Polowanie na Sienkiewicza czyli lewak vs. Staś Tarkowski

Z wielkiej antyrasistowskiej armaty wystrzelił poseł lewicy ob. Gdula Maciej.  Uznał on książkę mojego i Waszego dzieciństwa  „W pustyni i w puszczy” Sienkiewicza za propagującą rasizm, niewolnictwo i imperialistyczny kolonializm. Może poseł Gdula najpierw poczyta, a potem opowiada banialuki .Przypomnę treść książki laureata pierwszego dla Polski literackiego Nobla. Arabscy bandyci porwali dla okupu (sic!) dwoje „białych” dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski. Główny bohater to Polak Staś Tarkowski, 14-letni syn powstańca styczniowego. Podczas ucieczki Staś i Nel patrzą, jak Arabowie traktują swojego murzyńskiego niewolnika o imieniu Kali – a traktują go jak śmiecia. Zatem  niech poseł Gdula, jak już się wciela w togę ludowego prokuratora – oskarżyciela w sprawach rasizmu, zwróci się do opinii publicznej krajów arabskich. Pewnie tego nie zrobi, bo oni się nie patyczkują.   
 
Staś zabija – swoich, Nel i Kalego – prześladowców. I co robi ów rzekomy młodociany polski „rasista”? Natychmiast zwraca wolność niewolnikowi. Zatem Polak może być uznany, jak już trzeba używać kryteriów proponowanych przez posła z lewicy – za frontmana walki z  rasizmem praktykowanym przez muzułmanów. Jakby Gdula zapamiętał książkę Sienkiewicza, to by wiedział, że Staś (i Nel) uciekają wspólnie, razem z Kalim  przed oprawcami, Staś  nie nawraca go siłą na chrześcijaństwo, choć tłumaczy jego zasady. Na koniec rozstają się jako wolni ludzie. Gdyby Gdula był posłem do House of Commons, Bundestagu czy Kortezów (nie mówiąc o parlamentach Belgii czy Holandii), miałby pełne prawo oskarżać przodków swoich wyborców o kolonializm, rasizm i imperializm.  Mówi to jednak w Polsce – kraju bez kolonii!  I poluje na Sienkiewicza. W ten sposób dopisuje, chcąc nie chcąc, kolejny rozdział do  „Dziejów głupoty w Polsce” Aleksandra Bocheńskiego…
 
*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej" (07.0.2021) 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2021 [17:57] - sake3 | Link:

Pan Gdula musi jakoś zaistnieć zwłaszcza  ze teraz priorytetem stała się walka z rasizmem.Nie jest to łatwe zadanie bo Polska nie miała niewolników nie posidając kolonii.Ale dla lewaka nic trudnego więc Gdula wsadził swój długi nos w twórczość Sienkiewicza.Ale daleko mu biedakowi do działań ,,uczonych'' amerykańskich nakazujących eliminować kolor biały jako rasistowski.Niedługo tam zastawa stołowa nie powinna być biała.Pan Gdula jeszcze musi się wiele nauczyć.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-07-2021 [07:41] - NASZ_HENRY | Link:

U Gduli polowanie na szlachtę to rodzinne od czasu rabacji galicyjskiej☺☺