PiS przegrało w Rzeszowie z własną pandemiczną propagandą

  Nie da się ukryć, że PiS poniosło w wyborach na stanowisko prezydenta Rzeszowa bardziej dotkliwą kleskę, niż można się było spodziewać.  Wyniki są następujące:  Kandydat opozycji Konrad Fijołek uzyskał 56,51 proc., Ewa Leniart z PiS 23,62 proc., Marcin Warchoł „Solidarna Polska” 10,72 proc. , Grzegorz Braun z “Konfederacji” 9,15 proc. Pomiędzy zwycięzcą i resztą kandydatów nie ma przewagi, tylko jest przepaść.   W wyborach parlamentarnych 2019 roku PiS w Rzeszowie dostał 43% głosów, PO 27%, „Lewica” 12%.  Skąd taki gwałtowny spadek poparcia dla PiS w ciągu zaledwie niecałych dwu lat?  Na właściwy trop wpadł Matka Kurka [Piotr Wielgucki w swoim najnowszym felietonie {TUTAJ}.  Pisze on:

  "Wreszcie Rzeszów pokazał, że polityka PiS jest jednoznacznie kojarzona z twarzą Niedzielskiego i „propagacją aerozolu”. Znaczna cześć konserwatywnego elektoratu ma serdecznie dość zaszczuwania i produkcji paranoi ze szmatami na twarzach i „szczepieniem”, szczególnie dzieci. Skąd takie wnioski? Z wyników Warchoła i przede wszystkim Brauna. Ci dwaj kandydaci ugrali swoje, wprawdzie z Warchoła się śmiano najgłośniej, bo rzeczywiście akcja z czekami dla szpitala w finale kampanii były idiotyczna, ale najważniejsza jest inna korzyść. Warchoł pokazał, że „Solidarna Polska” może funkcjonować bez PiS i to na takim poziomie, który pozwoli przekroczyć próg wyborczy z bezpiecznym zapasem. Braun z kolei z gigantycznym obciążeniem wizerunkowym „oszołoma”, „antyszczepionkowca” i „foliarza”, pokazał poziom frustracji wśród prześladowanych „pandemicznymi” obostrzeniami wyborców. Gdyby w PiS został chociaż jeden mądry polityk albo jeden mądry „niepokorny”, to z tej klęski wyciągnąłby oczywiste wnioski, zamiast produkować partyjne ulotki „Zwyciężymy!”.".

  To prawda - najważniejszą przyczyną gwałtownego spadku poparcia dla PiS jest bezsensowny model walki walki z pandemią [kosztujacy już ponad sto tysiecy ofiar w ludziach] oraz nachalna, budzaca najgorsze podejrzenia - propaganda szczepień.  Kaczyński i jego ludzie niewolniczo wykonuja polecenia oszalałych z paranoi medyków.  Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że ich rady nie mają żadnych naukowych podstaw.  Pani Ewa Leniart nie jest jednak jedyną polityczną.ofiarą pandemii.  Pierwszą był Donald Trump  Jeszcze pod koniec 2019 roku wydawało sie, że ma on w kieszeni druga kadencję.  Potem przyszła pandemia i Amerykanie obciażyli go odpowiedzialnością za jej skutki.  W efekcie prezydentem USA jest dziś Joe Biden.
  Wczoraj [13.06.2021]  władzę w Izraelu objął Naftali Bennett.  Benjamin Netanyahu przegrał wybory i po 12 latach musial ustąpić.  Nie pomógł mu ani konflikt z Palestyńczykami ani sprawnie przeprowadzone szczepienia przeciw koronawirusowi.

  Sądzę, iż podobne sytuacje bedziemy obserwować w wielu krajach.  Udręczeni "sanitaryzmem" ludzie zwrócą się przeciw aktualnie rządzacym politykom.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-06-2021 [16:41] - Marek Kudła | Link:

Niech pani się najpierw zastanowi a potem pisze !  I przemyśli co to jest , i czy to jest propaganda pandemiczna ?!!!
Fijoły z Rzeszowa wybrały sobie Fijoła na prezydenta i niech go mają - taka jest demokracja !!!
Filoły z ZP przegrały bo Warchoł jest prawdziwym, bezmyślnym warchołem !  Tu nie miała nic do czynienia kampania szczepionkowa lecz głupota całej formacji SP !!!
[Braun - 10 % głosów !  bez komentarza !!!
 

