Kto kazał Tuskowi wrócić do Polski?

Jest dość jasne, że nie uczynil tego z własnej nieprzymuszonej woli.  Przedwczoraj [1.07.2021] portal Business Insider opublikował tekst o tym, ile Tusk dorobił się na pracy w Brukseli {TUTAJ}.  Dowiadujemy się że:

  "Łącznie więc, do lipca 2021 r. Donald Tusk mógł zarobić w Brukseli ok. 8,2 mln zł. Kwota "na rękę" zapewne jednak będzie niższa ze względu na podatki.  Co jednak istotne, stanowisko szefa Rady Europejskiej dało też Tuskowi dodatkową emeryturę - w kwocie ok. 21 tys. zł. Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu", wraz z emeryturą krajową będzie to łącznie ok. 30 tys. zł emerytury miesięcznie.  Świadczenie będzie przysługiwało Tuskowi już w 2022 r., kiedy to były premier skończy 65 lat.".

  Wynika z tego, iż Tusk mógłby do końca życia nic nie robić, co jak się wydaje - lubi.  Dlaczego więc wrócił do polskiego grajdołka, który porzucił z radością siedem lat temu?  Narzucająca się odpowiedź brzmi - Niemcy mu kazali.  Jakie mają oni jednak środki nacisku?  Po sieci krąży przypuszczenie, ze Tusk był agentem STASI o pseudonimie Oscar.  Zaprzecza jednak temu Sławomir Cenckiewicz {TUTAJ}.  Według wypowiedzzi Jarosława Kaczyńskiego z wczoraj:

  "Na uwagę prowadzących wywiad, że w tym samym czasie, gdy będzie obradować kongres PiS "to do Polski będzie (...) zbliżać się biały koń z Tuskiem na grzbiecie (...); być może teraz naprawdę wróci, bo zdaje się kończy mu się kontrakt", Kaczyński odpowiada, że wskazany przez nich powód "rzeczywiście może okazać się prawdziwy i sprowadzić Tuska do Polski".
"Z tego, co wiem, jego pozycja nie jest - mówiąc delikatnie - najmocniejsza. Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska - u nas dobrze znany, dowcipy o tym są - tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada. Zatem najpewniej nie ma innego wyjścia i musi wrócić." {TUTAJ}.

  Dzisiaj powrót Tuska stał się faktem.  Zastąpił on Borysa Budkę na funkcji szefa PO {TUTAJ}.  Nie jest jasne, jak poradzi sobie z konkurencją ze strony Trzaskowskiego i Hołowni.  Jak na razie - wygłosił przemówienie poświęcone wyłącznie atakom na Kaczyńskiego i PiS {TUTAJ}.  Nie było w nim żadnej nowej myśli.  Nic nie wskazuje na to, by Tusk był w stanie powtórzyć swoje sukcesy z lat 2007-2014.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-07-2021 [15:28] - AŁTORYDET | Link:

Wrócił volkswagendeutsch, po to by demolować, dezintegrować, napuszczać, ubliżać, poniżać i pogardzać. Po to, byśmy w godzinie próby, nie mogli na siebie patrzeć, byśmy darli buzie "dobrze im tak", by jeszcze raz pokazać światu, że mamy państwo sezonowe, że nie zasługujemy na suwerenność, by wreszcie ktoś ważny mógł oznajmić, że pokój panuje w Warszawie.  Razem z nim, wyłażą wszelkie demony i potworności naszej historii, którą jak widać, będziemy przeżywać jeszcze raz. Mowa Tuska, zrobiła na mnie bardzie upiorne wrażenie, niż diaboliczny śmiech Wałęsy  na galerii sejmowej, w noc odwołania rządu Olszewskiego. Oby Dobry Bóg, maił nas w Swojej opiece. 

