"Bezrefleksyjnie powtarzają telewizyjne hasła i slogany"

image zauważył Ryszard Surmacz przyglądając się wczorajszej manifestacji KODu w swoim wpisie "Jeszcze nic nie posprzątano".

Również na to zwróciłem uwagę oglądając relację w Telewizji Republika, ale jest jeszcze coś, co za tą bezmyślnością się kryje. Opisał to bloger podpisujący się "zetjot" na niepoprawni.pl:  "Dowcipy zasłyszane na marszu KOD"

Jeden z przytoczonych przez autora dowcipów leci tak:

"Było miło, I to jak miło było! Wszystko można było, siabada, siabada,mydełko Fa... Ale się skończyło. Z powodu naszej narodowej tragedii smoleńskiej się skończyło. Dlaczego narodowej? Bo prezydent nie zabrał brata do samolotu! I teraz tylko Piłsudski ma radochę, że zawsze w krypcie będzie miał zimnego Lecha, siabada, siabada, mydełko Fa."

imageByć może nawet wyśpiewany był. Taka postawa w KODzie, mam wrażenie, nie jest jakąś fluktuacją. Przeciwnie, wydaje się typowa, jeśli spojrzeć na fora internetowe, a także jeśli rozejrzeć się wokół siebie. Do Warszawy poleciała wczoraj znajoma ze studiów, która wcześniej w sierpniu 2010 roku uaktywniła się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu by razem z Tarasem pogonić Moherów (nawiasem mówiąc osoba chodząca do kościoła...).

Temat Smoleńska żyje w internecie, gdyż absurdy oficjalnych raportów musiały skłonić do głębszych analiz ludzi myślących. Tych zaś obległy chmary odpornych na argumenty ofiar min i grymasów medialnych.

"Kontrolowany lot ku ziemi"

tak puszczając oko do siebie mówią o Smoleńsku ci... najbardziej inteligentni z nich na portalu salon24.pl.

Sprawia im nieskrywaną satysfakcję szydzenie... Tak jak w lipcu i sierpniu 2010, tak jak na zgęstce KODu...

Nie wystarczy zabić, najpierw przed zabiciem trzeba odrzeć z godności, wyszydzić, odczłowieczyć, a po zabiciu pohańbić i znieistnieć - to mentalność mongolska, bolszewicka, kagebowska, ubecka, urbanowa, michnikowa.

Józef Mackiewicz próbował przestrzec, że okupacja bolszewicka zrobi z nas gówno.

Niestety, w przypadku znacznej części elit udało im się. To Mackiewiczowskie gówno początkowo z wierzchu przyschnięte i przypudrowane elokwencją młodej lekarki na wysuniętej placówce ze skeczu Ewy Szumańskiej wybiło całą swoją ochydą 14 lat po wycofaniu się  z Polski armii czerwonej niewolników Mongołów. Dzisiaj, po 22 latach od tamtej chwili pojawiła się realna szansa uprzątnięcia go. Rozpoznanie ułatwia znaczek "Komitetu Obrony Demokracji" (KOD), tak jak w PRLu znaczek "Frontu Jedności Narodu" (FJN) czy "Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego" (PRON).   Miejmy nadzieję, że tym razem to się uda.

                

   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika umpa lumpa

13-12-2015 [20:21] - umpa lumpa | Link:

a ten Zeppelin na ostatniej fotce to Rysiu Kalisz? widac robi za frekwencje,- o i Romus (ten od krojenia tlustych misi) goruje w tle, Grabarczyk, Neuman.... Wypada zyczyc im wszystkiego najlepszego jednak z zyczeniami, jak to mawiaja sytarozytni Angole (?): "many happy returns", bylbym raczej powsciagliwy gdyz nastempne reunion moze okazac sie nie na ulicach Stolicy a w jednym z zakladow penitencjalnych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-12-2015 [10:13] - NASZ_HENRY | Link:

KOD Michnika KODem Petru ;-)