Prorok Zajdel - komunizm wcale nie umarł

  On się po prostu przepoczwarzył - zamiast partii komunistycznych są wielkie korporacje, a zamiast marksizmu - gender oraz polityczna poprawność.  Rządzona algorytmami cenzura wciąż się nasila.  Z polskich autorów fantastyki przewidział to zmarły w 1985 roku Janusz Zajdel.  Niedawno wysłuchałam i obejrzałam w sieci pogadankę Rafała Ziemkiewicza na temat jego twórczosci [z lutego 2021] zatytułowaną "Wszyscy dziś żyjemy w świecie Janusza Zajdla" {TUTAJ}.

  Ziemkiewicz przypomina najważniejsze powieści Zajdla [w szczególności "Limes inferior"] i pokazuje, w jaki sposób zawarte w nich koncepcje urzeczywistniaja się obecnie na naszych oczach.  Nie robi tego po raz pierwszy.  Już w 2010 roku napisał w "Plus-Minus" {TUTAJ}:

  "Zastanawiające, że ćwierć wieku po śmierci Zajdla jego książki brzmią równie świeżo jak wtedy, choć zdają się mówić co innego. Diabli wzięli komunizm, ale pozostało przecież kłamstwo jako reguła życia publicznego, pozostały bezmyślność i stadność w jego kultywowaniu, „jedynie słuszne” autorytety, medialna przemoc – wszystko to, co tak irytowało Zajdla i przeciwko czemu starał się swoich czytelników zaszczepić. „Cylinder Van Troffa”, w którym „naukowe” udoskonalanie ludzkości doprowadza ją do katastrofy, wydaje się napisaną dosłownie wczoraj satyrą na histerię wokół „zmian klimatycznych”. „Limes Inferior”, wymierzona w ekonomiczny absurd „realnego socjalizmu”, okazuje się wnikliwą krytyką tego, co lewica uparcie nazywa neoliberalizmem. Zajdel nie dbał o ponadczasowość swych prognoz. Nie musiał. Dbają o to ludzie tego gatunku, który przez całe życie zwalczał.".

  Cytowana na wstępie pogadanka Ziemkiewicza jest rozwinięciem tej myśli,  Nie jest też prawdą, że "diabli wzięli komunizm".  Nadal ma się on świetnie w Chinach, a na Zachodzie uległ opisanemu wyżej przepoczwarzeniu.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-06-2021 [15:31] - Marek Kudła | Link:

Wolność jest wówczas, gdy naród tworzy jedność, a ludzie czują się gospodarzami w swoim kraju, a nie niewolnikami grupy opętanych, lewackich PO-mylećców.  Ta grupa opętanych to obóz zdrady narodowej,  który powinien być udsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej.  Oni  nie mają nam Polakom nic do powiedzenia, i nie powinni zajmować się Polską !  Z tymi pasożytami nie da się prowadzić dialogu i nie można budować wspólnoty !  Oni są zbędni dla Polski.
45 lat komunizmu po wojnie, 10 lat stanu wojnnego, którego komuniści wypowiedzieli Narodowi polskiemu.  Potem 25 lat postkomunistycznej III eRPe i na dodatek 8 lat rządów lewackich zajobów z PO i PSL.  Czyżby nie dosyć ?!  Jesteśmy zmęczeni komunizmem, socjalizmem, czerwoną zarazą, która przywędrowała do Polski ze wschodu i tęczową zarazą z zachodu !  Za ich czyny, złodziejstwo i zdradę – poniosą  konsekwencje, bo Polacy, za to co zrobili z Polską  im tego nie darują !   Nie wygrają już nigdy wyborów, bo my Polacy im na to nie pozwolimy !!!  Będą usuwani nie tylko z życia politycznego, ale również z życia publicznego !  Oni są skończeni ! Myślę, że już wkrótce będą marginesem politycznym.   
Nie ma innych dróg oczyszczenia Polski hańby PO i komunistycznego śmiecia,  jako opozycji totalnej oprócz dwóch lansowanych przeze mnie metod !  Różni ludzie piszą o wyrzucaniu ich z kraju, przesiedleniu na niezamieszkałą wyspę grecką,  nadania im statusu persona non grata, na przymusowe prace w kamieniołomych, a nawet jeszcze gorsze niehumanitarne metody.
Oto moje metody:
Uznanie  PO (Platformę Obywatelską), za polityczną organizację terrorystyczną finansującą bojówki antyrządowe, ich organizację i szkolenie.  Te bojówki, finansowane  m. in. przez Rafała Trzaskowskiego to organizacje terrorystyczne, które rutynowo uciekają się do przemocy, by zastraszać i mścić się na politycznych przeciwnikach !  Analogia do  roku 1933, kiedy władze w Niemczech przejmował Hitler.
Karta wyborcza !  Tutaj działa zasada korelacji ujemnej (im więcej ludzi pojdzie na wybory i zagłosuje na ZP, tym mniej zajobów z tot. opozycji zostanie wybranych do parlamentu (sejmu i senatu) !

Obrazek użytkownika u2

08-06-2021 [17:08] - u2 | Link:

"Te bojówki, finansowane  m. in. przez Rafała Trzaskowskiego to organizacje terrorystyczne"

Wątpliwe aby pan Trzaskowski finansował ze swoich środków. Finansuje, ale z budżetu miasta. Na przykład lokal w doskonałej lokalizacji w Warszawie oddał za bezcen dla bojówek Marty Lempart. A pani Lempart nadaje w mediach jaka ona teraz jest biedna i że nie stać jej na mieszkanie w Warszawie.

Obrazek użytkownika u2

08-06-2021 [16:53] - u2 | Link:

W czasach PRL była świetna seria książek S-F. Wydawano książki bardzo dobrych polskich autorów i doskonałe ksiażki autorów zagranicznych np. Clarka, Bradbury, braci Strugackich. Wszystko w wielotysięcznych nakładach. Dzisiaj króluje fantasy, science -fiction jakby było w odwrocie. Sama rzeczywistość trochę przypomina wizje z przeszłości autorów S-F.

Obrazek użytkownika Czesław2

08-06-2021 [17:59] - Czesław2 | Link:

Komunizm nie jest tylko po to, żeby być. Jest po to, żeby móc niszczyć drugiego człowieka, poniżać, kraść. Zwolenników komunizmu w Polsce jest sądząc po sondażach ok. 50%. Zapewniam was, że ci ludzie nie chcą być niszczeni, okradani i poniżani. Nie. To oni chcą niszczyć, kraść, poniżać.