Banita Tusk

  Przedwczoraj [3.07.2021] opublikowałam notkę "Kto kazał Tuskowi wrócic do Polski?".  Doczekała się ona 46 komentarzy w portalu Naszeblogi.pl.  Najciekawsza wypowiedź na jej temat pojawiła się jednak w Blogmedia24.pl.  Bloger UPARTY napisał {TUTAJ}:

  "1. Pamiętam, że była kiedyś stosowana
UPARTY, ndz., 04/07/2021 - 04:50
zasada, że jeśli ktoś na wyższym stanowisku wykazał się głupota mogąca przynieść ujmę poważnej firmie, to najpierw przechodził do działu kontroli, gdzie miał sprawę "wyczyścić" a później był proszony o zmianę miejsca pracy. Ostatnio, choć było to już parę lat temu zwróciłem uwagę na to, że Radcą Handlowym Ambasady Chińskie w Warszawie zosatał dyrektor chińskiej firmy budowlanej, która poległa przy budowie autostrady w Polsce i narobiła do tego jeszcze długów, przynosząc ujmę Chińczykom jako inwestorom.
Podobnie miała się rzecz z byłym wiceszefem wywiadu niemieckiego odpowiedzialnego zapewne za sprawy polskie. Został ambasadorem w Polsce w czasie, gdy będąca narzędziem politycznym Niemiec PO "uległa awarii", zapewne kierując się jego radami. Ktoś przecież musiał tym panom powiedzieć, że dojście PiS`u do władzy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności a nie zmiana społeczno-polityczna. Niedługo po nim do Polski zjechał Tusk. Wszyscy przecież pamiętamy jak przed ostatnim cyklem wyborczym, na konferencji bodajże w Łodzi, Tusk przywołał Jażdżewskiego i w ten sposób skierował PO w lewo, na sprawy obyczajowe. Efekty były, można to powiedzieć z całym przekonaniem, katastrofalne. Został więc oddelegowany do Polski by sprawy wyczyścić.
Jak mu się to uda, to będzie się cieszyć emeryturą tak długo jak da radę, jeśli zaś mu się nie uda, to ktoś może dojść do przekonania, że szkoda każdej złotówki na jego emeryturę. Wtedy okaże się, ze niemożność odebrania emerytury może się stać wielkim jego kłopotem, kłopotem wręcz groźnym dla jego zdrowia.".

  Do tej wypowiedzi doskonale pasuje komentarz Marka Kudły z Naszeblogi.pl {TUTAJ}:

  "03-07-2021 [17:48] - Marek Kudła | Link: Tusk nie był królem Europy
Tusk nie był królem Europy lecz tzw. figurantem.  To głupek, którym Merkel pociągała jak chciała. Jako przewodniczący EPL był podwójnym figurantem !  Partią kierowali Niemiec i Hiszpan, a Tusk jako figurant nie robił nic. Jednakże miejsce przewodniczącego jest przygotowywane dla innej osoby, przez co Tusk dostał kopa.  Tylko z tego powodu, że nie ma innego wyjścia, wraca do Polski. Niemce Merkel Tusk nie jest już potrzebny, więc won !
Dlatego Polacy, folksdojcz Tusk znowu w Polsce !  Przyjechał  kłamca nr 1,  wróg Polski i Polaków !
Wrócił i przywiózł ze sobą Grasia i jego doktrynę: Kłamstwa powtarzane wielokrotnie stają się (dla głupich) prawdą !  Przywiózł też ze sobą prezent w postaci wojny polsko-polskiej.  Przyjechał, by dalej walczyć z PISiorami,  na widok których dostaje furii, i którzy w czasie jego nieobecności wszystko robili źle, 100 %.  To opętany świr !!!".

