Naprawdę ważna informacja

  Polityczna bieżączka przypomina dziś bicie piany.  Media z nabożeństwem relacjonują histeryczne wrzaski Donalda Tuska, a PiS drazni opozycje projektami "ustawy medialnej".  Jedno jednak wydarzenie jesst naprawdę istotne.  Jest to porozumienie miedzy Niemcami a USA w sprawie gazociągu Nordstream 2 , które ma zostać wkrótce zawarte.  USA rezygnują z blokowania budowy tej rury, mimo protestów Ukrainy oraz innych państw Środkowej Europy [w tym Polski].  Przytoczę komentarz Adame Eberharda na ten temat {TUTAJ}:

  "Ukraina utraci 1,5 miliardów $ corocznych dochodów z tranzytu gazu oraz stanie przed groźbą degradacji swojego systemu przesyłowego, ale na pocieszenie otrzyma 50 milionów $ niemiecko-amerykańskiego wsparcia "na zielone technologie". I ma siedzieć cicho.".

  Rafał Ziemkiewicz stwierdził:

  "USA i Niemcy uzgodniły cenę sprzedaży Rosji Ukrainy, Polski i krajów bałtyckich. Był kiedyś pisowski szef MSZ, który mówił o Locarno i gazowym pakcie Ribbentrop-Mołotow, ale szybko się sprzedał PO i stał się posłusznym pachołkiem Unii, więc o gazowej Jałcie już nikt nie powie... {TUTAJ} oraz:

  "Dla nas to dobra wiadomość, bo Ukraina dostała poglądową lekcję, gdzie mają ją Niemcy, na nadziei na protektorat których - mając tamże nasze zaloty - opierała dotąd swą polityczną strategię. Jeśli tego politycznie nie będziemy umieli wykorzystać, to jesteśmy los ultimos dziados." {TUTAJ}.

  Adam Eberhard cytuje artykuł z portalu Politico.com  pod wszystko mówiącym tytulem "US urges Ukraine to stay quiet on Russian pipeline" {TUTAJ}.  Wszystko wskazuje na to, iż cofneliśmy sie do czasów Obamy i "resetu" z Rosją.  Czmu tak się dzieje?  Obecny rzad USA zdaje się wierzyć, że za cenę ustępstw wobec Niemiec i Rosji uda się stworzyć sojusz Niemcy - USA - Rosja wymierzony przeciw Chinom.  Nie zdaje sobie on sprawy z tego, że ani Niemcy, ani Rosja nie mają żadnego powodu by wojować z Chinami w imię Ameryki.  Oba te kraje wiążą z Chinami rozległe interesy gospodarcze.  Mówi się czesto, iż Rosja staje się wasalem Chin.  Celem polityki niemieckiej jest m.in. usunięcie USA z Europy.  Ten "reset" skończy się dla USA tak samo źle jak poprzedni za Obamy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [21:24] - J z L | Link:

Departament Stanu USA potwierdza porozumienie z Niemcami. W zapisach niemieckie sankcje na Rosję
Podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland potwierdziła, że USA doszły do porozumienia z Niemcami w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Porozumienie ma zobowiązać Niemcy do nałożenia sankcji na Rosję w razie szantażowania przez nią Ukrainy.

Nuland przemawiała w Senacie podczas wysłuchania dotyczącego polityki wobec Turcji. Pytana o sprawę Nord Stream 2, osoba nr 3 w amerykańskim resorcie dyplomacji potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że USA i Niemcy zawarły porozumienie pozwalające na dokończenie gazociągu.
"To jest zła sytuacja i zły gazociąg, ale musimy pomóc chronić Ukrainę i myślę, że poczyniliśmy pewne znaczące kroki w tym kierunku"
- powiedziała Nuland.
Przedstawicielka Departamentu Stanu ujawniła ogólne postanowienia umowy. Wedle planu, USA i Niemcy mają wesprzeć Ukrainę w jej wysiłkach w kierunku dywersyfikacji źródeł energii i tzw. zielonej transformacji. Nie podała jednak kwoty ewentualnych inwestycji.

