Dlaczego Tusk wraca ...


Przez ostatnie dni mamy w mediach niekończącą się telenowelę. Koniec wahań: 3 lipca wraca Tusk … Powrót Tuska do polskiej polityki. Co [to] oznacza dla Platformy ... Triumwiratu w Platformie nie będzie. Będzie tylko Donald Tusk ... itd w tym samym tonie.
Ludzie Platformy wypatrują powrotu Tuska, aby poprowadził ich do wyborczego zwycięstwa, niczym drżąca z egzaltacji panna młoda swojego wybranka, który ma ją poprowadzić do ołtarza. A czy D. Tusk poprowadzi Platformę do zwycięstwa? Pożyjemy, zobaczymy. Ale w całej sprawie istotne jest również inne pytanie. Dlaczego D. Tusk zdecydował się na rezygnację z ciepłej posadki w Brukseli, przewodniczącego EPL.
W systemie demokratycznym zmiana opcji rządzącej w wyniku wyborów to rzecz normalna. A po dwóch kadencjach sprawowania władzy, całkiem prawdopodobna. Tak było sześć lat temu, gdy D. Tusk, będąc premierem polskiego rządu i mimo zapewnień, że nie aspiruje do żadnych funkcji europejskich, zostawił zarówno rząd jak i Platformę. Zostawił bo na horyzoncie wyborczym widniała przegrana PO.
Obecnie u władzy mamy PiS, który rządzi drugą kadencję. I prawdopodobieństwo zmiany układu politycznego po wyborach jest realne. I niewątpliwie na to liczy D. Tusk. Bo przecież intensywna kampania wyborcza to jest ciężka praca. A jak to powszechnie wiadomo, D. Tusk nie jest tytanem pracy.  Co potwierdzają jego własne słowa: ‘Mam dość naturalną skłonność, może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem – unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem’.
Jest jeszcze druga sprawa. Jest tajemnicą poliszynela, dzięki komu DT zrobił karierę na brukselskich salonach. Inaczej niż J. Kaczyński, Donald Tusk nie całuje kobiet po rękach. A to zdjęcie na  początku notki zostało zrobione jakoś w tym samy czasie gdy DT został przewodniczącym Rady Europejskiej. I mówi wiele ...
Ale jest pewien szkopuł. Otóż, na wiosnę tego roku głośno było o tym, że Angela Merkel odchodzi z polityki. „Chadecy wybrali kandydata na następcę Merkel. Przywódca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Armin Laschet uzyskał poparcie federalnego zarządu partii jako kandydat na stanowisko kanclerza Niemiec … Nowy szef niemieckiego rządu jesienią zastąpi Angelę Merkel, … W związku z ustąpieniem kanclerz Angeli Merkel, która opróżni urząd po wrześniowych wyborach narastała presja na chadeków, by uzgodnić kandydata na jej następcję. …” https://tvn24.pl/swiat/niemcya...
Potem sprawa ucichła. Ale czas biegnie nieubłaganie. Do września pozostało zaledwie dwa miesiące. I można protektorka odejdzie z polityki … Jak wtedy będzie z brylowniem D. Tuska na brukselskich salonach? Dalej tak łatwo jak dotychczas? Myślę, że śmiało można zadecydować tezę, że zdecydowanie trudniej. Co więcej można zaryzykować inną tezę. Bez wsparcia dotychczasowej protektorki, żadnych ciepłych posad w Brukseli już nie będzie. Ale zaraz, przecież PiS za dwa lata kończy drugą kadencję. A sześć lat temu, po dwóch kadencjach Platforma przegrała wybory…
A nuż historia się powtórzy i tak jak wtedy Platforma, tak teraz rządząca opcja przegra?
Jak będzie zobaczymy za dwa lata. Jedno jest pewne. Aby wygrać wybory potrzebna jest ciężka praca. A D. Tusk - jak sam przyznaje - za taką nie przepada.  
 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [08:57] - Jabe | Link:

Opozycjomania.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [13:21] - J z L | Link:

Pełna troska o Państwo Polskie, Polki, Polaków - wystąpienie prezesa J. Kaczyńskiego jak zwykle obrazuje męża stanu.
Klasa.
Tusk: memy, twity, hejt
Kaczyński: Polski Ład Dla Wsi
To jest ta różnica

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [14:56] - Jabe | Link:

Co tam zaś obiecał?

