Dobre płoty i niedobrzy sąsiedzi

  To trzecia notka jaką poświęcam murom i płotom.  Pierwszą "A mury rosną, rosną, rosną..." {TUTAJ} napisałam w 2015 roku. Drugą zaś: "Dobre płoty tworzą dobrych sąsiadów" trzy lata później, w 2018 r. {TUTAJ}.  Obecnie mam okazję powrócić do tego tematu po raz trzeci.

  Wczoraj [23.08.2021] w portalu Rp.pl {TUTAJ} przeczytałam wiadomość: "Mur wyrośnie na granicy Polski i Białorusi".  Ma on przeszkodzić Łukaszence w przysyłaniu do Polski nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu.  Czytamy:

  "Wzmocnienie granicy – jak wskazał szef MON Mariusz Błaszczak – będzie polegać na budowie płotu z zasieków ułożonych pierścień na pierścieniu. Budowa ruszy w tym tygodniu. – Będą dwie linie, ta budowana od lipca (ponad 130 kilometrów ogrodzenia – gotowe) i druga linia w postaci nowego, solidnego 2,5-metrowego płotu – wskazał minister. Jego zdaniem budowa jest konieczna, gdyż rządzący spodziewają się dużego naporu uchodźców. Ma też zostać podwojona – do 2 tysięcy – liczba skierowanych na granicę żołnierzy.".

  To już drugi taki pomysł.  Pierwszy omawiałam w mojej notce z 2018 roku.  Miał on polegać na budowie płotu przeciw dzikom zarażonym ASF.  Nigdy do tego jednak nie doszło.  Jeśli jednak Łukaszenko się uprze, to będzie miał państwo ogrodzone wielkimi zasiekami z drutu kolczastego.  Redakcja Salonu24 zamieściła wczoraj notkę "Mur nie tylko w Polsce. Kilkadziesiąt krajów odgradza się od sąsiadów" {TUTAJ}.  Przytacza tam obszerną listę planowanych lub realizowanych budów ogrodzeń miedzy państwami.  Liczy ona 37 pozycji.  Bywają też ogrodzenia wewnątrz krajów - jak te odgradzające protestantów od katolików w Irlandii Północnej.

  W 2018 roku napisałam: "No cóż - płoty mają kolosalną przyszłość.".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-08-2021 [13:42] - Marek Kudła | Link:

Polska oferuje pomoc imigrantom islamskim koczującym przy granicy na terenie Białorusi.  Zgodę na to, jak w każdym totalitarnym państwie musi wydać dyktator Lukaszenka.
Niestety zapomniano o pomocy psychiatrycznej dla grupy lewackich zboczeńców politycznych (Jachira, Joński, Szczerba, Maślak, Frasyniuk, Konieczny, Hartwich, Morawska-Stanecka i paru innych) !  Oni są chorzy  mentalnie dlatego muszą być badani i leczeni !!!
A płot przeciwko  dzikom zarażonym ASF trzueba postawić !!!
 

Obrazek użytkownika Jan1797

25-08-2021 [16:51] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani,
Na białoruskiej granicy sytuacja jest zgoła inna niż na południu Europy. Po pierwsze
wyraźnie widać i słychać w słowach Łukaszenki oraz zachowaniu migrantów próbę
destabilizacji hybrydowej. Obecność po polskiej stronie wsparcia migrantów na
zachodnich numerach rodzi przykre skojarzenia. Agencje światowe relacjonują
sytuację w takim właśnie klimacie a spora część z nich, umieści przedszkolne
zachowanie biegającego posła opozycji po stronie współpracy z Łukaszenką
i to dopełnia ww. różnicę sytuacji. Nasz mur musi, z przykrością to stwierdzam
działać w obie strony.       Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika u2

25-08-2021 [21:43] - u2 | Link:

#Jan1797

Właściwie to ma być płot, taki jak na granicy Węgier z Serbią, zbudowany w 2015 roku. Na Węgrzech płot zdał egzamin :

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Dzisiaj słuchałem pana Piotra Ikonowicza w Polsacie. Pan Ikonowicz nawołuje do przyjęcia nielegalnych imigrantów w każdej ilości i na każdych warunkach. Tyle że nie mówi iż to wymaga układania się z reżimem Łukaszenki. A o to reżimowi chodzi. Nie warto być naiwnym, reżim Łukaszenki dla umocnienia swojego reżimu potrzebuje wroga wewnętrznego i zewnętrznego. Tak się składa, że dla reżimu Łukaszenki tymi wrogami są Polacy, zarówno wewnętrznymi jak i na zewnętrznymi. Historia uczy, że nie warto układać się z dyktatorami. Prędzej czy później zmiecie ich wiatr historii.

Obrazek użytkownika sake3

25-08-2021 [22:42] - sake3 | Link:

Tacy ludzie jak pan Ikonowicz nie posiadają nawet elementarnej wyobraźni. W ich zakutych łbach nie powstanie nawet myśl jak państwo ma podołać przyjęciu ,,każdej ilości'' imigrantów o których wiemy,że nie będą pracować ,nie będą się dostosowywać ani do naszego prawa ani do kultury.Kogo taki Ikonowicz oskarży jeśli państwo nie poradzi sobie z napływem obcych.Występy polskich pajaców z opozycji spowodowały że ETPC nakazał dzis Polsce podjęcie opieki nad imigrantami na granicy.Jutro zapewne padnie nakaz przyjęcia ich do Polski,a później pójdzie już gładko.

Obrazek użytkownika u2

25-08-2021 [23:18] - u2 | Link:

"ETPC nakazał dzis Polsce podjęcie opieki nad imigrantami na granicy."

Tak jak ETS nakazał natychmiastowe wyłączenie elektrowni Turów ? Ja bym się tak nie przejmował rozkazami ETPC nie mającymi umocowania prawnego w traktatach miedzynarodowych, a godzącymi bezposrednio w bezpieczeństwo Polek i Polaków, a pośrednio całej Unii.