Jarosław Gowin jako ofiara własnego sukcesu

  Sukces ten miał miejsce w maju zeszłego roku, kiedy to Gowin wygrał potyczkę z Kaczyńskim na temat wyborów kopertowych.  Nabrał wtedy przeświadczenia o swojej potędze i o tym, że wolno mu wszystko.  Zaczął z upodobaniem odgrywać rolę "wewnętrznej opozycji" w Zjednoczonej Prawicy.  Zapomniał o powiedzeniu: "dopóty dzban wodę nosi - dopóki ucho się nie urwie".  Ten moment nastąpił wczoraj [10.08.2021].  Rzecznik rządu poinformował, że premier Morawiecki zdymisjonował Gowina ze wszystkich stanowisk rządowych.  Dymisje te zatwierdził dziś prezydent Andrzej Duda.

  Jarosław Gowin stwierdził, iż o dymisji dowiedział się z mediów i że jego Porozumienie występuje ze Zjednoczonej Prawicy i jej klubu parlamentarnego.  Gowin chce założyć koło poselskie.  Dzisiejsze głosowania w Sejmie pokazują, że może on liczyć na siebie i czterech innych posłów.  Wniosek o odroczenie obrad Sejmu przepadł po reasumpcji głosowania.  Ma być teraz głosowana kontrowersyjna ustawa medialna.

  Trudno obecnie stwierdzić, jakie będą dalsze losy Gowina.  Dla opozycji był on cenny jako dywersant w obozie Zjednoczonej Prawicy.  Sam w sobie nie ma on wielkiej wartości jako mało popularny polityk.  Być może, przygarnie go PSL.  Jako samodzielny byt polityczny - moim zdaniem - nie ma on przyszłości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

11-08-2021 [20:18] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Ale co sie nazarl i nachlaptal przez tyle lat z tego koryta oplacanego przez podatnikow to jego..
Kaczynski powinien wytlumaczyc Polakom z jakiego to powodu wypromowal i postawil na politycznym swietniku ta kanalie..Ten Rejtan LGBT, rozlozyl Szkolnictwo Wyzsze i dokonal zniszczen w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego ..Kolejna katastrofalna pomylka personalna Kaczynskiego..

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-08-2021 [20:23] - Marek Kudła | Link:

Na co wy zajoby z „Porozumienia” liczycie ?  Byliście udręką dla ZP . Teraz WON !!!
Wasz przywódca doprowadził was do samozagłady !
 

Obrazek użytkownika Walerian

11-08-2021 [21:48] - Walerian | Link:

Panie Marku, jestem człowiekiem starej daty i dlatego nie zgadzam się na wulgaryzmy w Pańskich wypowiedziach!
Przepraszam Panią Elig za zachowanie Pana Kudły.

Obrazek użytkownika J z L

11-08-2021 [22:19] - J z L | Link:

Pan Walerian
Też jestem wcześnie urodzony ale nie uważam wyraz Zajob za wulgaryzm
To określenie stanu umysłu całej opozycji i ich tutejszych zwolennikow

Obrazek użytkownika Pers

11-08-2021 [22:41] - Pers | Link:

Walerian
//nie zgadzam się na wulgaryzmy w Pańskich wypowiedziach!//
To znak, że @kudla sam napisał ten komentarz a nie ukradł.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2021 [07:41] - sake3 | Link:

@Walerian......Tylko wulgaryzmy pana Kudły rażą Pana? A te którymi posługuje się opozycja i media już nie?Może Pan jako człowiek starej daty wytrzymywać bluzgi pań ze Strajki Kobiet?Nie gorszą Pana takie epitety jak ,,szmata'' rzucane przez adwokata bez kultury i przyzwoitosci?

Obrazek użytkownika Pers

12-08-2021 [07:49] - Pers | Link:

@sake3
Co to za argumenty?
Czy to oznacza, że można równać do najgorszych?
A jak zaczną zabijać to zabijanie też będzie usprawiedliwione?

Obrazek użytkownika Walerian

12-08-2021 [10:09] - Walerian | Link:

@sake3, zapewniam, że też.