Trump miał być prorosyjski,to co powiedzieć o Bidenie i ...

Trump miał być prorosyjski, to co powiedzieć o Bidenie i Merkel?

1. Jak podały amerykańskie ale i europejskie media jest już porozumienie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Niemcami w sprawie gazociągu Nord Stream2 i w najbliższym czasie zostanie oficjalnie ogłoszone.
Właśnie do Polski, przybył przedstawiciel nowej amerykańskiej administracji Derek Chollet, który wcześniej był w Kijowie i ma on za zadanie przekazać szczegóły porozumienia amerykańsko- niemieckiego i uspakajać obydwa kraje jeżeli chodzi o negatywne skutki tego przedsięwzięcia.
Ale trudno sobie wyobrazić jak można uspokoić Ukrainę i Polskę w sytuacji kiedy dokończenie i oddanie do użytku Nord Stream2, to danie Rosji do ręki narzędzia do szantażu gazowego naszego wschodniego sąsiada, a ponadto potężnego strumienia dodatkowych dochodów do rosyjskiego budżetu, których część zapewne zostanie przeznaczona na zbrojenia.
 
2. Prezydent Biden argumentuje wycofanie sankcji wobec Nord Stream2 w następujący sposób „jego budowa była prawie zakończona gdy objąłem urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji z Europą”.
Niestety prezydent Biden mija się z prawdą i to dwukrotnie w tym jednym zdaniu, rzeczywiście zaawansowanie budowy gazociągu wynosiło około 95% ale właśnie wtedy na skutek amerykańskich sankcji nałożonych przez prezydenta Trumpa pod koniec 2019 roku natychmiast szwajcarska firma Allseas ogłosiła, że wstrzymuje prace przy jego budowie.
Jej dwa specjalistyczne statki układające rury tego gazociągu na dnie Bałtyku „Pioneering Spirit” i „Solitaire”, zaprzestały prac, a firma ogłosiła w komunikacie, że już nie wróci to realizacji tego przedsięwzięcia.
To dlatego, nie mogąc znaleźć innego wykonawcy, Rosjanie zdecydowali się dokończyć budowę sami ale potrzebowali ponad 1,5 roku, żeby przygotować do tego swoje statki, odejście od sankcji przez USA spowoduje, że wrócą do uczestnictwa w tym projekcie międzynarodowe firmy certyfikujące i ubezpieczeniowe, bez których jego uruchomienie nie byłoby możliwe.
Co więcej stwierdzenie prezydenta Bidena, że wprowadzenie sankcji byłoby szkodliwe dla amerykańskich relacji z Europą jest także nieprawdziwe, bo oznacza, że chcą oni poprawić swoje relacje z Niemcami, natomiast zostawiają samym sobie, kraje Europy Środkowo-Wschodniej.
 
3. Administracja Trumpa była konsekwentna, cały czas sygnalizowała Europie Zachodniej, że jest przeciwna dalszemu uzależnianiu Unii Europejskiej od dostaw rosyjskiego gazu i wykorzystywania tego nośnika energetycznego do szantażu politycznego.
Prezydent Donald Trump publicznie pytał Angelę Merkel dlaczego dodatkowymi zakupami surowców energetycznych w Rosji, Europa Zachodnia karmi „rosyjską bestię”, która zarobione w ten sposób pieniądze przeznacza na zbrojenia, a następnie ta sama Europa prosi USA o zwiększenie obecności militarnej tego kraju, w obawie przed rosyjską agresją.
Nie było wtedy odpowiedzi na to pytanie, nie ma jej także obecnie, mimo tego, że agresywność Rosji w stosunku do jej sąsiadów cały czas rośnie, ba coraz bardziej agresywna jest także Białoruś dyktatora Łukaszenki, wspieranego bardzo mocno politycznie i ekonomicznie przez Władimira Putina.
 
4. W świetle tego nowego stanowiska administracji Bidena wobec Nord Stream2, i zawarcia porozumienia z Niemcami w sprawie dokończenia tej inwestycji, brakuje głosów polityków Platformy, którzy atakowali prezydenta Trumpa, sugerując jego związki z Rosją (posuwano się nawet do stwierdzeń, że to agent Putina) i trzymali kciuki za zwycięstwo Bidena w wyborach prezydenckich.
Biden wygrał i jego decyzje dotyczące amerykańskiej polityki zagranicznej polegają na próbie ułożenia się Rosją i Niemcami, bez względu na negatywne konsekwencje jakie przyniesie to krajom Europy Środkowo- Wschodniej w tym Polsce.
Trump miał być prorosyjski, to jacy są Biden i Merkel, którzy pozbawiają Ukrainę 3 mld USD dochodów z tytułu opłat za tranzyt i jednocześnie przysparzają przynajmniej kilkanaście miliardów USD do rosyjskiego budżetu, z których spora część pójdzie na zbrojenia?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-07-2021 [08:29] - NASZ_HENRY | Link:

