Oczekiwanie na przyjście Bidena

Oczekiwanie na przyjście Bidena,  czyli kilka refleksji nad notką elig

Istotny cytat:
"Jeśli nie wiemy co robić, kiedy geopolityka nas przerasta, róbmy coś, czego się nikt nie spodziewa.  Zadeklarujmy szybką ścieżkę do uzyskania polskiego obywatelstwa tym z obywateli Biało rusi, którzy o to wystapią.  Bez fanfaronady drogą jakiegoś rozporzadzenia anonimowego urzednika trzeciej rangi, wspartego potężną akcją propagandową kolejnych anonimów w mediach społecznośściowych, zaprośmy Białorusinów, ponad okopami jajogłowych, do indywidualnego "wstąpienia" do Unii Europejskiej." /Tomasz Pernak, Gazeta Warszawska/

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/el...
______________
 
Nie szukaj dobrych rad w Gazecie Warszawskiej, czytelniku! Kiedy sytuacja nagle się komplikuje, czy to w życiu prywatnym jednostki, czy planach działania całego kraju, należy unikać nieprzemyślanych, impulsywnych decyzji. Nie wiesz co robić, nie rób nic, wydaje się najlepszą radą. Zastosuj dystans, spokój i zdaj się na swój zmysł obserwacji. Mądre oczekiwanie na właściwy moment, a nawet oczekiwanie na rozwój sytuacji z dala od centrum wydarzeń, jest w pewnych okolicznościach właściwym działaniem. Natomiast rzucanie pomysłu, jak to robi Tomasz Pernak, aby robić coś, czego nikt się nie spodziewa, stwarzać gry pozorów, szokować jak klown w podrzędnym cyrku, jest w moim widzeniu politycznie infantylne. Takie działanie będzie tylko kompromitującym obrazem polskiej słabości i krańcowej desperacji.
Mieszkam w USA i jestem zwolenniczką Trumpa. Ostatnio wielokrotnie zadawałam sobie pytanie, kto z rezydujących tu emigrantów i dlaczego głosował na demokratów. Z kontaktów osobistych i wertowania publikacji w mediach wysnułam następujące konkluzje:
Obywatele byłego Związku Radzieckiego, w szczególności Ormianie, a generalnie w wysokich liczbach emigranci z dalekiej Azji, masowo głosowali na Bidena. Oni głosowali na Bidena nie tylko dlatego, że są tzw. "lewakami", choć w rzeczy samej na takich się kreują, ale dla dobra ich dawnych ojczyzn i osobistych korzyści. I tak, Chińczycy głosowali na Bidena dla dobra Chin, które osiągnęły swą polityczną i gospodarczą wielkość kosztem USA; a Rosjanie dla dobra silnej Rosji w bliskich relacjach z USA; natomiast Ormianie dla oficjalnego zadeklarowania przez USA tzw. "ludobójstwa ormiańskiego,” co im Biden obiecał w zamian za ich głosy.
Niemcy zamieszkujący w USA, a jest ich niemało, głosowali na Bidena dla wielkich Niemiec (IV Rzeszy), aby ich dawna ojczyzna rosła w siłę dzięki wolnemu handlowi i zalewała rynek amerykański niemieckim eksportem - głównie samochodami, które po roku tracą około 50 procent swojej wartości. Każde z wymienionych tu państw pragnie bliskich relacji z USA dla swoich własnych korzyści i wcale się tego nie wstydzi. 
A jeśli chodzi o Federację Rosyjską, to z całą pewnością nie mogło się Rosjanom podobać zbliżenie USA i Polski, skoro Putin widział siebie w roli amerykańskiego sojusznika. Trump jako POTUS nie wróżył dobrze stosunkom rosyjsko-amerykańskim. Fałszywy obraz Trumpa jako namiestnika Putina w USA został celowo sfabrykowany w amerykańskich mediach, które z wielkim upodobaniem publikowały pogłoski o rzekomych powiązaniach Trumpa z Rosją, a przez to w ostatecznym rozrachunku wyniosły na piedestał ludzi niebezpiecznych dla Stanów Zjednoczonych. Tutaj należy też wspomnieć o destruktywnych dla prezydentury Trumpa działaniach muzułmańskiej antify i skompromitowanego BLM.
A Rosja? Cóż, Rosja spokojnie oczekiwała na przyjście Bidena, oficjalnie zaprzeczając, a poprzez swoich licznych trolli przytakując wszystkim nierozgarniętym, że tak właśnie było - Putin miał wpływ na amerykańską elekcję w 2016 r., i tylko dzięki działalności rosyjskich hakerów zakończyła się ona wyborem Trumpa. Fałszywy obraz Rosji jako zwolennika Trumpa był zręcznie propagowany przez media na całym globie. Fałsz wtłaczano do amerykańskich głów, szczególnie głów niezbyt zorientowanych w polityce i sytuacji gospodarczej kraju. Tymczasem Rosja w tajemnicy popierała Bidena, czyli tego kandydata, którego program miał być odwrotnością hasła "America First". A każdy emigrant z byłego ZSRR, rezydujący w USA i biorący udział w wyborach prezydenckich w roku 2020, stał się ambasadorem interesów Rosji.
Federacja Rosyjska wielokrotnie otwarcie wyrażała swoje zainteresowanie bliskimi stosunkami z USA, czyli możliwością przejścia na wyższy poziom wzajemnej współpracy. Za prezydentury Trumpa ten polityczny manewr był  jednak dla Putina niemożliwy do osiągnięcia. Dodatkowo Rosjanie zapoznali się z planami Bidena, mającymi związek z drastycznym ograniczeniem wydobycie ropy i gazu w imię dobra środowiska naturalnego. To mogło tylko oznaczać wzrost cen i ogromny profit dla Rosji, która w ostatnich latach pogrążała się w kryzysie ekonomicznym – a gospodarka i dochody Rosji oparte są w głównej mierze na gazie i ropie.
W bezliku prasowych bredni serwowanych przede wszystkim online, nie zapominając przy tym o miriadach idiotyzmów z trzeciej ręki polecanych jako odkrywcze na portalach z pretensjami, tylko Forbes opublikował w jednym artykule z 2020r. konkrety dotyczące realnej polityki Rosji – czyli  cierpliwego oczekiwania na przyjście Bidena. Prawda zaprzeczała propagandzie i jak można się było domyślać, przeszła przez świat bez większego echa, prawie niezauważalnie, a może nawet celowo ukryta pod grubą warstwą false news. Mimo wszystko, Forbes dowiódł, że jest wiarygodnym tygodnikiem świata biznesu, który ceni obiektywizm i fakty, i na tych atrybutach Forebes'a oparte jest zaufanie jego czytelników.
 