Obrazek użytkownika juur

14-06-2021 [16:06] - juur | Link:

"Sanitaryzm" to wygodne alibi do likwidacji rodzimego przemysłu. Każda gałąź przemysłu, którą można by określić jako narodowa jest od lat likwidowana z niezwykła zaciekłością. I nie ma to znaczenia czy to PO czy PIS.  W te miejsca sprowadzane są obce podmioty i to ogłasza się to jako sukcesy. W tym miesiącu podano informację o naszych sukcesach takich jak otwarcie Bosch AGD, Danfoss. MAN.... i nie wiadomo co jeszcze.  "Sanitarymz" pozwala na realizację przyspieszonego kursu ku kolonizacji kraju a w przyszłości wymazania go z map. Pan Kuźmiuk będzie prezentował dynamiczny wzrost wskaźników, które w rzeczywistości pokazują upadek gospodarki narodowej. Czy naprawdę tego chcemy jako wspólnota narodowa?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-06-2021 [16:18] - Zbyszek_S | Link:

"bezsensowny model walki walki z pandemią [kosztujacy już ponad sto tysiecy ofiar w ludziach]"
Wydaje się, że to, co napisane, to... zbrodniomyśla...
Na razie jeszcze nie dostaje się za to kary więzienia. Choć argument jest taki, że osoby głoszące takie zbrodniomyśli to niemal mordercy i zagrażają bezpieczeństwu narodu. Więc wiele przed nami.

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-06-2021 [17:08] - HenrykH. | Link:

Ludzie którzy to o 100 000 piszą to nie potrzebują więzienia ,a dobrego lekarza .Na koniec jeszcze zastrzyk p.wściekliźnie .

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-06-2021 [17:39] - Marek1taki | Link:

@HenrykH A co myśleć o takich, którzy na chama udają, że nie ma wzrostu ilości zgonów o 100.000 od 2019 do 2020r.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-06-2021 [16:38] - AŁTORYDET | Link:

Na co te elukubracje? Spekulacje z brudnego palucha wyssane? Nie lepiej spojrzeć na wyniki ostatnich wyborów prezydenta Rzeszowa? Ferenc, miał prawie 64% głosów (blisko 55 tys), kandydat PiS-u, 28%. Reszta 1-2%. Odejmij kobito, 10% Ferencowi, które przeniósł na Warchoła i masz 54% Fijołka. Natomiast suma głosów Leniart, Warchoła I Brauna, jest o 15% wyższa niż Buczaka, kandydata PiS-u, w poprzednich wyborach. A to oznacza, że lewactwo, straciło bardzo mocno, a umocniła się prawica. Wróżę im duże problemy w wyborach parlamentarnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. BTW: chyba już czas, by przestać kojarzyć wszystko z "plandemią". 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-06-2021 [17:16] - NASZ_HENRY | Link:

A nie mówiłem znaczy pisałem rok temu.
Minister zdrowia wyrzuca doradców, jeżeli nie to premier wyrzuca ministra, jeżeli nie to prezes odsuwa  premiera, jeżeli nie to suweren odsuwa PiS
Ale Jarek nie posłuchał ☺☻

 

Obrazek użytkownika u2

14-06-2021 [17:24] - u2 | Link:

"Kandydat opozycji Konrad Fijołek uzyskał 56,51 proc., Ewa Leniart z PiS 23,62 proc., Marcin Warchoł „Solidarna Polska” 10,72 proc. , Grzegorz Braun z “Konfederacji” 9,15 proc."

Pan Fijołek to kandydat popierany przez SLD, bo należy do SLD, ale również przez PO i Hołownię. Po wyborach będzie się dzielił władzą z tymi partiami, albo i nie.

