lata neomarksistowskiej indoktrynacji prowadzonej przez neokonów, głównie na uczelniach, zrobiły swoje.

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2021 [10:22] - Pers | Link:

Chwila szczerości amerykańskiego senatora Richarda Blacka (szkoda, że już na emeryturze):
"Ameryka byłaby mądra, gdyby dalej ograniczała swoje straty na Bliskim Wschodzie. Mogłaby zacząć od normalizacji stosunków z Syrią, zniesienia sankcji i wycofania wojsk amerykańskich z ich suwerennego terytorium. 
Syria pomaga nam, walcząc z największą armią terrorystów Al-Kaidy na ziemi w prowincji Idlib. A ponieważ „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”, czas zapytać, kto jest naszym przyjacielem, Syrią. . . czy al Kaida?”, dodał emerytowany senator. 
Zapewnił, że administracja Obamy-Bidena ponosi dużą odpowiedzialność za instytucjonalizację niekończących się wojen i rozszerzenie ich na Libię, Syrię i Jemen.
 Zapytany o reperkusje zdobycia Afganistanu przez talibów, emerytowany senator odpowiedział: „Upadek Afganistanu to niszczący cios dla amerykańskiego głębokiego państwa, które rozwija się w ciągłym stanie wojny. Zanim prezydent Biden nakazał wycofanie się z Afganistanu, nie mógł zrobić nic złego; prasa tłumiła negatywne wiadomości na jego temat. Ale teraz media walczą z zemstą, powodując gwałtowny spadek jego popularności.
 
Następnie powiedział: „Jastrzębie wojenne ostrzegały, że Al-Kaida może ponownie pojawić się w Afganistanie. Ich twierdzenia brzmią pusto, ponieważ Stany Zjednoczone były niezachwianym zwolennikiem Al-Kaidy w Syrii przez całą wojnę syryjską. W ramach projektu CIA Timber Sycamore Stany Zjednoczone skierowały ogromne ilości pocisków przeciwczołgowych i przeciwlotniczych do tamtejszych oddziałów Al-Kaidy. Do dziś Stany Zjednoczone aktywnie wspierają największą koncentrację bojowników Al-Kaidy na ziemi w syryjskiej prowincji Idlib. Oburzającym jest sugerowanie, że USA są naprawdę zaniepokojone tym, że Al-Kaida może odrodzić się w Afganistanie, kiedy my jesteśmy ich głównymi sponsorami w Syrii”.  http://www.syriatimes.sy/index...

Z pewnością znajdzie się tutaj ktoś mundry inaczej, który napisze, że to "kremlowska propaganda" :)))))))

Obrazek użytkownika J z L

31-08-2021 [21:51] - J z L | Link:

Biden pozostawił w Afganistanie afgańskiego tłumacza, który 13 lat temu uratował mu życie. Większej hańby nie będzie

Obrazek użytkownika Pers

01-09-2021 [09:36] - Pers | Link:

Stany Zjednoczone zablokowały rezerwy Banku Centralnego Afganistanu, wstrzymały wszelkie przewidziane w budżecie płatności dla Afganistanu i nakazały Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu i Bankowi Światowemu zablokowanie ich programów afgańskich.
To sparaliżuje wszystkie funkcje państwa afgańskiego. Bank Światowy jest obecnie odpowiedzialny na przykład za płacenie afgańskim nauczycielom i personelowi medycznemu. Afganistan doświadcza suszy i będzie musiał importować duże ilości żywności. Z zablokowanymi zagranicznymi aktywami nie ma na to możliwości.

Obrazek użytkownika J z L

02-09-2021 [12:38] - J z L | Link:

60% za impeachmentem Joe Bidena
.
'Joe Biden deserves to be impeached'

Men - 57%
Women - 62%
18-39 - 54%
40-64 - 63%
65+ - 61%
White - 60%
Black - 56%
Oth Non-White - 61%
Dem - 40%
Unaff - 58%
GOP - 83%
All Voters - 60% twitter.com/Rasmussen_Poll

https://twitter.com/Rasmussen_Poll/status/1433092182622314506