"Zjednoczona Prawica" -- to zaczyna brzmieć jak szyderstwo

  Wczoraj wiadomością dnia bylo to, że trójka posłów: Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński odeszła z PiS i zakłada wlasne koło poselskie "Wybór Polska".  Oznacza to, że Zjednoczoca Prawica utraciła wiekszość w Sejmie.  Jej klub bedzie liczył tylko 229 posłów.  Od maja zeszłego roku wciąż mówi się o podziałach w Zjednoczonej Prawicy.  Porozumienie Gowina podzieliło się na stronnictwo Gowina i grupę Adama Bielana.  Gowin skarży się, iż jest wypychany z koalicji {TUTAJ}.  Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry coraz częściej chodzi własnymi ściezkami.  W samym PiS jest konflikt miedzy stronnikami premiera Morawieckiego a resztą.

  Te podziały uwidoczniły się podczas wyborów prezydenta Rzeszowa.  Ustępujący prezydent tego miasta udzielił poparcia Marcinowi Warcholowi z Solidarnej Polski.  PiS postanowiło jednak wysunąć własną kandydatkę p. Ewę Leniart {TUTAJ}.  Efekt był taki, że wspólny kandydat opozycji wygrał już w pierwszej turze.  To właśnie jest najwieksze zagrożenie ze strony tych frakcyjnych wojenek.  Mogą one spowodować, że następne wybory parlamentarne wygra opozycja.  To będzie koniec kariery politycznej WSZYSTKICH żrących się obecnie ze sobą działaczy.  Ucierpi na tym cała Polska, bo wygra wtedy opcja niemiecka.  Zjednoczona Prawica powinna ponownie się zjednoczyć.  Inaczej zginie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2021 [16:00] - Jabe | Link:

Nie chodzi o to, że grozi nam osunięcie się odchłań, gdy Jarosław Kaczyński przestanie rządzić, tylko o to, że to osuwanie się trwało także za jego rządów. Magdalenkę należy odsunąć od władzy, ot co. Czy to jednak wystarczy, wątpię.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

26-06-2021 [17:53] - Niezalogowany | Link:

"Magdalenkę należy odsunąć od władzy"

"Magdalenka" to takie hasełko-wytrych używane w dzisiejszych czasach najczęściej do atakowania kaczyńskiego, który nie był częścią żadnych podstolikowych ustaleń. No ale zawsze coś się przylepi, kiedy metodą Goebbelsa będzie się hasełko powtarzać.

Odsunąć od władzy trzeba jakichkolwiek wrogów Polski i to jest właściwa strategia na czasie.

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2021 [17:57] - Jabe | Link:

Skąd zaś Pan wie, że nie był? Bracia dostali kawałek tortu – to wiemy.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

26-06-2021 [18:00] - Niezalogowany | Link:

"Bracia dostali kawałek tortu – to wiemy."

Nie, nie dostali żadnego kawałka żadnego tortu.
Za to próbowali naprostowywać agenta Bolka, kiedy mieli taką okazję.

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2021 [18:32] - Jabe | Link:

No może faktycznie kawałek tortu to za dużo powiedziane, ale do magdalenkowej elity zdołali się zapisać.

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2021 [20:14] - Pers | Link:

niezalog
// kaczyńskiego, który nie był częścią żadnych podstolikowych ustaleń//
To po co był w Magdalence?
Wódkę donosił i polewał?

Obrazek użytkownika Warmia

26-06-2021 [16:01] - Warmia | Link:

Po słowach J. Kaczyńskiego o państwie jako narzędzia przymusu dla opornych w sprawie szczepień mgła biało czerwona opadła. Nie ma znaczenia co się stanie z każdą z partii, bo to nie jest głos nasz. Nasza była pierwsza "Solidarność". 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-06-2021 [16:33] - AŁTORYDET | Link:

A jak według Szanownej Pani brzmi "Konfederacja"?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

26-06-2021 [18:25] - Niezalogowany | Link:

Praktyka sejmowa pokazuje, że pełną nazwą tej formacji powinno być "Konfederacja Targowicka".
No chyba, że za roszczeniami bezspadkowymi głosowali ostatnio dlatego, że są takimi idiotami, że nie rozumieją procedury głosowania i nie potrafią poprawnie brać w niej udziału. Fani konfy mogą sobie wybrać opcję: "zdrajcy" albo "idioci".

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2021 [18:33] - Jabe | Link:

Praktyka pokazuje, że nie potrafi Pan podać przykładów.