Zaś prawica zdobyła to co mogła zdobyć. Wmieszał się pan Braun, którego ugrupowanie ma tylko jeden cel, usunąć PiS z polskiej sceny politycznej. O tym mówił pan Mikke, którego osobiście słuchałem. Pan Mikke nienawidzi PiS i zapewnia, że zrobi wszystko, aby usunąć PiS.

Oczywiście pan Warchoł nie mógł się wycofać, bo wyznaczył go pan Ferenc.

Zaś wynik pani Leniart pokazuje, że PiS cieszy się sporą popularnością w dużym mieście jakim jest Rzeszów.

Triumfalizm pana Budki jest więc przedwczesny. Polacy nie są głupi, nigdy nie zagłosują w wyborach ogólnopolskich na zjednoczoną lewiznę, którą pan Budka reprezentuje, bo doskonale wiedzą co to oznacza w praktyce. Likwidacja polskich firm, likwidacja polskiego państwa, robienie z Polaków niewolników zachodu, przede wszystkim Niemiec. :-)

Obrazek użytkownika Jabe

14-06-2021 [20:33] - Jabe | Link:

Ta pani została wyznaczona do startu w wyborach i dlatego dostała głosy betonu, nie dlatego, że jest popularna. To chyba oczywiste.

A pseudo prawicę, owszem, trzeba zniszczyć, choćby dlatego, że zniechęca młodych, psując reputację prawicy.

Obrazek użytkownika J z L

14-06-2021 [17:25] - J z L | Link:

Rzeszów odbity z rąk PiS!
Dziś Rzeszów, jutro cała Polska!
A pojutrze caly świat.Odbijemy cały świat z rąk PIS-u
Szczegół, że w Rzeszowie od 20 lat rządzi tam SLD.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-06-2021 [18:31] - Pani Anna | Link:

@JzL
Szczególnie,  że w 2019r w Rzeszowie PIS otrzymał 43%. Ponieważ w  PIS są sami tacy "analitycy" jak J z L, to o wynik następnych wyborów jestem spokojna - wp...l murowany. Jeszcze wiecej zielonego ładu,  zamykania zakładów pracy, szczepień i lockdownow, tego pragnie lud.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-06-2021 [17:47] - Marek1taki | Link:

Nie zgodzę się bo pandemizm jest ideologią wszystkich lewic w tym PO,PSL, SLD i Hołowni. Klimatyzm też łączy ich z PiS. Podobnie nienawiść do transportu kołowego. Jak widać PiS ich nie przelicytował programem rujnowania Polski a Rzeszowianie w większości chcą jednak lewicy , która powierzy dzieci pederastom i jeszcze ma kilka innych zalet dla lewaków.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-06-2021 [19:34] - Jan1797 | Link:

  To prawda - najważniejszą przyczyną gwałtownego spadku poparcia dla PiS jest bezsensowny
model walki walki z pandemią [kosztujacy już ponad sto tysiecy ofiar w ludziach] oraz nachalna
budzaca najgorsze podejrzenia - propaganda szczepień. 

Szanowna Elig, jedynie zaślepienie nie pozwala dostrzec spadku notowań (lewica tam rządzi
od czasów Kruczka!) i wiedzy jak Rzeszów przypomina Warszawę Trzaskowskiego.
Jakże się cieszę, że nie możecie przenieść do Krakowa, tej "rura pękła obłudy" w drodze wyborów.
W moich kręgach takie poglądy? Samo wykluczyłbym wizytę w TVP. 

Obrazek użytkownika Dorota M

15-06-2021 [09:47] - Dorota M | Link:

Po pierwsze wygrana w mieście Rzeszowie nie odzwierciedla poparcia dla PIS w całym regionie. Po drugie poparcie dla Pana Warchoła nie pokazuje wcale poparcia dla formacji SP, a po trzecie gdyby nie było tych obostrzeń sanitarnych, a zapewne o wiele więcej ludzi by zmarło, to Polscy by za to i tak rozliczyli rządzących akurat polityków. Taka jest prawidłowość mentalności ludzi. Dlatego też Pani wywody mają wadę poznawczą i trącą jedynie stronniczością.