Gorszy sort wiecznie żywy

„Kto mógł przewidzieć, że Niemcy przegrają wojnę?” – zwierzył mnie się kiedyś pewien przedwojenny rodak, który do tego wyznania jawił mi się jako człek zacny. Po tym nie umiałem go szanować jak dawniej.
 
Wielokrotnie daje się słyszeć frazę – „Polska nie miała swego Quislinga.” To prawda ale głównie z tego powodu, że Niemcy sobie tego nie życzyli z głębokiej pogardy dla Słowian. Jednak wielu naszych rodaków ułożyło sobie relacje z okupantem i to nie w sposób konieczny dla przetrwania, ale w sposób szkodzący Polsce, szczególnie konspiracji niepodległościowej. I to był bez wątpienia gorszy sort Polaków.
 
Za komuny quislingów i wszelkiej maści janczarów oraz kapusiów nie brakowało. I to był bez wątpienia gorszy sort Polaków.
 
Skłonni jesteśmy uważać, że w roku 1920 Polacy stanowili jedność w walce z bolszewicką nawałą i w większości tak było. Ale byli też inni, co się ujawnia w toku lektury książki „Dzienniki. Rok 1920 i okolice, pamiętnik”* Można tam przeczytać o dziewiętnastoletnim żołnierzyku, który na przepustkę prosto z frontu przyjechał do stolicy. W warszawskim tramwaju motłoch lży nie tyko jego, ale i mundur Wojska Polskiego i krzyczy, że nienawidzi tej nowej Polski, bo za cara było lepiej. I to był bez wątpienia gorszy sort Polaków.
 
W XVIII wieku jedni organizowali elekcje pod osłoną obcych wojsk i formowali konfederację targowicką, a drudzy to popierali dla pieniędzy lub z głupoty. I to był bez  wątpienia gorszy sort Polaków.
 
Z ust ministra rządu D. Tuska usłyszeliśmy – „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” – a sztandarowy program gospodarczy tego rządu Polskie Inwestycje Rozwojowe pan Sienkiewicz ocenił obrazowo – „Ch... d.. i kamieni kupa” Tak z Polski od roku 1989 starano się uczynić kraj peryferyjny bez rodzimego przemysłu, rezerwuar taniej siły roboczej.
 
Prawo i Sprawiedliwość po wygranych wyborach podejmuje działania zmierzające do budowy w Polsce mocnego państwa działającego rzeczywiście i to dla dobra Polaków. Wielki kapitał dotąd uchylał się od płacenia podatków, teraz ma je płacić rzetelnie, a pozyskane tak środki przeznaczone będą na 500 zł na dziecko, na podniesienie kwoty wolnej od podatku i na obniżenie wieku emerytalnego. Pod pretekstem Trybunału Konstytucyjnego, który sam gwałcąc prawo narobił zamieszania i bałaganu, podniesiono larum – „Zamach stanu.” Przy udziale czynników zagranicznych organizowana jest akcja zmierzająca do przesilenia politycznego i obalenia rządu PiS. Jedni to popierają z powodu interesu, drudzy z głupoty. I to bez wątpienia jest gorszy sort Polaków.
 
Nic nowego pod słońcem – jak mawiali starożytni Rzymianie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
Stanisław Rembek – Dzienniki. Rok 1920 i okolice, pamiętnik – Oficyna Wydawnicza Agawa, Warszawa 1997

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-12-2015 [16:55] - NASZ_HENRY | Link:

Gorszy sort dla zmylenia tubylców manifestuje w szabat ;-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-12-2015 [19:22] - maks jamnicki | Link:

Hm, te "Dzienniki" i autora zapisałem sobie. Dziękuję. Gdzieś trafię. Będzie wiedza nieco pogłębiona. Człowiek się całe życie uczy. Za cara może im było lepiej. Lepiej niż gdyby do Warszawy wdarła się czerwona tłuszcza. Tego nie wiedzieli. Nie czarujmy się, oprócz rzadkich momentów przełomowych, naczelną cechą większości ludzkiej populacji jest konformizm jako stan naturalny.Zawsze lepiej jak giną żołnierze niż cywile. Temu trudno się nawet dziwić. Walka na śmierć i życie cywili, kobiet i dzieci /jak mają czym, bo inaczej to jest rzeź/ nie jest czymś naturalnym. Tak przyroda to zaprogramowała. By to przełamać, by cywile byli zmobilizowani, trzeba wykonać pełen wysiłek, niezależnie od czasu i okoliczności. Najczęściej zresztą kończy się tragicznie.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

21-12-2015 [03:30] - zdzichu z Wielk... | Link:

"Jedni to popierają z powodu interesu, drudzy z głupoty. I to bez wątpienia jest gorszy sort Polaków."
Trzeba stworzyć coś na wzór FJN, czy wcześniejszego BBWR. I skutecznie pałami i kopami gorszemu sortowi polaków wbić do głow niezbędność wprowadzania pomysłów Antoniego i Jarosława.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

21-12-2015 [07:40] - jan.kalemba | Link:

Ale wulkan dowcipu!

Może nie koniecznie tak, ale tolerancja dla obrońców degradacji Polski ma swoje granice.