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [15:48] - J z L | Link:

Jarosław Kaczyński postawił dzisiaj cel: Polska ma za 10 lat osiągnąć średni poziom życia w Unii.
Parchata gnida tusk postawił cel: trzeba odsunąć PiS od władzy.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [17:18] - Jabe | Link:

Buńczuczne plany i stawianie celów na kolejne pięciolatki jest jeszcze jednym powiewem czasów słusznie minionych.

Obrazek użytkownika sake3

03-07-2021 [09:20] - sake3 | Link:

Dlaczego Tusk wraca?Przecież nie z powodu błagalnych wołań PO.Pani Angela dała mu odpowiedzialne zadanie do wypełnienia,ponieważ sama chce odejść z przekonaniem że wypełniła swoją kanclerską misję.Nie -dla roszczeń Polaków za II-gą WŚ,nie -dla Polski suwerennej,nie- dla niesfornych polskich niewolników uchylających się od szparagów do uprawy na niemieckich polach i opieki dla niemieckiej babci,nie- dla polskiego Gdańska.Komuż jak nie Tuskowi mozna powierzyć tak odpowiedzialne zadanie.Zabiegi Tuska o szefostwo PO panią Merkel niewiele obchodzi,a jeśli już to partia pod jego kierownictwem będzie mieszać w polskim kotle.To też ounkt dla Tuska i dodatkowy zysk dla pani Kanclerz.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-07-2021 [15:07] - RinoCeronte | Link:

Wracam bo muszę. Za pół kilo gruszek, wracam bo muszę... Zadanie jest to trzeba go wykonać i tyle. Ma jednak problem, bo nie wie jak to zrobić aby go poklepali po plecach.

Obrazek użytkownika Ryan

03-07-2021 [16:43] - Ryan | Link:

Nawet w rynsztoku takiego języka nie ma jakiego Tusk dziś użył. Przyjechał zatopić łajbę
Ale sporo ludzi może na tą nienawiść złapać. Dlatego PJK mówił, że wybory i zwycięstwo nie będzie łatwe

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-07-2021 [09:25] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Kongres PiS,kongres PO...przygotówka do jesiennych wyborów ...po to wraca Herr Tusk!
Kaczyński siedzi w lejku,albo pójdzie na wybory [z tyłu głowy ma 2007] zbierze resztki ze stołu i trocha planktonu...i remis ze wskazaniem?
Jeżeli będzie milczał [nienawistnie] i tylko obserwował...to nawet Morawiecki mu nie pomoże...a nawet zaszkodzi...triumwirat Morawiecki,Dworczyk i Niedzielski...
tego mu "naród" nie zapomni.

PS.Z lejka nie ma ucieczki...
 

Obrazek użytkownika sake3

03-07-2021 [10:16] - sake3 | Link:

Tylko tyle ma Pan do powiedzenia w temacie powrotu Tuska?Jak zwykle atak na rząd i Kaczyńskiego.Odnoszę wrażenie,że Pan też czeka z utęsknieniem na ten powrót,choć doskonale Pan widzi owo znaczące herr przed nazwiskiem.Byle nie PiS,byle nie PiS.,byle nie Kaczyński.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [15:45] - J z L | Link:

Kaczyński nie szczędzi krytyki dla członków PIS za różne błędy i zaniedbania. Bez żadnej poprawności politycznej. Czy stać jakiegokolwiek przywódcę w Polsce, a nawet w Europie do takiej samokrytyki?
Myślę że nie ma drugiego takiego męża stanu.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2021 [17:07] - Jabe | Link:

Przecież siebie za błędy i wypaczenia nie wini.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [09:48] - J z L | Link:

Tusk wraca. Będzie miał do dyspozycji finanse Platformy i obstawi PO swoimi ludźmi, Schetyna szyderczo się uśmiecha bo powrót Tuska daje mu możliwość zemszczenia się na nim, Trzaskowski będzie tylko czekał na potknięcie Tuska żeby mieć Warszawę i partię.
Będzie się działo

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2021 [11:10] - tricolour | Link:

Jest strach, co?