Niemcy zobowiązały się ponadto do działań na rzecz przedłużenia rosyjsko-ukraińskiej umowy o tranzycie gazu. Obecna umowa wygasa w 2024 roku i przynosi Ukrainie ok. 3 mld dolarów rocznie.
Berlin obiecał też, że podejmie działania na szczeblu rządowym przeciwko Moskwie, m.in. poprzez UE, w tym sankcje, jeśli Rosja będzie używać tranzytu gazu jako środka przymusu wobec Ukrainy.
Do tematu w środę odniósł się również rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, który podkreślił, że USA nadal uznają projekt Nord Stream 2 za geopolityczny projekt Rosji, który szkodzi zarówno Niemcom, Ukrainie, jak i szerszemu bezpieczeństwu energetycznemu. Dodał jednak, że administracja prezydenta Joe Bidena doszła do wniosku, że sankcje prawdopodobnie nie będą w stanie powstrzymać projektu.

Pełne szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione jeszcze w środę we wspólnej amerykańsko-niemieckiej deklaracji na ten temat.

https://niezalezna.pl/404369-departament-stanu-usa-potwierdza-porozumienie-z-niemcami-w-zapisach-niemieckie-sankcje-na-rosje

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2021 [21:36] - Jabe | Link:

Możemy czuć się bezpiecznie, bo zapewne teraz do broniących nas amerykańskich wojsk dołączą niemieckie i rosyjskie.

Obrazek użytkownika mjk1

21-07-2021 [22:06] - mjk1 | Link:

„Celem polityki niemieckiej jest m.in. usunięcie USA z Europy”.
Niepełne zdanie.
Celem polityki niemieckiej, od zakończenia II Wojny Światowej, jest usunięcie USA z Europy!
Teraz o tym, jak powstała koncepcja Nordstream.
Jeżeli coś napiszę nie tak, to proszę o poprawki.
Jak Ukraina zaczęła podkradać gaz z rurociągów biegnących przez jej terytorium, to Rosja zaproponowała nam budowę rurociągu przez Białoruś.
Rząd Najjaśniejszej odpowiedział, że z takim satrapą jak Łukaszenka – nigdy!
Uczciwie muszę napisać, że nie był to rząd PiS.
Po takiej odpowiedzi Rosja zaproponowała nam budowę rurociągu przez Bałtyk, czyli Nordstream 1.
Rząd Najjaśniejszej odpowiedział, że takie przedsięwzięcie będzie kompletnie nieopłacalne.
I nie był to rząd PiS.
Wobec odmowy Rosja zaproponowała budowę rurociągu Niemcom. Ci zgodzili się i rozpoczęto budowę.
Jak Nordstream z numerem jeden okazał się opłacalny, to rząd Najjaśniejszej stwierdził, że nie jest opłacalny.
I nie był to rząd PiS.
Ze względu na nieopłacalność Nordstreamu z numerem jeden rządy Rosji i Niemiec postanowiły zbudować drugi taki rurociąg, czyli Nordstream z numerem dwa i zaproponowały rządowi Najjaśniejszej przyłączenie się do tej inwestycji.
Rząd Najjaśniejszej odmówił i był to już rząd PiS.
Wobec odmowy, budowniczy zaproponowali jeszcze odnogi do Kołobrzegu i Świnoujścia.
Wtedy strateg nad strategami z Żoliborza postawił stanowcze weto stwierdzając, że tymi odnogami Szwaby wraz z Kacapami, będą instrukcje dla szpiegów przesyłały.
Na takie dictum Kacapom i Szwabom ręce opadły i totalnie olali rząd Najjaśniejszej a był to już rząd PiS.
Teraz rząd PiS protestuje przeciw budowie Nordstream, zarówno z numerem jeden jak i dwa.
Jeżeli ktokolwiek ze zwolenników rządu Najjaśniejszej, nie tylko rządu PiS, byłby uprzejmy wytłumaczyć mi, dlaczego – byłbym wdzięczny.     
 