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [15:58] - J z L | Link:

Opętany szałem nienawiści Tusk, jeszcze bardziej niż dotąd będzie podjudzał przeciwko naszemu rządowi i szkodził mu na forum europejskim i gdzie tylko może, bo to był i jest plan tego szmaciarza

Obrazek użytkownika Ryan

03-07-2021 [17:21] - Ryan | Link:

Jakby nie było pogarda nienawiści w stosunku do sp. Lecha Kaczyńskiego to jego "produkt"

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-07-2021 [16:33] - NASZ_HENRY | Link:

Tusk nie powtórzy swoich  sukcesów:
- zatopienie stoczni
- rozbrojenie armii
- okradzenie emerytów
- itd
- itp ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [17:24] - Jabe | Link:

A może przeciwnie: Niemcy mu kazali wyjechać? Teraz wieją inne wiatry i w ramach kolejnego resetu może wreszcie wrócić. Jarosław Kaczyński powinien go witać chlebem i solą, w stroju krakowianki, bo bez wroga partia mu się sypie.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [19:51] - J z L | Link:

 To przemówienie trzymałoby się jeszcze bardziej kupy i nawiązywało mocniej do przeszłości, gdyby tusk wygłosił je w języku niemieckim. Brakowało, by na końcu darł japę - chcecie totalnej wojny z PIS-em? A tłum peowski ryczał - ja, ja, ja.

Obrazek użytkownika juur

03-07-2021 [17:26] - juur | Link:

Wygląda na to, że Tusk przybył by pomóc wprowadzić PIS-owi zielony ład (czytaj tęczowy). Tusk ma być tłem na którym dalsza deindustrializacja  kraju ma mniej rzucać się w oczy i odwracać uwagę społeczeństwa. Można się tylko domyślać, jak bardzo wpływowym kręgom na tym zależy, że D. Tusk nie mógł odmówić.  "zbliżać się biały koń z Tuskiem na grzbiecie" dla D. Tuska w praktyce to "zbliża się Tusk z koniem na grzebiecie". Kto i czym motywuje D. Tuska by godził się nieść takie brzemię?

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [18:13] - Jabe | Link:

Wojna na górze jest koniecznością.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [18:36] - Niezalogowany | Link:

"Wojna na górze jest koniecznością."

Manipulacja. Kremlowska bajeczka z serii "PIS - PO samo zło" i z serii o iluminackim spisku, w ramach którego PiS i Po udają wrogów, ale naprawdę wspólnie wprowadzają mroczne plany NWO.
Takie bzdety to działały na ludzi może w latach 90tych. Teraz każdy widzi, że mu się lepiej żyje, wsparcie "plusowe" od Dobrej Zmiany przywróciło ludziom godność, inicjatywy progospodarcze pięknie ożywiły gospodarkę, tak więc z tuskowej ruiny i "piniędzy nie ma i nie będzie" Polska przeszła do lepszej rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [19:16] - Jabe | Link:

Ustawa futerkowa, faktyczny euroentuzjazm (choć przy bardzo różnej retoryce), a zwłaszcza zamordyzm wprowadzany pod pretekstem kowida czynią tę teorię całkiem prawdopodobną. No ale, pomijając NWO, podobieństwa są: zwłaszcza polityka zależności – „wytartych kolan”. Wzniosłe frazesy, tańce z trupami niezłomnych nie zdołają tego zapudrować. No a przede wszystkim – oba końce popisowego kija potrzebują właśnie wroga – dla odwrócenia uwagi od siebie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [20:30] - Niezalogowany | Link:

"Wzniosłe frazesy, tańce z trupami niezłomnych"

Żaden prawdziwy Polak nigdy nie użyłby takich wyrażeń.

"oba końce popisowego kija"

Kłamiesz i manipulujesz. Nie ma czegoś takiego jak "popisowy kij". Jest patriotyczna i Polska partia PiS i są agenturalne pseudopartie typu PO albo Konfederacja, sterowane i sponsorowane przez wrogów Polski.
Tak jak powyżej zostałeś zdemaskowany: próbujesz tu wciskać przestarzałą kremlowską narrację w stylu NWO.
To nie przejdzie. Polacy już wiedzą, kto jest patriotą a kto wrogiem. Wyborcza zdycha, Niemcom odebraliśmy polskie media, twoje historyjki są równie stare i dziadowskie jak ty.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [20:41] - Jabe | Link:

PiS na przykład jest dziwnie przyjazny państwom, które są nam oficjalnie wrogie. Chodzi mi o ustawę 447 i generalnie roszczenia (ale także o banderowskie mordy na Ukrainie). Jak to wytłumaczyć?

No a co do kłamania i manipulowania, to proszę konkrety w miejsce konfabulacji. A przymiotnik kremlowski wyprał się już Panu z wszelkiego znaczenia i świadczy tylko o braku argumentów.