  Warto też wspomnieć o informacji z Euroactiv.pl:

  "Mimo ogromnego poparcia w EPL wraz z podjęciem decyzji o powrocie do polityki krajowej Tusk postanowił ustąpić ze swojej międzynarodowej funkcji. Poinformował, że rozmowy w sprawie wyboru jego następcy rozpoczną się jesienią.
„Mamy zjazd naszej europejskiej partii jesienią. Tam poinformuję, że moja kadencja tak czy inaczej się kończy i rozpocznę pilne konsultacje na rzecz przekazania mojego urzędu w Europie mojej następczyni lub następcy”, oświadczył podczas niedzielnej konferencji prasowej.
„Jak znam życie, to może potrwać kilka miesięcy”, ocenił." {TUTAJ}.

  Co wynika z tego wszystkiego?  Ano - Tusk nie odchodzi dobrowolnie z Brukseli.  Został stamtąd przepędzony przez reorganizującą sie europejską oligarchię.  Stał sie banitą.  Co wiecej owa oligarchia obarczyła go misją "zaprowadzenia porzadku w Polsce".  Była to jak widać "propozycja nie do odrzucenia".  Tusk ją przyjął - bo musiał.  Jego sobotnie przemówienie oraz cytowane wyżej oświadczenie w sprawie EPL  były przeznaczone głównie dla uszu brukselskiej sitwy i sygnalizowaly gotowość do wykonania zleconego zadania.  Aby to zrobić - nie cofnie sie przed niczym.  Jest bardzo niebezpieczny.  Cała nadzieja w jego lenistwie oraz nieudolności.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-07-2021 [17:40] - Jabe | Link:

Donald Tusk wyjechał w wyniku zmiany sytuacji geopolitycznej i w wyniku zmiany sytuacji geopolitycznej wrócił. Nie wolno nie doceniać wpływów kelnerów.

Obrazek użytkownika sake3

05-07-2021 [19:03] - sake3 | Link:

Dlaczego zaraz ,,banita''?Został serdecznie przyjęty w Szczecinie,a zakochany w Tusku jakiś starszy zwolennik nawet poszarpał reportera Radia Szczecin usiłując wyrwac mikrofon. Panią niezbyt zadowoloną z powrotu Tuska usunięto ze spotkania.Tak.....widać mocne wejście Tuska w stylu gwiazdy filmowej.....

Obrazek użytkownika J z L

05-07-2021 [21:00] - J z L | Link:

Przejrzałem antypolskie szczujnie Ależ pompują tego kretyna. Funkcjonariusze medialni cali w skowronkach, wciąż tylko Donuś powiedział, albo odpowiedział. Powrót tuska to będzie dla Polaków Wielki Narodowy Test czy Naród ma Alzheimera lub Syndrom sztokholmski czy przejrzał na oczy.

Obrazek użytkownika J z L

05-07-2021 [23:03] - J z L | Link:

Pytania jakie powinni zadać dziennikarze Tuskowi, to czy on , albo jego syn Michał Tusk znany też jako Józef Bąk, czy dołożyli się do milionowej kaucji za Sławomira Nowaka?

Obrazek użytkownika Adam66

06-07-2021 [01:40] - Adam66 | Link:

@ J z L - Tusk i Bąk chyba nie musieli się dokładać, Sławek ma wielonożne stoły, wystarczyło, że podpowiedział, którą nogę odkręcić...

Obrazek użytkownika Centrystka

06-07-2021 [01:41] - Centrystka | Link:

Spodziewałam się wzmożonego wrzasku zaczadzonych kurwizyjną propagandą na wieść o powrocie Tuska i objęciu szefostwa PO,ale taki wylew szamba składającego się z wyjątkowo debilnych wyzwisk i wymysłów na jego temat, przebił moje oczekiwania. A co się musi dziać terraz na Nowogrodzkiej? Oto jak ślepy strach o utratę apanaży czyli możliwości okradania państwa i spodziewanej za to odpowiedzialności udziela się nawet  Bogu ducha winnym użytkownikom NB dlatego tylko,że  utożsamiają się z tą mafią - aż żałość bierze...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [06:23] - Niezalogowany | Link:

"z wyjątkowo debilnych wyzwisk i wymysłów na jego temat"

To dziwne, nie widziałem wymysłów, tylko znane fakty, udokumentowane nawet filmowo; przykładowo żółwiki z putinem, "panowie, podliczmy głosy" i resztę klasyki Tuska i jego kamadryli może każde dziecko znaleźć na youtube. Także zdjęcie Tuska na nasiadówce z agentem Stasi, Detlefem Ruslerem, jest do wyszukania po jednym zapytaniu w Google.

"ślepy strach o utratę apanaży czyli możliwości okradania państwa"
Doskonale opisałaś atmosferę w PO, przez którą zgodzili się nawet na powrót politycznego trupa.
Wszystko, byleby tylko uratować Niesiołowskiego i Nowaka przed pierdlem, bo kiedy ci panowie zaczną śpiewać,
to w zasadzie całą wierchuszkę PO będzie można wysłać za kraty w jednym rzucie.

Obrazek użytkownika Centrystka

06-07-2021 [18:27] - Centrystka | Link:

@Niealog/Angela
Jesteś klasycznym przykładem  ołupionej i zaczadzonej ofiary na modłę goebbelsowskiej propagandy kurwizyjnej obliczonej na  "ciemny lud,który wszystko kupi"(jak mawia klasyk) powtarzając takie mega bzdety jak rzekomo udowodnione (gdzie i jak?) fakty,że Tusk jest Niemcem,niemieckim agentem i jak ktoś (chyba nawet ty) napisał "folksdojczem" nie mając nawet pojęcia jak się to pisze po nieniecku  i kogo to i kiedy dotyczyło. Ale co się dziwić, skoro takich prymitywów jak ty zaślepia  nieuleczalna,pustosząca umysł choroba nienawiści podsycanej przez  wiadome media.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [19:53] - Niezalogowany | Link:

"nieuleczalna,pustosząca umysł choroba nienawiści"

Taka jak Ryszarda Cyby z Partii Miłości, który zamordował działacza PiS?
Czy taka jak Stefana Niesiołowskiego?
A może taka jak "uśmiechniętej polskiej młodzieży" sikającej na znicze i modlące się kobiety?
Czy raczej ta wykrzykujących nienawistne hasła kobiet z czerwonymi runami na maskach?
Czy też taka, jaką Roman Giertych dyktował swojemu podręcznemu redaktorzynie z "Soku z buraka"?
Czy taka, jaką ciosem pięścią w twarz zademonstrowano pani Jadwidze Kamińskiej, która śmiała zadać w Szczecinie niewygodne pytanie Tuskowi?

Obrazek użytkownika Centrystka

07-07-2021 [00:18] - Centrystka | Link:

@Niezal/Angela
taka,jaką zademonstrował z sejmowej trybuny niejaki Jarosław K.,twój i tobie podobnych oszołomów ideał i guru najwyższy,wrzeszcząc o zdradzieckich mordach,które mu zamordowały brata. Dlatego tak nienawidzi on Polaków,bo jest poważnie chory na wszechogarniającą nienawiść,tak jak ty  - dotarło? A ta baba w Szczecinie zaatakowała Tuska rzucając się na niego z pięściami (czego Kurwizja nie pokazała, a tylko sprytnie zmanipulowane nagranie z powstrzymywania tej nawiedzonej baby,też kipiącej nienawiścią),więc zebrani na tym spotkaniu ludzie musieli ją jakoś powstrzymać. Tusk nie ma ze sobą armii ochroniarzy prywatnych i państwowych,a także policji jak Kaczyński, kltóry za pomocą m.in. Kurwizji rozpoczął  atakowanie Tuska starym zwyczajem  dobierając się do jego rodziny.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [09:42] - Niezalogowany | Link:

"wrzeszcząc o zdradzieckich mordach,które mu zamordowały brata"

Naczelnik Kaczyński mówił prawdę. Nienawiść totalniackiej opozycji pomogła kremlowi przygotować zamach w Smoleńsku.

"Tusk nie ma ze sobą armii ochroniarzy prywatnych"

Tusk nie potrzebuje ochrony, skoro całe jego otoczenie to opłaceni aktorzy, statyści i nagonieni członkowie PO udający wielbiących Tuska obywateli.
Tusk nie potrzebuje też ochrony, bo zwolennicy "partii miłości" nie grożą mu regularnie smiercią, tak jak robią to pod adresem Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

07-07-2021 [12:02] - Jabe | Link:

No ale wtedy totalniacką opozycją był kto inny.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-07-2021 [13:55] - Niezalogowany | Link:

Opozycja przeciwko Polsce i polskości, niekoniecznie konkretna opozycja sejmowa czy rządowa. Zdradzieckie mordy takie jak Platformersi i Konfederacja są zawsze w opozycji do dobra Polski.

Obrazek użytkownika tricolour

06-07-2021 [09:29] - tricolour | Link:

@Centrystka.

Rangę Tuska wyraźnie widać po ociekających nogach wszystkich z prawej strony. Taki stan fizjologiczny uniemożliwia racjonalną ocenę rzeczywistości, bo ta domaga się w pierwszej kolejności papieru toaletowego. 

Zapowiada się gorące lato, przed nami czwarta fala, zaszczepionych mało więc na jesieni będzie  wesoło...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [11:51] - Niezalogowany | Link:

"Rangę Tuska wyraźnie widać po ociekających nogach wszystkich z prawej strony"

Kłamstwo. Reakcją "prawej strony" są torsje, wynikające z tego, że wszyscy, nie tylko "prawa strona" chcieliby zapomnieć o człowieku, któremu jedyne co w życiu wyszło to Wielka Brytania z UE. "Prawa strona" pamięta też o zamachu w Smoleńsku do którego Tusk się przyczynił, młodzi ludzie pamiętają o "Akcji widelec", wszyscy pamietają o "Sowie i przyjaciołach" z mafijnymi pogaduchami nad ośmiorniczkami. Trudno by nie zbierało się na wymioty.

Każdy kto oglądał wystąpienie Tuska mógł od razu zobaczyć ponure, zaciśnięte gęby jego "towarzyszy". Wiedzą, że stali się śmietnikiem, na który wyrzucono zużytego niemieckiego funkcjonariusza z UE. Wiedzą też, że nienawiść Tuska do wszystkiego co prawdziwie polskie skończy się dla nich serią pogrążających ich coraz bardziej politycznych katastrof.

I jest jeszcze jeden powód tych ponurych, tłumiących wściekłość mord: niespotykane w historii namaszczenie zależnego od Niemiec polityka przez te Niemcy na lidera totalnej opozycji zdemaskowało w jednej chwili tę opozycję jako czysto niepolski, sterowany z zagranicy projekt. Jak teraz wyjaśnić Polakom jak to się stało, że najpierw bronią Budki jak niepodległości, a później, w ciągu jednego tygodnia ktoś przestawia im melodię i nagle wiwatują na cześć gauleitera Tuska, chociaż ich ponure i wściekłe buzie mówią coś innego niż gładkie słowa?

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2021 [10:58] - Pers | Link:

niezalogowany
To prawda, u Sowy było słychać ciekawe rzeczy. Np doradca Tuska, niejaki Pinokiusz M. mówił o tym jak Polacy będą zap...c za miskę ryżu.

Ale macie biegunkę na samo słowo Tusk :))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

06-07-2021 [16:56] - Niezalogowany | Link:

"Ale macie biegunkę na samo słowo Tusk :))))"

Nie mamy biegunki, tylko rzygać się chce.

Obrazek użytkownika tricolour

06-07-2021 [11:16] - tricolour | Link:

@nielog

Zbiera się na wymioty? Prawidłowo. Przez długi czas będzie to wasze jedyne pożywienie.