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [06:44] - angela | Link:

mjk1, to raczej oleli Polacy  kacapow, zeby nie płacić za gaz ceny najdroższej na świecie, jaką  " wynegocjowal" Pawlak.
Ale dla osłody, PSL z PO  darowali ruskim miliard za przesył, tacy hojni.
Nierząd PO najpewniej taką umowę by podpisał , gdyby nie ciągnął ostatkiem, a Polska byla juz bankrutem, bo na bieżące emerytury musieli okraść Polaków OFE, zeby zapłacić emerytom.
Biden postąpił po prostu jak lewak,   jego szefem po linii partii jest Putin. 
A to podobno prezydent  Trump byl rosyjski.
Co powoduje, ze Merkel dała się tak uzależnić, opasać rurami, ktore ruski watazka w kazdym momencie może  zakręcić i gospodarka stoi.
Przeciez nie potrzeba wojny, zeby zniewolić i zająć szybko kraje.
Gdzie rozum, gdzie logika, o co w tym wszystkim chodzi.

《Makrela powinna mocno za to beknąć, jak również za " imigrantów", islamskich bandytów, którymi zarazila Europę. 》

A Niemcy to przecież kraj należący do NATO?
Prezydent Trump caly czas obligowal Niemcy  zeby wydawaly minim.2 procent pkb na zbrojenia.
Ale jak można wzmacniać NATO, kiedy się jest w pakcie gazowym Ribbentrop Molotow z Rosją, kiedy się "wie" ze to sojusznik.
Juz podczas II wojny światowej byli sojusznikami, i  skończyło się tak, ze ruscy z agresora przemienili się w wyzwolicieli, bo musieli swojej du.... bronic przed sojusznikiem, teraz pewnie chcą odplacic za zdradę Niemiec. 
Historia niczego nie uczy.

 

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2021 [07:14] - tricolour | Link:

@mjk

I widzisz, angela wie. Wina Tuska. 

A teraz jest fajnie już. Bo skoro Europa dostanie gaz za pomocą Nordstream, to tranzyt przez Polskę nie jest już potrzebny. Polska staje się odbiorcą końcowym, któremu Białoruś wyłączy gaz, bo się coś "zepsuje". Rosja oczywiście będzie czysta jak łza, jak zawsze.

A bez gazu stoi połowa naszego przemysłu, o elektrowniach gazowych możemy zapomnieć, a węglowe wyłączamy, szyby kopalniane już zasypujemy. Więc gdy Niemcom przyjdzie do glowy pozbyć się sasiada, to USA wyda zgodę (bo potrzebuje Niemiec przeciw Chinom) i Lukaszenka zakręci kurek. Wtedy my zapłacimy USA za gaz tyle, że ten z Rosji będzie jak darmowy, a wszyscy będą szczęśliwi. Oprócz nas. Będziemy oczywiście mogli kupić gaz z Niemiec, ten niedobry Rosyjski.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2021 [09:54] - Tomaszek | Link:

Ty tricolour pamiętaj  że ten kurek jest w rurze co ma dwa końce , ten drugi z kasą . O ile Niemcy przeżyją to ruskich czarno widzę . A i gaz to nie tylko Rosja i USA . Raz już kiedyś była "pomyłka techniczna " na Białorusi . Pamiętasz sraczkę ruskich ?

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2021 [10:57] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Pamietam. Dlatego kupimy ruski gaz u niemca, bo lukaszence coś nawali w zimie. Wszyscy na tym zarobią, tylko my stracimy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2021 [16:30] - Tomaszek | Link:

Jeszcze raz . O to całą wojnę nam gebelsy wydają i do tego dążą  . Nie będzie żadnych ruskich gazów . Obojętną drogą , ale trzeba im pokazać gdzie se mogą wsadzić ten nord sram z cyferkami . A wy to se kupujcie , bo my nie kupimy .

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [07:28] - Pers | Link:

mjk1
Nie pamiętam czy "nasi" politycy odmawiając projekt Jamał 2 uzasadniali to Łukaszenką ale z pewnością ciągle podkreślali krzywdę bratniej Ukrainy.
Ukraina, jak słusznie zauważyłeś, kradła gaz na potęgę i stosowała szantaż w postaci blokowania gazu płynącego na zachód.
Wczoraj napisałem dość długi komentarz pod tą notką ale pewnie był zbyt "zniewolony" jak na Strefę Wolnego Słowa.
Może gdybym używał wykwintnych słów typu "idiota, sowiecki śmieć, ścierwo" itp to moderatorzy puszczaliby z chęcią.

Obrazek użytkownika admin

22-07-2021 [07:43] - admin | Link:

Pers, nie wycinamy merytorycznych komentarzy. Chyba, że zawierają wyzwiska albo np. są notorycznie adresowane do użytkowników nieistniejących na Naszych Blogach. A jeśli sam czujesz się obrażony komentarzem jakiegoś blogera (który nie jest z automatu moderowany) to go zgłaszaj na maila.  

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [08:08] - Pers | Link:

Adminie szanowny
Mnie żaden obecny tutaj troll nie jest w stanie obrazić więc nic nie zgłaszam.
Czasami publicznie wyrażam mój sprzeciw przeciwko językowi, którego używają. Używając zresztą bardzo często polszczyzny, której powstydziłby się uczeń 5 klasy szkoły podstawowej.

// nie wycinamy merytorycznych komentarzy.//
Oczywiście, że nie wycinacie. Po prostu ich nie publikujecie, taka subtelna różnica.
Wczoraj "zmoderowaliście" bodajże trzy moje komentarze. I to jest FAKT.
Nie używam wulgaryzmów, nie rzucam oszczerstwami bez pokrycia, nie obrażam osób publicznych więc jaki jest powód?
Coś takiego nazywa się "podwójne standardy". Zwolennikom PiS wolno tutaj wszystko.
Ale to oczywiście wasz cyrk...
Pozdrawiam serdecznie :)

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [08:34] - angela | Link:

Pers. Ciesz się, ze w ogóle mozesz pisać na patriotycznym portalu. Bo taką propagandę antypolską jaką tutaj uprawiasz , i tobie podobni funkcjonariusze zagranicy, powinien wam towarzysze zostac łonet, spelniajacy rolę antypolskiej  spluwaczki, tam macie swoją " strefę wolnego slowa" , wszelakie klamstwa i manipulacje na Polski rząd. 
 

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [08:53] - Pers | Link:

angela
//Ciesz się, ze w ogóle mozesz pisać na patriotycznym portalu.//
Oczywiście, że się bardzo cieszę! Mogę "obcować" z wybitnymi patriotami jak angela, kudla, tezeusz, rjanek czy J z L. To niezapomniane doświadczenie. Także językowe.
To już drugi polski i patriotyczny portal, gdzie się udzielam.

//powinien wam towarzysze zostac łonet, spelniajacy rolę antypolskiej  spluwaczki//
Nie potrafię ocenić "łonetu" bo tam nie zaglądam ale ty jak widzę tak.
A to "towarzysze" to zostało ci angela jeszcze ze starych, słusznie minionych, czasów?
 

Obrazek użytkownika Jan1797

22-07-2021 [21:19] - Jan1797 | Link:

Panie mjk1;
Coś tam pamiętam; najdroższy gaz - dzisiaj jest tańszy - kurek zakręcony w największe 
mrozy z ofertą; możecie włączyć się do budowy :-) Prosze mnie poprawić jeżeli błądzę.

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [22:21] - J z L | Link:

 Biały Dom poinformował dzis, że J.Biden zaprasza Zełenskiego do Waszyngtonu na 30 sierpnia.
Jak podkreślono w komunikacie, wizyta "potwierdzi niezachwiane wsparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji w Donbasie i na Krymie"

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [08:49] - angela | Link:

Będą "obrabiać" Ukrainę.  Obiecywac, przestrzegac,  zachecać.
Ciekawe jak z tego magla wyjdzie, bo jasnym jest, ze chcą nas poroznić, a po   Ukrainie będą  dobierać się do Polski. Białoruś juz zalatwiona.

 

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [08:58] - Pers | Link:

angela
//Białoruś juz zalatwiona.//
Jak "załatwiona"? Z tego co wiem to ma się dobrze.
Baćka pogonił zachodnią dywersję i teraz już nikt na Białorusi nie ma żadnych wątpliwości, że szykowano im los Ukrainy.
Czyli nędzę, kradzież majątku narodowego, bezrobocie i masową emigrację za chlebem.
Takiego losu chcesz dla Białorusinów?

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [10:17] - angela | Link:

Pers. Taaa, Bialorusinom jest"" bardzo dobrze",  bo wszystkim zawiada car Rosji, a po co mu zaklady pracy, jak ma wszystko, tylko dlaczego takie niezadowolenie spoleczenstwa,i tysiace w wiezieniach,  jak tam wg Persa tak dobrze.

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [10:22] - Pers | Link:

angela
//dlaczego takie niezadowolenie spoleczenstwa,i tysiace w wiezieniach,//
Tysiące? A czemu nie "miliony"? Skąd masz takie informacje.
Owszem, Łukaszenka powsadzał trochę chuliganów, którzy rozrabiali m.inn za polskie pieniądze ale daleko jest do "tysięcy".

Ty angela uważasz, że Ukraina dobrze wyszła na tym "majdanie"?

Obrazek użytkownika Ryan

22-07-2021 [16:15] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Ten bandytą i zbrodniarz Łukaszenka wzorujący się na innym ludobójcy putinie już dawno temu powinnien wąchać trawę od spodu
ale to kwestia czasu

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [11:46] - Niezalogowany | Link:

"Baćka pogonił zachodnią dywersję"
"Baćka", kukiełka kremla, nie "pogonił zachodniej dywersji", tylko wrzucił do więzienia tysiące ludzi marzących o wolności.

"nędzę, kradzież majątku narodowego, bezrobocie i masową emigrację za chlebem"

Właśnie to "zawdzięczali" Łukaszence Białorusini.

Obrazek użytkownika Jabe

22-07-2021 [14:11] - Jabe | Link:

POPiS długo zgodnie pracował, by „baćka” był od Kremla zależny.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [18:15] - Niezalogowany | Link:

"POPiS długo zgodnie pracował, by „baćka” był od Kremla zależny."

Kłamstwo i manipulacja. Nie istnieje coś takiego jak "POPiS". PO to pseudopartia, mafijna zbieranina niemieckiej i kremlowskiej agentury. PiS to partia polska i patriotyczna.

Nikt poza samym skorumpowanym watażką Łukaszenką nie doprowadził do tego, że Białoruś zamiast być wolnym, niezaleznym państwem, stała się kolejną strefą okupacyjną pod kontrolą kremla.

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2021 [16:08] - tricolour | Link:

@nielog

Śmieszny jesteś. Wpadniesz na chwilę, nabrudzisz i zaraz znikniesz na kilka dni. Prawdziwy pisowiec: zacząć, zlekceważyć siebie i nie dokończyć.

Tak trzymać. I zaraz się puścić.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [18:21] - Niezalogowany | Link:

"Wpadniesz na chwilę, nabrudzisz i zaraz znikniesz na kilka dni."

Ja tu nie brudzę, ruski trollu. Ja tu sprzątam. Demontuję dezinformacje i kłamstwa takich jak ty.
Widzę, że jedyne co ci zostało przy braku argumentów, to czepianie się mojego "harmonogramu".
Bo widzisz, trollu, ja tu jestem dla zabawy, nie służbowo jak ty. Mogę zaglądać i pisać kiedy chcę, nie mam codziennej normy do wklejenia jak ty.

"Prawdziwy pisowiec: zacząć, zlekceważyć siebie i nie dokończyć."

Zmień program tłumaczący ci na język polski, bo obecny generuje straszliwy bełkot.

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2021 [20:31] - tricolour | Link:

@nielog

NIczego nie demontujesz, sprzątanie też ci nie wyjdzie, bo sprząta się systematycznie, nie zaglądaniem. Więc za cienki nawet do sprzątania jesteś, choć przyznam, że być może rzeczywiście jest to szczyt twoich możliwości. Taka narodowa przypadłość, sam się przyznajesz.

Wpadaj zatem i "dla zabawy" zajmuj się próbą sprzątania. Za friko. Dziękuję.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [21:12] - Niezalogowany | Link:

@tricolour

"sprząta się systematycznie, nie zaglądaniem"

Jesteś beznadziejny nawet jako troll, więc solidną kupę robisz tu rzadko, najczęściej zostawiasz po sobie jakieś drobne bobki. Więc nie muszę się zbytnio wysilać ze sprzątaniem twoich podrzędnych narracji.

Podsumuję twoje reakcje historyjką obrazkową, ilustrującą twój stan ducha:

https://i.ibb.co/2PMpDk0/image...

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2021 [21:41] - tricolour | Link:

@nielog

Życzę smacznego przy sprzątaniu moich bobków najczęściej, a większych wydalin na rzadko - rzadko.

Preferujesz jarzynowe czy może mięsne?

Obrazek użytkownika Jabe

22-07-2021 [17:50] - Jabe | Link:

@Niezalogowany  Uzasadnienie, proszę.

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [16:33] - Pers | Link:

niezalog
//Właśnie to "zawdzięczali" Łukaszence Białorusini.//
Na Białorusi nie ma praktycznie bezrobocia, Białorusini nie emigrują masowo za granicę za chlebem. Żyją skromnie ale godnie.

//"nędzę, kradzież majątku narodowego, bezrobocie i masową emigrację za chlebem"// To Ukraina mindziu, nie Białoruś,

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [17:53] - Niezalogowany | Link:

"Na Białorusi nie ma praktycznie bezrobocia"
Praca jest przymusowa. Kiedy ktoś nie pracuje, uznawany jest za wywrotowca i może trafić do więzienia.
Ktoś musi wykarmić Baćkę.

"Żyją skromnie ale godnie."

Identyczne bzdury ruskie media propagandowe rozpowszechniały w świecie zachodnim, kiedy w Polsce miał miejsce zryw solidarnościowy.

Obrazek użytkownika Pers

22-07-2021 [18:06] - Pers | Link:

niezalog
//Praca jest przymusowa. Kiedy ktoś nie pracuje, uznawany jest za wywrotowca i może trafić do więzienia.//

Przecież ty zwykły idiota jesteś minduś :)
Byłeś kiedyś na Białorusi? Kiedy?
Ośmieszaj się dalej Hahahahahahahahahahaha :))))))))))))))))))))

Admin puść to :)

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-07-2021 [19:43] - Niezalogowany | Link:

"Byłeś kiedyś na Białorusi? Kiedy?"

Rozmawiałem z ludźmi, którzy musieli uciec z Białorusi, zostawiając za sobą cały swój dorobek, inaczej zostaliby "zniknięci" przez białoruskie KGB. Wiem, jak "skromne, ale godne życie" niewolników "Baćki" wygląda z bliska. Wiem też, jak kończy się dla społeczeństwa "polityka wielowektorowa" - slogan, oznaczający bycie terytorium zależnym Rosji.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2021 [09:43] - Tomaszek | Link:

@JzL
Bo tryzuby bardzo lubią taką suwerenność uzgodnioną z Niemcami i pod ich batutą . Nie mają wyjścia bo alternatywą jest Rosja . A i szkopom potrzeba 50 milionów populacji do roboty , jak się Polska w oczach uwala i reszta mitteleuropy wyczerpuje . O najżyźniejszej ziemi Europy nie wspominając . Angela nie pojechała do Bidena na czcze pogaduszki . 

Obrazek użytkownika Ryan

22-07-2021 [20:12] - Ryan | Link:

Republikański senator Ted Cruz porozumienie w sprawie Nord Stream 2 nazywa pokoleniowym błędem geopolitycznym. „Rosyjscy dyktatorzy przez dekady będą czerpać miliardy dolarów każdego roku dzięki prezentowi od Joe Bidena" - stwierdził

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-07-2021 [12:54] - NASZ_HENRY | Link:

Miło już było - jak mówiła klasyczka ☺☻

Obrazek użytkownika Jan1797

22-07-2021 [21:22] - Jan1797 | Link:

Szanowna Elig,

Co jest fałszywą flagą; 
- Groźba konfliktu na sąsiednim kontynencie (warto pamiętać)
czy; https://pbs.twimg.com/media/E6...