Acha, każdemu Polakowi powinno się niedobrze robić, gdy narodowe świętości służą do legendowania się i jako zasłona dymna.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [21:24] - Niezalogowany | Link:

"PiS na przykład jest dziwnie przyjazny państwom, które są nam oficjalnie wrogie. Chodzi mi o ustawę 447 i generalnie roszczenia (ale także o banderowskie mordy na Ukrainie). Jak to wytłumaczyć?"

To się nazywa dyplomacja. Sprawdź w słowniku. Oznacza to ogólnie, że co innego się mówi dla potrzeb mediów i szerokiej publiczności, a co innego się robi zakulisowo. A po reakcjach Izraela widać wyraźnie, że wbrew kremlowskim narracjom wcale nie mają z Polską łatwo.

"przymiotnik kremlowski wyprał się już Panu z wszelkiego znaczenia"

Wręcz przeciwnie. Twoje wysiłki utrzymania się jako troll na powierzchni wody codziennie odświeżają ten przymiotnik świeżymi cytatami z twoich wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [22:18] - Jabe | Link:

Nie rozumiem, jak taki dyplomatyczny rząd nie potrafi równie roztropnie rozgrywać stosunków z Rosją czy Niemcami. To by się szczególnie przydało. Podobnie z Czechami. Czy my w ogóle mamy jakichś sojuszników w regionie? Natomiast Stany Zjednoczone są nam wrogie zupełne oficjalnie, a polski rząd udaje, że nic się nie dzieje. Zważywszy, że postawiono wszystko na stosunki z USA, że tam kupujemy broń i surowce, że sprowadzano wojsko amerykańskie, nie może być mowy o dyplomacji, bo ta zakłada jakieś pole manewru. Pytanie tylko, czym to tłumaczyć.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [09:08] - Niezalogowany | Link:

"Nie rozumiem, jak taki dyplomatyczny rząd nie potrafi równie roztropnie rozgrywać stosunków z Rosją czy Niemcami."

Ależ to właśnie robi. Polski rząd wyrwał zęby niemieckiej antypolskiej maszynie propagandowej i metodycznie przyciska Rosję propozycjami sankcji na forum unijnym, jednocześnie intensywnie zwiększając zaangażowanie w obronność własną i regionu. To jest bardzo roztropne rozgrywanie stosunków z IV Rzeszą i CCCP 2.0

"Czy my w ogóle mamy jakichś sojuszników w regionie?"

Klasyczna ruska manipulacja w stylu "biedna Polska opuszczona przez wszystkich". Jest to oczywiście kremlowskie kłamstwo, bo relacje Polski w regionie i poza nim są świetne, czego przykładem jest na przykład zbudowanie unijnego frontu antylewackiego.

"Stany Zjednoczone są nam wrogie zupełne oficjalnie"

Kłamstwo. Polska ma głębokie relacje strategiczne nie z efemerydą rządową, ale z amerykańskim kompleksem militarno-wywiadowczym. To jest relacja silna i zupełnie odporna na przelotne mody polityczne.

"Zważywszy, że postawiono wszystko na stosunki z USA"

Kolejne twoje kłamstwo. Polska buduje silne geopolityczne relacje w regionie z sąsiadami tak samo zagrożonymi niemiecką "europejskością" i "ruskim mirem".

"Pytanie tylko, czym to tłumaczyć"

Twoją głęboką niewiedzą, zupełną nieznajomością zagadnień geopolityki, a przede wszystkim twoją złą wolą, polegającą na świadomej intencji rozpowszechniania tutaj kłamstw i dezinformacji w interesie wrogów Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

04-07-2021 [09:27] - Jabe | Link:

Zarzuca Pan kłamstwa i „ruskie manipulacje”, opierając swoje wywody wyłącznie na swoich mętnych przekonaniach:

Polski rząd wyrwał zęby niemieckiej antypolskiej maszynie propagandowej i metodycznie przyciska Rosję propozycjami sankcji na forum unijnym – Wyrwał zęby? Propozycjami?

zwiększając zaangażowanie w obronność własną i regionu. – Znowu luźne oceny.