Forbes Magazine: "Russia And Saudi Arabia Are Rooting For Biden. Here’s Why" - 20 lipca, 2020
https://www.forbes.com/sites/e...

https://www.salon24.pl/u/hardy/1141318,oczekiwanie-na-przyjscie-bidena

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

08-06-2021 [20:12] - AgnieszkaS | Link:

Panie Józefie,
Dziękuję za opublikowanie mojej ostatniej notki. To bardzo miła niespodzianka. Od wczoraj zdążyłam jednak poprawić błędy w moim tekście i zmienić tytuł, stąd i link do niego prowadzący też się zmienił.

Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka
https://niepoprawni.pl/blog/as/oczekiwanie-na-przyjscie-bidena-czyli-kilka-refleksji-nad-notka-elig

Obrazek użytkownika Ryan

08-06-2021 [20:57] - Ryan | Link:

Witamy Panią na pokładzie NB
​Powodzenia życzę
God bless Poland, 
God bless America

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2021 [21:51] - J z L | Link:

God bless Poland, 
God bless America
God bless NB 
God bless Niepoprawni.pl
 

Obrazek użytkownika paparazzi

09-06-2021 [00:26] - paparazzi | Link:

Wreszcie mamy ludzi co się bolszewickim kłamstwom nie kłaniają czyli dają w "mordę" od razu gdy gad podnosi głowę. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2021 [21:25] - J z L | Link:

Nie ma za co dziękować
Cieszy mnie widok Pani na tym portalu
.Mam nadzieję że na dłużej Pani tu zagości.
Chociaż wiem że z uwagi na pewna osobopostać  początki mile raczej nie będą,
Ale wspólnie damy radę
 

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2021 [21:46] - J z L | Link:

Sąd Najwyższy USA broni amerykańskiej racji stanu
SCOTUS orzekł jednogłośnie, że tysiące osób mieszkających w USA ze względów humanitarnych nie kwalifikuje się do ubiegania się o status stałych rezydentów. Sędzia Elena Kagan napisała w uzasadnieniu wyroku, że federalne prawo imigracyjne zabrania osobom, które wjechały do USA nielegalnie i mają teraz status tymczasowej ochrony, ubiegania się o „zielone karty”, aby pozostać w kraju na stałe.
 Orzeczenie dotyczy osób pochodzących z krajów spustoszonych wojną lub katastrofą.