Nie będzie taryfy ulgowej dla bezzębnych, trzeba będzie jednak do dentysty. Będzie bolało.

Kolejny wpis o tym zużytym Tusku... śmieszne to trochę jest, ale dobre i pożyteczne, bo na linii frontu zawsze powstaje nowa jakość. Oczywiście kosztem ofiar w ludziach i sprzęcie, ale może rzecz będzie warta swej ceny...

Zobaczymy.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [12:35] - Niezalogowany | Link:

"na linii frontu zawsze powstaje nowa jakość"

Tusk jako nowa jakość? To specjalista od "jakości", przypomnę kilka przykładów "jakości" pod skrzydłami Tuska:
Nowa jakość żółwików z putasem nad ciałami ofiar smoleńskiego zamachu.
Nowa jakość ciał zbezczesczonych w Smoleńsku.
Nowa jakość ośmiorniczek w restauracji "Sowa i przyjaciele".
Nowa jakość Amber Gold.
Nowa jakość lizania d*upy unijnym lewakom i aportowania na rozkaz Niemiec i Sorosa.
Nowa jakość likwidowania tego co polskie i przekierowywania polskich pieniędzy do IV Rzeszy.
Nowa jakość oddawania polskich lasów Izraelowi z pomocą Komorowskiego, o czym świat czytał w WikiLeaks.
Nowa jakość zegarków Sławomora Nowaka.
Nowa jakość Grasia, ciecia u Niemca.
Nowa jakość próby oddania Niemcom LOTu.
Nowa jakość likwidacji polskich stoczni.
Nowa jakość likwidacji ponad 3000 etatów w policji.
Nowa jakość zgadzania się na orwellowskie ustawy typu ACTA.
Nowa jakości wycieczki Tuska do Machu Picchu z rodziną, za pieniądze podatników.
Nowa jakość ustawy, która zmieniłaby szpitale w kluby.
Nowa jakość wypuszczania z pierdla mafii pruszkowskiej.
Nowa jakość wiceszefa ABW, który mówił tylko po rosyjsku (!)
Nowa jakość przemytu złota z Belgii do Kaliningradu przez brata szefa ABW.
Nowa jakość najdroższej na świecie oczyszczalni ścieków w Warszawie.
Nowa jakość afery hazardowej.

Gdzie tylko pojawia się Tusk, wszystko robi się bardzo "jakościowe".

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2021 [12:16] - tricolour | Link:

@nielog

Tak ma być. To oczywiste. Płacicie za to, codziennie w Lidlach, Castoramach, Volkswagenach i innych Boschach. 

Gdybyście nie chcieli, to byście nie płacili.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [13:07] - Niezalogowany | Link:

"Gdybyście nie chcieli, to byście nie płacili."

Kolejne twoje kłamstwo.
Żaden Polak nie chce takich hańbiących naszą Ojczyznę wydarzeń.
Są one wymuszane na naszym kraju przez obie strony Traktatu z Rapallo i Paktu Ribbentrop-Mołotow
przez posłuszne tym stronom struktury agenturalno-mafijno-biznesowo-towarzyskie.

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2021 [13:42] - tricolour | Link:

@nielog

Naprawdę nie chce? To twoje zdanie.

Moje jest takie, że za parę euro "promocji" na cokolwiek błyszczącego nie tylko zechce jeszcze gorszych - twoim zdaniem - wydarzeń, ale jeszcze radośnie dopomoże w ich realizacji. Oczywiście po tym, jak zainkasuje euraska, zaraz zapała świętym oburzeniem i wyrazi je w niekulturalny sposób.

Patriotyzm wasz kończy sie na ladzie sklepowej. A powinien tam zaczynać. Tak dlugo będziemy pariasami i sługami, jak dlugo ostatni rodak bedzie kupował w Lidlach. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [15:31] - Niezalogowany | Link:

"Naprawdę nie chce? To twoje zdanie."

Nie. To jest fakt.

"Patriotyzm wasz kończy sie na ladzie sklepowej."

Zawsze jak emocje ci puszczają, zaczynasz ujawniać głośno, że nie jesteś Polakiem, poczciwino.

A tak przy okazji - kłamstwo. Dużo ludzi używa aplikacji Pola a jeszcze więcej uprawia tak zwany lokalny patriotyzm gospodarczy.