Obrazek użytkownika juur

26-06-2021 [18:34] - juur | Link:

Trzeba postawić dosyć fundamentalne pytanie, czy posłowie mają być lojalni wobec prezesów/przewodniczących partii czy swoich wyborców? Gdy prezes/przewodniczący nadzoruje wywiązywanie się partii z umowy jaką zawarł z wyborcami na realizację ogłoszonego programu, to nie ma takiego pytania. Natomiast gdy prezes/przewodniczący nie tylko nie realizuje programu będącego przedmiotem umowy z wyborcami a robi wręcz coś przeciwnego do deklaracji wyborczych to obowiązkiem posła jest wystąpienie z takiej partii. W takim przypadku prezes/przewodniczący partii to oszust i manipulant, który realizuje jakieś interesy, które z pewnością nie są korzystne dla jego wyborców w ostatecznym rozrachunku. Im bardziej działa na szkodę wyborców tym głośniej krzyczy o tym jak ich kocha, dba i że ich nigdy nie pozwoli skrzywdzić i to wszystko jest tylko dla ich dobra.....Taki prezes/przewodniczący szerokim gestem rozdziela stanowiska, kasę, itd...., która przecież nie jest jego. Nie wystąpienie z takiej partii to zdrada swoich wyborców, niestety dosyć powszechne zjawisko. Kasa ponad wszystko.  Pojawi się kwestia wyboru "mniejszego zła", która wg mnie to droga donikąd. Mam dylemat czy wybrać mniejsze zło chociaż wiem, że to krętacz i szkodnik i wiem, że jak go ponownie wybiorę to wybiorę krętacza i szkodnika, który wydaje się mniejszym krętaczem i szkodnikiem od jego kolegów ale i tak jest krętaczem i ponowny wybór tego nie zmieni. Mogę też wybrać osobę o której zupełnie nic nie wiem. W takim przypadku można, chyba, powiedzieć, że istnieje 50% szansa (może mniejsza ale daje nadzieję),  że nie będzie to krętacz i szkodnik. Która opcja lepsza? Pewny krętacz czy szansa, że może  być inaczej?
 

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2021 [18:53] - sake3 | Link:

Dla pani Elig tylko ZP brzmi szyderczo.Łączenie się,odchodzenie,powroty,pączkowanie dzielenie,w jednym dniu malownicze łaczenie wszystkich rączek w jedność do kamery a w drugim rozstania również w świetle kamer w innych partiach nie zauważa a może nie chce zauważyć.Tu nic nie brzmi szyderczo ani nawet śmiesznie prawda?Opozycji przecież nie można tknąć nawet kwiatem. Perspektywa rządów kompletnych nieudaczników i cymbałów-Trzaskowskiego czy Szymusia Płaczliwego i ich partyjek pani Elig nie przeraża.Zmieniające się poglądy i wypowiedzi także bo przed oczami pani Elig rozpościera się tylko przerażająca wizja ZP.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-06-2021 [19:15] - Marek Kudła | Link:

Najpierw się zdenerwowałem, ale po chwili pomyślałem, że dobrze się stało, iż 3 kretów Z. Girzyński, M. Janowska i A. Czartoryski zapowiedzieli odejście z PIS-u i powołanie nowego koła w sejmie. Ich uzasadnienie jest co najmniej śmieszne: PIS robi zbyt dużo błędów, pandemia i promocja szczepienia, odchodzenie od węgla w energetyce.  W nowym kole będą opozycją obserwującą, to znaczy jeśli nowa ustawa będzie się im podobać to zagłosują za, a jeśli nie – to przeciw !  Ci ludzie nie są godni do reprezentowania PIS !!!
A poza tym dobrze byłoby do wyborów w 2023 roku pozbyć się złogów, kretów i balastu w PIS  !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-06-2021 [19:22] - Marek Kudła | Link:

He, he, he, to, że 3 kretów odeszło z ZP to kobita nazywa to szyderstwem ?!
A dziadek mówił, że przyznanie kobietom prawa do głosowania, to pierwszy ktok do katastrofy ludzkości !!! Teraz mają już tyle praw, że chcą zabijać dzieci nienarodzone.  A więc z gospodyń domowych wyrosły nam wściekłe macice !!!
 

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2021 [20:24] - J z L | Link:

Skończyła się rozwaga, a zaczęła chciwość?
Dla mnie fajnie, że takie niewiarygodne Fajfusy się wykruszają...
Z praktyki wiem, że nie ma nic gorszego niż ludzie niestabilni emocjonalnie...
Nielojalność to zawsze zguba frajerów.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-06-2021 [08:12] - NASZ_HENRY | Link:

Panie Boże chroń nas od koalicjantów bo z opozycją sami sobie poradzimy ☺☻