Polska ma głębokie relacje strategiczne nie z efemerydą rządową – A „głębokie relacje strategiczne” mieliśmy z Sowietami przez parę dekad. A ustawa 447 pochodzi z czasów poprzedniej „efemerydy rządowej” i są powody by przypuszczać, że temat jest traktowany jak najbardziej na serio, z oczywistych względów.

relacje Polski w regionie i poza nim są świetne – O, doprawdy?

Polska buduje silne geopolityczne relacje w regionie z sąsiadami tak samo zagrożonymi... – O, doprawdy?

A czym tłumaczyć jednostronność polskiej polityki (jeśli o polskiej polityce można w ogóle mówić)? Zapewne obawą przed zmianą zdania przez patriotycznych kelnerów. Zresztą teraz jest nowy reset. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [12:07] - Niezalogowany | Link:

Nazwanie moich mających zawsze pokrycie w rzeczywistości opisów faktów "luźnymi ocenami" nie zmieni faktu, że "luźne oceny" będące ruskim wsadem deinformacyjno-propagandowym upowszechniasz tutaj ty.

"A „głębokie relacje strategiczne” mieliśmy z Sowietami przez parę dekad."

A co nas obchodzą Sowiety? Teraz jesteśmy regionalnym liderem jeśli chodzi o udział w NATO i mamy świetne relacje z najpotężniejszym na świecie amerykańskim kompleksem militarno-wywiadowczym.

"A ustawa 447"

Ten dokument nie jest ustawą. Kłamiesz i manipulujesz, nazywając ustawą coś, co nią nie jest.

"relacje Polski w regionie i poza nim są świetne – O, doprawdy?"

Tak. Tak właśnie jest.

"Polska buduje silne geopolityczne relacje w regionie z sąsiadami tak samo zagrożonymi... – O, doprawdy?"

Tak. Tak właśnie jest.

"A czym tłumaczyć jednostronność polskiej polityki"

Kolejna kremlowska manipulacja, mająca na celu promowanie ruskiej wizji "polityki wielowektorowej", czyli promowania relacji z morderczym i destrukcyjnym kremlowskim Imperium Zła.
Owszem, polska polityka jest jednostronna, bo jednoznacznie stoi po stronie cywilizacji łacińskiej, pokoju, dobrobytu, rozwoju i wartości humanitarnych. Polska nigdy nie dołączy do bizantyńsko-turańskiego obozu zniszczenia, kłamstw i śmierci, reprezentowanego przez okupowaną przez Kreml Rosję.

Obrazek użytkownika Pers

04-07-2021 [11:10] - Pers | Link:

Jabe
Nie znęcaj się już nad tym nieszczęśnikiem :))))))

Obrazek użytkownika Pers

04-07-2021 [09:31] - Pers | Link:

niezalogowany
//Polski rząd wyrwał zęby niemieckiej antypolskiej maszynie propagandowej i metodycznie przyciska Rosję propozycjami sankcji, jednocześnie intensywnie zwiększając zaangażowanie w obronność własną i regionu. To jest bardzo roztropne rozgrywanie stosunków z IV Rzeszą i CCCP 2.0//
Najbardziej polskiemu rządowi wychodzi "wyrywanie zębów" Izraelowi. I bardzo roztropnie szanują pedalską flagę na ambasadzie USA.

//Klasyczna ruska manipulacja w stylu "biedna Polska opuszczona przez wszystkich". Jest to oczywiście kremlowskie kłamstwo, bo relacje Polski w regionie i poza nim są świetne, czego przykładem jest na przykład zbudowanie unijnego frontu antylewackiego.//
O jakim "froncie" mówisz? Może jakieś szczegóły.
Czy te "świetne relacje w regionie" dotyczą także Czechów, którzy skutecznie zamykają nam kopalnię Turów?

//Polska ma głębokie relacje strategiczne nie z efemerydą rządową, ale z amerykańskim kompleksem militarno-wywiadowczym. To jest relacja silna i zupełnie odporna na przelotne mody polityczne.//
Pejsate brednie. No comments.

//Polska buduje silne geopolityczne relacje w regionie z sąsiadami //
Jasne! Zwłaszcza z Czechami, Litwą, Ukrainą i Białorusią :)))
Lecz się na nogi, na głowę za późno.

Twoja głęboka niewiedza, zupełna nieznajomość zagadnień geopolityki, a przede wszystkim twoja zła wola, polegającą na świadomej intencji rozpowszechniania tutaj kłamstw i dezinformacji w interesie wrogów Polski jest charakterystyczna dla agentów plemienia koczowniczo - handlowego.
Jesteś już trafiony i zatopiony. Wszyscy już robią sobie z ciebie żarty. I po co ci to?
Zmień nick na "zalogowany" i zacznij od nowa :))))))))

A co będzie z tłustymi kotami z PiS praktykującymi nepotyzm?
Pan prezes Kaczyński jest szczerze zmartwiony...
Powiedział nawet, że jak już stwierdzi, że nie podoła to "odejdzie".
I kto go zastąpi? Doradca Tuska czy sam Tusk?
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [10:49] - Niezalogowany | Link:

"Najbardziej polskiemu rządowi wychodzi "wyrywanie zębów" Izraelowi."

Tak, to prawda. Szef izraelskiego MSZ żebrał niedawno w Warszawie o przywrócenie wsparcia polskich służb specjalnych, ale wrócił z niczym.

"bardzo roztropnie szanują pedalską flagę na ambasadzie USA"

Zgadza się. Międzynarodowe konwencje dyplomatyczne nakładają na kraj gospodarza odpowiedzialność za bezpieczeństwo placówek dyplomatycznych. Ponieważ nie jesteśmy jakąś Rosją, to z tego obowiązku się wywiązujemy.

"O jakim "froncie" mówisz? Może jakieś szczegóły."
Wygugluj sobie, zamiast udawać niedoinformowanego. Chyba, że naprawdę jesteś niedoinformowany, to w takim razie dlaczego zabierasz głos na tematy o których nic nie wiesz?
Ulituję się jednak nad tobą i wskażę ci "jakieś szczegóły": https://www.stefczyk.info/2021...

"Czy te "świetne relacje w regionie" dotyczą także Czechów, którzy skutecznie zamykają nam kopalnię Turów?"

Kłamstwo i manipulacja, polegające na przedstawianiu "Czechów" jako homogenicznego monolitu, podczas gdy rzekome "zamykanie nam kopalni" jest pokłosiem wewnętrznych sporów politycznych w Czechach. Twoje kłamstwo ma taką samą formułę, jakby ktoś na Ukrainie powiedział, że Polacy nienawidzą Ukrainy, powołując się na jakieś kremlowskie wyziewy emitowane przez agentów wpływu z Konfederacji.

"Jasne! Zwłaszcza z Czechami, Litwą, Ukrainą i Białorusią :)"
Tak, z Czechami, Litwą i Ukrainą. Co do Białorusi, to Polska wspiera procesy wolnościowe na Białorusi, mogące pomóc jej w uwolnieniu się spod okupacji rosyjskiej.

"Jesteś już trafiony i zatopiony. Wszyscy już robią sobie z ciebie żarty."

To zdania, jakie możesz wypowiadać codziennie przed lustrem. Ja nie jestem tu trafiony ani zatopiony. Ja tu cię kładę na deski po kilka razy dziennie.

"A co będzie z tłustymi kotami z PiS praktykującymi nepotyzm? Pan prezes Kaczyński jest szczerze zmartwiony..."

To była świetna zagrywka, godna geniuszu Kaczyńskiego, mająca w jaskrawy sposób pokazać fundamentalne różnice między mafią o nazwie PO, a patriotyczną polską partią PiS. Jeśli w PiS wystąpią jakieś błędy, to partia się do tego przyznaje i wdraża natychmiastową poprawę. Tymczasem strategię PO jasno określił Sławomir Neumann: "Będę cię k*rwa bronił jak niepodległości". Kaczyński postąpił świetnie, bo dodatkowo wystąpienia jego i Tuska były klasyczne dla tych formacji: PiS mówił o tym, co zrobił i zrobi dla Polski, a PO mówiła o PiS :)

Obrazek użytkownika Pers

04-07-2021 [11:06] - Pers | Link:

niezalogowany...
Ty jesteś niereformowalny.
Urban byłby z ciebie dumny :))))

Ale kontynuuj! Polacy uwielbiają kabarety :)

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [20:34] - Niezalogowany | Link:

"faktyczny euroentuzjazm"

Manipulujesz, udając idiotę, który ślepy jest na fakt, że PiS stał się częścią frontu eurosceptycznych partii w UE. To ty udawaj sobie dalej niedoinformowanego idiotę, a my, mądrzy ludzie, wiemy jaka jest prawda.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [20:46] - Jabe | Link:

Ochoczo i z wielką premedytacją przystąpili do kredytowania swoich rządów za pośrednictwem unii. To jest fakt. Skończyła się rozdzielność majątkowa. Zaś przynależność do jakiegoś klubu nie rodzi konsekwencji. Nie ważne, czy są eurosceptyczni, skoro faktycznie robią to, czego od nich oczekują.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [23:31] - Niezalogowany | Link:

"Ochoczo i z wielką premedytacją przystąpili do kredytowania swoich rządów za pośrednictwem unii."
Czysty zysk dla Polski, dla obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.

"Skończyła się rozdzielność majątkowa"

Kłamstwo, fałszywa interpretacja wynikająca z twojego udawanego niezrozumienia.

"Nie ważne, czy są eurosceptyczni, skoro faktycznie robią to, czego od nich oczekują."

Kłamstwo. Wściekłe reakcje Niemiec jasno dowodzą, że rząd Dobrej Zmiany nie robi tego, czego oczekuje od nich IV Rzesza. Od wykonywania niemieckich rozkazów był Tusk i mafia PO, udająca partię polityczną.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [21:59] - Jabe | Link:

Polska gwarantuje obce długi w zamian za kredyt. To oznacza popadnięcie w jeszcze większą zależność.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [07:57] - Niezalogowany | Link:

"Polska gwarantuje obce długi w zamian za kredyt. To oznacza popadnięcie w jeszcze większą zależność."

Kłamstwo, oparte o manipulację selekywnego doboru faktów. Popadnięcie w zależnosć wymagałoby nastąpienia wymagalności tych długów. Znowu rysujesz alternatywne rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Jabe

04-07-2021 [09:08] - Jabe | Link:

@Niezalogowany  Tak więc zgadzamy się, że Polska gwarantuje spłatę obcych długów. Twierdzi Pan jednak, że popadnięcie w większą zależność „wymagałoby nastąpienia wymagalności tych długów”. Proszę jaśniej.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [10:56] - Niezalogowany | Link:

"Twierdzi Pan jednak, że popadnięcie w większą zależność „wymagałoby nastąpienia wymagalności tych długów”. Proszę jaśniej."
Manipulacja poprzez udawanie głupka. Pisałem ci już, że metoda "na Simplicio" nic ci nie da. A wyrażenie "wymagalność długu" jest do wyguglowania.

Obrazek użytkownika Jabe

04-07-2021 [11:21] - Jabe | Link:

Panu to pozostawiam.

Obrazek użytkownika Pers

03-07-2021 [23:34] - Pers | Link:

Niezalogowany
ŁoMatko... 
Co to za bełkot?
Rynce i giry opadajom...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-07-2021 [07:55] - Niezalogowany | Link:

"Rynce i giry opadajom..."

Używanie gwary nie sprawi, że będziesz skuteczniejszy w udawaniu Polaka.

Obrazek użytkownika J z L

04-07-2021 [08:09] - J z L | Link:

RUS ZKIEWICZ

tak jak już dawno temu opadła ci ta narośl między nogami
​teraz masz komplet

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [20:34] - Niezalogowany | Link:

"faktyczny euroentuzjazm"

Manipulujesz, udając idiotę, który ślepy jest na fakt, że PiS stał się częścią frontu eurosceptycznych partii w UE. To ty udawaj sobie dalej niedoinformowanego idiotę, a my, mądrzy ludzie, wiemy jaka jest prawda.

Obrazek użytkownika Pers

03-07-2021 [22:04] - Pers | Link:

niezalogowany
//Polska przeszła do lepszej rzeczywistości.//
Tak jak ty do świata równoległego :)))))

Obrazek użytkownika EsaurGappa

03-07-2021 [22:04] - EsaurGappa | Link:

Tanio skórę sprzedajesz jak powiada Pudzian,ale rozejżyj się tu nie chodzi o żaden spisek NWO, ludzie sami wybierają zło,są ludzie których nie nasycisz dobrobytem oni potrzebować będą co raz więcej przyjemności,wolności,rozrywki aż rozerwie ich ta zabawa doszczętnie w pył.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [22:37] - J z L | Link:

Borys był taki odważny i śmiały w swoich pomysłach o tworzeniu koalicji na 270+, a wyszło, że został jak taki pet wyrzucony za okno

Obrazek użytkownika Adam66

03-07-2021 [20:47] - Adam66 | Link:

@ juur - "kto i czym motywuje tuska"?  BND swoimi kartotekami....

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-07-2021 [17:48] - Marek Kudła | Link:

Tusk nie był królem Europy lecz tzw. figurantem.  To głupek, którym Merkel pociągała jak chciała. Jako przewodniczący EPL był podwójnym figurantem !  Partią kierowali Niemiec i Hiszpan, a Tusk jako figurant nie robił nic. Jednakże miejsce przewodniczącego jest przygotowywane dla innej osoby, przez co Tusk dostał kopa.  Tylko z tego powodu, że nie ma innego wyjścia, wraca do Polski. Niemce Merkel Tusk nie jest już potrzebny, więc won !
Dlatego Polacy, folksdojcz Tusk znowu w Polsce !  Przyjechał  kłamca nr 1,  wróg Polski i Polaków !
Wrócił i przywiózł ze sobą Grasia i jego doktrynę: Kłamstwa powtarzane wielokrotnie stają się (dla głupich) prawdą !  Przywiózł też ze sobą prezent w postaci wojny polsko-polskiej.  Przyjechał, by dalej walczyć z PISiorami,  na widok których dostaje furii, i którzy w czasie jego nieobecności wszystko robili źle, 100 %.  To opętany świr !!!

 

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [19:40] - J z L | Link:

Jak myślicie? Budka sam z dobrej woli ustąpił Tuskowi przewodniczenie PO, czy mu demokratycznie powiedziano; WYPIER"ALAJ?

Obrazek użytkownika Ryan

03-07-2021 [18:13] - Ryan | Link:

Jeszcze jedno odnośnie powrotu Tuska. Polakom żadnej propozycji nie przedstawił, ale za to przekazał, że w Europie źle myślą i mówią o Polsce.
Bad news.
W Polsce Polacy coraz gorzej mówią o Europie. Dzięki też Tuskowi zresztą, Polacy zobaczyli co to za wrzód.
Śpijcie spokojnie

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [19:46] - Niezalogowany | Link:

"Jeszcze jedno odnośnie powrotu Tuska. Polakom żadnej propozycji nie przedstawił, ale za to przekazał, że w Europie źle myślą i mówią o Polsce."

Świetne wsparcie kampanii przedwyborczej PiS :) To już nie czasy, kiedy Michnik z GieWu tresował Polaków, strasząc ich gniewem czy niesmakiem Europy. Poznaliśmy tę Europę dobrze i wiemy, że kiedy "Europa się gniewa" to właśnie robimy coś dobrego dla nas i dla Ojczyzny.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [20:17] - J z L | Link:

To mi przypomina powrót taty bez wypłaty.

Obrazek użytkownika angela

03-07-2021 [21:01] - angela | Link:

Ta wściekłość Tuska niczego dobrego nie wróży, niech rząd nigdzie nie leci, a przynajmniej nie wszyscy na raz.
Ten szkodnik nie spocznie, jak czegoś nie wywinie.
On ma zadanie, ktorego sam się boi.
Co knują, powoli  się  okaże.

 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [18:32] - Niezalogowany | Link:

"On ma zadanie, ktorego sam się boi."
Takie same gorączkowe szalone oczy miał podczas pomagania w przygotowaniach do zamachu smoleńskiego.
Ale tym razem służby specjalne w Polsce są naprawdę polskie, więc ten podrzędny unijny szatniarz może się boleśnie zdziwić, kiedy będzie próbował wyciąć jakiś numer przeciwko naszej Ojczyźnie.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [19:43] - J z L | Link:

Jutro z wystąpienia Tuska pozostanie już tylko niesmak, wstręt i obrzydzenie. Długo wyczekiwana bomba opozycji jak zwykle okazała się zmokniętym kapiszonem, człowiekiem roztrzęsionym z nienawiści, gubiącym wątki, wodzącym nerwowo psychopatycznymi oczyma.
To już jest jego koniec

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [21:13] - J z L | Link:

Angela

W lipcowych pomiarach Kantar dla koszernej i szczujni TVN ....
PO 65%
PIS 15%

Tak będzie
Zakład?