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2021 [16:43] - tricolour | Link:

@nielog

Aplikacji mogą używać, jakiej chcą. To nikogo nie obchodzi. Ważne jedynie jest, ze w Biedrze i Lidlu zostawiają sto miliardów rocznie. I takim Polakiem nie jestem - to bezsporny fakt.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2021 [17:01] - Niezalogowany | Link:

"I takim Polakiem nie jestem - to bezsporny fakt."

Bo Polakiem nie jesteś wcale, tylko Polaka tutaj udajesz.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [12:49] - J z L | Link:

Wrócił morderca smoleński

Przemówienie Tuska w dwóch słowach; furia psychopaty.
Po wystąpieniu Tuska PiS 5% do góry
Na salonach Europy Donald Tusk wielkiej ogłady nie zyskał.
Wprost przeciwnie.
Takich prostackich wystąpień jak to dzisiejsze przed tym nie miewał.
Szwabskie poczucie humoru mu się włączyło

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [12:50] - J z L | Link:

Reasumując: zebrany do kupy zestaw starych hejtów, kompleksów i kłamstw (zwłaszcza o pandemii). Posklejane w kupę twitty własne i soku z buraka. I jako wisienka na torcie: deklaracja walki ze złodziejstwem. 
To ostatnie brzmi, jak samorozwiązanie.
Twierdzę, że Tusk po swojej dzisiejszej przemowie definitywnie zatopi Patologię Obywatelską, czego im serdecznie życzę

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-07-2021 [09:16] - RinoCeronte | Link:

Jednym zdaniem. "Witamy na Zielonej Wyspie" ;-)

Obrazek użytkownika sake3

03-07-2021 [14:41] - sake3 | Link:

@Tricolour........Ho,ho..,,Na linii frontu powstaje nowa jakość''.Obśmiałam się jak norka,tusk to ta noa jakość?Śmieszny podnóżek niemiecki z cygarem w gębie,wygląda ja ten Egon z gangu Olsena.Komu tutaj biedak bedzie naciagał marynarkę zginając grzbiet w służalczym geście? I nie ma z kim poharatac w gałę,bo się towarzycho piłkarskie zestarzało i przytyło. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-07-2021 [12:41] - RinoCeronte | Link:

Pani wybaczy, ale Egon to całkiem sympatyczna postać, a tu mamy do czynienia z człowiekiem do zadań specjalnych i nie ma się z czego śmiać...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-07-2021 [12:42] - RinoCeronte | Link:

Pani wybaczy, ale Egon to całkiem sympatyczna postać, a tu mamy do czynienia z człowiekiem do zadań specjalnych i nie ma się z czego śmiać...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-07-2021 [13:44] - Marek Kudła | Link:

Przecież dobrze wiemy, że Tusk był królem Europy tzw. figurantem.  To głupek, którym Merkel pociągała jak chciała. Jako przewodniczący EPL był podwójnym figurantem !  Partią kierowali Niemiec i Hiszpan, a Tusk jako figurant nie robił nic. Jednakże miejsce przewodniczącego jest przygotowywane dla innej osoby, przez co Tusk dostał kopa.  Tylko z tego powodu, że nie ma innego wyjścia, wraca do Polski. 
Polacy, folksdojcz Tusk znowu w Polsce !  Przyjechał  kłamca nr 1,  wróg Polski i Polaków !
Wrócił i przywiózł ze sobą Grasia i jego doktrynę: Kłamstwa powtarzane wielokrotnie stają się (dla głupich) prawdą !  Przywiózł też ze sobą prezent w postaci wojny polsko-polskiej.  Przyjechał, by dalej walczyć z PISiorami,  na widok których dostaje furii, i którzy w czasie jego nieobecności wszystko robili źle, 100 %.
 

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [14:57] - J z L | Link:

Żarty żartami, ale że mu Angela żadnej fuchy w Gazpromie nie załatwiła, to jednak nieładnie.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [14:15] - J z L | Link:

Polskie firmy odnoszą sukcesy na niemieckim rynku. Nasz export do Niemiec rośnie. Ale żeby nie było tak różowo - jeden bubel nam zwrócili.

Obrazek użytkownika J z L

03-07-2021 [14:21] - J z L | Link: