Ogłoszeniowe Teraz K... My?

Za rządów PO oburzały nas fikcyjne kampanie reklamowe w prywatnych mediach typu Gazeta Wyborcza, Polityka, TVN lub coś w tym rodzaju. Oczywiście ich celem nie była reklama lecz finansowanie przez Skarb Państwa gazet i telewizji zaprzyjaźnionych z oligarchami – jak to niektórzy nazywają – PRL-bis. Jednak gdy wystartował rząd Beaty Szydło, wysechł strumień pieniędzy płynący do propagandowych tub systemu IIIRP.
 
Ale co to? Otwieram dziś świeży numer  wSIECI, a tu całą stronę 11 zajmuje „reklama” spółki Skarbu Państwa PIT-RADWAR SA, która oznajmia (chyba nie za darmo) czytelnikom tego tygodnika: „Od kilkudziesięciu lat realizujemy prace z zakresu systemów obrony powietrznej, w tym radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia oraz systemów uzbrojenia.”
 
To nie wszystko – na stronie 17 kolejna spółka zbrojeniowa PCO SA zamieszcza całokolumnowe ogłoszenie, a na podanej tam stronie www. możemy poznać ofertę, to jest wojskowe wyposażenie indywidualne oraz wozów bojowych w postaci celowników, noktowizorów i systemów obserwacyjnych „przeznaczonych do wykrycia, rozpoznania, identyfikacji celów naziemnych i powietrznych.”
 
Bardzo szanuję braci Karnowskich za ich dotychczasową, rzetelna pracę dziennikarską, w szczególności za stworzenie z niczego czołowego tygodnika opinii. Nie wiem jednak na jakiej podstawie uznali, że wzmiankowane ogłoszenia mogą być adresowane do czytelników wSIECI. Czy to nie jest taka sama fikcyjna kampania reklamowe jak onegdaj w Gazecie Wyborczej?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-12-2015 [23:21] - maks jamnicki | Link:

Karnowskich nie lubię, jakieś takie lalusie-prymuski, ale szanuję jak każdego, kto stara się w sposób patriotyczny stworzyć coś nowego, przeciwważyć bolszewickie i lewackie media. Oni to robili i robią. Czego im żałować teraz tego trochę wsparcia? Licząc wszystko,przewaga finansowa drugiej strony, lewackiej i agenturalnej jest jak 1000 do 1/?/. Co to znaczy TKM? To co, patrioci nie mają np. obstawiać stanowisk w państwie, bo zaraz zarzut TKM? Dawać reklamy ile wlezie i im i GP i innym, niech łapią oddech. Aby nie przejedli i dobrze tym gospodarzyli, nie ma co zazdrościć. To co, wszyscy mają cienko prząść? Wspierać wszystkich co jednoznacznie patriotyczni, nawet tych co się w czymś mylą lub błądzą jak narodowcy. Narodowców też wspierać. Robić płatne konkursy na nowe pomysły i działania patriotyczne, zwłaszcza dla młodych, wspierać też finansowo, aby nie szerzyli rusofilskich idei, a wielu z tych młodych nie ma tych ciągot. Bo problem jest inny, te wszystkie patriotyczne media i czasopisma, w sumie skromne ilościowo, są dla pewnej sprofilowanej, ograniczonej grupy odbiorców. Sprzedawca na targu, robotnik na budowie, kierowca autobusu, pracownik magazynu, kolejarz i wiele, wiele , dla siebie czegoś strawnego i patriotycznego nie mają, a to wszystko głosy wyborcze. Ci z Warszawy tego nie umieją a jakby ktoś umiał to nie dostanie kasy bo to konkurent już istniejących i to jest problem, koło się zamyka. Wymyśl pan coś, idź gdzie trzeba, też pewno z Warszawy, może dadzą i rób pan coś swojego. Co to za porównanie do GW? Przecież jest różnica między wrogami polski a patriotami? To co, nie wspierać wrogów i patriotów też nie wspierać, i ma zostać jak jest? Dziwne podejście.