400 000 osób z 12 krajów posiada status TPS. Nielegalni z tymczasowym statusem chronionym nie mogą dostać zielonych kart.
Ten werdykt to wielka klęska postępowców z Partii Demokratycznej.
Z powodu nieprzemyślanej polityki migracyjnej postępowców i Joe Bidena jest zalew południowej granicy USA.
W Kongresie istnieje projekt ustawy, który ma na celu „ulepszenie” prawa, które zostało przytoczone w orzeczeniu ale w Senacie to nie przejdzie.
 Sprawa wniesiona do SCOTUS dotyczyła pary z Salwadoru, która przebywała w USA od lat 90. XX wieku, dotyczyła tego, czy osoby, które wjechały do ​​kraju nielegalnie i otrzymały ochronę humanitarną, były kiedykolwiek „wpuszczane” do Stanów Zjednoczonych zgodnie z prawem imigracyjnym.
Sędzia Elena Kagan napisał, że nie. „Program TPS nadaje cudzoziemcom status nieimigracyjny, ale ich nie przyznaje. Tak więc przyznanie TPS nie powoduje, że bezprawny uczestnik… kwalifikuje się do otrzymania zielonej karty – napisała.
[…] Prezydent Joe Biden powiedział, że popiera zmianę prawa. Ale jego administracja, podobnie jak administracja Trumpa, argumentowała, że ​​obecne prawo imigracyjne nie pozwala osobom, które nielegalnie wjechały do ​​kraju, ubiegać się o stały pobyt. Z drugiej strony były grupy imigrantów, które argumentowały, że wiele osób, które przybyły do ​​USA z powodów humanitarnych, mieszka w kraju od wielu lat, rodziło obywateli amerykańskich i zapuszczało korzenie w USA. 
Izba Reprezentantów uchwaliła już przepisy, które umożliwiłyby odbiorcom TPS nabycie obywatelstwa USA, zauważył Kagan. Projekt ma jednak niepewne perspektywy w Senacie.
Proces legislacyjny nie jest zakończony.
W 2001 roku Stany Zjednoczone zapewniły salwadorskim migrantom ochronę prawną, aby mogli pozostać w USA po serii trzęsień ziemi w ich ojczystym kraju. Podobnie chronieni są ludzie z 11 innych krajów. Są to: Haiti, Honduras, Birma, Nepal, Nikaragua, Somalia, Sudan Południowy, Sudan, Syria, Wenezuela i Jemen. 

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1141281,sad-najwyzszy-usa-broni-amerykanska-racje-stanu

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2021 [21:49] - J z L | Link:

Ciekawy tekst

Pat Buchanan wyjaśnia Amerykanom dlaczego gazociąg Putina jest mile widziany w Niemczech

Patrick J. Buchanan był wysokim doradcą trzech amerykańskich prezydentów. Od 1966 do 1974 Pat Buchanan był powiernikiem i asystentem Richarda Nixona. W 1974 roku Pat Buchanan był asystentem Geralda Forda. Od 1985 do 1987 Pat Buchanan był dyrektorem ds. Komunikacji w Białym Domu za Ronalda Reagana.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1121991,pat-buchanan-wyjasnia-amerykanom-dlaczego-gazociag-putina-jest-mile-widziany-w-niemczech

Obrazek użytkownika paparazzi

09-06-2021 [00:22] - paparazzi | Link:

Niemieckie samochody "które po roku tracą około 50 procent swojej wartości" taka prawda. I jeszcze oszukiwanie na oprogramowaniu czystości spalin! Co dziwne ze społeczność żydowska uwielbia made in germany, sic.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2021 [05:41] - Tezeusz | Link:

@AgnieszkaS
Pozdrawiam Panią na pokładzie
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2021 [20:32] - Kaczysta | Link:

Tak się zastanawiam czy Biden pamięta jeszcze jak się nazywa