Bida będzie z Bidenem ☺☻
 

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [08:30] - Pers | Link:

Panie europośle,
Nie bardzo rozumiem jak niby ma Polsce zaszkodzić NS 2?
Przecież rząd dobrej zmiany zrobił wszystko, żeby uniezależnić się od Rosji.
Mamy Gazoport, który zapewni nam dostawy najlepszego i najtańszego gazu z USA. (Słyszałem, że na amerykańskim gazie gotuje się 2x szybciej)
Będziemy mieć rurę Baltic Pipe.
Niedługo pewnie przestaniemy kupować na potęgę rosyjski węgiel bo ten z Australii będzie tańszy i lepszy.
Możemy więc spać spokojnie.

A Niemcy niech sobie kupują gaz gdzie chcą. Co nam do tego? Jeśli chcą być na Pasku Putina to ich sprawa.
My, dumni Polacy, nie damy się!
Jeszcze będziemy sprzedawać gaz bratniej Ukrainie, (faktura na przelew na 180 000 dni).

To w czym problem?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-07-2021 [10:24] - Tezeusz | Link:

Persik piszesz w swoich Scierwoneonie tak :
", że "narodowy" program wyszczepień stanął i zakończył się klapą nie ukrywają nawet politycy zapraszani przez presstytutki do merdiów głównego nurtu..."

Faktycznie tobie już nic nie potrzeba nawet presstytutki Scierwoneona

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [11:49] - Niezalogowany | Link:

"Nie bardzo rozumiem jak niby ma Polsce zaszkodzić NS 2"

Bo jesteś głupi i o geopolityce pojęcia nie masz.

NS2 uzależnia od ruskiego gazu inne niż Polska kraje. Te kraje tracą wtedy motywację, by za bardzo protestować przeciwko totalitarnym ruchom kremlowskiego imperium zła. A to oznacza, że kreml może zrobić się bezczelniejszy w swoim niszczeniu światowego pokoju. W tym zawierają się też ataki na Polskę - od hybrydowych, już trwających, aż po kinetyczne.

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [16:40] - Pers | Link:

niezalog
//Bo jesteś głupi i o geopolityce pojęcia nie masz.//
Aha! To by dużo tłumaczyło...
Ale na szczęście ma ciebie mindziu i ty mi to wszystko wyjaśnisz :)))

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [10:10] - angela | Link:

Niewatpliwie przyjdzie taki czas, ze jeszcze Niemcy będą kupowac gaz od Polski.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-07-2021 [11:04] - Tezeusz | Link:

angela szperaczka  - na bank od ciebie po grochówce....
 

Obrazek użytkownika Ryan

22-07-2021 [18:11] - Ryan | Link:

A teraz wyobraźmy sobie Donalda Trumpa na miejscu truposza Bidena jak liże dupę Putinowi. Nie do wyobrażenia? Właśnie dlatego Moskwa sfałszowała wybory w USA. Nord Strem2, to nie tylko niemal monopol na gaz, to miliardy na zbrojenia i śmiertelne zgrożenie dla Polsk

Obrazek użytkownika J z L

22-07-2021 [19:23] - J z L | Link:

Za chwilę zdrajcy z opozycji będą z całym przekonaniem twierdzić, że ten numer Bidena w związku z Nord Stream II, to tak naprawdę porażka polskiej dyplomacji. Przecież nie ma takiego qrestwa którego by się nie chwycili. To wrogowie Polski!

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [19:40] - Pers | Link:

J z L
//że ten numer Bidena w związku z Nord Stream II, to tak naprawdę porażka polskiej dyplomacji.//
To nie jest żadna porażka polskiej dyplomacji a już zwłaszcza dyplomatów PiS.
Po prostu twoja ukochana Ameryka zawsze traktowała, traktuje i będzie traktować Polskę per pedes i z liścia.
Nie można traktować poważnie państwa, którym rządzą łapserdaki. I to już od 30 lat.

Boże chroń Polskę!

A już wycie Ukrainy to komedia stulecia :))))
Majdan im Nuland Kagan zrobiła i tak im się polepszyło, że strach tam jechać :)))))